Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
BESPLATNI ADSL

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Ponuda
View previous topic :: View next topic  
Author Message
WMD



Joined: 11 Apr 2004
Posts: 5

PostPosted: 04.08.2004 10:48    Post subject: BESPLATNI ADSL Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ne znam koliko se dobro ova informacija uklapa, ovdje ali
mislim više nego na druge forume.

Ne znam da li ste već čuli za ovu informaciju.

Ima jedna Engleska tvrtka koja će uskoro nuditi
BESPLATNI ADSL odnosno omogućit svima bilo gdje u svijetu
da i preko modema dostizu prilično velike brzine...

ZNAM sve ovo zvuči nevjerovatno...ali već ima kompanija koje daju slične usluge...a imaju i zanimljiv affiliate

Pogledajte o čemu se radi i dajte svoj komentar...
Ili neku konkretniju informaciju ako imate

http://adsl-besplatni.wmd.hr

_________________
http://wmd.hr
Back to top
View user's profile Send private message
aga



Joined: 26 Jul 2004
Posts: 5
Location: Pula

PostPosted: 04.08.2004 10:58    Post subject: glupost Add user to your forum ignore list Reply with quote

meni to lici na jos jedan web-ring ili tako neku glupost
Back to top
View user's profile Send private message
zytzagoo
mi3.crew


Joined: 25 Aug 2003
Posts: 1842
Location: Zagreb, Hrvatska

PostPosted: 04.08.2004 11:05    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Meni to malo smrdi.

http://www.scam.com/showthread.php?t=260

_________________
[+]I[+]am[+]my[+]own[+]religion[+]
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
maxy



Joined: 07 Sep 2003
Posts: 894
Location: Zagreb

PostPosted: 04.08.2004 11:18    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

a na wmd-u pise da ce ti poslat SOFTWARE preko kojeg ces ostvarit ADSL speed. ma LOL, software Smile

to je ko da idem kupit gume za ficeka kako bi iso 500kmh Very Happy
Back to top
View user's profile Send private message
tRC



Joined: 07 Sep 2003
Posts: 1280

PostPosted: 04.08.2004 11:53    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

maxy wrote:
a na wmd-u pise da ce ti poslat SOFTWARE preko kojeg ces ostvarit ADSL speed. ma LOL, software Smile

to je ko da idem kupit gume za ficeka kako bi iso 500kmh Very Happy


maxy nije to tak smiješno , tehnički ti koristiš dvije bakrene žice za 56 k koje su iste kao i kod stalnog voda od 2 megabita, razlika je u modemima.
danas jesmo svjedoci toga da sve više i vše software zamjenjuje hardware ..
tako da je vjerujem da je ovo put razvoja, ali OVO je IMHO scam neki..
Back to top
View user's profile Send private message
maxy



Joined: 07 Sep 2003
Posts: 894
Location: Zagreb

PostPosted: 04.08.2004 12:01    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

tRC wrote:
maxy nije to tak smiješno , tehnički ti koristiš dvije bakrene žice za 56 k koje su iste kao i kod stalnog voda od 2 megabita, razlika je u modemima.
danas jesmo svjedoci toga da sve više i vše software zamjenjuje hardware ..
tako da je vjerujem da je ovo put razvoja, ali OVO je IMHO scam neki..



sori, ali smjesno je. evo, npr meni posalju taj software ali parice na mojoj centrali nisu ADSL capable nego ISDN capable.

smjesno = da. na koju foru se misli zaobici ISP-a? mislim, kod nas nema TEORETSKE sanse da se zaobidje ht posto sve centrale posjeduje doticni.

osim toga, ne kuzim kako bilo kakav pristup netu moze biti besplatan. naime, cak i hinet placa bandwith (doduse jako malo ali placa ga) tako da je citava prezentacija stupidna imo.

netko ti nudi besplatni pristup netu samo ako instaliras software zaobilazeci tehnicke mogucnosti centrale, zaobliazeci ISP (?), troseci nekakav fantomski bandwith i pritom dobiju nista Smile
je rajt :>
mozda u crticu nekom Very Happy
Back to top
View user's profile Send private message
Guest






PostPosted: 04.08.2004 12:43    Post subject: Reply with quote

da može se centrala zaobići, čak vrlo lako u lokalnom pozivu nekom ,
daleko od toga da je ovo istina , rekoh da mi smudi na scam , al tehnički i nije tako daleko ...
Back to top
tRC



Joined: 07 Sep 2003
Posts: 1280

PostPosted: 04.08.2004 12:45    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

jelte ovaj guest gore sam bio ja ..
izvinjavam se u sve strane ...
Back to top
View user's profile Send private message
stipsa



Joined: 07 Sep 2003
Posts: 311
Location: Zgb.

PostPosted: 04.08.2004 12:46    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ne znam zakaj se o ovom ocitom spamu i hoaxu uopce raspravlja...

@trc: da, bakar je sposoban prenositi velik bw ali samo ako se centrala hardwareski pripremi na to Wink
Back to top
View user's profile Send private message Twitter profile
Sulien



Joined: 04 Jan 2004
Posts: 2905
Location: Zagreb

PostPosted: 04.08.2004 13:05    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

tRC wrote:
tehnički ti koristiš dvije bakrene žice za 56 k koje su iste kao i kod stalnog voda od 2 megabita, razlika je u modemima...

Aha... i zato provode nove kablove za nove tehnologije, jer sve ide preko dvije bakrene žice Smile Za mene kažu da ne mogu još dobiti ADSL -- nije mi jasno kad ja već imam te dve bakrene žice (fiksna tel. linija)
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
maxy



Joined: 07 Sep 2003
Posts: 894
Location: Zagreb

PostPosted: 04.08.2004 13:08    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Anonymous wrote:
da može se centrala zaobići, čak vrlo lako u lokalnom pozivu nekom


mislim da su danasnje centrale daleko drukcije od onih pred par godina kad si trebo samo pogodit pravu frekvenciju i sjebat centralu Very Happy

uz to, nije tehnicki daleko ali nije primjenjivo na par tisuca ljudi jer bi HT skuzio da nesto ne valja Smile
Back to top
View user's profile Send private message
tRC



Joined: 07 Sep 2003
Posts: 1280

PostPosted: 04.08.2004 13:20    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Sulien wrote:

Aha... i zato provode nove kablove za nove tehnologije, jer sve ide preko dvije bakrene žice Smile Za mene kažu da ne mogu još dobiti ADSL -- nije mi jasno kad ja već imam te dve bakrene žice (fiksna tel. linija)

kad jednom vidiš dsl modem , onda pogledaj kakva žica ide do njega. hvala.

- ono što tebi HT nadograđuje je link od centrale prema internetu koji je zbog uštede na 250 korisnika optika a ne bakar. ali da bakar radi.


@stipsa - ako pod hardwaresku pripremu mislis na propustenu paricu, da
@maxy ne pricam o phreakingu i 2600 frekvenciji za reset bell-ovih centrala, ali da moguce je, ali naravno HT nebi dopustio jel bi popusio profit.
Back to top
View user's profile Send private message
blackduke
mi3.crew


Joined: 08 Sep 2003
Posts: 2681
Location: Zagreb

PostPosted: 04.08.2004 13:28    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

žica je identična ko za 56k, al na početku žice se mora imat onaj razvodnik, tako da, kako bi ja mogo bez toga imat adsl?

mislim, pitam samo, jel mi nije jasno
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
leon



Joined: 08 Sep 2003
Posts: 175
Location: Where the dark shadows R

PostPosted: 04.08.2004 18:28    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

blackduke wrote:
žica je identična ko za 56k, al na početku žice se mora imat onaj razvodnik, tako da, kako bi ja mogo bez toga imat adsl?

mislim, pitam samo, jel mi nije jasno


je, zica je potpuno ista, tzv vulgaris domesticus Smile

E, sad u cemu je fora kod ADSL-a? Fora je u tome da se signali mogu modulirat pomocu tzv valova nosioca (oni koji su islu u neku el.teh. skolu ovo znaju, ovo je za one koje zanima kak stvar funkcionira)...

E sad, posto ti za svoje telefonske razgovore ne koristis cijeli spektar frekvencija, vec klasicnih 20Hz do 20KHz, ekipa modulira josh jedan signal kroz tvoju zicu na puno vecoj frekvenciji - to je taj, nazovimo ga, ADSL signal...
Zato tu postoji doticni razvodnik, odnosno razdjelnik, koji te frekvencije razdijeli - uglavnom sve ide preko jedne zice i nema veze sa brojem telefonskih brojeva i tome slicno (to me netko neki dan pitao, pa da odmah i to spomenem)

_________________
www.disorted.com
ko ovo procita ne treba naocale
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Sulien



Joined: 04 Jan 2004
Posts: 2905
Location: Zagreb

PostPosted: 04.08.2004 20:56    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

tRC wrote:
kad jednom vidiš dsl modem , onda pogledaj kakva žica ide do njega. hvala

Gle, idem ja na faks, znam da je vodič vodič, kakav god jest, optika ili bakar... Samo kažem da usprkos tome ja još ne mogu dobiti ADSL, a živim u novom zagrebu... I telegrami su se slali bakrenom žicom, pa smo ipak malo uznapredovali od toga

Možda sam se malo krivo izrazio - nije stvar u žici, ona je najmanje važna: tehnologija se mijenja, vodič ostaje vodič
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
drushtveni_otpadnik



Joined: 11 May 2004
Posts: 470

PostPosted: 04.08.2004 21:52    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

predlažem da lijepo zaboravite to i ne nasjedajte na gluposti ko neki balavci, jer kad bi to i bilo moguće (a nije, da se razumijemo) ne bi sigurno bilo besplatno!
sve što imam reći na to : Shocked --> Laughing --> Cool

_________________
da li je bolje uhvatiti se u kolo s onima koji se prave ludi i ništa ne vide, ili sve vidjeti i zaista poludjeti?
Back to top
View user's profile Send private message AIM Address
drushtveni_otpadnik



Joined: 11 May 2004
Posts: 470

PostPosted: 07.08.2004 08:27    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ok, jesam popljuvao, ali i kad sam sve pročitao, nisam mogao odoljeti a da se ne registriram (ipak dijele samo 80 milijuna kopija Smile )... sad se samo nadam da moj mail neće proslijediti spamerima... hehehe

_________________
da li je bolje uhvatiti se u kolo s onima koji se prave ludi i ništa ne vide, ili sve vidjeti i zaista poludjeti?
Back to top
View user's profile Send private message AIM Address
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Ponuda All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group