Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
došlo vrime za 1024 px širine?
Goto page 1, 2  Next
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> FFA
View previous topic :: View next topic  
Author Message
ars



Joined: 19 Feb 2004
Posts: 1444
Location: splite moj

PostPosted: 18.08.2004 15:57    Post subject: došlo vrime za 1024 px širine? Add user to your forum ignore list Reply with quote

radite li webove još uvik za 800 px ili za 1024 px širine?
evo ja radim jedan projekt i odlučija sam puknit web na 1024.. Very Happy
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Ivan Brezak Brkan



Joined: 13 Sep 2003
Posts: 1694
Location: Zagreb // Croatia

PostPosted: 18.08.2004 16:00    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Mislio sam jedan svoj projekt raditi u rezoluciji 1024 ali sam se nakraju ipak odlučio za 800 jer nisam trebao 200px extra spacea. IMHO ovisi o ciljanoj publici. Ako su u pitanju gameri, ili designeri npr. onda se 1024+ isplati Smile
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website AIM Address MSN Messenger
keye



Joined: 24 Nov 2003
Posts: 2465
Location: Paris - France

PostPosted: 18.08.2004 16:41    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

gledaj koji ti je target surfera za sajtove koje radis.
ja sad radim na 3 nova projekta i svi u specifikacijama stavljaju 800X600 valjda zato jer se po uredima drzi maa rezolucija (a vjerojatno stari ekrani).

bar tu kod nas u fr Smile

_________________
Google is a blind person
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
budha



Joined: 02 Mar 2004
Posts: 1377
Location: Osijek

PostPosted: 18.08.2004 16:46    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Fortius wrote:
IMHO ovisi o ciljanoj publici. Ako su u pitanju gameri, ili designeri npr. onda se 1024+ isplati Smile

quote fort

@keye: mo's si mislit sto smo mi u hrv naprednjji Mr. Green

_________________
I hate to advocate drugs, alcohol, violence, or insanity to anyone, but they've always worked for me.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
MC_23



Joined: 17 Aug 2004
Posts: 36
Location: K-PAX

PostPosted: 18.08.2004 16:50    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

budha wrote:
Fortius wrote:
IMHO ovisi o ciljanoj publici. Ako su u pitanju gameri, ili designeri npr. onda se 1024+ isplati Smile

quote fort

@keye: mo's si mislit sto smo mi u hrv naprednjji Mr. Green


ja radim uvijek u 1024..

_________________
Mess with the best ,die like the rest...
<a href="http://www.mcposeidon.com"><font color="blue">MC_Poseidon</font></a>
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
budha



Joined: 02 Mar 2004
Posts: 1377
Location: Osijek

PostPosted: 18.08.2004 16:54    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

MC_23 wrote:
budha wrote:
Fortius wrote:
IMHO ovisi o ciljanoj publici. Ako su u pitanju gameri, ili designeri npr. onda se 1024+ isplati Smile

quote fort

@keye: mo's si mislit sto smo mi u hrv naprednjji Mr. Green


ja radim uvijek u 1024..


eo, MC je napredan... Laughing

_________________
I hate to advocate drugs, alcohol, violence, or insanity to anyone, but they've always worked for me.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
keye



Joined: 24 Nov 2003
Posts: 2465
Location: Paris - France

PostPosted: 18.08.2004 16:57    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

budha wrote:

@keye: mo's si mislit sto smo mi u hrv naprednjji Mr. Green


je, jos nemate internet po javnim ustanovama Laughing

_________________
Google is a blind person
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
orange



Joined: 21 Sep 2003
Posts: 622
Location: ST

PostPosted: 18.08.2004 16:59    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

keye wrote:
je, jos nemate internet po javnim ustanovama Laughing

mi smo kasnije dobili kompjutere po javnim ustanovama pa imaju vece monitore jer 15'' vise nije bilo lako za nac Smile

_________________
pwned!
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
keye



Joined: 24 Nov 2003
Posts: 2465
Location: Paris - France

PostPosted: 18.08.2004 17:29    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

orange wrote:

mi smo kasnije dobili kompjutere po javnim ustanovama pa imaju vece monitore jer 15'' vise nije bilo lako za nac Smile


hm a nedavno su mi killerzi rekli da u domu zdravlja ne znaju ukljucit printer u struju a kamoli isprintat nesto;.; al fakat brzo napredujete Shocked

_________________
Google is a blind person
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
niksy



Joined: 29 Sep 2003
Posts: 727

PostPosted: 18.08.2004 18:02    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

orange wrote:
mi smo kasnije dobili kompjutere po javnim ustanovama pa imaju vece monitore jer 15'' vise nije bilo lako za nac Smile


da, da SmileSmileSmile. a u zadnje vrijeme masovno uzimaju lcd ekrane koliko vidim Cool .

da se vratim na temu... ja koristim sirinu tablice za 1024x768 rezu (743 px), ali ta sirina jednako super stoji i na 800x600 rezi. tako da je meni to kao "dvije muhe jednim udarcem" Smile. te dimenzije u vecini slucajeva, a ostalo sve kako bude...

Last edited by niksy on 29.08.2004 14:33; edited 2 times in total
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
aikon



Joined: 19 Sep 2003
Posts: 166

PostPosted: 18.08.2004 18:49    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

keye wrote:
hm a nedavno su mi killerzi rekli da u domu zdravlja ne znaju ukljucit printer u struju a kamoli isprintat nesto;.; al fakat brzo napredujete Shocked


Ja mislim keye da stvarno nije u redu sta tako osudjujes ljude i siris neistine. Ti ljudi nisu glupi i ZNAJU ukljucit printer u struju. Ali dok nauce kako isprintat dokument lakse im je sve ispisat rukom Very Happy
Sorry keye na "napadu" ali mora san necim buildat suspense Twisted Evil

Sta se tice sirine stranica, mislim da ciljana publika odredjuje. Ako radim nesto razmislim tko ce to gledat i di ce to gledat i onda odlucim koju rezu. To mi se cini jedinim nacinom na koji se ne upadne u "To 1024 or not to 1024" krug pakla.
Back to top
View user's profile Send private message
keye



Joined: 24 Nov 2003
Posts: 2465
Location: Paris - France

PostPosted: 18.08.2004 20:06    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

godot wrote:


Ja mislim keye da stvarno nije u redu sta tako osudjujes ljude i siris neistine. Ti ljudi nisu glupi i ZNAJU ukljucit printer u struju. Ali dok nauce kako isprintat dokument lakse im je sve ispisat rukom Very Happy
.


to nisam ja rekla nego painkillerzi i jos su mi rekli da ja dolazim iz buducnosti Razz (a nitko nije rekao da su glupi jer to nema veze sa inteligencijom nego sa iskustvom Wink )

_________________
Google is a blind person
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
blackduke
mi3.crew


Joined: 08 Sep 2003
Posts: 2681
Location: Zagreb

PostPosted: 18.08.2004 20:12    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

keye, pa neznam, inteligencija se definira ne kao količina znanja, već kao snalaženje u novim situacijama, što bi baš potvrdilo da nisu inteligenti (ali i kao sto ti kazes i nemaju iskustva takodjer, postoje ljudi koji nisu inteligenti pa nauce sistem vuci primi, pa znaju ponoviti)
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
Ivan Brezak Brkan



Joined: 13 Sep 2003
Posts: 1694
Location: Zagreb // Croatia

PostPosted: 18.08.2004 21:00    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

blackduke wrote:
keye, pa neznam, inteligencija se definira ne kao količina znanja, već kao snalaženje u novim situacijama, što bi baš potvrdilo da nisu inteligenti (ali i kao sto ti kazes i nemaju iskustva takodjer, postoje ljudi koji nisu inteligenti pa nauce sistem vuci primi, pa znaju ponoviti)


Duke je to lijepo definirao. Kao što smo učili (barem ja) inteligencija i znanje se međusobno ne uvjetuju. Zato su štreberi koji samo uče ponekad glupi ko daske Smile
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website AIM Address MSN Messenger
ars



Joined: 19 Feb 2004
Posts: 1444
Location: splite moj

PostPosted: 18.08.2004 21:05    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

skrenuli ste s teme ljudi.. Exclamation
iglanom.. na koju širinu peglate webove?! Very Happy
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Ivan Brezak Brkan



Joined: 13 Sep 2003
Posts: 1694
Location: Zagreb // Croatia

PostPosted: 18.08.2004 21:08    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ars wrote:
skrenuli ste s teme ljudi.. Exclamation


Sovvy Embarassed Ma to sve keye skreće s teme neš Wink Ne želi da radimo po standardu Smile
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website AIM Address MSN Messenger
blackduke
mi3.crew


Joined: 08 Sep 2003
Posts: 2681
Location: Zagreb

PostPosted: 18.08.2004 21:09    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ars wrote:
iglanom.. na koju širinu peglate webove?! :D
¸
ovisi kolko plate, ja po površini računam !
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
Ivan Brezak Brkan



Joined: 13 Sep 2003
Posts: 1694
Location: Zagreb // Croatia

PostPosted: 18.08.2004 21:14    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

blackduke wrote:
ars wrote:
iglanom.. na koju širinu peglate webove?! Very Happy
¸
ovisi kolko plate, ja po površini računam !


Koliko pixel kvadratni? Wink
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website AIM Address MSN Messenger
keye



Joined: 24 Nov 2003
Posts: 2465
Location: Paris - France

PostPosted: 18.08.2004 21:58    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

blackduke wrote:
keye, pa neznam, inteligencija se definira ne kao količina znanja, već kao snalaženje u novim situacijama, što bi baš potvrdilo da nisu inteligenti (ali i kao sto ti kazes i nemaju iskustva takodjer, postoje ljudi koji nisu inteligenti pa nauce sistem vuci primi, pa znaju ponoviti)


ma da , sve ok, ali ako jedan 50-godisnjak ne skuzi kako ukljucit printer ja ne mislim da je on glup nego da mu treba malo vise vremena jer mu je to nesto potpuno novo. (zato sam rekla "kako brzo napredujete" Wink )
primjer: to sto neki gamer koji su rasli uz pc brze tipkaju ili bolje kuze neke igre od mog starog (u stvari on jako sporo tipka Laughing ) ne cini ih inteligentnijim od njega niti njega glupljim od njih. eto na to sam mislila Smile

_________________
Google is a blind person
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
keye



Joined: 24 Nov 2003
Posts: 2465
Location: Paris - France

PostPosted: 18.08.2004 22:01    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

eto opet sam vas skrenula Laughing

_________________
Google is a blind person
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
:cosmos:



Joined: 12 Sep 2003
Posts: 2098
Location: México

PostPosted: 18.08.2004 22:14    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

745pix-750pix
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Twitter profile
edgar



Joined: 28 Dec 2003
Posts: 916
Location: Pred monitorom

PostPosted: 18.08.2004 23:44    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

keye wrote:
orange wrote:

mi smo kasnije dobili kompjutere po javnim ustanovama pa imaju vece monitore jer 15'' vise nije bilo lako za nac Smile


hm a nedavno su mi killerzi rekli da u domu zdravlja ne znaju ukljucit printer u struju a kamoli isprintat nesto;.; al fakat brzo napredujete Shocked


offtopic:
ja sam pred tri godine radio ko sistemac u firmi jednoj i onda sam morao ic disketu vadit iz floppya jer im je javljalo gresku !!!
diplomiranim pravnicima !!! Laughing Shocked Exclamation

toliko o sposobnosti naših ljudi Wink
---

ah, .. ja mislim da je 1024 sad de facto standard.. Nema vise 15" za kupit a 19" je jako jeftino. Samo odlikaši danas kupuju male monitore Smile

_________________
Digital Genetics | Koote | Nuspojava
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
aikon



Joined: 19 Sep 2003
Posts: 166

PostPosted: 19.08.2004 00:03    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

keye wrote:
to nisam ja rekla nego painkillerzi i jos su mi rekli da ja dolazim iz buducnosti Razz (a nitko nije rekao da su glupi jer to nema veze sa inteligencijom nego sa iskustvom Wink )

Ma zeza sam se keye Very Happy Zato smajlici. Nisan ni mislia da su glupi niti san mislia da si stvarno rekla da su glupi. I voz đast đoking.
Ddosta starijih ljudi ne koristi kompove jer im se jednostavno ne da ucit ili ne zele se dirat u to jer misle da ce nesto pokvarit.

2 ars:
ars wrote:
Radite li webove još uvik za 800 px ili za 1024 px širine? evo ja radim jedan projekt i odlučija sam puknit web na 1024..

Mislim da nije bas na tebi da radis kako se tebi svidja. Wink Nego da radis tako da to bude namjenjeno publici koja ce to gledat. Ja surfam na 1600x1200 i iako mi se super svidja to rezolucija meni ne pada na pamet da radim npr. svoj sajt na toj rezoluciji.
Iako dosta ljudi danas ima vece monitore ne znaci da imaju i vecu rezoluciju. Mislim da 800x600 drzi negdi oko 40tak % rezolucija, 1024x768 isto toliko. Opet ovisi o tome ko koristi komp. Smile
Back to top
View user's profile Send private message
Philatz



Joined: 22 Sep 2003
Posts: 3176
Location: Zagreb/Croatia .. London/UK

PostPosted: 19.08.2004 08:13    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Fortius wrote:
blackduke wrote:
ars wrote:
iglanom.. na koju širinu peglate webove?! Very Happy
¸
ovisi kolko plate, ja po površini računam !

Koliko pixel kvadratni? Wink

HAHHAHA.. da.
Koliko je kvadrat sitea?
da li se kasnije taj site mora orat s traktorom da bude plodan ili?
Laughing

_________________
Danger Global WarmingMidnight FormulaKunstterrorist Organisationflickrlatz
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
edgar



Joined: 28 Dec 2003
Posts: 916
Location: Pred monitorom

PostPosted: 19.08.2004 08:53    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Philatz wrote:
Fortius wrote:
blackduke wrote:
ars wrote:
iglanom.. na koju širinu peglate webove?! Very Happy
¸
ovisi kolko plate, ja po površini računam !

Koliko pixel kvadratni? Wink

HAHHAHA.. da.
Koliko je kvadrat sitea?
da li se kasnije taj site mora orat s traktorom da bude plodan ili?
Laughing


najčešće da... mjesečno i onda to plaćaš kao održavanje...

_________________
Digital Genetics | Koote | Nuspojava
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> FFA All times are GMT + 1 Hour
Goto page 1, 2  Next
Page 1 of 2

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group