Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
DIVovi umjesto jednostavne tablice iliti Divovski problemi!

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Client-side
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Platypus



Joined: 07 Feb 2004
Posts: 235

PostPosted: 26.08.2004 03:50    Post subject: DIVovi umjesto jednostavne tablice iliti Divovski problemi! Add user to your forum ignore list Reply with quote

Trebao bih zamijeniti tablicu od 3 reda kod kojih je drugi podijeljen na 2 dijela, a prvi i treci su "jednodijelni" Wink

i onda je prica isla otprilike ovako:

1. stavim prvi DIV (zamjena za prvi redak tablice)
2. stavim drugi DIV (drugi redak tablice) i u njemu stavim 2 nova DIVa koji mijenjaju stupce u tom drugom retku i apsolutno ih pozicioniram tako da mogu stajati jedan do drugoga..
3. stavim zadnji DIV kao zamjenu za treci redak tablice i tu nastaju problemi..... zadnji DIV se ne nalazi ispod drugog DIVa nego se postavi na njegovo mjesto, kao da je drugi DIV prazan... trazim rjesenje tog problema Cool
Back to top
View user's profile Send private message MSN Messenger
Gaston



Joined: 14 Dec 2003
Posts: 619
Location: 10310

PostPosted: 26.08.2004 10:52    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

mozda ti ovo pomogne
samo mislim da bas ne radi u IE
Back to top
View user's profile Send private message
keye



Joined: 24 Nov 2003
Posts: 2465
Location: Paris - France

PostPosted: 26.08.2004 11:13    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Gaston wrote:
samo mislim da bas ne radi u IE


u kojem tocno?

_________________
Google is a blind person
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
che.UP
mi3.crew


Joined: 07 Sep 2003
Posts: 2320
Location: zagreb

PostPosted: 26.08.2004 11:53    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

@keye: mislim da to ne radi ni u jednom zato sto IE ne podrzava display: table-cell kako spada....

Quote:
1. stavim prvi DIV (zamjena za prvi redak tablice)
2. stavim drugi DIV (drugi redak tablice) i u njemu stavim 2 nova DIVa koji mijenjaju stupce u tom drugom retku i apsolutno ih pozicioniram tako da mogu stajati jedan do drugoga..
3. stavim zadnji DIV kao zamjenu za treci redak tablice i tu nastaju problemi..... zadnji DIV se ne nalazi ispod drugog DIVa nego se postavi na njegovo mjesto, kao da je drugi DIV prazan... trazim rjesenje tog problema




kada apsolutno pozicioniras neki element onda on izlazi iz normalnog tijeka dokumenta tako da je ovo sto ti se dogadja sa trecim divom normalno.

jedno od rijesenja je da u drugom redu floatas divove - jedan na left, jedan na right a nakon njih mozes staviti <br style="clear: both" />
taj br bi trebao produziti tvoj drugi container div na visinu koju ima najveci od dva unutar njega...
nakon toga ti se treci div mora nalaziti ispod druog...

HTH

_________________
UP | TypeTester | Accommodations App
Meni u Firefox-u ne radi AJAX
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Platypus



Joined: 07 Feb 2004
Posts: 235

PostPosted: 26.08.2004 13:02    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Eto to mi nije palo na pamet Rolling Eyes .. Probat cu.. Hvala

nakon nekoliko minuta...



Radi k'o urica Applause
Back to top
View user's profile Send private message MSN Messenger
PsychoPod



Joined: 05 Oct 2003
Posts: 166

PostPosted: 26.08.2004 15:50    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

che, ti kao da mi pricas na francuskom Smile
moze neki link za divove?
nikad ih nisam koristio umjesto tablica. pa da pogledam to, barem da te razumijem kada budes iduci put pricao:)
Back to top
View user's profile Send private message
che.UP
mi3.crew


Joined: 07 Sep 2003
Posts: 2320
Location: zagreb

PostPosted: 26.08.2004 19:52    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

:)
pa ne znam bas sad konkretno za divove al meni jako dobar je www.alistapart.com , a ovo http://www.d.umn.edu/itss/support/Training/Online/webdesign/css.html mi se cini ok za pocetak - imas sekciju Positioning & Layout pa pogledaj :)

_________________
UP | TypeTester | Accommodations App
Meni u Firefox-u ne radi AJAX
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
stipsa



Joined: 07 Sep 2003
Posts: 311
Location: Zgb.

PostPosted: 26.08.2004 21:03    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Joj kak je sretan kad moze o css-u pricat... Rolling Eyes Very Happy

Quote:

kada apsolutno pozicioniras neki element onda on izlazi iz normalnog tijeka dokumenta tako da je ovo sto ti se dogadja sa trecim divom normalno.


Where a lot of people get this wrong is that the CSS Box Model defines a position:absolute block as absolute relative to its containing block, and not relative to the page or window...
a set of four absolutely positioned DIVs can line up inside a container DIV defined as relative, and still float up and down on the page in response to font-size changes.

Tak da je mogao i absolute pozicionirat divove Razz
Back to top
View user's profile Send private message Twitter profile
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Client-side All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group