Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
ripali me :-(
Goto page Previous  1, 2, 3, 4  Next
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Plagijati
View previous topic :: View next topic  
Author Message
stripe



Joined: 24 Jan 2004
Posts: 816

PostPosted: 23.08.2004 15:08    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ma koji je tebi qrac bombadill, ispada da je on sam kriv sto je rippan Shocked

RIP je, nema dvojbe (ali su pokusali to malo ublaziti), 100% sam siguran da ti netreba copyright za ovakve fotke jer su to press releasovi (press content) sa sluzbenih sajtova, koja ti je fora napadat nekoga da bi opravdao tudje djelo, zajebi te fore!

RIPALI SU TE, UGOVOR ILI NE TI IMAS COPYRIGHT NA TO (pretpostavljam) I MOZES TRAZITI PRAVNU NAKNADU (but it ain't gonna happen) i nedaj da ti ekipa ovako sere Mad a kako ces to rijesiti sa tim tipom je tvoja stvar
Back to top
View user's profile Send private message
boombadill



Joined: 23 Aug 2004
Posts: 7
Location: Između neba i mora

PostPosted: 23.08.2004 15:37    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Stripe, chill, očito nisi još bio na godišnjem Wink

Prvo se dereš ( ...RIPALI SU TE, UGOVOR ILI NE TI IMAS COPYRIGHT NA TO), a onda sam sebe pobiješ (...pretpostavljam), jer uopće nisi siguran u to što tako glasno izjavljuješ. A povrh svega i psuješ.

Naravno da on nije kriv što je ripan (ako je ripan, jer to je očito stvar gledanja), no nije kriv niti Webstudio. Pravno gledano nema što tražiti, pogotovo ne protiv Webstudia, s tim da ja govorim iz iskustva i ne pretpostavljam poput tebe. Što se press releasova tiče, slažem se s tobom, no korištene fotke nisu press releasovi, a i da jesu ne mogu se koristiti kao statične fotografije na nekom siteu ili kao podloga stranice, već kao ilustracija novosti i sl.

Nisi pročitao moj cijeli post i izvlačiš stvari iz konteksta. Stvar je ionako već riješena, jer stranica više nema na maxauto.hr

Još jedanput, smiri strasti i ne pretpostavljaj.
Back to top
View user's profile Send private message
stripe



Joined: 24 Jan 2004
Posts: 816

PostPosted: 23.08.2004 17:15    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

PM
Back to top
View user's profile Send private message
emptyhead
mi3.crew


Joined: 03 Sep 2003
Posts: 889
Location: Daleko od Novog Zelanda

PostPosted: 23.08.2004 23:20    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Quote:
... i budi sretan što ti je na kraju to rješenje ostalo pa ga možeš ponuditi drugome.


... i neka g. Major bude sretan da mu niti jedan auto nije razbijen i neka Webstudio bude sretan da ih nisu tražili po cesti itd. - one big happy family Smile
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
brkz



Joined: 22 Mar 2004
Posts: 14
Location: Rijeka

PostPosted: 24.08.2004 01:12    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Quote:
Dragi Brkz, više je nego očito da nemaš pretjeranog iskustva u ovom poslu. Radio si posao bez ugovora, posao si izgubio i onda povrijeđenog ega tvrdiš da ti je čak i "Lorem Ipsum" pokraden !? Dummy tekst koji svi grafičari i web designeri upotrebljavaju !?


Dragi kolega, iskustva mi ne manjka, bez obzira sto se u ovome slucaju radilo o drugacijem pristupu klijentu, ali sve je s razlogom. S razlogom sam i spusio i svjestan sam svoje naivnosti. Što se tiče dummy-a teksta, aludirao sam na činjenicu da je layout rippan jer je i dummy tekst identicno prepisan, get it? A s obzirom na visegodisnje iskustvo u struci, nekako sam naucio da je dummy, kako si ono rekao.... tekst koji svi grafičari i web designeri upotrebljavaju.

Quote:
Što se tiče ripanja, najbliži istini bio je Silence, koji izgleda jedini na ovom topicu ima pojma kako je raditi ovaj posao u stvarnom svijetu. Iz pouzdanog i meni bliskog izvora znam da je jedini koji se može kriviti za ovaj problem naručitelj koji je u tvrtku "Webstudio" došao sa tvrdnjom da je layout napravio njegov prijatelj i da želi slično rješenje.


Kako kažeš pouzdanog izvora???? S obzirom da si mitriju pristupio prije nepunih nekoliko sati ne bi me čudila činjenica da si i sam zaposlen u web studiji iliti na drugi način povezan s istima. Ne poričem naručiteljevu krivnju, ali dijelom je i nosi Webstudio. Pa nije naručitelj crtao layout, crtao ga je Webstudio, zar ne? I sam je naručioc priznao da se radi o plagijatu i zato je na kraju odustao od cijelog posla.

Quote:
Obojica ste koristili fotografije za koje sam siguran da nemate autorska prava, pa pravna priča i priča o krađi ispada smiješna. Na nijednom ti sudu eventualna tužba ne bi prošla jer prvo, nemaš ugovor kao dokaz da je tvoje rješenje nastalo prije, a kao drugo tko je uopće dovoljno mjerodavan da procjeni što je i koliko je u ovom slučaju pokradeno i što je uistinu tvoje autorstvo, a što si ti sam prekopirao sa weba od nekog drugog, pa možeš biti sretan što je Maxauto, kako vidim odustao od tih stranica.


bla, bla, bla, bla, neznam odakle si sletio, ali ovim threadom trazio sam nacin da se problem rjesi, nisam trazio da me netko popljuva. Cek da pogodim, da nisam na kraju sve ja kriv??!??! Shocked
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
gablu



Joined: 22 Jan 2004
Posts: 41
Location: crikvenica : croatia

PostPosted: 24.08.2004 07:06    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ajde barem nesto vedro u svemu ovome... sitea maxauto.hr vise nema jer se radi novi. necu se sad svadjat s nikim i nista (niti cu odgovarat vise), ali mi je cudno, kako to da je u obranu webstudia/maxauta stala osoba koja je tek dosla na mi3 i uz sve to - iz rijeke? i bas sad je site nestao? sve mi tu smrdi, trebat cemo trazit pomoc warrenove komisije.

ima netko s nickom warren na mi3ju da osnuje komisiju? Question

_________________
no sigs for me. i'm designer. i'm good. so they say.
www.gablu.biz
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website AIM Address Yahoo Messenger MSN Messenger
boombadill



Joined: 23 Aug 2004
Posts: 7
Location: Između neba i mora

PostPosted: 24.08.2004 08:41    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Da sam na neki način povezan sa Webstudiom nisam ni pokušao sakriti, no povezan sam i sa Warenovom komisijom, pa moj identitet nikada nećete saznati. Laughing

Ova hajka na Webstudio nije u redu jer nisu znali. Naručitelj je priznao da se radi o plagijatu tek kada mu je Brkz zaprijetio. Brkz, ne misliš li da je ovo zapravo idealan "slučaj" za obračun sa konkurencijom?
Back to top
View user's profile Send private message
ars



Joined: 19 Feb 2004
Posts: 1444
Location: splite moj

PostPosted: 24.08.2004 09:36    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

iskreno mislim da je kriv lik koji je odnija tvoj lejaut u webstudio.. ako webstudio ima takav nacin poslovanja da mu drugi donose lejaute -makar se to dogodilo i samo npr. 2 puta- to je sve zbog cega je kriv.. osobno ne radim po lejautima koji mi klijenti donesu, jer ako je dobro napravljen, očito je neka kvaka kao u ovoj situaciji, a ako je loš odgovorim ga od takvog weba..
ukratko - kriv je lik koji je donija lejaut u webstudio, a webstudio ga je samo po tome napravija..
moje iskustvo i gledanje na sve ovo..

brkz - drži se stari, život je jebena škola i od sada ugovore potpisivat.. Wink
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
fakz



Joined: 08 Sep 2003
Posts: 384
Location: Rijeka

PostPosted: 24.08.2004 09:39    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Jasno je da je najveca odgovornost na Maxautu,samo kakva je to tvrdnja i pokusaj dokazivanja da stranica Webstudija nije ripoff??Pod plastom anonimnosti bespotrebno napadas Brkza i pokusavas ga degradirati,sto je vrlo pokvareno.A u kasnijim postovima se vidi tko se pokusava prljavo obracunati s konkurencijom i obezvrijediti njen rad ...Sve u svemu,vrlo jadno

_________________
"It is through the hottest fires comes the hardest steel"
Conan the Barbarian
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
boombadill



Joined: 23 Aug 2004
Posts: 7
Location: Između neba i mora

PostPosted: 24.08.2004 10:31    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

fakz wrote:
Pod plastom anonimnosti bespotrebno napadas Brkza i pokusavas ga degradirati,sto je vrlo pokvareno.


Mislio sam da smo svi ovdje anonimni. U tome je i bit foruma.

fakz wrote:
A u kasnijim postovima se vidi tko se pokusava prljavo obracunati s konkurencijom i obezvrijediti njen rad ...Sve u svemu,vrlo jadno


Odakle ti to da je Brkz meni konkurencija!?

fakz wrote:
...Sve u svemu,vrlo jadno


E, sa ovim se slažem.
Back to top
View user's profile Send private message
:cosmos:



Joined: 12 Sep 2003
Posts: 2098
Location: México

PostPosted: 24.08.2004 10:49    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

boombadill wrote:
Mislio sam da smo svi ovdje anonimni. U tome je i bit foruma.

OT:
tko ti to rekao? ako si bio na vecini foruma, vidis da iza svakoga (većine) stoji ime i prezime, kao što je ovdje kod većine. anonimnost samo dovodi u pitanje tvoj stav kod nekoga, usto i postove koje napises.

c
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Twitter profile
keye



Joined: 24 Nov 2003
Posts: 2465
Location: Paris - France

PostPosted: 24.08.2004 11:06    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

boombadill wrote:


Mislio sam da smo svi ovdje anonimni. U tome je i bit foruma.
.


bit foruma bi trebala bit konstruktivna diskusija a ne anonimnost.
a obicno kad se kontruktivno diskutira svako stoji iza svoje rijeci, dakle ne vidim uopce smisao anonimnosti (osim nekog trollinga).

_________________
Google is a blind person
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
boombadill



Joined: 23 Aug 2004
Posts: 7
Location: Između neba i mora

PostPosted: 24.08.2004 11:07    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Quote:

anonimnost samo dovodi u pitanje tvoj stav kod nekoga, usto i postove koje napises


OK, ako ti je tako lakše, a budući da sam anoniman, nemoj vjerovati svemu ovome što si od mene pročitao.

Last edited by boombadill on 24.08.2004 11:12; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message
:cosmos:



Joined: 12 Sep 2003
Posts: 2098
Location: México

PostPosted: 24.08.2004 11:08    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

joj kad 'boombadill' čuje da keye hoda okolo sa noževima i prijeti klijentima koji neće platiti sa gunoma, mislim da ce odmah upisati sve podatke o sebi i biti neanoniman Smile

Laughing
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Twitter profile
:cosmos:



Joined: 12 Sep 2003
Posts: 2098
Location: México

PostPosted: 24.08.2004 11:10    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

boombadill wrote:
OK, ako ti je tako lakše, a budući da sam anoniman, nemoj vjerovati svemu ovome što si od mene pročitao.


ma ja sam procitao tvoje, i donekle se i slazem u necemu s tobom, no jednog takvog koji isto tupio neku svoju politiku, smo se rijeslili i to dva puta Smile pa se nadam da neces njegovim stopama, al smo mi sada duboko u OT, paaa ajmo natrag na ripof ili basta Smile

c
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Twitter profile
keye



Joined: 24 Nov 2003
Posts: 2465
Location: Paris - France

PostPosted: 24.08.2004 11:17    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

boombadill wrote:

OK, ako ti je tako lakše, a budući da sam anoniman, nemoj vjerovati svemu ovome što si od mene pročitao.


gle odgovoriti cu ti iako je odgovor bio za cosmosa:
ja se u principu slazem sa tvojim stavom, kriv je klijent a ne onaj tko je radio dizajn jer ako ja idem kod krojacice i kazem hocu haljinu ko madonna na zadnjem koncertu, ona to sreze i sasije i to je to.
problem nije niti rip jer "haljina" nije originalna tako da na kopiju svatko ima pravo.
ono sto je bed u cijeloj ovoj prici je to da je tzv. klijent vukao nekoga za nos i kad je ovaj napravio posao, on je otisao kod nekog tko ce mu to napraviti jeftinije al' da bude slicno.
ovo je jos jedan od primjera ljudi koji ne samo da ne znaju nego pljuju po tudjem radu i vremenu i zato bi ih treblo tuziti. ne za ripoff nego za neplaceni rad.

eto.

_________________
Google is a blind person
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
:cosmos:



Joined: 12 Sep 2003
Posts: 2098
Location: México

PostPosted: 24.08.2004 11:21    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

koji odg za mene? sto ja kriv? Smile
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Twitter profile
Philatz



Joined: 22 Sep 2003
Posts: 3176
Location: Zagreb/Croatia .. London/UK

PostPosted: 24.08.2004 11:35    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

mali OT. Zasto ljudi ostaju anonimni na internetu. Da ako nesto ukenjaju ili primjerice postanu socialno neprihvatljivi na forumu zbog svojih izjava - samo promjene nickname i nastave pisati i pri tome mjenjaju svoj karakter i prilagodjavaju se drugima. Doesn't that suck.

_________________
Danger Global WarmingMidnight FormulaKunstterrorist Organisationflickrlatz
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
ars



Joined: 19 Feb 2004
Posts: 1444
Location: splite moj

PostPosted: 24.08.2004 11:35    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

keye wrote:
boombadill wrote:

OK, ako ti je tako lakše, a budući da sam anoniman, nemoj vjerovati svemu ovome što si od mene pročitao.


gle odgovoriti cu ti iako je odgovor bio za cosmosa:
ja se u principu slazem sa tvojim stavom, kriv je klijent a ne onaj tko je radio dizajn jer ako ja idem kod krojacice i kazem hocu haljinu ko madonna na zadnjem koncertu, ona to sreze i sasije i to je to.
problem nije niti rip jer "haljina" nije originalna tako da na kopiju svatko ima pravo.
ono sto je bed u cijeloj ovoj prici je to da je tzv. klijent vukao nekoga za nos i kad je ovaj napravio posao, on je otisao kod nekog tko ce mu to napraviti jeftinije al' da bude slicno.
ovo je jos jedan od primjera ljudi koji ne samo da ne znaju nego pljuju po tudjem radu i vremenu i zato bi ih treblo tuziti. ne za ripoff nego za neplaceni rad.

eto.

Exclamation
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
boombadill



Joined: 23 Aug 2004
Posts: 7
Location: Između neba i mora

PostPosted: 24.08.2004 11:38    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Quote:
:cosmos: wrote:
ma ja sam procitao tvoje, i donekle se i slazem u necemu s tobom, no jednog takvog koji isto tupio neku svoju politiku, smo se rijeslili i to dva puta pa se nadam da neces njegovim stopama, al smo mi sada duboko u OT, paaa ajmo natrag na ripof ili basta


Nemam više namjeru tupiti svoju politiku, iako bi bilo fer da i moju tupu politiku poštujete kao drugačije mišljenje. Čemu forum na kojem se svi slažu?

Toliko od mene. Ništa od ovoga što sam napisao nije bilo i nije trebalo biti osobno, jer nikoga ovdje ne poznajem osobno. Igrom slučaja upućen sam u ovaj slučaj više od bilo koga na ovom topicu (izuzevši Brkza naravno) i ponudio sam svoj pogled na sve to.

Nov sam ovdje i ne znam kakva reputacija prati osobu koja se krije pod nickom "Keye", no tek ću sada ostati anoniman Laughing

Pozdrav svima, za mene je ovaj topic završen.

Boombadill out

Last edited by boombadill on 24.08.2004 11:41; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message
Philatz



Joined: 22 Sep 2003
Posts: 3176
Location: Zagreb/Croatia .. London/UK

PostPosted: 24.08.2004 11:40    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

boombadill wrote:
Nemam više namjeru tupiti svoju politiku, iako bi bilo fer da i moju tupu politiku poštujete kao drugačije mišljenje.

oke. a bahatluk tipa >Ja sam anoniman<, "moj identitet nikada nećete saznati"....
mozda u nekom malom kutku svemira neke ljude to cak i smeta. Smile
osobno mene ne ali ono, eto tek toliko kazem samo.

_________________
Danger Global WarmingMidnight FormulaKunstterrorist Organisationflickrlatz
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
maxy



Joined: 07 Sep 2003
Posts: 894
Location: Zagreb

PostPosted: 24.08.2004 12:00    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

boombadill wrote:
Mislio sam da smo svi ovdje anonimni. U tome je i bit foruma.


bit foruma je raspravljanje a ne anonimnost. ako pogledas, manje-vise svaki clan mi3dota ima navedeno ime, prezime, datum rodjenja te radno mjesto.

uobicajeno je da se predstavis kada ides raspravljati sa nekime, bilo na internetu, bilo u zivo.
Back to top
View user's profile Send private message
keye



Joined: 24 Nov 2003
Posts: 2465
Location: Paris - France

PostPosted: 24.08.2004 12:10    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

boombadill wrote:

Nov sam ovdje i ne znam kakva reputacija prati osobu koja se krije pod nickom "Keye", no tek ću sada ostati anoniman Laughing


Shocked

_________________
Google is a blind person
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
keye



Joined: 24 Nov 2003
Posts: 2465
Location: Paris - France

PostPosted: 24.08.2004 12:13    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

boombadill wrote:


Nemam više namjeru tupiti svoju politiku, iako bi bilo fer da i moju tupu politiku poštujete kao drugačije mišljenje. Čemu forum na kojem se svi slažu?



el ti citas ono sto smo pisali do sad?
uzalud ti anonimnost, ako se jednom sretnemo uzivo odmah cu se sjetiti ovaih bisera cim otvoris usta Smile

_________________
Google is a blind person
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
tRC



Joined: 07 Sep 2003
Posts: 1280

PostPosted: 24.08.2004 12:13    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

cilj je koliko toliko postognut --> cilj ovog topica , stranice su maknute

problem je koliko ja vidim bio u naručitelju , a sada hoće se logiravat netko iz studia
koji posluju sa "jab` jean u flešu, al` da je ko` makromedija dot kom" i tu bacat svoje mudrosti koje iskreno ne smatram previše mudrima .. zaboli me Smile

drugi problem je bio u inicijalnom poslu odradjenom sa Brkzove strane, jer nema ugovor, hebiga kasniš na mi3 a i kad si došao mogao si pogledat stare rasprave i nać jednu iz koje moš složit bulletproof ugovor i za najopakiju seljačinu od klijenta.
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Plagijati All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3, 4  Next
Page 3 of 4

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group