Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
mobymap
Goto page 1, 2  Next
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Web stranice
View previous topic :: View next topic  
Author Message
carr



Joined: 13 Nov 2003
Posts: 1397
Location: Karlovac

PostPosted: 26.08.2004 01:45    Post subject: mobymap Add user to your forum ignore list Reply with quote

daklem, moj zadnji uradak je ovo
http://mobymap.eldam.hr/

osim sto je web stranica moje djelo, sama aplikacija je djelo mene i kolege, uglavnom radi se o java aplikaciji za mobitele koja prikazuje karte gradova na mobitelu, pa koga to zanima nek se zaleti do stranice i skine demo. demo je karta naravno najljepseg grada - karlovca Smile

a htio bi komentare na samu stranicu, uglavnom stvari koje ne valjaju da ih znam popravit, od lose grafike, lose tehnike do loseg hrvatskog - slobodno budete nemilosrdni, ja se ne vrijedjam Smile

hvala unaprijed svima.

_________________
Bolje biti malo lud, nego malo pametan.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Philatz



Joined: 22 Sep 2003
Posts: 3176
Location: Zagreb/Croatia .. London/UK

PostPosted: 26.08.2004 07:27    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

kuuul. Stvarno fora. Evo skinuo sam mobymap demo (imas crack Smile)) i isprobavam ga na T610. Java mi je malo spora.. ali ono, pretpostavljam da tako mora biti.. oce bit verzija za Zagreb??

sto se tice programa, jedino sto ti mogu reci je da je guba, svaka cast jer pretpostavljam da to nije lako za napraviti (is it?).. Smile
A sad site.. pa stie je cisto ok za sto sluzi. Ne svidjaju mi se novosti na prvoj stranici pri dnu, ono, mislim da bi trebale biti malo vise gore. .. site je pregledan i temeljit, ima sve sto treba.

_________________
Danger Global WarmingMidnight FormulaKunstterrorist Organisationflickrlatz
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
ars



Joined: 19 Feb 2004
Posts: 1444
Location: splite moj

PostPosted: 26.08.2004 08:41    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

sve super, a projek mi je mrak.. brat od cure je radio za diplomski baš taj program.. oni su ga radili za komp, a nešto su i za mobitel sređivali.. bila je isto fora da se nacrta najbliži put od točke A do točke B, a i sve ovo.. oduševilo me.. svaka čast!
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
carr



Joined: 13 Nov 2003
Posts: 1397
Location: Karlovac

PostPosted: 26.08.2004 09:01    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Philatz wrote:
kuuul. Stvarno fora. Evo skinuo sam mobymap demo (imas crack Smile)) i isprobavam ga na T610. Java mi je malo spora.. ali ono, pretpostavljam da tako mora biti.. oce bit verzija za Zagreb??

a java je ovisno o mobitelu, na nokiama aplikacija leti.

verzija za zagreb ce bit sigurno, tj. bit ce svi veci gradovi hrvatske, ali to ako uspijemo dogovoriti s nekim operaterom (VIP-om recimo) da preko njih to distribuiramo za neke novce (kakvih 20kn po karti, ovisno o gradu).
nazalost ne poznam nikoga u vipu kog bi mogao kontaktirati da s njim razgovaram i ponudim im projekt.

Philatz wrote:
sto se tice programa, jedino sto ti mogu reci je da je guba, svaka cast jer pretpostavljam da to nije lako za napraviti (is it?).. Smile

nije nimalo lako, sjebano je programirat za mobitele, ponajvise jer su uzasno spori, pa moras uzasno optimizirat kod.
imas feeling ko da programiras unreal engine za 386-ice.

Philatz wrote:
A sad site.. pa stie je cisto ok za sto sluzi. Ne svidjaju mi se novosti na prvoj stranici pri dnu, ono, mislim da bi trebale biti malo vise gore. .. site je pregledan i temeljit, ima sve sto treba.

ok, razmislit cu jos kam cu s njim, zabio sam ih dolje jer mi nisu najvaznije.

_________________
Bolje biti malo lud, nego malo pametan.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
budha



Joined: 02 Mar 2004
Posts: 1377
Location: Osijek

PostPosted: 26.08.2004 09:25    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Applause Applause Applause Applause
Svaka cast!

Cestitam i na clanku u Jutarnjem Wink

_________________
I hate to advocate drugs, alcohol, violence, or insanity to anyone, but they've always worked for me.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Gaston



Joined: 14 Dec 2003
Posts: 619
Location: 10310

PostPosted: 26.08.2004 09:40    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

bravo , cestitam , a i u jutarnjem listu ste krasno ispali Laughing
Back to top
View user's profile Send private message
che.UP
mi3.crew


Joined: 07 Sep 2003
Posts: 2320
Location: zagreb

PostPosted: 26.08.2004 11:16    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

o pa super si :)

meni smeta kaj je gore onaj logo italic. ja bi to na ravno. ovak mi izgleda klimavo i nestabilno a onda mislim i da su karte takve:)

super vam je taj projekt :)

_________________
UP | TypeTester | Accommodations App
Meni u Firefox-u ne radi AJAX
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Ivan Brezak Brkan



Joined: 13 Sep 2003
Posts: 1694
Location: Zagreb // Croatia

PostPosted: 26.08.2004 12:01    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Svaka čast tebi za design koji je nadasve funkcionalan te kolegi za projekt!! Smile
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website AIM Address MSN Messenger
edgar



Joined: 28 Dec 2003
Posts: 916
Location: Pred monitorom

PostPosted: 26.08.2004 12:21    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

možeš dat malo više detalja za programere? npr koji rendering engine za kartu, koji libovi za mob, koje optimizacije, koji algoritam za pathfinding....

itd...

inace na T630 i na P900 leti takodjer.

_________________
Digital Genetics | Koote | Nuspojava
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
carr



Joined: 13 Nov 2003
Posts: 1397
Location: Karlovac

PostPosted: 26.08.2004 12:55    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

edgar wrote:
možeš dat malo više detalja za programere? npr koji rendering engine za kartu, koji libovi za mob, koje optimizacije, koji algoritam za pathfinding....


neznam sto smatras pod rendering engine. da jel sam koristio neki gotovi?
uglavnom, nisam gotove, postojece lib-ove koristio jer u vrijeme kad smo pocinjali, nikakvih korisnih __nije bilo_ a mislim da ni sada nema bas nicega.

zapravo koristim jednu stvar koja služi da ti da podršku za float.
da objasnim, midp 1.0 ne podrzava uopce floating point operacije, znaci decimalne brojeve.
pa onda postoje klase koje ti to omogucavaju, naravno spore su do jaja itd..

optimizacije su uglavnom vezane na iscrtavanje, jer je to najsporije, tu su provjere sta on treba crtati (znaci da ne iscrtava nepotrebne stvari, nego samo ono sta je u range-u ekrana), ako se kreces s kursorom ne iscrtava se opet ekran nego se povlaci iz offscreen buffera blabla.
pa razne optimizacije vezane uz varijable, provjere koje smanjuje pozive funkcija..

pathfinding - neznam sta mislis tocno pod to. trenutno nemas funkciju koja bi ti po zadanim ulicama nacrtala put do nekog mjesta. razlog za to je sta bi to bilo uzasno sporo.
ako primijetis, ni trazenje ulica (gdje on zapravo samo mora proci kroz polje ulica i pronaci one koje mu odgovaraju) nije pretjerano brzo, a ako tu ubacimo kombinaciju nekog kompleksnijeg algoritma bilo bi uzasno sporo.
zato smo trenutno odustali od toga, sto ne znaci da to jednom necemo napraviti.

mozda za programere zanimljivo - razvili smo vlastiti vektorski format zapisa karata, i editor karata koji izgleda ovako
http://mobymap.eldam.hr/temp/editor.jpg

podrzava rucno trejsanje karata (ucitas kartu u pozadinu i crtas preko nje) i import iz jednog poznatijeg GPS formata karata. napisan je u visual C-u, iskljucivo je nas proizvod, i koristi nas rendering engine.

edgar wrote:
inace na T630 i na P900 leti takodjer.

najs, sad T630 mogu uvrstiti u listu podrzanih mobitela Smile

_________________
Bolje biti malo lud, nego malo pametan.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
edgar



Joined: 28 Dec 2003
Posts: 916
Location: Pred monitorom

PostPosted: 26.08.2004 13:12    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

pod pathfinding sam mislio na trazenje najbrzeg put do nekud, al eto kazes da ne postoji Wink

Vidim da ste i map editor radili. S čime ste radili crtanje same karte u editoru? Pod tim mislim na rendering engine... dakle SDL, OpenGL, DirectX ? Niste valjda crtali s funkcijama iz C-a Shocked Smile

Da, java je bolesno spora opcenito...

_________________
Digital Genetics | Koote | Nuspojava
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
carr



Joined: 13 Nov 2003
Posts: 1397
Location: Karlovac

PostPosted: 26.08.2004 13:42    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

edgar wrote:
pod pathfinding sam mislio na trazenje najbrzeg put do nekud, al eto kazes da ne postoji Wink

kad smo prezentirali softver dobili smo slicno pitanje od strucne komisije, kako bi mogli naci najbrzi put. onda je moj kolega im filozofski odgovorio da "najbrzi put nije nuzno i najbolji" Smile

edgar wrote:
Niste valjda crtali s funkcijama iz C-a Shocked Smile

A NE NISMO!! Smile

edgar wrote:
Da, java je bolesno spora opcenito...

garbage collector ju ubije.
al tu mobiteli igraju puno veci faktor, em su spori jako, em ne podrzavaju floating point, em nemaju unificirani filesystem...

_________________
Bolje biti malo lud, nego malo pametan.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
edgar



Joined: 28 Dec 2003
Posts: 916
Location: Pred monitorom

PostPosted: 26.08.2004 14:03    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

carr wrote:

kad smo prezentirali softver dobili smo slicno pitanje od strucne komisije, kako bi mogli naci najbrzi put. onda je moj kolega im filozofski odgovorio da "najbrzi put nije nuzno i najbolji" Smile


LOL Laughing Zakon! Mda, pa u Zagrebu je to baš slučaj. Često zbog gužvi, okolni putevi bolje ispadnu. Evo zadnji put sam pokušavao doć do Ožujske pivnice u Ilici pa sam se vrtio 30 minuta po jednom kvartu, dok nisam skužio da se sporednim ulicama stigne duplo brže Smile

carr wrote:
edgar wrote:
Niste valjda crtali s funkcijama iz C-a Shocked Smile

A NE NISMO!! Smile

O Bože ! Shocked Laughing
Ajd pogledaj http://www.libsdl.org malo. Iskorištava hardver na karticama pa dosta brže radi. Mislim da bi vam kod karata to dosta značilo.

carr wrote:

edgar wrote:
Da, java je bolesno spora opcenito...

garbage collector ju ubije.
al tu mobiteli igraju puno veci faktor, em su spori jako, em ne podrzavaju floating point, em nemaju unificirani filesystem...
[/quote]

Mda. Ja sam bio pisao softver jedan za SE T230-T360, pa sam se ubio oko UTF-a i razlicitosti. Dev support u SE-a je bio doduše susretljiv, ali ipak su neke bitne stvari držali za sebe Confused

P900 nije spor... eee da je to kupit Wink

_________________
Digital Genetics | Koote | Nuspojava
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
blackduke
mi3.crew


Joined: 08 Sep 2003
Posts: 2681
Location: Zagreb

PostPosted: 26.08.2004 16:00    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

cudos na projektu i na članku

sto se tice designa webstranice, evo par detalja koje bih izdvojio
- logo je recimo ok (premda ko ni che nevolim italic nikad)
- ovaj blinking thing pokraj logoa (very iritantan a ni neznam cemu sluzi)
- trostruko veci razmak izmedju kucice za jezik i kucice za mobymap lite
- donja konzola koja koristi ove kjut little asci kodove, treba stavit da nije ovaj rasprsena nego jedno iza drugog, i ubit all caps (u ovom slucaju, u glavnom meniju mi ne smeta)
- mrvicu smanjiti prostor izmedju glavnih kucica (na glavnoj stranici iznad novosti)
- malo lufta u headeru stavit

eto to je to, neki sitni detalji
cheers
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
carr



Joined: 13 Nov 2003
Posts: 1397
Location: Karlovac

PostPosted: 26.08.2004 22:38    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

blackduke wrote:
cudos na projektu i na članku

sto se tice designa webstranice, evo par detalja koje bih izdvojio
- logo je recimo ok (premda ko ni che nevolim italic nikad)
- ovaj blinking thing pokraj logoa (very iritantan a ni neznam cemu sluzi)
- trostruko veci razmak izmedju kucice za jezik i kucice za mobymap lite
- donja konzola koja koristi ove kjut little asci kodove, treba stavit da nije ovaj rasprsena nego jedno iza drugog, i ubit all caps (u ovom slucaju, u glavnom meniju mi ne smeta)
- mrvicu smanjiti prostor izmedju glavnih kucica (na glavnoj stranici iznad novosti)
- malo lufta u headeru stavit

eto to je to, neki sitni detalji
cheers


aj thnx, probat cu rijesit neke od tih stvari..

edit : eo ispravio sam neke stvari po naputku druga blekdjuka. fala tin.

_________________
Bolje biti malo lud, nego malo pametan.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
4thshadow
mi3.crew


Joined: 07 Sep 2003
Posts: 1640
Location: zg via pola

PostPosted: 27.08.2004 09:59    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

evo, ja sam zadnja vrana, propustila sam ovo jucer tu, ali sam vidjela u jutarjem i derala se emtiju "vidi, vidi, ovo je Car!!!" (naravno da je on vec znao)...CESTITAM!! BRAVO! :)

_________________
the.bitchy.corner
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
gablu



Joined: 22 Jan 2004
Posts: 41
Location: crikvenica : croatia

PostPosted: 27.08.2004 10:51    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

cestitam decki, svaka cast, interesantna stvarcica... probat cu ga na nokiji 6310i pa cu javit dal radi kako treba..

uglavnom, vidio sam da niste mislili na domenu, drugi put budite pazljiviji... ono, kad se vec zove MobyMap, mogli ste uzeti .com domenu ako je slobodna.. a je.. bila. pa sam ju sad ja registrirao da ju netko ne uzme, pa ako ste zainteresirani preuzet ju (za 70ak kn, koliko me kostala, nista vise) ili hocete kvalitetan hosting (pro bono, uz linkic ili nesto) ili tako nesto, samo me buzznite Wink

jos jednom, samo naprijed.

_________________
no sigs for me. i'm designer. i'm good. so they say.
www.gablu.biz
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website AIM Address Yahoo Messenger MSN Messenger
budha



Joined: 02 Mar 2004
Posts: 1377
Location: Osijek

PostPosted: 27.08.2004 11:00    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

gablu wrote:
uglavnom, vidio sam da niste mislili na domenu, drugi put budite pazljiviji... ono, kad se vec zove MobyMap, mogli ste uzeti .com domenu ako je slobodna.. a je.. bila. pa sam ju sad ja registrirao da ju netko ne uzme, pa ako ste zainteresirani preuzet ju (za 70ak kn, koliko me kostala, nista vise) ili hocete kvalitetan hosting (pro bono, uz linkic ili nesto) ili tako nesto, samo me buzznite Wink.

koji biznismen Wink

_________________
I hate to advocate drugs, alcohol, violence, or insanity to anyone, but they've always worked for me.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
edgar



Joined: 28 Dec 2003
Posts: 916
Location: Pred monitorom

PostPosted: 27.08.2004 11:41    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

budha wrote:
gablu wrote:
uglavnom, vidio sam da niste mislili na domenu, drugi put budite pazljiviji... ono, kad se vec zove MobyMap, mogli ste uzeti .com domenu ako je slobodna.. a je.. bila. pa sam ju sad ja registrirao da ju netko ne uzme, pa ako ste zainteresirani preuzet ju (za 70ak kn, koliko me kostala, nista vise) ili hocete kvalitetan hosting (pro bono, uz linkic ili nesto) ili tako nesto, samo me buzznite Wink.

koji biznismen Wink


Ima uši za posao Wink

_________________
Digital Genetics | Koote | Nuspojava
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
Ivan Brezak Brkan



Joined: 13 Sep 2003
Posts: 1694
Location: Zagreb // Croatia

PostPosted: 27.08.2004 18:15    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

edgar wrote:
budha wrote:
gablu wrote:
uglavnom, vidio sam da niste mislili na domenu, drugi put budite pazljiviji... ono, kad se vec zove MobyMap, mogli ste uzeti .com domenu ako je slobodna.. a je.. bila. pa sam ju sad ja registrirao da ju netko ne uzme, pa ako ste zainteresirani preuzet ju (za 70ak kn, koliko me kostala, nista vise) ili hocete kvalitetan hosting (pro bono, uz linkic ili nesto) ili tako nesto, samo me buzznite Wink.

koji biznismen Wink


Ima uši za posao Wink


Više za dobar PR Smile svaka čast gablu Wink
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website AIM Address MSN Messenger
dakky



Joined: 13 Jan 2004
Posts: 25
Location: Rijeka

PostPosted: 27.08.2004 19:14    Post subject: Re: mobymap Add user to your forum ignore list Reply with quote

carr wrote:
daklem, moj zadnji uradak je ovo
http://mobymap.eldam.hr/


kad to bude za symbian telefone (dakle ne spora java!) gdje je i rezolucija ekrana veca a i vise stane na ekran onda cu razmisliti i o kupovini mape za npr rijeku

bilo bi fora da mozes upisati adresu di se sad nalazis i adresu gdje zelis doci i da ti program izbaci najkracu relaciju kuda moras ici da dodes do zeljene adrese
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
fakz



Joined: 08 Sep 2003
Posts: 384
Location: Rijeka

PostPosted: 27.08.2004 20:02    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Svaka cast,samo naprijed i da vam software otkupi neka velika firma za gutu love Wink))))

_________________
"It is through the hottest fires comes the hardest steel"
Conan the Barbarian
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
carr



Joined: 13 Nov 2003
Posts: 1397
Location: Karlovac

PostPosted: 27.08.2004 20:22    Post subject: Re: mobymap Add user to your forum ignore list Reply with quote

dakky wrote:
kad to bude za symbian telefone (dakle ne spora java!) gdje je i rezolucija ekrana veca a i vise stane na ekran onda cu razmisliti i o kupovini mape za npr rijeku

kad symbian telefona bude vise onda cemo sigurno za njih to i napraviti.

dakky wrote:
bilo bi fora da mozes upisati adresu di se sad nalazis i adresu gdje zelis doci i da ti program izbaci najkracu relaciju kuda moras ici da dodes do zeljene adrese

reko sam to edgaru, spora java..

_________________
Bolje biti malo lud, nego malo pametan.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
carr



Joined: 13 Nov 2003
Posts: 1397
Location: Karlovac

PostPosted: 27.08.2004 20:25    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

fakz wrote:
Svaka cast,samo naprijed i da vam software otkupi neka velika firma za gutu love Wink))))

mislim da cu uskoro jedan topic posvetiti samo ovome...

_________________
Bolje biti malo lud, nego malo pametan.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
carr



Joined: 13 Nov 2003
Posts: 1397
Location: Karlovac

PostPosted: 27.08.2004 20:44    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

4tHshadOw wrote:
vidjela u jutarjem i derala se emtiju "vidi, vidi, ovo je Car!!!" (naravno da je on vec znao)

ovo me je razveselilo Smile

_________________
Bolje biti malo lud, nego malo pametan.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Web stranice All times are GMT + 1 Hour
Goto page 1, 2  Next
Page 1 of 2

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group