Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
Izmena spacinga fonta

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Vektor
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Shockwaver



Joined: 19 Sep 2003
Posts: 8
Location: Moskva

PostPosted: 02.10.2003 14:23    Post subject: Izmena spacinga fonta Add user to your forum ignore list Reply with quote

Pozdrav, svima.
Nadam se da će se naći neko ko bi mi mogao pomoći.
Imam određeni font koji koristim na sajtu u flešu. On je statičan i koristi se Character spacing opcija sa vrednošću 1. Problem je kada prebacim text field u dinamički. Fleš ne podržava character spacing u dinamickim text fieldovima.
Stoga sam se odlučio da promenim sam font. Uzeo sam fontographer u ruke, ali posle nekoliko pokušaja sam shvatio da neće ići baš lako. Dakle pravo pitanje ovde je... da li neko zna kako i šta izmeniti u fontu (fontographer ili neki drugi program), da bih dobio isti rezultat kao da se radi o statičnom polju sa character spacing nameštenim na 1?

Hvala unapred na odgovoru...

_________________
-= Get =-
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website AIM Address Yahoo Messenger MSN Messenger
4thshadow
mi3.crew


Joined: 07 Sep 2003
Posts: 1640
Location: zg via pola

PostPosted: 04.10.2003 12:29    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

U fog-u imas namjestanje ->metrics - set metrica i tu mozes povecati/smanjiti polje svakog slova/ cijelog fonta. to na kraju funkcionira kao drugaciji (veci/manji) kerning kada ti je font na 0. Moze se i rucno, micanjem polja za svako slovo (desne i lijeve vodilice slova), ali to je napor....dobro je ako zelis samo u nekoliko slova nesto korigirati.

moze se namjestiti i na ->metrics -> set width, pa povecas polje slova - selektiraj sve znakove i onda povecaj postotak na koliko ti pase, tako ne bi trebao imati problema sa parovima slova i sl, nego ce sve biti proporcionalno.

_________________
the.bitchy.corner
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Vektor All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group