Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
vozimo se vozimo, vozimo po gradu..
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> FFA
View previous topic :: View next topic  
Author Message
keye



Joined: 24 Nov 2003
Posts: 2465
Location: Paris - France

PostPosted: 16.07.2004 15:18    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

@dunga: pet piva je previse da. trebala sam napisati jedno.
moj message je bio da se dozvole oduzimaju zbog case vina dok netko napusen moze bez beda izazvati nesrecu bez i kapi alkohola.
i nema sanse da me uvjeris da joint ne utjece na voznju. svaki studij dokazuje ono sto zeli a svatko ga cita kako mu pase.

i bar si kriticno procitaj taj clanak kako treba prije nego sto optuzis nekoga za besmislice. iako

The psychoactive chemical in marijuana is tetrahydrocannabinol (THC). THC has a very different effect from alcohol.
THC diminishes psychomotor skills and attention span. It reduces the ability to perform tracking tasks; at high doses, users drive less accurately and show difficulty with steering.


Quote:
In its September 2002 report, the Senate special committee concluded that between five and 12 per cent of drivers may driver under the influence of cannabis; this percentage increases to over 20 per cent for young men under 25 years of age.


pa eto postoji i onih 5-12% ljudi koji nakon case vina ili boce piva isto tako mogu voziti.

ovaj se clanak tako lijepo moze interpretirati na bilo koji nacin da je uopce besmisleno bilo stavljati ga.

a nemoj se truditi da mi dokazujes u kojem dijelu mozga utjece alkohol u odnosu na cannabis. ja to jako dobro znam.

e da zaboravih: ja sam ostala na jointima i nemam pojma s cime se sve danas drogiraju. a to se ne provjerava jel'da?

_________________
Google is a blind person
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
dunga



Joined: 03 Oct 2003
Posts: 672
Location: Zg

PostPosted: 16.07.2004 16:02    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

keye wrote:

dunga: pet piva je previse da. trebala sam napisati jedno...

keye wrote:
i bar si kriticno procitaj taj clanak kako treba prije nego sto optuzis nekoga za besmislice.

nisi napisala "jedno pivo". i ono sto si napisala je notorna besmislica. pa ti vidi kako ces se postavit prema tome. meni je svejedno.

sto se tice "kriticnog citanja clanka", pricao sam o BROJKAMA. ne o interpretaciji istih. pa ti vidi:
gorenavedeni link wrote:

Cannabis and Crashes

* A significant number of drivers killed in road crashes have a combination of drugs and alcohol. "Drugs" include cannabis and other illicit substances as well as prescription and over-the-counter medications.)
* A TIRF study of Ontario driver fatalities in the early 1980s determined that over half of all the deceased who tested positive for drugs had also been drinking.
* A similar 1990 study found alcohol in 57 per cent and cannabis in 11 per cent of driver fatalities. Of the cases that were positive for cannabis in the blood, 84 per cent also tested positive for alcohol and 70 per cent were males under age 25.
* In a British Columbia study of drivers killed in 1990 and 1991, 48 per cent tested positive for alcohol. Drugs were found in 20 per cent of all cases; cannabis alone accounted for 13 per cent. Over half of drivers who tested positive for any drugs had also been drinking.
* A 2002 Quebec study showed drugs are implicated in a substantial number of fatal crashes. Cannabis was detected in 19.5 per cent of driver fatalities. Alcohol was found in 41 per cent of all drug-positive cases. In the roadside sample, drugs were found in 11.8 per cent of drivers, including 6.7 per cent who had cannabis. Alcohol was detected in 5.1 per cent. Alcohol and drugs were found together in 5.9 per cent of drug-positive cases...

btw - ocito nisi u toku - vozace se u hrvatskoj testira na THC.
Back to top
View user's profile Send private message
silence



Joined: 24 Apr 2004
Posts: 890
Location: .....ni na nebu, ni na zemlji.....

PostPosted: 16.07.2004 16:07    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

tRC wrote:
NEMAŠ ŠTA SA ALKOHOLOM TRAŽIT ZA VOLANOM.!!!1

frendu su prošli mjesec nakon operacije izmjerili 2.2 promila par sati nakon nesreće.
ova odredba nije zbog njega dobra nego zbog njegovog suvozača koji ima 3 pločice i šaku šarafa u sebi .. i ne ide na more nego u toplice..


sorry...ali 2.2 i 0.2 nisu isto.....
idiotski je stavit zabranu makar jedne časice....jer to NEĆE spriječit nesreće....
ja sam ti ljepo napisao kak treba kazne....za svakih .5 više kaznu udvostručit....
pa bi se onda mnogi zapitali nakon 3,4 ili 5 cuga kolko im se isplati riskirat po 10 ili više tisuća kuna....

žalosno je sad mogu najebat (a najčešće i hoće) upravo oni koji najmanje popiju....ispadaju ko zna kakvi prekršitelji i slična sranja...

čak se i crkva pobunila jer svećenici popiju malo vina tokom mise....E ALO!!!!...čak i crkva.....


ja sam prvi da se one koji uzrokuju nesreće kazni.....bez obzira jel to zbog alkohola, brzine ili nečeg trećeg...samo shvati, nije alkohol JEDINI uzrok takvih teških posljedica....
ide tu i brzina....
ide tu i tehnička opremljenost vozila...
a bogme ide tu i stanje samih cesta....

alkohol NIJE jedan, jedini krivac za poginule u prometu...i dok kod se stihijski radi (kao sada) kurca će se riješit....
eno ti Litva koja ima 0,0 pa imaju najveću smrtonost u Europi....
eno ti Njemačka di nema ograničenja brzine na autoputu pa imaju manje nesreća na autoputevima nego mi....


upiranje prstom u"trenutnoh" i najlakšeg krivca neće riješit NIŠTA....

_________________
This End-User License is an agreement between Microsoft Corporation (hereafter referred to as "Microsoft") and you, the end-user (hereafter referred to as "our bitch").
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
dunga



Joined: 03 Oct 2003
Posts: 672
Location: Zg

PostPosted: 16.07.2004 16:26    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

silence wrote:
ja sam prvi da se one koji uzrokuju nesrec´e kazni.....bez obzira jel to zbog alkohola, brzine ili necˇeg trec´eg...

aha. a nakon sto kaznis pijanu osobu koja je ubila troje ljudi svejedno ti ostaju tri lesa...

niski prag postotka alkohola u krvi postavljen je iz PREVENTIVE. dokle god je dozvoljena ikakva kolicina alkohola bit ce ekipe koja ce gadjat da popije unutar tolerancije. jedini je problem sto alkohol djeluje tako da bas i ne mozes bit siguran koliko si popio...

btw - kaj zbilja mislite da ce panduri testirat osobe koje ne djeluju savrseno lucidno (dakle - casa vina, jedno pivo)? testove ce radit u slucaju da si bio ucesnik prometne nezgode...

ja imam hard-core stav prema cugi i voznji: ako cugam - vozim se taxijem. i nikad u zivotu nisam puhao... a imam 32 godine.

nego:
silence wrote:
cˇak se i crkva pobunila jer svec´enici popiju malo vina tokom mise....E ALO!!!!...cˇak i crkva.....

kaj je tu cudno? crkva se buni zbog apsolutno svega kaj im ne pase, od rada nedjeljom do seksa medju omladinom...
Back to top
View user's profile Send private message
keye



Joined: 24 Nov 2003
Posts: 2465
Location: Paris - France

PostPosted: 16.07.2004 16:34    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

dunga tvoje brojke dokazuju samo da ima vise ljudi koji piju od onih koji se drogiraju.
priznajem da sam pretjerala sa 5 piva ali sam se i ispravila jer nemam beda priznati ako pogrijesim..

zato da zavrsim s time, ja moj stav o tome imam i donekle neko iskustvo kod naucnih clanaka (pogotovo onih iz neurologije) toliko da znam kako se oni pisu i citaju te koliko razmisljanje koje se hvata za brojke moze ponekad biti besmisleno ako se ne poznaje metoda i nacin istrazivanja, zato sasvim mi je svejedno da li je to TEBI besmislica ili nije. Smile

ali da bude jasno: ja nikako ne pravdavam alkohol za volanom. cijela buka je pocela od toga da se ljude kaznjava na isti nacin da li oni popili casu vina ili se naroljali ko svinje pa sjeli za volan. TO mi je totalna besmislica dok god oni nadrogirani kruze po cesti.

_________________
Google is a blind person
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Sulien



Joined: 04 Jan 2004
Posts: 2905
Location: Zagreb

PostPosted: 16.07.2004 16:49    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

keye wrote:
...i nemam pojma s cime se sve danas drogiraju. a to se ne provjerava jel'da?

Ma ima neka šema provjeravanja na sve droge, to će sad uvest, nabavili su uređaje koji testiraju uzorak krvi i tako... nije mi uopće jasno kako to radi -- uglavnom, mogu te zaustavit i testirat. Postoji problem ako si uzimala sleeping pills i slične đibirije jer oni imaju sastojke za koji ovaj misli da je droga. Bit će komplikacija oko toga, već vidim.

Poanta uzimanja droga. Ljudi uzimaju droge (tu ubrajam i "THC minerale" i cigarete i kavu, makar se ostatak teksta ne odnosi na posljednje dvoje) da bi se zabavili i/ili da bi im bilo lijepo. Ovo je sad malo banalno, ali objasnjenje slijedi. Covjeku je u svojoj svakodnevnici pod volikim stresom jer na svakom koraku mora paziti da bude konforman sa napisanim i nenapisanim propisima, njegov je mozak u pogonu, a primarni mehanizmi kao sto su nervoza, strah i ljutnja su neprestano pod naponom jer čovjeku to treba za život. Nadalje, kako je sve periodično, tako svaki sustav dolazi do neke granice kad joj prijeti kolaps, te čovjek kao takav sustav ne može obavljati svoje funkcije beskonačno mnogo, već ima svoje predodređeno "radno vrijeme". Svaki period primarno uključuje spavanje koje je pouzdano nužno za normalan život jer ako čovjek propusti dva, tri spavanja on postaje potpuno nesposoban za obavljanje ičega. Ali spavanje sa današnjom 'brzinom' života nije dovoljno i potrebna su dodatna stredstva koja, utjecavši kemijski na našu fiziologiju, mogu na neki način stimulirati učinak spavanja, a dokaz za to je direktan utjecaj droga, recimo alkohola na ANS (autonomic nervous system). Svaka droga djeluje drugačije, no u biti je to isto -- u malim količinama služi za relaksaciju, u većim ima nepoželjne učinke.

Znajući to, lako je zaključiti da čovjek koji se nauživao takvih kemikalija u bilo kojoj količini nije više kao prije sposoban za obavljanje radnji kao što su vožnja, jer je cijela poanta uzimanja droga 'predah' od životnih funkcija, velike moždane aktivnosti i pritiska, bilo fizičkog ili psihičkog. Vožnja je aktivna i poprilično složena radnja za koju su potrebni refleksi, oprez i prisebnost, a sjedanje za volan nakon što smo prethodno otupjeli neku od tih funkcija je besmislica. THC, C2H5OH and others, all the same.

Problem ovakvih rasprava jest pokušavanje određivanja granica do koje čovjek može otupjeti svoj mozak (i sve ostalo) a svejedno nastaviti voziti automobil. Naravno, problem nije u automobilskoj industriji niti u vladinim zakonima nego u ljudima koji jedva čekaju da netko postavi granicu da je mogu prekrišiti. 0.5 promila, 1 promil, 1.5... Koga briga? Ionako nitko neće valjda pazit na to, kao što nitko na autocesti ne vozi prema ograničenju brzine mego se ravnaju po drugim divljacima. Motori se danas proizvode sa toliko kubika koliko, po svim zakonima ovog svijeta, ne bi u principu smio ni pola iskoristiti. Ali se proizvode, i prodaju. Masovno.

Ne treba se hvatat za brojke, kako kaže keye, već za glavu
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
silence



Joined: 24 Apr 2004
Posts: 890
Location: .....ni na nebu, ni na zemlji.....

PostPosted: 16.07.2004 17:13    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

dunga wrote:

aha. a nakon sto kaznis pijanu osobu koja je ubila troje ljudi svejedno ti ostaju tri lesa...

niski prag postotka alkohola u krvi postavljen je iz PREVENTIVE. dokle god je dozvoljena ikakva kolicina alkohola bit ce ekipe koja ce gadjat da popije unutar tolerancije. jedini je problem sto alkohol djeluje tako da bas i ne mozes bit siguran koliko si popio...

btw - kaj zbilja mislite da ce panduri testirat osobe koje ne djeluju savrseno lucidno (dakle - casa vina, jedno pivo)? testove ce radit u slucaju da si bio ucesnik prometne nezgode...

ja imam hard-core stav prema cugi i voznji: ako cugam - vozim se taxijem. i nikad u zivotu nisam puhao... a imam 32 godine.


huh. probat ću bez flejmanja objasnit.
prvo i osnovno, ono što tvrdim je da alkohol nije JEDINI uzrok tolikih nesreća i tolike smrtnosti u prometu. dakle kretanje đonom na samo jedan od faktora, bez da se srede i ostali faktori i da se pobrine i oko toga neće imati željeni učinak.

imaš hrpu ljudi koji voze prebrzo, koji voze neispravne i neregistrirane aute i tako dalje.
ajmo dalje....

u zadnje vrijeme je bilo dosta napisa po novinama o "crnim vikendima"...poginulo 5,6 ili više ljudi tokom vikenda....ALI NIGDJE NE PIŠE KOLIKO od tih je zbog alkohola. pročitaj malo o okolnostima nesreće, vozilima u kojima se gine i tako dalje pa DOBRO razmisli da li će ovaj zakon IŠTA promjenit.

kriminaliziranjem ljudi koji u osnovi nisu počinili ništa loše ( npr. popili času vina uz obiteljski ručak) stvara se atmosfera u kojoj je "prirodno" kršiti zakon i na taj način će mnogima postati prirodno da se ne obaziru na odredbe tog istog zakona.
kad dijete vidi da mu otac na obiteljskom ručku IPAK popije tu čašu vina SVIJESTAN da krši zakon i dijete će se drugačije ponašat.

jer, ajmo biti realni....ovo NEĆE spriječit ljude da piju....

zakon je loš jer se ne vodi računa o svim faktorima koji utiču na smrtnost na HR cestama.
kratko i jasno.
ovakvo "kampanjsko" rješavanje problema će dati jako loše rezultate (već vidim da će na sljedećim izborima i to biti jedno od pitanja ako ovaj zakon potraje).....

_________________
This End-User License is an agreement between Microsoft Corporation (hereafter referred to as "Microsoft") and you, the end-user (hereafter referred to as "our bitch").
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
dunga



Joined: 03 Oct 2003
Posts: 672
Location: Zg

PostPosted: 16.07.2004 17:23    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

keye wrote:
dunga tvoje brojke dokazuju samo da ima vise ljudi koji piju od onih koji se drogiraju.

yeah, sure. stvarno se vidi tvoj znanstveni background - odlicna interpretacija brojki. Wink

keye wrote:
zato da zavrsim s time, ja moj stav o tome imam i donekle neko iskustvo kod naucnih clanaka (pogotovo onih iz neurologije) toliko da znam kako se oni pisu i citaju...

ja ne govorim o znanstvenim clancima, vec o cinjenici da su u polovici prometnih nesreca sudjelovali vozaci pod utjecajem alkohola. tu nemas uzorak populacije, samo leseve, pa ne moras izvodit nikakve interpolacije.

keye wrote:
te koliko razmisljanje koje se hvata za brojke moze ponekad biti besmisleno ako se ne poznaje metoda i nacin istrazivanja, zato sasvim mi je svejedno da li je to TEBI besmislica ili nije.

sama si napisala da si pretjerala sa pet piva, a sad kazes da ti je svejedno je li to besmislica?

keye wrote:
cijela buka je pocela od toga da se ljude kaznjava na isti nacin da li oni popili casu vina ili se naroljali ko svinje pa sjeli za volan.

aha. a koja je granica OK? dvije case? pola litre? a sto ako vino ima 14% alkohola? a jel moze 4 piva? btw - ja sam nakon druge case vina pripit i smatram sebe dovoljno inteligentom i odgovornom osobom da ne sjedam za volan. nazalost, vecina ljudi ne razmislja tako.

keye wrote:
...TO mi je totalna besmislica dok god oni nadrogirani kruze po cesti

dakle, po tvojoj logici - dokle god ekipa koja je opljackala milijune maraka tijekom pretvorbe nije u zatvoru - nema smisla kaznjavat ni dzepare koji kradu po 50-100 kuna.
kul.

btw - alkohol se ne sotonizira zbog cinjenice da pogine pun kua pijanih vozaca, vec zbog cinjenice da sjebava motoriku, usporava reflekse i suzuje vidno polje. sto bas i nije neka fora ako sjedis za volanom 1000 kilograma teskog automobila koji postize brzinu 150 km/h.
izracun kineticke energije i usporedbu sa energijom odredjene kolicine TNT-a prepustam nekome kome je fizika svjezija nego meni Laughing
Back to top
View user's profile Send private message
carr



Joined: 13 Nov 2003
Posts: 1397
Location: Karlovac

PostPosted: 16.07.2004 17:45    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

godot wrote:
Da bas sva ta stara auta od presanog celika, aluminija, sa zeljeznim pojacanjima. Grozno. Sta je to naspram super cvrstim danasnjim plasticnim autima.

neznam bas koji auto ima zeljezna pojacanja, o cemu ti to pricas?
danas auti su plasticni oko blatobrana, haube i tako, a ostatak vozila (prednji dio) je napravljen tako da se "zguzva" tamo negdje do kabine, tj. da upije sto vise stete, a sto manje da dodje do putnika.
i ako me treba nesto pogoditi u glavu, radije bi da je to plasticni blatobran nego limeni.


godot wrote:
Jugo i Clio u sudaru. Bas se pitam iz kojega auta bi vatrogasci vadili leseve.

yugo i skoda fabia u sudaru - yugo je imao rubnjake zabijene do mjenjaca, dok je skodi otpao prednji branik.

oces rec da su svi crash testovi gluposti, da razvoj tehnologije pasivne zastite nije nista uznapredovao, i da su firme koje milijune ulazu samo u to budale, i da bi bilo bolje da su auti kao yugo i kadet jaje?

(odgovor: "oni to rade da auti budu jeftiniji" ne pusi, jer danas je svima u cilju imati sto sigurniji auto da mogu nakeljiti na njega "Najsigurniji europski auto 2004")

godot wrote:
BTW. Ako su ta nova auta tako dobra i kvalitetna zasto je onda mercedes povuka jednu seriju auta zbog neispravnih upravljaca, kocnica, ...

zato jer imaju bugove kao i windowsi, koji su razlog sve vecem tempu razvoja trzista.



...
Sulien wrote:
Mene zanima, kad smo već kod sigurnosti automobila, mislite li da će u budućnosti biti u zakonu da svaki auto ima tahograf, kao kamioni?

zbog cega mislis?

_________________
Bolje biti malo lud, nego malo pametan.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
silence



Joined: 24 Apr 2004
Posts: 890
Location: .....ni na nebu, ni na zemlji.....

PostPosted: 16.07.2004 17:52    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

dunga wrote:

ja ne govorim o znanstvenim clancima, vec o cinjenici da su u polovici prometnih nesreca sudjelovali vozaci pod utjecajem alkohola. tu nemas uzorak populacije, samo leseve, pa ne moras izvodit nikakve interpolacije.



statistika je nekad tako divna stvar......u 50% su sudjelovali vozači pod utjecajem alkohola, mene sad zanima u koliko od 50% alkohol nije bio jedini krivac....

inače govorim iz OSOBNOG iskustva jer mi je prije jedno 3 godina pred auto izletio motorist koji mi je oduzeo prednost na raskršću "jer me nije vidio", ja sam prije toga bio kod frenda, popio sam 4 pive, na alkotestu sam imao 0.58 alkohola u krvi.....vozačka mi je oduzeta na licu mjesta(naravno), ali moj vožnja "pod utjecajem alkohola" nije nigdje navedena kao uzrok nesreće...dakle ponovit ću, iako sam imao 0.58 alkohola u krvi i kako ti kažeš sudjelovao u saobraćajnoj nesreći ni policija ni prekršajni sud me nisu kaznili za uzrokovanje nesreće....

kužiš????
a žalosna činjenica je da se to dogodilo u 0.30 po noći, da je tip dostavljač pizze kojem je to jedini način da prehrani obitelj i da je žurio kući nakon kaj je ostao na poslu puno duže nego kaj je to predviđeno....jer je bio prisiljen pod prijetnjom otkaza....
također je žalosna činjenica (koji mi je rekao jedan od stanara na mjestu nesreće) da je to bio DRUGI dostavljač ti ISTE pizzerije koji je nastradao na ISTI način u roku od 2-3 mjeseca jer ih se tjera da rade u uvijetima koji nisu normalni....

kužiš????
gazda ih tjera da rade dok ne umru od umora, padne im koncentracija, ali moraju i dalje vozit u doba kad velika većina ljudi spava za mizernu plaću i kad se sjebu dobiju otkaz i gazda uzme nekog novog, i opet isto....do sljedećeg koji će morat "skratit" put tak da oduzima prednost na nepreglednom mjestu dok vozi mrtav umoran nakon 12 il 14 sati rada....


i sad ti meni reci ko je kriv.....alkohol?

_________________
This End-User License is an agreement between Microsoft Corporation (hereafter referred to as "Microsoft") and you, the end-user (hereafter referred to as "our bitch").
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
dunga



Joined: 03 Oct 2003
Posts: 672
Location: Zg

PostPosted: 16.07.2004 18:40    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

cisto da rezimiram:
ja svaku pripitu / pijanu osobu koja sjedne za volan smatram neodgovornom budalom.
i stvarno ce mi bit drago ako policija postrozi provjere i pocne naplacivat vece kazne i oduzimat dozvole na duze vrjeme. ako imas para za auto/benzin/cugu onda imas i za taxi.

over&out
Back to top
View user's profile Send private message
silence



Joined: 24 Apr 2004
Posts: 890
Location: .....ni na nebu, ni na zemlji.....

PostPosted: 16.07.2004 19:29    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

kad smo već kod rezimiranja ::

ja svaku osobu koja izbjegava otvorenu raspravu o pravim uzrocima određenog problema i zabija glavu u pijesak pred činjenicama, dok podržava ishitreno i moguće štetno rješenje smatram također neodgovornom budalom....jer se na taj način ništa ne rješava.

over&out.

_________________
This End-User License is an agreement between Microsoft Corporation (hereafter referred to as "Microsoft") and you, the end-user (hereafter referred to as "our bitch").
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
4thshadow
mi3.crew


Joined: 07 Sep 2003
Posts: 1640
Location: zg via pola

PostPosted: 16.07.2004 19:41    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

bla....dizat cu kredite za prekoracenje brzine izgleda....

sto se tice alkohola, slazem se sa novim zakonom...(quote dunga)

najkorisnija stvar (oznaka za mlade vozace) nije usvojena....

ajme budala

Last edited by 4thshadow on 16.07.2004 19:44; edited 1 time in total

_________________
the.bitchy.corner
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
keye



Joined: 24 Nov 2003
Posts: 2465
Location: Paris - France

PostPosted: 16.07.2004 19:43    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

dunga wrote:
[
aha. a koja je granica OK? dvije case? pola litre? a sto ako vino ima 14% alkohola? a jel moze 4 piva?

3 griotte???


Quote:

btw - ja sam nakon druge case vina pripit i smatram sebe dovoljno inteligentom i odgovornom osobom da ne sjedam za volan. nazalost, vecina ljudi ne razmislja tako.

ja imam problema sjesti za volan nakon pola jointa ili dvije case vina(pogotovo ako nisam jela) ili ako sam jako umorna.
i smatram sebe dovoljno inteligentnom osobom da ne sjedam za volan. nazalost vecina ljudi ne razmislja tako.
(a to sa vinom mi se desava zadnih 5-6 godina tako da sam u principu postala totalno astemicna i ne pusim vise.)


Quote:
btw - alkohol se ne sotonizira zbog cinjenice da pogine pun kua pijanih vozaca, vec zbog cinjenice da sjebava motoriku, usporava reflekse i suzuje vidno polje. sto bas i nije neka fora ako sjedis za volanom 1000 kilograma teskog automobila koji postize brzinu 150 km/h.

so???

ti si se tako fino izjasnio o alkoholu ali mli nisi rekao da li ces isto tako napusen ili nadrogiran uzeti taxi ili ces sjesti za volan. a bas o tome cijelo vrijeme pricam.

ja ni ja ni nitko ovdje ne prica o tome da je fora sjest pijan za volan nego da je novi zakon napravljen tako da popuni rupu u drzavnom proracunu a ne da rijesi problem prometnih nesreca.


zadnje: poznam malog koji je u dvije razlicite saobracajke ubio dvoje ljudi. nikad nije imao alkohola u krvi jer ne pije. i dan danas vozi.
hoceli mi tog kretena ovaj zakon maknut s ceste??

_________________
Google is a blind person
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
4thshadow
mi3.crew


Joined: 07 Sep 2003
Posts: 1640
Location: zg via pola

PostPosted: 16.07.2004 19:45    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

keye wrote:
zadnje: poznam malog koji je u dvije razlicite saobracajke ubio dvoje ljudi. nikad nije imao alkohola u krvi jer ne pije. i dan danas vozi.
hoceli mi tog kretena ovaj zakon maknut s ceste??


ovaj zakon nece, ali ce mozda slijedeci...

_________________
the.bitchy.corner
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
keye



Joined: 24 Nov 2003
Posts: 2465
Location: Paris - France

PostPosted: 16.07.2004 19:49    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

dunga wrote:
keye wrote:
dunga tvoje brojke dokazuju samo da ima vise ljudi koji piju od onih koji se drogiraju.

yeah, sure. stvarno se vidi tvoj znanstveni background - odlicna interpretacija brojki. Wink



open your mind i nauci citat i ono sto ne pise.

_________________
Google is a blind person
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
keye



Joined: 24 Nov 2003
Posts: 2465
Location: Paris - France

PostPosted: 16.07.2004 19:50    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

4tHshadOw wrote:
keye wrote:
zadnje: poznam malog koji je u dvije razlicite saobracajke ubio dvoje ljudi. nikad nije imao alkohola u krvi jer ne pije. i dan danas vozi.
hoceli mi tog kretena ovaj zakon maknut s ceste??


ovaj zakon nece, ali ce mozda slijedeci...


rijeci ti se pozlatile. mali nije bio ni dana u zatvoru.

_________________
Google is a blind person
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
keye



Joined: 24 Nov 2003
Posts: 2465
Location: Paris - France

PostPosted: 16.07.2004 20:05    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

4tHshadOw wrote:


sto se tice alkohola, slazem se sa novim zakonom..



znaci slazes se zbog case vina ili tri griotte kazna?

jadan moj svekar kad dodje ovo ljeto a koji ima 70 godina i cijeli zivot pije casu vina za rucak i casu za veceru.

_________________
Google is a blind person
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
ivan



Joined: 08 Sep 2003
Posts: 320
Location: Zagreb

PostPosted: 16.07.2004 20:06    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

4tHshadOw wrote:

sto se tice alkohola, slazem se sa novim zakonom...(quote dunga)

najkorisnija stvar (oznaka za mlade vozace) nije usvojena

Znači to je dobra stvar zato jer će spriječit one budale koje jedu griotte i pojedu neko jelo s alkoholom ili nedaj bože popiju pola čaše vina za ručak ili možda neki sirup koji sadrži alkohol.

i baš bi mi trebao neki žuti krug koji bi trebao kao zakeljit starom na auto i još jedan ako mi netko posudi auto
u zadnje vrijeme sve neki ludi zakoni, još malo pa će se naplaćivati kazna za odvezane tenisice

_________________
no ojro
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
ivan



Joined: 08 Sep 2003
Posts: 320
Location: Zagreb

PostPosted: 16.07.2004 20:07    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

fakat me čudi da šeks sam sebi jamu kopa Smile
al doduše boli ga k. kad ga drugi voze

_________________
no ojro
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
silence



Joined: 24 Apr 2004
Posts: 890
Location: .....ni na nebu, ni na zemlji.....

PostPosted: 16.07.2004 20:16    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ivan wrote:
fakat me čudi da šeks sam sebi jamu kopa Smile
al doduše boli ga k. kad ga drugi voze


ma za njega ne postoji dragger..nijedan nije graviran na Šeksov kapacitet.....

_________________
This End-User License is an agreement between Microsoft Corporation (hereafter referred to as "Microsoft") and you, the end-user (hereafter referred to as "our bitch").
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
4thshadow
mi3.crew


Joined: 07 Sep 2003
Posts: 1640
Location: zg via pola

PostPosted: 16.07.2004 20:20    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

oznaka za mlade vozace sluzi tome da ostali posebno na njih obrate paznju u prometu, te tako zastite sebe, druge i same mlade vozace....zato bih voljela da se to reallizira...

meni je od toga da se zastite "griottasi" bitnije da se idioti koji nemaju zrnca mozga, savijesti i obazrivosti, a nisu u stanju voziti nakon case vina, maknu s ceste...(nece svi, ali neki hoce, a to mi je vec nesto...)

sto se mene tice, savtko tko je nessto popio i otisao voziti je kreten...jer nitko ne moze 100% tvrditi da i ta casa alkohola nece u jednom trenutku makar usporiti treptaj njihovog oka i kao posljedicu mozda jednom pobrat nekog na cesti....

btw, pricam i sa stajalista osobe koja je pregazena na zebri odgulila dugo u gipsu, s trajnim posljedicama...

_________________
the.bitchy.corner
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
silence



Joined: 24 Apr 2004
Posts: 890
Location: .....ni na nebu, ni na zemlji.....

PostPosted: 16.07.2004 20:42    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

kvragu, reko sam over&out, a imam 100 stvari koje bi sad reko...
baš me zanimaju okolnosti pod kojim ti se to dogodilo....ali stvarno....
kad, koji auto, jel bila osoba pijana i tak to....

_________________
This End-User License is an agreement between Microsoft Corporation (hereafter referred to as "Microsoft") and you, the end-user (hereafter referred to as "our bitch").
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
ivan



Joined: 08 Sep 2003
Posts: 320
Location: Zagreb

PostPosted: 16.07.2004 21:21    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

4tHshadOw wrote:
oznaka za mlade vozace sluzi tome da ostali posebno na njih obrate paznju u prometu, te tako zastite sebe, druge i same mlade vozace....zato bih voljela da se to reallizira...

mislim da ima više ljudi s "iskustvom" kojima trebaju te oznake, a i šta bi tebi starci rekli da im trebaš zalijepit neku fleku na auto tako ga smiješ voziti (s tim da se vratiš koju godinu nazad Smile)

_________________
no ojro
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
blackshtef
mi3.crew


Joined: 14 Sep 2003
Posts: 661

PostPosted: 16.07.2004 23:04    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ja bih ako smijem nadodao sljedeće karikature :

Karikatura 1
Karikatura 2
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail MSN Messenger
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> FFA All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
Page 3 of 5

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group