Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
Brain training
Goto page 1, 2  Next
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> FFA
View previous topic :: View next topic  
Author Message
unique



Joined: 29 Mar 2004
Posts: 655

PostPosted: 16.07.2004 09:22    Post subject: Brain training Add user to your forum ignore list Reply with quote

evo da se razbudimo i to... Smile

Stoje tri čovjeka, jedan iza drugog, svaki s po jednim šeširom na glavi. U igri je pet šešira: tri bijela i dva crna, no preostala dva šešira se ne vide.
Zadnji čovjek u koloni, koji vidi šešire prve dvojice (dvojice ispred sebe) kaže:
''Ja ne znam koji imam šešir na glavi!''
Čovjek u sredi kolone vidi samo čovjeka ispred sebe (prvog čovjeka) i njegov šešir, te nakon što čuje ovog zadnje kaže:
''Ja isto tako ne znam koji šešir imam na glavi.''
Prvi čovjek u koloni, koji nikog ne vidi, ali nakon što je čuo zadnju dvojicu kaže:
''Ja znam koji šešir imam na glavi!!!''....
Dakle, vaš zadatak je osim što morate reći koji šešir nosi prvi čovjek u koloni je da to objasnite Smile jer inače su vam šanse nekih pedeset, pedeset.


ako ste ovo već čuli i znate riješenje , ostavite malo druge da se muče Very Happy

_________________
Activate interlock! Dynotherms connected! Infracells up! Mega thrusters are go! LET'S GO VOLTRON FORCE!
Back to top
View user's profile Send private message
Sulien



Joined: 04 Jan 2004
Posts: 2905
Location: Zagreb

PostPosted: 16.07.2004 10:02    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ne kužim ovo sa pet šešira...

Znači, TRI čovjeka, PET šešira... Ako svatko na glavi ima po jedan, što je sa ostala dva? Što znači da se "prostala dva ne vide"?
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
unique



Joined: 29 Mar 2004
Posts: 655

PostPosted: 16.07.2004 10:05    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Sulien wrote:

Znači, TRI čovjeka, PET šešira... Ako svatko na glavi ima po jedan, što je sa ostala dva? Što znači da se "prostala dva ne vide"?


da, ostala dva ne vide Smile

_________________
Activate interlock! Dynotherms connected! Infracells up! Mega thrusters are go! LET'S GO VOLTRON FORCE!
Back to top
View user's profile Send private message
Philatz



Joined: 22 Sep 2003
Posts: 3176
Location: Zagreb/Croatia .. London/UK

PostPosted: 16.07.2004 11:07    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

jel bijeli?

_________________
Danger Global WarmingMidnight FormulaKunstterrorist Organisationflickrlatz
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
unique



Joined: 29 Mar 2004
Posts: 655

PostPosted: 16.07.2004 11:10    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Philatz wrote:
jel bijeli?


aj to ti nama lijepo objasni prvo Wink

Rolling Eyes je

_________________
Activate interlock! Dynotherms connected! Infracells up! Mega thrusters are go! LET'S GO VOLTRON FORCE!
Back to top
View user's profile Send private message
emptyhead
mi3.crew


Joined: 03 Sep 2003
Posts: 889
Location: Daleko od Novog Zelanda

PostPosted: 16.07.2004 11:48    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Bijeli.

Prvi covjek ne zna koj sesir nosi na glavi jer ova dva ispred njega ne nose crne sesire.
Drugi covjek ne zna koj sesir ima na glavi jer ovaj ispred njega nema crni sesir nego bijeli. Da ovaj ispred njega ima crni sesir, drugi bi mogao rec da on nosi bijeli sesir posto ovaj prvi nije mogao ZNAT koj sesir taj prvi nosi, tj. da 2 ispred njega imaju crne sesire. Stoga ispada da treci nosi bijeli sesir.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Sulien



Joined: 04 Jan 2004
Posts: 2905
Location: Zagreb

PostPosted: 16.07.2004 11:59    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Moje je pitanje bilo, ako su tri šešira na glavama trojice ljudi, gdje su ostala dva šešira? Nekome u ruci? U kartonskoj kutiji? U prodavaonici šešira? U orbiti? Na vješalici za šešire?
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
emptyhead
mi3.crew


Joined: 03 Sep 2003
Posts: 889
Location: Daleko od Novog Zelanda

PostPosted: 16.07.2004 12:12    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

@Sul-io Smile
Razgovaraju dva programera:
-Jučer sam u noćnom klubu upoznao prekrasnu plavušu.
-Uh!
-Predložio sam joj da odemo kod mene na kavu i ona je pristala.
-Uuh!
-Čim smo ušli u stan rakla je: ''Skini me!''
-Uuuh!
-Skinuo sam sve s nje, na kraju i gaćice i stavio je onako golu na radni
stol do PCa.
-A, imaš PC kod kuće? A koji procesor imaš?

Razgovaraju dvije plavuše:
-Jučer sam u noćnom klubu upoznala pravog programera.
-Uh!
-Predložio mi je da odemo kod njega na kavu i pristala sam.
-Uuh!
-Čim smo ušli u stan počeo me je skidat.
-Uuuh!
-Skinuo je sve sa mene, na kraju i gaćice i stavio me onako golu na radni
stol do PCa.
-Ti nosiš gaćice?!
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Philatz



Joined: 22 Sep 2003
Posts: 3176
Location: Zagreb/Croatia .. London/UK

PostPosted: 16.07.2004 12:23    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

@empty: ne mogu procitat ovaj zadnji dio, u fakin' blind spotu mi je!!!1

_________________
Danger Global WarmingMidnight FormulaKunstterrorist Organisationflickrlatz
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
unique



Joined: 29 Mar 2004
Posts: 655

PostPosted: 16.07.2004 12:53    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

@sullien: čitaj od početka Smile

@empty: ipak nisi tako empty head Wink

_________________
Activate interlock! Dynotherms connected! Infracells up! Mega thrusters are go! LET'S GO VOLTRON FORCE!
Back to top
View user's profile Send private message
unique



Joined: 29 Mar 2004
Posts: 655

PostPosted: 16.07.2004 13:03    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

evo nova Smile

Imao jedan bogataš dva sina. Kad je bio pri kraju svog života, odluči se ostaviti svoje bogatstvo samo jednom sinu. Htio je da njegova imovina pripadne sposobnijem. Jedan od braće je imao bijelog, a drugi crnog konja.
Otac im naredi da odsedlaju konje i dovedu ih na livadu. Kad su to učinili otac im kaže: ''Čiji konj stigne do onog hrasta zadnji, taj će dobiti cijelo moje bogatstvo!!''.
Braća se popeše na konje, ali ne dozvoliše konjima da se pomaknu s mjesta. Dok su tako sjedili i razmišljali što da rade, otac je sjedio na panju i pušio lulu.
Nakon nekog vremena, braća primijetiše da prema njima ide neki starac. On im priđe i reče im da je konjima vrlo teško držati teret na sebi ako se ne kreću. Braća mu ispričaju kakvu su zadaću dobili od oca, na što se starac još više približi i šapne im dvije riječi. Ubrzo, nakon što su čuli starčeve riječi, počela je neviđena konjska utrka. Po načinu na koji su tjerali konje, moglo se vidjeti da obojica nastoje pod svaku cijenu stići do hrasta.
Koje dvije riječi su čuli od starca???

_________________
Activate interlock! Dynotherms connected! Infracells up! Mega thrusters are go! LET'S GO VOLTRON FORCE!
Back to top
View user's profile Send private message
Domba



Joined: 17 Sep 2003
Posts: 548
Location: Samobor

PostPosted: 16.07.2004 13:15    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

zamijenite konje
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
blackduke
mi3.crew


Joined: 08 Sep 2003
Posts: 2681
Location: Zagreb

PostPosted: 16.07.2004 13:18    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

spoiler se ovak radi:

spoiler wrote:
zamijenite konje
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
Domba



Joined: 17 Sep 2003
Posts: 548
Location: Samobor

PostPosted: 16.07.2004 13:25    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

blackduke wrote:
spoiler se ovak radi:

spoiler wrote:
zamijenite konje


znam kak se radi spoiler, da sam radio spoiler - napravio bih ga.
stavljao sam pitanje da li je to rijesenje. mozda sam trebao staviti upitinik da bude jasnije, al je*i ga.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
unique



Joined: 29 Mar 2004
Posts: 655

PostPosted: 16.07.2004 14:24    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

hmm dobri ste moram priznat Very Happy Very Happy

Kako je nastala ova pozicija nakon 4 (četiri ne tri – iako ćete možda misliti da se radi o nekoj grešci Smile obostrana poteza?



evu nisam ni ja riješio Very Happy

_________________
Activate interlock! Dynotherms connected! Infracells up! Mega thrusters are go! LET'S GO VOLTRON FORCE!
Back to top
View user's profile Send private message
Sulien



Joined: 04 Jan 2004
Posts: 2905
Location: Zagreb

PostPosted: 16.07.2004 15:58    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

@empty: vozate me, ha? Razz fakin weak, ajd nek netko pukne spojler na prvu, da vidimo oko čega sam ispao emptyheaded
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
blackduke
mi3.crew


Joined: 08 Sep 2003
Posts: 2681
Location: Zagreb

PostPosted: 16.07.2004 16:17    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

cini mi se da bi ovak islo rjesenje saha

1. lovac - F1 > B5
1. pijun - E7 > E6
2. lovac - B5 > D7
2. konj - B8 > D7
3. pijun - E2 > E3
3. konj - D7 > B8
4. pijun - E3 - E4
4. pijun - C7 > C6
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
emptyhead
mi3.crew


Joined: 03 Sep 2003
Posts: 889
Location: Daleko od Novog Zelanda

PostPosted: 16.07.2004 17:09    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Sulien wrote:
@empty: vozate me, ha? Razz fakin weak, ajd nek netko pukne spojler na prvu, da vidimo oko čega sam ispao emptyheaded


Wink selektiraj moj post ... spojler ti je bijelim slovima napisan

@duke: ako je to rjesenje, malo je tulavo jer lovac ne moze izac van bez da prije pomaknes nekog od pijuna
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
tic984



Joined: 07 Sep 2003
Posts: 189
Location: Delnice

PostPosted: 16.07.2004 18:08    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

blackduke wrote:
cini mi se da bi ovak islo rjesenje saha

1. lovac - F1 > B5
1. pijun - E7 > E6
2. lovac - B5 > D7
2. konj - B8 > D7
3. pijun - E2 > E3
3. konj - D7 > B8
4. pijun - E3 - E4
4. pijun - C7 > C6


djuk, neznam bas kako lovac moze izac van a da neigra prvo pjesak... ?!?
ovak ide
1b. e2-e4
1c.37-e6
2b. lovac F1-B5
2c. c7 - c6
3b. Lovac b5 - c6
3c. d7-c6

_________________
ah..
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
unique



Joined: 29 Mar 2004
Posts: 655

PostPosted: 16.07.2004 18:13    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

tic984 wrote:


djuk, neznam bas kako lovac moze izac van a da neigra prvo pjesak... ?!?
ovak ide
1b. e2-e4
1c.37-e6
2b. lovac F1-B5
2c. c7 - c6
3b. Lovac b5 - c6
3c. d7-c6


četiri (4) poteza Wink ne tri (3) Smile

_________________
Activate interlock! Dynotherms connected! Infracells up! Mega thrusters are go! LET'S GO VOLTRON FORCE!
Back to top
View user's profile Send private message
blackduke
mi3.crew


Joined: 08 Sep 2003
Posts: 2681
Location: Zagreb

PostPosted: 16.07.2004 19:05    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

emptyhead wrote:
@duke: ako je to rjesenje, malo je tulavo jer lovac ne moze izac van bez da prije pomaknes nekog od pijuna

pl, ocito neznam najbolje pravila :)
kaj, pijun nemre preskakat?...
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
stripe



Joined: 24 Jan 2004
Posts: 816

PostPosted: 16.07.2004 19:42    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Malo mi nije jasno ovo s sesirima, izgleda mi kao da je jedna kombinacija preskocena (isao sam prvo isto ako i vi ocito ali ima po meni jos jedna kombinacija, vjerojatno krivo ali...)

-zadnji moze vidjeti da prva 2 imaju bijele sesire (sto omogucava da i on ima bijeli pa nemoze znati, zato sto nijedan ne mora imati crni na sebi)
-srednji moze vidjeti ovog ispred sebe i kaze "ne znam" (ovo proizlazi iz dvije kombinacije: mogao je pretpostaviti da onaj zadnji vidi dva razlicita ali i dva ista sto moze znaciti da i on ima bijeli)
-prvi kaze BANANA (jer nije uspio iskljuciti niti jednu mogucnost)
Back to top
View user's profile Send private message
tic984



Joined: 07 Sep 2003
Posts: 189
Location: Delnice

PostPosted: 16.07.2004 19:51    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

blackduke wrote:
emptyhead wrote:
@duke: ako je to rjesenje, malo je tulavo jer lovac ne moze izac van bez da prije pomaknes nekog od pijuna

pl, ocito neznam najbolje pravila Smile
kaj, pijun nemre preskakat?...


moze pijun al nemoze lovac Smile

_________________
ah..
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
unique



Joined: 29 Mar 2004
Posts: 655

PostPosted: 16.07.2004 19:58    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

stripe wrote:
Malo mi nije jasno ovo s sesirima, izgleda mi kao da je jedna kombinacija preskocena (isao sam prvo isto ako i vi ocito ali ima po meni jos jedna kombinacija, vjerojatno krivo ali...)


nisam baš to tvoje pročitao "s razumjevanjem" ali evo bolje objašnjenje...

zadnji ne zna koji ima na glavi pa onda postoje samo dvije mogućnosti koje može vidjet
a. 2 bijela
b. 1 bijeli i 1 crni
e sad ni drugi ne zna!! a da on zna onda bi moro vidjet crnog pa bi znao da ima bijelog ovako vidi bijelog i nije siguran dal na glavi ima crnog ili bijelog...
znači ako ovaj vidi bijelog prvi kaže bijela bannana

_________________
Activate interlock! Dynotherms connected! Infracells up! Mega thrusters are go! LET'S GO VOLTRON FORCE!
Back to top
View user's profile Send private message
blackduke
mi3.crew


Joined: 08 Sep 2003
Posts: 2681
Location: Zagreb

PostPosted: 16.07.2004 20:13    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

tic984 wrote:
blackduke wrote:
emptyhead wrote:
@duke: ako je to rjesenje, malo je tulavo jer lovac ne moze izac van bez da prije pomaknes nekog od pijuna

pl, ocito neznam najbolje pravila :)
kaj, pijun nemre preskakat?...


moze pijun al nemoze lovac :)

fak ja sam sad totalno zbunjen.
koji je lovac koji pijun :)

kaj nije lovac ovaj pokraj konjica koji moze preskakat?
ono, help me out :)
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> FFA All times are GMT + 1 Hour
Goto page 1, 2  Next
Page 1 of 2

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group