Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
Jednolinijski font...

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Fontovi
View previous topic :: View next topic  
Author Message
DiGiTaL



Joined: 13 Jul 2004
Posts: 196
Location: Županja

PostPosted: 16.07.2004 12:24    Post subject: Jednolinijski font... Add user to your forum ignore list Reply with quote

Iliti jednolinijske fontove. Ne znam ni kako bih to tražio po netu.
Naime, u čemu je problem?
- Trebam font koji će Corel Draw prepoznati kao jednu liniju (ili kao dvije ali da su one jedna blizu druge...). Dakle treba mi neki vrlo tanki font. Nadam se da znate na što mislim. Za one koji još nisu skužili, neka napišu recimo slovo "A" u Corel-u (font nek' bude recimo Arial) i stave mu kao ispunu bijelu boju a kao obrub crnu. Uočiti ćete da imaju dvije linije (crne). Meni ne trebaju obje linije, nego samo jedna (ne pitajte zašto, vrlo je komplicirano Wink). E sada, se nadam da ste shvatili kako font koji tražim treba izgledati?!
Dakako ako je to ikako moguće izvesti od običnog fonta recimo u Corel Draw-u, volio bih čuti prijedloge...

Svima unaprijed zahvaljujem na odgovoru Wink

_________________
live long and prosper
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website AIM Address Yahoo Messenger MSN Messenger
emptyhead
mi3.crew


Joined: 03 Sep 2003
Posts: 889
Location: Daleko od Novog Zelanda

PostPosted: 16.07.2004 12:46    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Mozda ne kuzim (vrlo vjerojatno) ali zasto ne filas font crnom bojom? Smile
Daj neki slikovni primjer(jpg) sto ti tocno zelis...
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
blackduke
mi3.crew


Joined: 08 Sep 2003
Posts: 2681
Location: Zagreb

PostPosted: 16.07.2004 12:57    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

rasprave radi, ovak nekaj ili?

Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
TYPE01



Joined: 12 Sep 2003
Posts: 1158

PostPosted: 16.07.2004 13:03    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Pretpostavljam da tražiš fontove tipa Simplex. (Neću pucat sliku. Pogledaj u sistemski font folder i sigurno je tamo).
Back to top
View user's profile Send private message
blackduke
mi3.crew


Joined: 08 Sep 2003
Posts: 2681
Location: Zagreb

PostPosted: 16.07.2004 13:04    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

TYPE01 wrote:
Pretpostavljam da tražiš fontove tipa Simplex. (Neću pucat sliku. Pogledaj u sistemski font folder i sigurno je tamo).

ja neam simplex*?
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
dunga



Joined: 03 Oct 2003
Posts: 672
Location: Zg

PostPosted: 16.07.2004 13:22    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

koliko sam ja skuzio - trebaju ti light ili thin rezovi... daj malo podrobnije - otprilike kakvo pismo ti treba? ja imam samo type 1 za meka, al sam siguran da ce neko sa foruma imat i truetype verzije
Back to top
View user's profile Send private message
DiGiTaL



Joined: 13 Jul 2004
Posts: 196
Location: Županja

PostPosted: 16.07.2004 18:32    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ovo sam nabrzinu "sklepao" u paintu jer mi je najbrže a moram u off... Naime nije za mene, niti je za webdizajn, treba mi za CNC stroj. Glodalica ide prvo prvu crtu, pa onda drugu crtu (obrub), a onaj kurach što se vrti je malog promjera, pa razmak između te dvije crte bude velik i bude ružno... Tako da mi treba vrlo tanak font... Kao da crtama pravitte font u Corel-u...

ajd valjda ste skužili!


_________________
live long and prosper
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website AIM Address Yahoo Messenger MSN Messenger
carr



Joined: 13 Nov 2003
Posts: 1397
Location: Karlovac

PostPosted: 17.07.2004 01:53    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

DiGiTaL wrote:
ovo sam nabrzinu "sklepao" u paintu jer mi je najbrže a moram u off... Naime nije za mene, niti je za webdizajn, treba mi za CNC stroj. Glodalica ide prvo prvu crtu, pa onda drugu crtu (obrub), a onaj kurach što se vrti je malog promjera, pa razmak između te dvije crte bude velik i bude ružno... Tako da mi treba vrlo tanak font... Kao da crtama pravitte font u Corel-u...

ajd valjda ste skužili!


ako ne nadjes, uzmes fontographer i nacrtas si taj font u njemu, mozda si i najbrze gotov, jer za nacrtat ovakav font ti netreba vise od 15 minuta.

_________________
Bolje biti malo lud, nego malo pametan.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Fontovi All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group