Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
O OVOME SE NE PRICA
Goto page 1, 2, 3  Next
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Dizajn i umjetnost
View previous topic :: View next topic  
Author Message
mogibo
Guest





PostPosted: 04.08.2004 04:00    Post subject: O OVOME SE NE PRICA Reply with quote

Postoje stvari o kojima ljudi ne vole da razgovaraju. Razlog je da, ako iznesu svoje misljenje, treba snositi posljedice. A nitko se ne zeli nekome zamjeriti. Ma neka ide sve kvragu ak ne mozes biti iskren. Pa eto, idem ja reci par stvari.
Kod nas je doslo vrijeme kad su ljudi poceli svoditi sve na „imas faks“ ili „nemas faks“. I tu se pojavila ogromna frustracija i netrpeljivost onih koji ga nemaju, pa se brane time da ti faks nije potreban. A oni koji ga imaju misle da su popili svu pamet svoje struke, i da buducnost lezi na njima. E pa sad, tko je u pravu? Sto se mene tice i jedni i drugi su u krivu.
Sve ima svoje prednosti i mane. I stvari treba shvacati kao takve. Da je faks sranje ne bi postojao. Al ispada da nije sranje kad po citavom svijetu ima sve vise i vise fakulteta. To je ako gledamo globalno. A ako gledamo kod nas... to je vec upitno. Nase institucije visokog obrazovanja (ne sve, ali dizajnerske, umjetnicke i akademske) su trenutno na niskoj razini. Zaostaju za svijetom kojih 20-ak godina. I nema pokazatelja da ce se u skorije vrijeme ista promjeniti po tom pitanju. Ja nakon svog faksa ne mogu doci na zapad i ponudit svoje usluge u 3d animaciji. Jerbo me na faksu tome ne uce! Mada mi u indexu stoji da imam taj predmet.
To je prednost ljudi koji nakon srednje skole nisu isli na fakultet, vec su sa svojih 17-19 godina poceli raditi stvari koje ih zanimaju. I tu su daleko bolje prosli. Jer najmanje cetiri godine su ispred visoko obrazovanih. Jer kad izades sa faksa i pokucas na vrata studija, shvatis da nisi u toku. To je najveca greska koju ne shvacaju ljudi sa fakultetima. Tek kad zavrsis, onda pocinje borba. Kad ti dode narucilac a ti bez iskustva. Onda se zapitas sto si radio te cetiri godine.
Osobno sto sam korisno izvukao sa faksa je: naucio sam animirati, izbrusio sam crtacke vjestine, naucio o teoriji igranog i animiranog filma, upoznao ljude i najvaznije od svega, shvatio sam kako razmisljaju. A lose strane su: vec polako u drugoj, a onda silovito u trecoj godini, ubili su mi volju za radom i nisam naucio 3d. Al nije sve tako crno i necu se tu nikome ulizivati. Jer sam vidio da neki skromno kazu kako su zavrsili faks i da ih nicemu nije naucio samo da ne upadnu u konflikt sa onima koji nisu. To je zalosno kad covjek nema svoj stav i kad je ulizica.
Najvece je sranje kod nas sto se na faks upisuju preko veze. Sam sam izvisio jednu godinu zbog toga. To samo opravdava da faks nije mjerilo da li netko zna raditi ili ne. Da mene netko pita – Koga zaposliti, ovog sa ili ovog bez faksa? Rekao bi mu: Neka ti pokaze radove i uzmi ga na probni rok. Jer puno, puno drugih faktora igra ulogu u poslu.
Danas gledati (ovo govorim za umjetnicku i kreativnu struku) da li netko ima faks ili ne ravno je samoubojstvu. Upoznao sam izuzetno dobre animatore i dizajnere, i sa jedne i sa druge strane. Stvarno trebas biti konzervativan, zatvoren i stereotipan da na tom podrucju zaposljavas ljude po obrazovanju. Moze ti se desiti da u firmi imas hrpu papaka ili fenomena ako gledas diplome kao uvijet za radno mjesto. A taj rizik si niti jedan poslodavac ne treba dopustiti. Moj odgovor na sve to je: Ne sudi po obrazovanju vec po onome sto covjek radi i iza cega stoji.

Zelim cuti vase misljenje i iskustva. Da li vam je netko zatvorio vrata zato jer nemate faks? Sto mislite o nasim fakultetima? Da li se isplati studirat? Jel vas zivciraju ljudi koji imaju faks i prave se pametni? Ajde da ubijemo taj TABU!
Back to top
mile



Joined: 10 Sep 2003
Posts: 1327
Location: Jeruzalem

PostPosted: 04.08.2004 08:48    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

kako mjeriš koliko imaš ženskih hormona?
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Philatz



Joined: 22 Sep 2003
Posts: 3176
Location: Zagreb/Croatia .. London/UK

PostPosted: 04.08.2004 09:29    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Quote:

pa se brane time da ti faks nije potreban

What? A kao treba ti? Tj. naravno da treba ali ovisi u kojem pogledu posla - osobno, ono sto sam htio raditi tj. sto sam htio znati to sam i ucio sam.
Quote:

A oni koji ga imaju misle da su popili svu pamet svoje struke, i da buducnost lezi na njima. E pa sad, tko je u pravu?

Da naravno, najbolje mi je kad mi dodje Prometnjak i kurci se.. Smile Ma ne, ovo je bio joke. Takve stvari variraju od osobe do osobe, ja sam tu na poslu imao jednog prometnjaka (eto, cisto slucajno) i on je bio voditelj informatike (uopce mi nije bad to pricat je je tip kakav je i nek si misli), naravno, on zna sve najbolje i zna sve na svijetu dok je istina daleko od toga. Dok mi pise na signature u mailu dipl. ing. i prica okolo kako je majstor u svom poslu ... imali smo jedan zanimljivi event kada mu je jedna osoba rekla nesto kao: "Cega si ti diplomirani ing? Prometa ili Informatike?". Uglavnom, kako je ispalo, lik je napustio tvtku i prestalo je preseravanje. idemo dalje.
Quote:

Sto se mene tice i jedni i drugi su u krivu.

ovako, sve varira kod ljudi, svi si razliciti i svi imaju svoje misljenje, jedan moze biti recimo 20% u pravu a drugi 80% u pravu zato se cijeli svijet vrti oko matematike i grubo je sve poredati u DA ili NE kad postoji tone varijacija na temu. offtopic: I onda mi je najbolja shema kad netko kaze; "kaj.. pa kaj ce mi matematika u zivotu?".
1d10+.
Quote:

To je prednost ljudi koji nakon srednje skole nisu isli na fakultet, vec su sa svojih 17-19 godina poceli raditi stvari koje ih zanimaju. I tu su daleko bolje prosli. Jer najmanje cetiri godine su ispred visoko obrazovanih. Jer kad izades sa faksa i pokucas na vrata studija, shvatis da nisi u toku. To je najveca greska koju ne shvacaju ljudi sa fakultetima.

Da. Tu se slazem. Pojedinac u tih nekoliko godina skupi iskustva, poznanstva a i klijentelu.
Quote:

Kad ti dode narucilac a ti bez iskustva. Onda se zapitas sto si radio te cetiri godine.

Da.. ali taj ima diplomu i zaposlit ce ga bez beda, to sto on ne zna radit u vuce se uz druge (dok je drugima bad ista prigovarat ili cinkarit) nije njegova stvar vec stvar poslodavca koji ga je takvog uzeo i sad on radi na minus tvrtci.
Quote:

Najvece je sranje kod nas sto se na faks upisuju preko veze. Sam sam izvisio jednu godinu zbog toga.

Klisej. Nema veze, na to se vise niti ne obazirem jer je to na vijeke vijekova poznata stvar - ako imas vezu, iskoristi jer ce neki drugi "Kreso" uzet to umjesto tebe.
Quote:

Da mene netko pita – Koga zaposliti, ovog sa ili ovog bez faksa? Rekao bi mu: Neka ti pokaze radove i uzmi ga na probni rok. Jer puno, puno drugih faktora igra ulogu u poslu.

Naravno. To je po meni najbitnija stvar, tu ne radimo posao (pricam o dizajnu i sl.) kao recimo neki kirurg koji mora imati diplomu jer kirurga ne bih pustao da kopa po necijem srcu ako nema nekakvu potvrdu da je kvalificiran za to. (u ovu izvaju ne ubrajam Tursku i slicne zemlje koje to rade i na crno) Smile
...
ne vjerujem da sam ovo sve napisao!!!!!
...
Quote:

Jel vas zivciraju ljudi koji imaju faks i prave se pametni?

Opcenito me vrlo malo toga zivcira NO, ako se netko pravi pametan a znas i sam da NEMA POJMA o cemu prica onda ga je najbolje:
A) Pustit neka si misli sto zeli jer; -mi se zuri, -gladan sam, -umoran sam.
B) Spustit ga na zemlju nadmudrivanjem, dakle pokazati mu da nema pravo i da si pametniji (fora: "How ya like them apples huh??!".
...
e da i.. kako mjeriš koliko imaš ženskih hormona? Smile

_________________
Danger Global WarmingMidnight FormulaKunstterrorist Organisationflickrlatz
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Sulien



Joined: 04 Jan 2004
Posts: 2905
Location: Zagreb

PostPosted: 04.08.2004 09:31    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Faks je jedan od najvažnijih načina kako se 'istaknuti' iz okoline. To sam saznao u razgovoru s ljudima kad sam imao razmišljanja kao i ti (a to je bilo prije mjesec-dva). Makar nas na faksu malo uče, makar ima štrebera koji se prave pametni a u praksi ne znaju ni dvije žice spojit, makar cure prolaze na lijepe oke, a rich people pljunu pokoju paru da dobiju ocjenu u index (ali toga nema na mom faksu, da se zna), opet se faksom na neki način dokazuješ pred ljudima koji ga nisu imali živaca ili pameti završiti. U HR ima samo par posto ljudi sa faksom, ostalo je su sve ljudi koji se snalaze, koji imaju veze za nać posao, većina spaja kraj s krajem... Let's face it, za nas hrvatske 'intelektualce' faks je jako važna stvar, unatoč stvarima koje nas odvlače.

Što se tiče ovoga što ti radiš, nema ti nečeg kao što je SAE technology institute ili tako nešto u HR. Nitko te nigdje neće učiti 3d, moraš se sam naučiti, ali kako ćeš dokazati da si netko i nešto bez faksa i bez radnog iskustva? Možeš, uz puno truda, no s faksom si veća faca i svi to priznaju, kakvu god da si diplomu dobio.

Pisao bih još, ali tek sam se vratio iz Madrida jutros i moram još napisati službeni "i'm BACK" post Smile
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
stripe



Joined: 24 Jan 2004
Posts: 816

PostPosted: 04.08.2004 09:39    Post subject: Re: O OVOME SE NE PRICA Add user to your forum ignore list Reply with quote

mogibo wrote:
Nase institucije visokog obrazovanja (ne sve, ali dizajnerske, umjetnicke i akademske) su trenutno na niskoj razini. Zaostaju za svijetom kojih 20-ak godina.


Grda zabluda. Ne znam za dizajn/lik (sad je bash neka farsa sa prostorima dizajnerskog fakulteta aktuelna) akademiju ali puno je nasih fakulteta vrlo respektirano u svijetu koliko ja znam (PMF, FER, Teologija iz Osjeka, Zg. Medicina -> koliko ja znam ovo su najbolje obrazovne institucije u HR što se tiče non-umjetničkog štiha)...

A tvoj pogled na fakultet, mislim da je totalno iskrivljen što se tiče pogleda iz kože poslodavca, mislim da mu ne razumijes svrhu...
Mozda navecer postam nekaj.
Back to top
View user's profile Send private message
unique



Joined: 29 Mar 2004
Posts: 655

PostPosted: 04.08.2004 09:39    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

netko je jednom rekao: "da bi bio dobar u nećem potrebno je 99% rada i 1% talenta" (ili tako nekako je išlo, ma čuli ste to Cool)

ja se ne slažem.

_________________
Activate interlock! Dynotherms connected! Infracells up! Mega thrusters are go! LET'S GO VOLTRON FORCE!
Back to top
View user's profile Send private message
Philatz



Joined: 22 Sep 2003
Posts: 3176
Location: Zagreb/Croatia .. London/UK

PostPosted: 04.08.2004 09:42    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

unique wrote:
netko je jednom rekao: "da bi bio dobar u nećem potrebno je 99% rada i 1% talenta" (ili tako nekako je išlo, ma čuli ste to Cool)
ja se ne slažem.

ma to je jedan od onih seoskih.. tipa "karavana prolazi a psi laju" ili kako vec ide..
It's a load of...
Smile

_________________
Danger Global WarmingMidnight FormulaKunstterrorist Organisationflickrlatz
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
drushtveni_otpadnik



Joined: 11 May 2004
Posts: 470

PostPosted: 04.08.2004 10:17    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

mislim da faks dobro dođe. jer npr. ako te zanima 3D animacija i time se intenzivno baviš, noćima rendaš slike iz 3Dmax-a itd. naravno da ćeš upisati neki srodni faks koji će ti proširiti teoretsko znanje na druge oblike vizualne umjetnosti (što opet možeš primjeniti na 3D animacije). glupo zvuči, ali što htjedoh reći : naravno da kad upišeš fax nećeš se samo oslanjati na učenje na nastavi, već ćeš i dalje nastaviti kod kuće vježbati i baviti se područjem interesa kako bi proširio praktično znanje i iskustvo, a predmeti na faxu ti dođu kao neka podloga za širenje znanja i spoznaja o ostalim vidovima dizajna, što će nesumnjivo utjecati i na tvoj rad u 3D-u.
hmm... imam osječaj da sam dva puta rekao jedno te isto... Smile but you get the point.
a kaj se tiče seljačića koji si kupuju ispite jer nisu sposobni probavit gradivo i spremiti ispit, na njih se ne obaziri, to su tzv. low-life bića, smeće i priglupi šljam koji i kad se zaposle, neće uživati respekt u tvrtki u kojoj rade jer će se pokazati da nemaju blage veze ni o ćemu. i budimo iskreni, kupovanje ispita pojavljuje se na apsolutno SVIM fakultetima, a ne samo na prometnom (koji je postao poznat nakon što ga je g. Rojs završio). malo ljudi cijeni prometni fakultet, ali oni koji ga pokušavaju završiti na legalan način znaju da je fax težak kao i svaki drugi... (ja ne idem na prometni već na informatiku, da ne bi bilo zabune Smile )...
dosta texta za sada.

_________________
da li je bolje uhvatiti se u kolo s onima koji se prave ludi i ništa ne vide, ili sve vidjeti i zaista poludjeti?
Back to top
View user's profile Send private message AIM Address
orange



Joined: 21 Sep 2003
Posts: 622
Location: ST

PostPosted: 04.08.2004 10:23    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

samo slusam od ljudi stvari u stilu, treba ti neki faks, kad zavrsis nesto mozes radit sta god oces, nakon faksa ces razmisljat drukcije i izbrusit ce ti mozak u ovom i onom pogledu, naucit ces ucit i sta jos ne...respect za doktore i slicne koji moraju naucit hrpu podataka i kojima faks stvarno pomaze i di nauce ono sta zele.
kod nas je vecina fakulteta organizirana tako da ne pomaze ljudima nego im samo odmaze jer kao prvo motivacija da zavrsis neki faks je nikakva jer se uglavnom uce podaci od prije 20 godina. profesore nije briga niti guraju studente, a posto su sami zavrsili faks prije 30 godina smatraju da vise ne moraju ucit i da su oni svoje odradili. zato je jedino korisno diploma. komad papira koji ti kaze da si 4+ godine slusa svoje, nisi postavlja previse pitanja i da si napisa/prepisa tocno ono sta pise u skripti kad je dosa kolokvij/ispit jer ti to niko nije objasnija.
i to ljudi zele vidit Smile
to je ono bitno uglavnom...a ako nemas faks onda te svi gledaju kao da si neki punk iako opet vecina tih ljudi nema zavrsen neki faks. Smile
a posto je ovde jos rijec o dizajnu...onda se ljudi pitaju kako ovi racunarac/ekonomist/(stavi svoj faks tu) moze radit dizajn?
ali to su uglsvnom common folks, ono ljudi koje ces susrest u zivotu usput i na ulici i koji ce te procjenit najbrze sta mogu, a to je po tome imas li diplomu nekog faksa ili ne...kao recimo crnac/bijelac. nece ti svi zelit doc na site/galeriju/studio i gledat radove. vani je drukcija situacija jer puno veci postotak ljudi prvo gleda radove pa pita pitanja, a kod nas neki jure sa zlatnom ogrlicom od 5 kila i ne zna sta je net...ima nekakvu blijedu predodzbu sta bi moga bit faks i jedino sta ce te pitat je jel imas diplomu, ali je taj lik vlasnik dizajn studija Smile
i zato ja cijenim ljude koji su radili puno i imaju radove, nije bitan fax, a oni koji su zavrsili fax samo da bi radili za ovog juru od gori, pa nek se hvale, sta im ja mogu. oni znaju di i sta rade i kako im je bolje od ostalih Smile

_________________
pwned!
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
carr



Joined: 13 Nov 2003
Posts: 1397
Location: Karlovac

PostPosted: 04.08.2004 10:36    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

unique wrote:
netko je jednom rekao: "da bi bio dobar u nećem potrebno je 99% rada i 1% talenta" (ili tako nekako je išlo, ma čuli ste to Cool)

ja se ne slažem.


ni ja se ne slazem s tim, mislim da je omjer blizi 90% - 10%

_________________
Bolje biti malo lud, nego malo pametan.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
tRC



Joined: 07 Sep 2003
Posts: 1280

PostPosted: 04.08.2004 11:12    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

zašto je vani normalno raditi i završiti faks a kod nas nije ?
zato što oni rijetki koji to uspiju imaju čelične živce i no social life,
što mislite dali je to problem hrvatskih poslova ili hrvatskih fakulteta ?
zašto ako odeš van sa diplomom nekog iole stručnog faksa te pogledaju ko gubavca i pošalju da to sve ratificiraš kod njih a ako dođeš sa CV-om nabildanim sa pun k** dobrih projekata kažu wow.
Back to top
View user's profile Send private message
edgar



Joined: 28 Dec 2003
Posts: 916
Location: Pred monitorom

PostPosted: 04.08.2004 11:17    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Gle u nas je situacija skroz fooked up.

Evo jedna pričica iz života:

Faksovi su nam smeće. Ne samo umjetnička akademija, dizajn itd, nego i tehnički faksevi.
Razgovarao sam nedavno s prijateljem iz osnovne koji sad studira na MIT-u. Svaka čast. Tip se probio, radio i učio. Na stranu priče kako su američke pkole lagane. To su gluposti kojima se tješe jadnici koji imaju smeće od fakseva a nemaju hrabrosti za reforme.

Kad mi je on počeo pričati koje predmete ima, ja sam pao u nesvijest. Computer Science na MIT-u je upravo ono što treba biti.
Malo matematike bitne za struku (lin. algebra, diskretna m.), malo teoretske elektronike i to je to. Ostalo su sve predmeti poput : "high performance application programming", "object oriented design patterns", "database programming", "3D graphics programming", "advanced 3d graphics and rasterization", "AI programming".. pa nesto vama zanimljivo: "application UI design", "applied ergonomy "(misli se na UI) itd.. uglavnom stvari o kojim mi ovdje sanjamo.

Ja moram slušat elektronika ova, elektronika ona, elektrotehniak ova, ona, matematika puta 6, i ostala sranja.... Na studiju računalstva, onoliko koliko ga u tragovima ima, programiranje predaju idioti koji manje znaju od onih kojima tumače! Zašto? Zato što nemamo ljudi koji bi bili sposobni predavati nam nešto novo i zato što se još uvijek događa da su profesori na faksu, profesori doživotno i što odlaze tek kad umru, a kako je Ante rekao, boli ih kita za nove stvari i napredak.

Tako, nema motivacije osim one da 'daš' godinu. Nikakve. Na našim faksevima ne naučiš ništa korisno za bilo što, a pogotovo ne ono čime ćeš se baviti u životu.

A kako je kod nas još uvijek onaj glupavi socijalisticki mentalitet: "ima diplomu, dakle zna", tako se i dešavaju situacije u kojima dipl.ing.-ovi stalno imaju telefon u ruci i zovu 'onog malog šta to zna', primaju placu za to, dok im mali psuje mater i pita se za koga on zapravo radi.

Vani je situacija obrnuta. Prvo: kad im pokažeš našu diplomu onda si im smiješan. Posjednu te 2-3 sata i daju ti zadatak da saznaju koliko zapravo znaš. Kad vide da znaš, onda upadaš u projekt, a onaj s diplomom koji najčešće nema blagog pojma, čudi se kako to da on s papirom nije upao.

S tim se događa da, npr. danas kad je outsourcing uzeo popriličnog maha i kad se zapravo u ovoj struci radi vani, dipl.ing.ovi sjede u hr bez posla ili za prosjecne place, dok mnogi SSS rade za strane firme kao freelanceri ili cak full-time i zgrću novac.

Upravo zbog toga što su stalno u toku i što uče ono što je u primjeni danas, a ne što je bilo nekad.

Grozno je to što su mnogi naši ljudi koji diplomiraju iznimno arogantni i primitivni, pa se dešava da stalno zabijaju noževe u leđa, varaju i podmeću onim SSS guys šta nekim čudom njima oduzimaju posao i novac iz ruke... ljubomora itd i kićenje tuđim perjem ne izostaju.Wink

_________________
Digital Genetics | Koote | Nuspojava
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
edgar



Joined: 28 Dec 2003
Posts: 916
Location: Pred monitorom

PostPosted: 04.08.2004 11:20    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

tRC wrote:
zašto je vani normalno raditi i završiti faks a kod nas nije ?
zato što oni rijetki koji to uspiju imaju čelične živce i no social life,
što mislite dali je to problem hrvatskih poslova ili hrvatskih fakulteta ?
zašto ako odeš van sa diplomom nekog iole stručnog faksa te pogledaju ko gubavca i pošalju da to sve ratificiraš kod njih a ako dođeš sa CV-om nabildanim sa pun k** dobrih projekata kažu wow.



jel se ti tome čudiš ili to to samo retorički?

jer mi nije jasno šta ti je tu čudno. Stranci znaju da ces na njihovom faksu naucit pa ti mozda i mogu koji put vjerovat diplomi (iako i stranci imaju ispite prije zaposljavanja), ali zasto se cudis da ne vjeruju nasim diplomama. Vani su smece.

Poslodavcu je bitno da ti znas ili u kratkom roku mozes naucit sto njemu treba, a ne zanima ga nikakva diploma. Nece diploma nesto nacrtat ili isprogramirat.

_________________
Digital Genetics | Koote | Nuspojava
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
:cosmos:



Joined: 12 Sep 2003
Posts: 2098
Location: México

PostPosted: 04.08.2004 11:27    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

primjetio sam da ovdje ekipa forsa sa time da oni koji su na faxu, izadju _blank vani, ne kazem da nije tako, konkretan slucaj kod nas na Grafickom je da nakon studiranja ekipa upisuje raznorazne tečajeve gdje će naučiti lomiti textove i razne grafičke funkcije, sto je veliki minus, NO, normalno da ima onih kojima se neda čekati da zavse studij, vec sad rade kao freelancerei, usto su i dobri, tako da kada zavrse fakultet imaju to vaše "znanje" onih koji ne i du fax te dipl ing ispred, a to mislim da je pozitivno.
neznam za ostale kolege, no meni je fax izvan struke pomogao da dobijem na samopovjerenju.
i tako Smile
btw, da ima ljudi koji bez faxa rade odlično, naravno da ima, tako da to nije sputno.

c
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Twitter profile
aikon



Joined: 19 Sep 2003
Posts: 166

PostPosted: 04.08.2004 11:28    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

n/a

Last edited by aikon on 10.05.2006 15:53; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message
tRC



Joined: 07 Sep 2003
Posts: 1280

PostPosted: 04.08.2004 11:41    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

@edgar : samo retorički Wink
Back to top
View user's profile Send private message
edgar



Joined: 28 Dec 2003
Posts: 916
Location: Pred monitorom

PostPosted: 04.08.2004 11:42    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Za razliku od vani, u nas moraš završit faks da bi dobio priliku za pokazat znanje.
To je ipak tako. Možda se vani mora samo umrit i plaćat porez. U nas se mora umrit i završit faks Smile

_________________
Digital Genetics | Koote | Nuspojava
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
keye



Joined: 24 Nov 2003
Posts: 2465
Location: Paris - France

PostPosted: 04.08.2004 11:54    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

mumble mumble.... ja bi na faks Very Happy

_________________
Google is a blind person
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
keye



Joined: 24 Nov 2003
Posts: 2465
Location: Paris - France

PostPosted: 04.08.2004 11:58    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

e sad ozbiljno:
fax je baza. rad je nadgradnja.
osobno imam baze sa faxa iz nekog sasvim drugog podrucja od ovog sto sada radim. zato trazim neki fax koji ce mi dati baze. ali mora biti kul jer cu vjerojatno slijediti samo predavanja koja cu sama odabrati.
eto, nakon bilo kojeg faksa barem znate odluciti koje su vam potrebne a koje nepotrebne stvari Smile

_________________
Google is a blind person
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
aikon



Joined: 19 Sep 2003
Posts: 166

PostPosted: 04.08.2004 12:23    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

n/a

Last edited by aikon on 10.05.2006 15:52; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message
edgar



Joined: 28 Dec 2003
Posts: 916
Location: Pred monitorom

PostPosted: 04.08.2004 12:50    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Quote:
fax je baza. rad je nadgradnja.[\quote]
[quote="godot"]
A ako na faksu ne ucis nista sta te zanima onda si na krivom mistu. Nisu krivi ni profesori ni nitko drugi. Ti si izabra. Tvoj problem
Svi veliki umovi misle isto Very Happy


A kazes da je fax dobar i sve to.. pa zasto ga ti jednom vec ne zavrsis.
5 godina studiras i jos nisi ocistio ni 1. godinu...
Veliki um moj #####....

_________________
Digital Genetics | Koote | Nuspojava
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
abeja



Joined: 22 Sep 2003
Posts: 803
Location: Rijeka

PostPosted: 04.08.2004 13:05    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ja samo znam da bi na faks..koliko god to vrijedilo..ali nazalost nista od toga Crying or Very sad
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
keye



Joined: 24 Nov 2003
Posts: 2465
Location: Paris - France

PostPosted: 04.08.2004 13:27    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

godot wrote:


keye wrote:

ali mora biti kul jer cu vjerojatno slijediti samo predavanja koja cu sama odabrati.


Da ali ti bar imas izbor. Mozes birat koje ces predmete slusat, a koje neces. I ja bi to. Toga nema na hrv. faksevima. Prica se da ce se to kao uvest ali to je sve govno kada se nema kvalitetnih profesora koje ce te predmete "nosit" i predavat.
Primjer:
Na smjeru racunarstva u Splitu jedan od predmeta koji se moze birat za izborni stoji:
"Prednaponska zastita i zastita od groma" go figure. I to je MORALO uc u listu izbornih predmeta jer ga predaje prodekan. Ili ima nekoliko predmeta koji bi mogli bit odlicni da ih ne predaje nesposobni profesor. Ali bar smo se pobunili i rekli da nitko nece birat te predmete koje on predaje. Bar nesto.


ne nisi me skuzio... ja cu ici na predavanja koja me zanimaju bez ikakvog upisa jer me zanima program a ne diploma Smile predugo mi je drndat cetri godine samo da bi imala papir, ako je vec do papira, ja jos uvijek apsolviram na medicini pa cu brze to nego bilo koji drugi faks i od samo dvije godine.

ono sto me zanima je bas sta ti ljudi uce na pojedinim faksovima (dizajn, grafika ili cak vizualna komunikacija) e kad to nadjem onda cu se uvaliti na predavanja koja cu sama izabrati, jer su ovdje predavanja ionako otvorena svima (na drzavnim fakultetima).
treba mi metoda i uvid u program i nesto bibliografije. Smile

_________________
Google is a blind person
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
keye



Joined: 24 Nov 2003
Posts: 2465
Location: Paris - France

PostPosted: 04.08.2004 13:29    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

[quote="edgar"]
Quote:
fax je baza. rad je nadgradnja.[\quote]
godot wrote:

A ako na faksu ne ucis nista sta te zanima onda si na krivom mistu. Nisu krivi ni profesori ni nitko drugi. Ti si izabra. Tvoj problem
Svi veliki umovi misle isto Very Happy


A kazes da je fax dobar i sve to.. pa zasto ga ti jednom vec ne zavrsis.
5 godina studiras i jos nisi ocistio ni 1. godinu...
Veliki um moj #####....


pa sam ti je odgovorio... valjda je na krivom mjestu.

_________________
Google is a blind person
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
edgar



Joined: 28 Dec 2003
Posts: 916
Location: Pred monitorom

PostPosted: 04.08.2004 13:37    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

keye wrote:

pa sam ti je odgovorio... valjda je na krivom mjestu.


Da, al ovo mu je već drugo krivo mjesto Very Happy

_________________
Digital Genetics | Koote | Nuspojava
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Dizajn i umjetnost All times are GMT + 1 Hour
Goto page 1, 2, 3  Next
Page 1 of 3

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group