Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
neka mi netko vec jednom objasni kako maknut onaj prazni red

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Client-side
View previous topic :: View next topic  
Author Message
nel`chee



Joined: 08 Jul 2004
Posts: 2087
Location: Rijeka

PostPosted: 05.08.2004 03:49    Post subject: neka mi netko vec jednom objasni kako maknut onaj prazni red Add user to your forum ignore list Reply with quote

ovo je uzasno frustrirajuce.

http://nelchee.freeprohost.com/novo/eng/

slike ne rade da jasno mi je, nisam uploadala
primjecujete li iritantni prazni red iznad headinga "site related" i iznad footera?

Code:
<td width="150" align="center" class="side">  (ovdje se nalazi neki sugavi znakic)  <title>navbar</title>

dakle ovdje se ne vidi, ali u notepadu da.
probala sam sve, podesavanj svih margina i svih paddinga na nulu, obrisi title, vrati title, mijenjaj sto god hoces - opet isto.

sto da radim, stvarno sam luda zbog toga. zanimljivo da se na stranici sa crticima to nigjde ne pojavljuje!

drugo, ovaj error. otisla sam pogledat u kodu to mjesto gdje se nalazi unterminated string constant, i ne vidim nista. doslovno, nista. koji K#$%&??

_________________
art & design portfoliofree Photoshop brushes stuffsketchblogfacebook
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
zytzagoo
mi3.crew


Joined: 25 Aug 2003
Posts: 1842
Location: Zagreb, Hrvatska

PostPosted: 05.08.2004 06:18    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

A obrisati <title> i taj znak? Mislim, sto ti taj <title> uopce radi tu? <title> tag ide u <head> dio dokumenta i nigdje drugdje...

Ovaj error ne znam ovaj tren zasto se javlja, imas dosta banner invocation skripti, moze biti bilo koja od njih, plus sto se javlja samo u IE-u, a to sto on kaze da je u liniji 120, to ne znaci da je stvarno u toj liniji.

Footer ima isti znakic neki, kao i ovo gore, plus sto je sve unutar <p> taga koji ima svoju defaultnu top i bottom marginu. Taj <p> ti je isto tako vjerojatno i izvor problema u lijevoj koloni. Sav tekst ne mora nuzno biti unutar <p> tagova (bez obzira sto dreamweaver stavlja <p> tag) - obrisi pocetni <p> i </p> koji zatvara taj paragraf, i stvari mozda sjednu na mjesto...

_________________
[+]I[+]am[+]my[+]own[+]religion[+]
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
nel`chee



Joined: 08 Jul 2004
Posts: 2087
Location: Rijeka

PostPosted: 05.08.2004 18:41    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

footer mora biti u <p> tagu za koji sam u CSS-u odredila da bude centriran i da ima margine i p nula, kako onda objasnjavas cinjenicu da se ni dolje ni sa strane te margine ne pojavljuju vec samo iznad?
dakle, ne radi se o stilu jer sam dobro provjerila CSS 5 puta i sve suvisne margine i padding je uklonjeno, a tamo gdje trebaju bit tocno znam gdje se nalazi i zasto.

dobro title sam makla, ali probala sam i bez njega isto je.
bas ne kuzim, zasto na ovoj stranici a na stranici sa crticima ne?? pa radila sam ih na identican nacin? pogledajte source te stranice i zakljucite sami..

stavila sam i <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.01 Transitional//EN"> kao u crticima jer sam mislila da je mozda to, ali nema rezultata... wtf? Crying or Very sad

_________________
art & design portfoliofree Photoshop brushes stuffsketchblogfacebook
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
che.UP
mi3.crew


Joined: 07 Sep 2003
Posts: 2320
Location: zagreb

PostPosted: 05.08.2004 19:25    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Code:
p {
   font-family: Verdana;
   font-size: 10px;
   font-style: normal;
   line-height: normal;
   font-weight: normal;
   font-variant: normal;
   color: #000000;
   text-align: left;
   padding-left: 10px;
   padding-right: 10px;
}


ovo je tvoj kod za p... nemas definiran top i bottom padding za p, a ni margine koje su u exploreru dosta velike (top i bottom isto...)

i makni title tagove, yebote :)

_________________
UP | TypeTester | Accommodations App
Meni u Firefox-u ne radi AJAX
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
nel`chee



Joined: 08 Jul 2004
Posts: 2087
Location: Rijeka

PostPosted: 05.08.2004 19:32    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

zytzagoo wrote:
A obrisati <title> i taj znak?

da btw taj znakic se renderira, on ne postoji nigdje u mom kodu

_________________
art & design portfoliofree Photoshop brushes stuffsketchblogfacebook
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
nel`chee



Joined: 08 Jul 2004
Posts: 2087
Location: Rijeka

PostPosted: 05.08.2004 19:36    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ali che, gledas krivi p... ovo je pravi:

Code:
.center {
   text-align: center;
   padding: 0px;
   margin:0px;
}

_________________
art & design portfoliofree Photoshop brushes stuffsketchblogfacebook
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
che.UP
mi3.crew


Joined: 07 Sep 2003
Posts: 2320
Location: zagreb

PostPosted: 05.08.2004 19:41    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

u ovom fajlu http://nelchee.freeprohost.com/novo/style.css

ti je .center ovakav

Code:
.center {
   text-align: center;
}


ne znam koji kod gledas ali online ti je onda krivi....
i daj MAKNI title tag, ovo sve ide u prazno dok ti on tamo stoji...

_________________
UP | TypeTester | Accommodations App
Meni u Firefox-u ne radi AJAX
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
nel`chee



Joined: 08 Jul 2004
Posts: 2087
Location: Rijeka

PostPosted: 05.08.2004 20:17    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

pa makla sam title tag... ah da, nisam ga uploadala na remote... ali svejedno ne radi.
da i css sam zaboravila na server stavit... ali svejedno ne radi.

_________________
art & design portfoliofree Photoshop brushes stuffsketchblogfacebook
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
nel`chee



Joined: 08 Jul 2004
Posts: 2087
Location: Rijeka

PostPosted: 06.08.2004 05:23    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ovo je apsurdno! probajte sad
http://nelchee.freeprohost.com/novo/eng/

evo na desnoj strani sve stima!! ne mogu vjerovat, desni include funkcionira besprijekorno, aova druga dva se ne daju... tsk tsk...

EDIT: nakon par varijacija, skuzila sam da je u samoj index stranici sve okej, i da includeovi ne valjaju. probala sam kopirat kod lijevog includea u novi dokument i spremila i guess what - proradilo! isto sam napravila i za footer, ali ovaj put nije uspjelo. zato sam ubacila jos jedan prazni red dolje radi simetrije i neka tako stoji, ocito necu saznat kako ni zasto, ali bitno je da radi! Very Happy

_________________
art & design portfoliofree Photoshop brushes stuffsketchblogfacebook
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Client-side All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group