Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
POMOĆ web u photoshopu

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Raster
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Pekx



Joined: 09 Sep 2004
Posts: 559

PostPosted: 09.09.2004 10:51    Post subject: POMOĆ web u photoshopu Add user to your forum ignore list Reply with quote

Hello svima, novi sam ovdje, pa me nešto jako glupo zanima.
Napravio sam stranicu u photoshopu i isjajsao ju, sejvao optimized ez, otvorio u dreamu i ta da.. nesto napišem i sve se slike, ne znam kako bi to rekao, promijene položaj, spuste se za par redova dolje ili gore, riječi koje bi trebale biti pisane po slikama (ako je to moguce,a znam da je) sada su ispisane po bijeloj podlozi, uglavnom kaos.
NAPOMINJEM: prvi put ovako radim stranicu.
Htio bih da mi kažete kako mogu napraviti web u photoshopu i onda txt dodat u dreamu, a da ne bude ovih problema, mislim da bi trebao slike nekako postaviti kao backgrpund pa po njima pisati ali ne znam kako.
Pomozite sa nekim kratkim tutom ili par hintova.
TNX
Cool Wink
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
fulspectrum



Joined: 20 Nov 2003
Posts: 296
Location: Ljubljana <>Split

PostPosted: 09.09.2004 11:08    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Imas 2 nacina. Jedan je kako si ti napravio s tim da ti je zapravo cijela stranica sastavljena od gifova i jpega. Dakle, ne mozes dodavati tekst kako bi ti htio jer sliceanjem su tocno odredjene dimenzije pojedinih elementa i povezane spacer gifovima tako da ako ides nadodavat tekst cijela stranica se raspada. Ukoliko ne znas slozit stranicu u dreamweaveru onda radi na taj nacin, samo citav tekst napravi u photoshopu. To naravno nije preporucljivo, povecava ti vrijeme loadanja + nemas nikakvog "realnog" teksta na stranici a to search engini ignoriraju.

Tekst mozes dodat tako da pojedini element stavis u pozadinu tablice i onda uz pomoc css, centriras tekst tako da ne prelazi okvire elementa u pozadini (opet vjerovatnost da ce se stranica raspast).Tj. taj tekst mora biti toliko dugacak koliko ti je velicina sliceanog elementa kojeg si stavio u pozadinu.


2 nacin je da spremis sve sliceove kao gif i jpg,i onda ih sve poslozis u dreamweaverove tablice ili uz pomoc css-a, a to je malo naprednije.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Pekx



Joined: 09 Sep 2004
Posts: 559

PostPosted: 09.09.2004 21:44    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

probat cu ovaj drugi nacin, može mi netko u kratkim crtama reci kako to ide?
ili me poslat ne neki tut, po mogućnosti na hrvatskom Very Happy

_________________
mp3hr.com
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
che.UP
mi3.crew


Joined: 07 Sep 2003
Posts: 2320
Location: zagreb

PostPosted: 09.09.2004 22:50    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

pogledaj ovdje na sajtu u tutorialima, mislim da se zove rezanje za web ili tako nesto :)
malo stara verzija ali dovoljna da ulovis princip kako to ide...

_________________
UP | TypeTester | Accommodations App
Meni u Firefox-u ne radi AJAX
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Chessmaster



Joined: 29 Aug 2004
Posts: 41
Location: Grubišno Polje

PostPosted: 09.09.2004 23:19    Post subject: Mala pomoć Add user to your forum ignore list Reply with quote

fulspektrum je rekao da moraš ako ćeš radit na prvi način sav tekst napisat u Photoshop-u, ali je i rekao da time nemaš realnog teksta tj. onog koji bi neki tvoj posjetitelj moga iskopirati. Ali to se može nadomjestit i to ovak: Napišeš tekst u Photoshopu, čisto iz razloga da vidiš koliko će prostora uzeti....Nakon toga stranicu izreži tako ta tekst koji želiš prikazati bude jedna slika. Nakon što si stremio stranicu u DW tu sliku sa tekstom jednostavno obriši i pomoću CSS-a prilagodi font na mjestu te slike, kopiraj napisani tekst iz PS i to je to.
Napomena: pazi na velicinu fontova i na tekst efekte koje koristiš u PS!
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Raster All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group