Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
CMS strategije, planiranje itd.
Goto page 1, 2  Next
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Server-side
View previous topic :: View next topic  
Author Message
eudemon



Joined: 10 Jul 2004
Posts: 16

PostPosted: 10.07.2004 15:08    Post subject: CMS strategije, planiranje itd. Add user to your forum ignore list Reply with quote

planiram si zagorcati zivot izradom supertrooper cms-a.

posto nemam obicaj(vraga nemam) otkrivati toplu vodu lijepo bi molio linkove na siteove sa brainstormingom o problematici izrade gore spomenutih stvari.

unaprijed hvala,

do neba zahvalan the Ja
Back to top
View user's profile Send private message
ante



Joined: 09 Oct 2003
Posts: 255
Location: st

PostPosted: 10.07.2004 15:47    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Nemam linkova, ali imam pitanje:

Zašto SuperTrouper? Laughing
Back to top
View user's profile Send private message
eudemon



Joined: 10 Jul 2004
Posts: 16

PostPosted: 10.07.2004 17:43    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ante priupitavši wrote:
Zašto SuperTrouper?


to bi ti bio sinonim za super, najs, best, mašala, čudo jedno .... nadopuni niz.

btw.
devshed mi medu linkovima ne treba. on je vec apsorbiran.
Back to top
View user's profile Send private message
_butch



Joined: 10 Sep 2003
Posts: 870
Location: Maichno, Krlovc

PostPosted: 10.07.2004 17:56    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

obicno imas neke članke kako napraviti user managment system.
topla voda je otkrivena, na tebi je da ju implentiras.
skini si koji CMS prouci kak funkcionira pa kopiraj, i dodaj neke svoje ideje..

_________________
FRENCH GUARD: No chance, English bed-wetting types.
I burst my pimples at you and call your door-opening request a silly thing, you tiny-brained wipers of other people's bottoms!
Flikrac
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
eudemon



Joined: 10 Jul 2004
Posts: 16

PostPosted: 10.07.2004 22:35    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

_butch rece: obicno imas neke članke kako napraviti user managment system

ma takvo mi nesto treba.
poskidam sve pdf-ove, usporedim sve pro/contra strane i hibridiziram Confused isti.
vec imam par manuala od pro

samo tu su jos:
- block
- templating,
- plug-ins
- bla bla, ....

imam nekakvu viziju cms-a kao necega sto :

- ima frontend u flashu(virtualni desktop, sto slicnije desktopu, ikonice, bla bla)

- backend - neovisan od platforme i baze.
tj. razviti posebno php, asp.net, jsp, coldfusion djelove

naravno, ne bi sve to islo odjednom.

i tako.... Twisted Evil

the ja
Back to top
View user's profile Send private message
_butch



Joined: 10 Sep 2003
Posts: 870
Location: Maichno, Krlovc

PostPosted: 11.07.2004 08:59    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

templates
imaš recimo 2 najisturenija templating engina ->
smarty čija je filozofija korištenja više sa programerskog načina promatranja. Imaš if/else/elseif statemente, loopanje.

Dok na drugu stranu imaš - [url=http://www.php-tools.de/site.php?file=patTemplate/overview.xml ]patTemplate[/url]. Sada je u verziji 3.0beta, a prilično je poboljšan od verzija 2.x.
patTemplate je stvoren sa dizajnerskog stajališta, u bizti ti se sa templateom razmatra kao jednim blokom.

Za oboje verzije procui _dobro_ dokumentaciju ..
Vjerojatno će maxy imat što dodat uz patTemplate... Wink Very Happy

_________________
FRENCH GUARD: No chance, English bed-wetting types.
I burst my pimples at you and call your door-opening request a silly thing, you tiny-brained wipers of other people's bottoms!
Flikrac
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
silence



Joined: 24 Apr 2004
Posts: 890
Location: .....ni na nebu, ni na zemlji.....

PostPosted: 11.07.2004 09:04    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

mislim da ti je najvažnije pitanje :: za kaj ti treba CMS?
ak ćeš ga radit zbog sebe i da pokažeš kaj znaš..upadaš u zamku da naprviš hrpu posla koja neće biti lagana za korištenje....

ja ti mgo ispričat jednu priču u vezi CMSa.
još dok sam radio u bivšoj firmi išlo se na sastanak ponudit nekaj sasvim drugo, ali to nije prošlo, no čovjek je reko dal bi mi njemu mogli sredit web..naravno, u čemu je problem?
uglavnom, imali su CMS koji je radio sasvim fino, mogo si u njemo napravit stranicu bez beda i tako to, no trebalo je određeno predznanje ili da neko sjedne i potroši vremena na obuku....

žena koja je prošla obuku je dala otkaz i sad su bili u banani....

ono kaj su im prodali na kraju (kaj sam ja radio) je bilo toliko jednostavno da ne može jednostavnije.....sve se svodilo na nekoliko formulara preko kojih su upisivao u bazu nove podatke i eventualno mjenjao iste....osnove osnova....

klijent je bio oduševljen.



tako daj si točno razmisli kaj ti treba i zakaj ti to treba da ne dođeš u situaciju gdje nakon mjeseci rada imaš nešto što će ljudima biti problem koristiti ili nekaj slično, jer koliko vidim imaš velike ambicije....

_________________
This End-User License is an agreement between Microsoft Corporation (hereafter referred to as "Microsoft") and you, the end-user (hereafter referred to as "our bitch").
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
ylodi



Joined: 14 Nov 2003
Posts: 90

PostPosted: 11.07.2004 10:14    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

_butch wrote:
templates
imaš recimo 2 najisturenija templating engina ->
smarty čija je filozofija korištenja više sa programerskog načina promatranja. Imaš if/else/elseif statemente, loopanje.
patTemplate je stvoren sa dizajnerskog stajališta, u bizti ti se sa templateom razmatra kao jednim blokom.


Ja sam svojevremeno isprobavao sve moguće i nemoguće template engine za php, imao sam nekoliko usporednih tablica i benchmarka (ne pitajte za to, ostalo u bivšoj firmi).
Smarty se meni nije dopao upravo zbog tih 'programerskih' stvari i zbog toga jer radi 'kompajliranje', patTemplate sam eliminirao zbog tko za čega...

Na kraju sam napravio svoj engine koji ima 250 linija koda (zapravo sve se može svesti na manje od 150) i radi sve što mi treba. U ovih 2-3 godine koliko ga koristim nisam imao potrebu da ga nadogradim.

Ako čovjek radi svoj vlastiti cms onda mu je najbolje da napravi i svoj vlastiti template engine.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
_butch



Joined: 10 Sep 2003
Posts: 870
Location: Maichno, Krlovc

PostPosted: 11.07.2004 10:22    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ylodi wrote:

Ako čovjek radi svoj vlastiti cms onda mu je najbolje da napravi i svoj vlastiti template engine.


Pa ok je to, al zaš otkrivat toplu vodu , pa iskoristiti neki templating engine, koji ej već milju godina u prednost u usporedbi sa tobom i _uvijek_ se dodaju neke nove mogućnosti..

jedino ako imas svoju firmu itd pa ides bas napraviti svoj templating engine pa pokažeš neku ozbiljnost. i promoviras svoj produkt..

_________________
FRENCH GUARD: No chance, English bed-wetting types.
I burst my pimples at you and call your door-opening request a silly thing, you tiny-brained wipers of other people's bottoms!
Flikrac
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
eudemon



Joined: 10 Jul 2004
Posts: 16

PostPosted: 11.07.2004 13:47    Post subject: sve MORA biti handmade Add user to your forum ignore list Reply with quote

kako rece subject sve planiram raditi ispocetka.

osnovna ideja izrade cms-a je naravno zarada. prestar sam za egotriping i wanna be projekte Wink

posto je zarada prioritet integriranje raznih free ili manje free djelova jednostavno nije rjesenje radi raznih licenci etc.

jednostavnost rada se rjesava frontendom koji kao sto sam rekao prije tezi k tome da izgleda sto slicnije standardnom desktopu i office alatima.

iz svih tih razloga glupo mi je skidati jedan po jedan cms i proucavati kod jer cu se vrlo brzo izgubiti u tome svemu(ako ne i odmah).

trebaju mi generalne smjernice velikih majstora kuhinje - microsoft, sapient, ego7, group94, ...

poanta je ponuditi nesto novo, modularno i sexy. kao npr. kinder jaje Wink

the Ja
Back to top
View user's profile Send private message
ylodi



Joined: 14 Nov 2003
Posts: 90

PostPosted: 11.07.2004 16:03    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

_butch wrote:

Pa ok je to, al zaš otkrivat toplu vodu , pa iskoristiti neki templating engine, koji ej već milju godina u prednost u usporedbi sa tobom i _uvijek_ se dodaju neke nove mogućnosti..


Eto, čovjek ti je i sam rekao zašto, radi produkt za prodaju i ne želi poteškoće koji bi mu mogle izazvati neki projekti s GPL licencom.

Ako se već ide raditi takav kompleksan proizvod onda je bolje da sve komponente, koje može, napiše sam. Tako će najbolje moći optimizirati kod i uklopiti ga u svoju aplikaciju.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
eudemon



Joined: 10 Jul 2004
Posts: 16

PostPosted: 12.07.2004 11:35    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ova poruka sluzi samo da vam ostanem u vidokrugu Wink
Back to top
View user's profile Send private message
maxy



Joined: 07 Sep 2003
Posts: 894
Location: Zagreb

PostPosted: 12.07.2004 12:10    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

cini se da zapravo nemas neku cvrscu sliku o tom CMS-u.
hoces da bude modularan zbog toga da ga klijent lakse puni modulima ili da ga ti lakse punis modulima?
zelis napraviti CMS pomocu kojeg klijent moze promjeniti izgled svog sajta u roku jedan dan ili zelis napraviti CMS pomocu kojeg ti kao developer mozes promjeniti izgled u jedan dan?

da li su performanse bitne? ako jesu, cemu templating sistem?
templating sistem _NIJE_ tako dobra ideja ako ces ti biti jedina osoba koja ce se baviti nadogradnjom/odrzavanjem tog CMS-a.
i ako odlucis koristiti templating sistem, upotrijebii pat/phplib/smarty - ne donose probleme ako mislis praviti aplikacije koje ce kostati isto ako u distribuciju ukljucis templating sistem ili ako ga ne ukljucis (dakle templating sistem/engine/votevr ne smije biti faktor koji mjenja cijenu aplikacije).

nemam nesto previse inspiracije za pisanje pa se javi sa par odgovora, zamisli i mozda mi nesto konstruktivno/iskoristivo padne na pamet.. Smile
Back to top
View user's profile Send private message
lekke



Joined: 17 Jun 2004
Posts: 860
Location: 25th floor

PostPosted: 12.07.2004 15:27    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ja radim u firmi koja je napravila ne jedan nego nekoliko full kompleksnih (a opet, dovoljno jednostavnih za koristenje) CMSova, i svojevremeno sam nadobudno gradio svoj doma.

Sto sam vise radio, to mi je vise prejebenih ideja padalo na pamet, a dakako, sve u cilju maksimalnog pojednostavljenja interfacea i rada s njim.

I na kraju sam naletio na Mambo Open Source CMS koji mi je u 90% slucajeva odlican back-end. Smile OK, sada vise ne pricamo o prodaji CMSa, ali pricamo o izradi templatea, odrzavanju i upgradeanju. Puno manje posla overall ali se da proturit i koji "prijevremeni" redizajn Smile

_________________
You need more bass.
Back to top
View user's profile Send private message
eudemon



Joined: 10 Jul 2004
Posts: 16

PostPosted: 12.07.2004 15:48    Post subject: nepostojana lakoca postojanja ;-) Add user to your forum ignore list Reply with quote

maxy wrote:
cini se da zapravo nemas neku cvrscu sliku o tom CMS-u.

apsolutno nemam. znam samo da mora biti bolji,brzi, jaci Wink

maxy wrote:
hoces da bude modularan zbog toga da ga klijent lakse puni modulima ili da ga ti lakse punis modulima?

ja ga punim modulima. u biti on ima ponudene sve gotove module i klikom aktivira pojedine.
prema zaklikanim modulima i placa Wink
npr. jedan mjesec mu treba neka faking video prezentacija. zaklika da hoce video modul i placa ga do trenutka dok mu treba(dok je aktiviran). ista stvar sa anketama, forumom, workflow-om etc.

maxy wrote:

zelis napraviti CMS pomocu kojeg klijent moze promjeniti izgled svog sajta u roku jedan dan ili zelis napraviti CMS pomocu kojeg ti kao developer mozes promjeniti izgled u jedan dan?
oboje, postoje public i private templateovi. public su vec izradeni a private se naravno rade po narudzbi. dakle, i ja i on moramo moci jednostavno promjeniti lice i oblicje gorespomenutog sitea.

maxy wrote:
da li su performanse bitne? ako jesu, cemu templating sistem?

e sad, performanse, bitno je da radi sto je brze moguce(naravno)
imao sam priliku sudjelovati u izradi odredenih stvari za cms sustav koji vrti danas mozda vec i 200 siteova na jednom serveru, u jednoj bazi. i sve radi ok. dal' je to 0.0005 sec brze ili sporije ili zdere nesto vise resursa nego sto bi moglo biti jebesga Wink

maxy wrote:
ako mislis praviti aplikacije koje ce kostati isto ako u distribuciju ukljucis templating sistem ili ako ga ne ukljucis (dakle templating sistem/engine/votevr ne smije biti faktor koji mjenja cijenu aplikacije).

nije stvar da li to dize cijenu, nisam bas takav zidov Wink.
plasi me moguci scenarij: razvijes cms oko nekog template enginea i nakon toga taj postane nedostupan po bilo kojoj osnovi. pa ti mjenjaj onda. a svaki ima specificnosti koje su NARAVNO tebi bile zgodne dok si razvijao cijeli sustav.

eto nadam se da vam nece izgoriti male sive stanice od ove filozofije Wink

u biti mislim da bih trebao rasclaniti pojedine elemente i posebno ih postati kao teme samo strah me da vam ne napunim first page server-side foruma
Back to top
View user's profile Send private message
ylodi



Joined: 14 Nov 2003
Posts: 90

PostPosted: 12.07.2004 17:15    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

maxy wrote:

da li su performanse bitne? ako jesu, cemu templating sistem?
templating sistem _NIJE_ tako dobra ideja ako ces ti biti jedina osoba koja ce se baviti nadogradnjom/odrzavanjem tog CMS-a.


Zašto bi obrasci (templates) bili usko grlo? Pa ne moraju se oni parsati svaki put kad se pozove neka stranica. Može se napraviti neki caching sistem kod kojega će se parsati samo u slučaju promjene.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
damir



Joined: 10 Jul 2004
Posts: 49

PostPosted: 12.07.2004 18:36    Post subject: cms izrada Add user to your forum ignore list Reply with quote

Za takav CMS kakav bi htio napraviti treba ti mnogo vremena. Generički cms sa svim tim mogučnostima nije trivijalna stvar. Na takvim projektima radi se godinama i radi ga grupa ljudi. Moja preporuka ti je da se sam ne upuštaš u takvu avanturu. Uzmi si neki dobar open source i rješiti ćeš se dosta muka. Neke stvari koje su ljudi razvili raditi će vjerovatno bolje od tvojih jer su razvijane dugo, nemaju bugova jer su testirane godinama. Pogotovo nema ti smisla razvijati sve ostale napredne koncepte poput privilegija, workflowa i DB layera, templatea. Jednostavno ja jednu osobu je to previše posla
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
maxy



Joined: 07 Sep 2003
Posts: 894
Location: Zagreb

PostPosted: 12.07.2004 19:12    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ylodi wrote:
Zašto bi obrasci (templates) bili usko grlo? Pa ne moraju se oni parsati svaki put kad se pozove neka stranica. Može se napraviti neki caching sistem kod kojega će se parsati samo u slučaju promjene.


nisam rekao da su usko grlo, ali cinjenica je da su u nekim slucajevima totalno nepotrebni i oni usporavaju rad citavog sistema, makar to bilo za par milisekundi - usporavaju jer jednu varijablu trpas u drugu pa sve to moras parsati - dolazi do nepotrebnog parsanja, moras uciti novu sintaksu koju template engine namece i sve u svemu - template engine NIJE imperativ u jednom CMS-u.

osim toga, nemres napraviti framework preko kojeg ces doc i samo s checkboxovima poklikat i za pol sata imat sajt..
svaki sajt, ali SVAKI ima bas jedan feature kojeg ti neces imat i MORAT ces napraviti modifikacije nekom modulu tako da mi je sistem "plug'n play" kod CMS-a malo bezveze..

meni je lakse npr u nekom configu navesti putanju na modul i tamo ga enableati nego preko admin sucelja.

ono sto CMS/framework mora imati je logiku pomocu koje se mozes ravnati, dodavati nove stvari bez modificiranja desetaka fajlova, par modula sa osnovnim featureima koji se mogu prema potrebi prosirivati/smanjivati.

ako ce na jednom CMS-u raditi jedna osoba onda mi template engine zvuci nepotrebno.
ono sto je bitno ponuditi je intuitivno administratorsko sucelje te frontend koji ce normalno prikazivati tekst/slike itd. bez nekakvih fancy featurea tipa teleportiranje slova itd (meljem bezveze).

ja osobno ne bi isao razvijati neki CMS sa gr0 modula. dogovorio bi se sam sa sobom oko logike CMS-a, napravio bi management korisnika te eventualno modul za vijesti.

sve ostalo bi radio prema potrebama klijenta i ako bi performanse bile jedna od glavnih stvari - izbacio bi template engine van.

hint: pogledajte kako je izveden templating sistem od invisionboarda. sve ostalo je tradeoff - performanse za djelomicno odvajanje PHP-a od HTML-a.
Back to top
View user's profile Send private message
maxy



Joined: 07 Sep 2003
Posts: 894
Location: Zagreb

PostPosted: 12.07.2004 19:16    Post subject: Re: cms izrada Add user to your forum ignore list Reply with quote

damir wrote:
Za takav CMS kakav bi htio napraviti treba ti mnogo vremena. Generički cms sa svim tim mogučnostima nije trivijalna stvar.


imho ne bi mu trebalo vise od mjesec dana sa unaprijed isplaniranom logikom i ako bi sve stavio na papir te ako ne bi uletio fax/skola i/ili neki klijent Smile

nije tesko izvesti te feature.
tesko je prisliti sebe da to ides napisat Smile
Back to top
View user's profile Send private message
eudemon



Joined: 10 Jul 2004
Posts: 16

PostPosted: 12.07.2004 19:27    Post subject: Re: cms izrada Add user to your forum ignore list Reply with quote

damir wrote:
Za takav CMS kakav bi htio napraviti treba ti mnogo vremena. Generički cms sa svim tim mogučnostima nije trivijalna stvar.

pricaj mi Wink

damir wrote:
Na takvim projektima radi se godinama i radi ga grupa ljudi. Moja preporuka ti je da se sam ne upuštaš u takvu avanturu.

volim avanturu. uostalom pripomaze mi da ostanem u formi. Wink

damir wrote:
Uzmi si neki dobar open source i rješiti ćeš se dosta muka.

gle, poanta je da razvijem nesto novo, inovativno, bla bla i to dobro utopim.

damir wrote:
Neke stvari koje su ljudi razvili raditi će vjerovatno bolje od tvojih jer su razvijane dugo, nemaju bugova jer su testirane godinama.

ne nuzno. nisam pocetnik i nije mi nakana da to bude i wanna be projekat. to je potencijalno money maker no1

damir wrote:
Jednostavno ja jednu osobu je to previše posla

slazem se. iako, dosad sam napravio cca 20tak specificnih cms rjesenja(nista prestrasno) i sudjelovao u razvoja dva velika.
u oba slucaja sa ovih 'pravim' cms-ovima cjela prica je zapocela tako da su jednostavno 'pokupili' autora originalnog projekta, dali mu titulu npr. tehnical manager i opskrbili ga radilicama koje su gradile dalje.
sve pocinje od jednog covjeka.

cjeli ovaj topic ode u krive vode, nije mi bila ideja da me odgovarate od tog projekta nego da me opskrbite mogucim linkovima, smjernicama, etc.

apsolutno sam svjestan da je to mnogo posla i pozderanog vremena ali....
al' da je izazov, je Wink
Back to top
View user's profile Send private message
maxy



Joined: 07 Sep 2003
Posts: 894
Location: Zagreb

PostPosted: 12.07.2004 19:36    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

pa ako si radio vec na 20 manjih i na 2 veca CMS-a onda bi morao sam imati uvid u ono sto zelis.

evo ti link pa gledaj sto ovi decki imaju: www.interakt.ro
ako napravis nesto kao sto je krisalys - skidam kapu.
(btw. 20+ megi ima ako se ne varam, parsanje xml-a i jos neke perverzije te custom WYSIWYG editor koji je lagano najjaci koji postoji zasad).
Back to top
View user's profile Send private message
silence



Joined: 24 Apr 2004
Posts: 890
Location: .....ni na nebu, ni na zemlji.....

PostPosted: 12.07.2004 19:44    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

DLing
Very Happy

da vidimo to čudo.....

_________________
This End-User License is an agreement between Microsoft Corporation (hereafter referred to as "Microsoft") and you, the end-user (hereafter referred to as "our bitch").
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
eudemon



Joined: 10 Jul 2004
Posts: 16

PostPosted: 12.07.2004 19:48    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

maxy wrote:
osim toga, nemres napraviti framework preko kojeg ces doc i samo s checkboxovima poklikat i za pol sata imat sajt..

svaki sajt, ali SVAKI ima bas jedan feature kojeg ti neces imat i MORAT ces napraviti modifikacije nekom modulu tako da mi je sistem "plug'n play" kod CMS-a malo bezveze..

meni je lakse npr u nekom configu navesti putanju na modul i tamo ga enableati nego preko admin sucelja.

imao sam priliku vidjeti da na klik rade pojedini cms-ovi cist ok.
u biti stvar je ionako identicna. tako je svejedno jel ti to rucno stavljas u configuraciju ili se config gradi prema zaklikanim odrednicama. sve se svodi na isto.

maxy wrote:

ako ce na jednom CMS-u raditi jedna osoba onda mi template engine zvuci nepotrebno.
ono sto je bitno ponuditi je intuitivno administratorsko sucelje te frontend koji ce normalno prikazivati tekst/slike itd. bez nekakvih fancy featurea tipa teleportiranje slova itd (meljem bezveze).

jasno. teleportiranje slova ? Wink ma ne nisam mislio o takvom flashu.

flash kao tehnologija odabran je iz razloga:
- vide ga svi browseri
- cacheabilan Wink je
- najlakse je izvesti desktop like gui

maxy wrote:

ja osobno ne bi isao razvijati neki CMS sa gr0 modula. dogovorio bi se sam sa sobom oko logike CMS-a, napravio bi management korisnika te eventualno modul za vijesti.
sve ostalo bi radio prema potrebama klijenta i ako bi performanse bile jedna od glavnih stvari - izbacio bi template engine van.

ma jasno, moduli bi se dodavali kako bi se razvijali, ali razvivsi modul za site X, admin sitea Y ga vidi u svom modul djelu.

nadalje, templating sustav je potreban radi dvojake prirode(vidi pod foton Wink) sadrzaja koji se moze :
a) svaki put cupati iz baze i parsati
b) jednom izparsati u neki fajl do slijedece promjene

i tako za svaki 'clanak' Wink

etc, etc

maxy wrote:

imho ne bi mu trebalo vise od mjesec dana sa unaprijed isplaniranom logikom i ako bi sve stavio na papir te ako ne bi uletio fax/skola i/ili neki klijent

posto sam freelancer a trenutno je sezona kiselih krastavaca vremena na pretek, zato i forsam ovakve filozofske rasprave.
mjesec dana ? uh, mislim da si ipak malo preoptimistican.
recimo godinu dana razvoja i bug huntinga bi po mom misljenju bilo razuman project time.
(naravno uz ostali freelancing posao)
naravno, ovo sve za jedan jezik, price o ostalim ss jezicima, otprilike isto.
Back to top
View user's profile Send private message
eudemon



Joined: 10 Jul 2004
Posts: 16

PostPosted: 12.07.2004 20:03    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

maxy wrote:
pa ako si radio vec na 20 manjih i na 2 veca CMS-a onda bi morao sam imati uvid u ono sto zelis.

jasta. ali nemam bas potpunu sliku. hocu nesto fancy do <cenzura> Wink


maxy wrote:
evo ti link pa gledaj sto ovi decki imaju: www.interakt.ro

to bi bilo otprilike to s tim da su decki orjentirani iskljucivo na php a ja bi to ipak jos pojacao ostalim ss jezicima
Back to top
View user's profile Send private message
maxy



Joined: 07 Sep 2003
Posts: 894
Location: Zagreb

PostPosted: 12.07.2004 20:22    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ovo sada lici na previse kakice meni. ti bi to pojacao cime? asp-om?
ako hoces client-side - imas javascript. ako hoce pravit fancy chat - imas javu pa slozi applet.

kako god bilo, server-side jezik sluzi za kreiranje html-a. ne kuzim KOJI bi ti sad jezik htio i za STO bi ga htio.

ovo izgleda kao da bi ti htio formulu koja trosi 1 litru benzina prilikom prelaska sjeverne amerike s jedne obale na drugu Smile

na kraju ces napravit nista od tog jer ce ti entuzijazam splasnut za par dana posto se nemres odluciti ni za jezik u kojem ces sve to izvest..


edit: decki su orijentirani na vise stvari, a u svojem frameworku nude doista MNOSTVO stvari - procitaj malo detaljnije o proizvodu. imho SS jezik nije bitan, a mjesanje SS jezika mi je blago receno debilna ideja.
PHP je trenutno najjaci SS jezik i ne znam sto bi ti htio izvesti a da sa PHP-om u kombinaciji sa *nix serverom, apacheom i *SQL-om ne mozes.
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Server-side All times are GMT + 1 Hour
Goto page 1, 2  Next
Page 1 of 2

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group