Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
toshiba ili hp?

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Hardver
View previous topic :: View next topic  
Author Message
[shilokko]



Joined: 02 Nov 2003
Posts: 566
Location: zagreb-vela luka

PostPosted: 30.08.2004 03:22    Post subject: toshiba ili hp? Add user to your forum ignore list Reply with quote

uskoro (vrlo) mislim uzet laptop i najveca dilema mi je izmedju ovog koji mi je skroz super dizajniran, ima ludilo komponente i dothan procesor (2mb cachea). kakva su iskustva s toshibom. u uzi izbor ulazi i neki hp nx7010 (ima njih vise).odgovara mi jedan od njih ali ima preveliku rezu za moje oci 1600x'nesto' i cini mi se malo predebeo.
savjet?
imam u planu kupit za njega i neku extrenu zvucnu i mozda se bude cesto vrtila muzika s njega i live pa mi je bitna stabilnost, a na nekom forumu sam vidio da se malo vise grije?
e?

_________________
A wise man speaks because he has something to say, a fool because he has to say something.
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo Messenger
kliker



Joined: 10 Sep 2003
Posts: 800
Location: /var/tmp

PostPosted: 30.08.2004 06:04    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ako ikako mozes IBM jer umaju najbolji ekran,...ako ne njega onda Toshiba, i to obavezno centrino. Imas interesantnih 16x9 Toshiba. HP nikako,....
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Philatz



Joined: 22 Sep 2003
Posts: 3176
Location: Zagreb/Croatia .. London/UK

PostPosted: 30.08.2004 07:37    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ja vise fakat ne znam.. bad je to sto ce ti svatko reci nesto drugo. onaj tko ima Dell ce ti reci "Kupi dell", a onaj koji ima HP ce rec: "Kupi Del... ovaaaj.. HP".. E sad, ja se vise uopce ne oslanjam na nicija misljenja nego kupujem pa vidim na svojoj kozi. cest je problem da taj netko ili ima Dell ili HP ili ima nekoga tko radi u jednoj ili drugoj firmi ili je nacuo negdje da je bolji HP od Della ili obrnuto a zapravo nema pojma niti o jednom niti o drugom i time narusava tvoje zanimanje za taj doticni dio hardwera.. on ce ti rec, "ma joj daaa.. HP zakon".. dok ce ti netko drugi reci "Ma joj taj HP.. kupi Dell".. i nikada taj balans nece biti izjednacen jer ce uvijek jedni biti na strani HP-a a drugi na Dellovoj strani.. poput navijaca na utakmicama, jedni su za Hajduk a drugi za Dinamo.. ne pitas ih za njihove razloge ali to je tako. zasto? zato sto su (u vecini slucajeva) odrasli ili u Zagrebu ili na moru i naravno navijamo za ono sto nam je blize.. Ako si odrastao uz Fiat i uvjeren si da je super auto onda ces kupit Fiat .. a doci ce mali Marko i rec kako njegov tata kaze da je Fiat u totalna koma od automobila i nagovarat ce te da kupis Opel (za koji sam primjerice ja cuo da auto ima totalno los motor, pa si ga ti sad znaj..)..
uff.. Smile

_________________
Danger Global WarmingMidnight FormulaKunstterrorist Organisationflickrlatz
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
ars



Joined: 19 Feb 2004
Posts: 1444
Location: splite moj

PostPosted: 30.08.2004 08:00    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

radija sam na puno laptopa, a osobno imam Gericoma koji je iz tvornice kupljen, a ne u HR.. u njemu su Toshibini djelovi.. Laptot je ludilo, već 2 godine radi, a nikada nije imao niti jedan kvar.. niti manje kvarove...
prije 2 godine sam ga platija 22 000 kn, a sada ima jačih za 9 000... moj je 2.0 procesor, 512 rama, combo, ati graf. kartica..
jedino obrati pozornost na contrast ratio kada uzimaš laptop.. ispod 500:1 nemoj kupovat.. slika bude previše hladna, tj. bez boja..
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
rundll32



Joined: 26 Oct 2003
Posts: 193
Location: Zagreb

PostPosted: 30.08.2004 08:19    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Toshiba KA!
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
niksy



Joined: 29 Sep 2003
Posts: 727

PostPosted: 30.08.2004 08:23    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ja sam prije dvije godine koristio laptop umjesto desktopa. acerov. konfa je za to doba bila ok (p3 800 mhz, 512 mb drr rama, ati rage 128 mobility 8 mb grafulja) i sluzio me JAKO dobro. nije bilo komplikacija. vrlo dobra iskustva sa njima. sad ne znam vise kako stoje sa laptopima jer sam na desktopu.

stari ima sluzbeni hp nx7010. moja prva iskustva - genijalno sto ima centrino, dobar disk, grafulja tako-tako, al' opet, sve je to lijepo na prvi pogled, no kad ga koristis cijelo ljeto, shvatis da je malo vise spor, pomalo nepuzdan i tako. to sve danasnje sve losije i losije - zavisi od kojega proizvodjaca. za dell-a mi je rodjak iz kanade rekao da je to najjeftiniji i medju najlosijim laptopima u kanadi. ibm-ovi su po meni medju najboljima. nisam ni jednoga isprobao, no iskustva drugih daju to naslutiti - brzina, stabilnost, a imaju i dugogodisnje iskustvo. toshibu nisam probao, pa ne znam. znam ti samo za hp-a, a u vezi njega znas moje misljenje.

no kao sto phil kaze, neka ti moje misljenje ne narusava tvoje, uzmi ono sto ti se svidja i sa cime ces biti zadovoljan.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
kliker



Joined: 10 Sep 2003
Posts: 800
Location: /var/tmp

PostPosted: 30.08.2004 08:38    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

vako,...
ja sam radio na hp-u, ibm-u, dell-u, sony vaio i toshibi,..... sve ih konfigurirao i instaliraovao svasta po njima,.... i moje misljenje ti je ono koje sam vec napisao.

nemam uopce dileme oko izbora....sony vaio je najbolji ali i najskuplji tj. nije realan omjer kvalitete i cijene. ibm je po meni best bye.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
robi



Joined: 31 Jan 2004
Posts: 285
Location: meRika

PostPosted: 30.08.2004 09:07    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

uzmi shta god oces, al zajebi neke celerone i P4 i slicno, samo da je centrino ko ovaj sto si linkno i ok je :)
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
tRC



Joined: 07 Sep 2003
Posts: 1280

PostPosted: 30.08.2004 09:51    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

sTOŠA Smile
Back to top
View user's profile Send private message
SINteX



Joined: 08 Sep 2003
Posts: 475
Location: Zagreb

PostPosted: 30.08.2004 10:52    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ponavljam se,...
ako ne uzmes HP nx9110 onda nemoj uzeti nista,...

pogledaj malo statove na netu i pogledaj koje cool feature ima taj lap.
uz njega mozes kupiti i docking station koji je jednostavno pre cool.


_________________
You can't, You won't and you don't stop!
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
tRC



Joined: 07 Sep 2003
Posts: 1280

PostPosted: 30.08.2004 11:10    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

SINteX wrote:
ponavljam se,...
ako ne uzmes HP nx9110 onda nemoj uzeti nista,...

pogledaj malo statove na netu i pogledaj koje cool feature ima taj lap.
uz njega mozes kupiti i docking station koji je jednostavno pre cool.


Quote:
and all the girls will like you

prodajemo hp ha ? Wink
Back to top
View user's profile Send private message
edgar



Joined: 28 Dec 2003
Posts: 916
Location: Pred monitorom

PostPosted: 30.08.2004 11:34    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

uzmi HP.. ja ga imam i stvarno zakon... al ima jedna stvar koju bi ti preporucio...

uzmi NAJLAKŠI MOGUĆI LAPTOP S 15" ekranom!!! ili cak manje

vjeruj, sada ti snaga laptopa izgleda jaaako bitna, ali najbitnija je tezina... cpu demanding stvari ces ionako na desktopu radit...


dakle iako ja imam HP, preporucam ti neki IBM ultratanki...

Last edited by edgar on 30.08.2004 18:31; edited 1 time in total

_________________
Digital Genetics | Koote | Nuspojava
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
[shilokko]



Joined: 02 Nov 2003
Posts: 566
Location: zagreb-vela luka

PostPosted: 30.08.2004 11:40    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

znam da su ibmovi najbolji ali ne mogu naci nista ispod 14-15k a da ima neku solidnu graficku i dvd-r. i btw na slikama mi se cine ruzni (onaj logo pogotovo Evil or Very Mad )
ovaj hp nx9110 mi ne dolazi u obzir jer mi se cini da je tezak, debeo i probably mu baterija traje kratko. ako grijesim ispravi me
centrino namjeravam u svakom slucaju
prije je bio u hgspota neki sony vaio kojeg su ovaj mjesec testirali u T3-u i dobio je super ocjene. bio je neke 13-14k i on mi je isto bio usao u uzi izbor ali ga sada vise nema. ali otkad sam imao sony liniju, jako sam nepovjerljiv prema tim stvarcicama koje stignu na nase trziste.
jako mi je bitan ekran jer cu morat dosta crtat na njemu, tako da bi mi po tom kriteriju najvise odgovarao ibm, toshiba ili sony, ne?

_________________
A wise man speaks because he has something to say, a fool because he has to say something.
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo Messenger
[shilokko]



Joined: 02 Nov 2003
Posts: 566
Location: zagreb-vela luka

PostPosted: 30.08.2004 11:42    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

@edgar: cpu demanding stvari cu morat radit na laptopu jer je to jedini pc koji cu nositi u zg. zato mi i treba neki balans tezina-baterija i brzina

_________________
A wise man speaks because he has something to say, a fool because he has to say something.
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo Messenger
edgar



Joined: 28 Dec 2003
Posts: 916
Location: Pred monitorom

PostPosted: 30.08.2004 12:04    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

HP ima odlične ekrane.. to je ono štto sam primjetio... ali baš da ćeš na laptopu crtat... zaboravi.. radije kupi uz laptop neki stolni LCD Rolling Eyes Cool

Čak i ovaj jedan najnoviji mac laptop sto sam imao prilike vidjet nije bas nesto za crtanje..

šta se tiče komponenti.. nek te brzina cpu-a ne zamara.. 2.0 je vec lijepa mašina.. a sad svi imaju 512 mb memorije... dvdr? ne znam koliko je to bas nuzno na laptopu...

nego ipak imaj na umu da je laptop namijenjen prenosenju i potrudi se pronac nesto lagano Wink

_________________
Digital Genetics | Koote | Nuspojava
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
unique



Joined: 29 Mar 2004
Posts: 655

PostPosted: 30.08.2004 13:07    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

only two words for you ...

x-black lcd Smile
or
sony vaio

ovaj je bio u t3

a ovaj je za edgara
Smile

_________________
Activate interlock! Dynotherms connected! Infracells up! Mega thrusters are go! LET'S GO VOLTRON FORCE!
Back to top
View user's profile Send private message
fulspectrum



Joined: 20 Nov 2003
Posts: 296
Location: Ljubljana <>Split

PostPosted: 30.08.2004 17:03    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Kad je vec o laptopima rijec, jel se moze nabavit u HR, HP Pavilion 17inch...ili koji drugi bi lap sa 17inch monitorom preporucili a da nije tezak ko slon Wink
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
niksy



Joined: 29 Sep 2003
Posts: 727

PostPosted: 30.08.2004 17:10    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

zaboravih na sonyja Smile. istina je da su skupi, ali su zato kvalitetni. nisam ih probao, no ocito je Smile. na kraju ti medju boljima ostaje ibm (never mind about ibm logo Smile).
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
bozob



Joined: 07 Mar 2004
Posts: 378
Location: Gruda, Konavle

PostPosted: 30.08.2004 17:40    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Čuj ja ti ima Compaq(ili ti ga HP) nx9005 i IBM R40e . Da ti pravo kažem bolji mi je IBM jer ima bolji ekran i zbog neke sigurnosti koju sjetiš kad držiš taj laptop u ruci. I IMB je tanji dosta i krući, lakši za rad
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
stripe



Joined: 24 Jan 2004
Posts: 816

PostPosted: 30.08.2004 17:49    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

edgar wrote:
uzmi NAJLAKŠI MOGUĆI LAPTOP S NAJVECIM S 15" ekranom!!!


+nek je tanki, ostalo je nebitno (sve sto ti treba je standard vec na svima, jedino mozda pogledaj da tipkovnica nije premekana), na grafiku zaboravi (mozda vektori) ali sve zahtjevno zaboravi, to je PRIJENOSNO racunalo, i sluzi samo da ne izgubis vrijeme i odrzis neku produktivnost (kontakti, skice, zamisli)...

moj prijedlog

*edit* qutote sam s***** Very Happy
Back to top
View user's profile Send private message
Hiper



Joined: 14 Nov 2003
Posts: 34

PostPosted: 26.10.2005 19:18    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ja imam Toshibu Satellite A75-S125

sa 512 ddr-a P4 na 3,2ghz, 40 gigi ard , 15,4 monitor ATI jeva grafulja sa 128 megi i stvar pici ko zvjer i platio sam ga 950$ Smile (o da samo se hvalim:)

u americi ofkorz Smile

stvar sluzi svrsi i kick assa Smile)

toplo preporucam toshibu mozesh ga gaziti i nista.... cisto solidno funkcionira ....

_________________
**************************************
Knowledge is a key to success
but inteligence boost it up
**************************************
www.ostrc.hr/hiper
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
sinisa.kusic



Joined: 26 Jul 2005
Posts: 728
Location: Rijeka

PostPosted: 26.10.2005 19:40    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Philatz wrote:
ja vise fakat ne znam.. bad je to sto ce ti svatko reci nesto drugo. onaj tko ima Dell ce ti reci "Kupi dell", a onaj koji ima HP ce rec: "Kupi Del... ovaaaj.. HP".. E sad, ja se vise uopce ne oslanjam na nicija misljenja nego kupujem pa vidim na svojoj kozi. cest je problem da taj netko ili ima Dell ili HP ili ima nekoga tko radi u jednoj ili drugoj firmi ili je nacuo negdje da je bolji HP od Della ili obrnuto a zapravo nema pojma niti o jednom niti o drugom i time narusava tvoje zanimanje za taj doticni dio hardwera.. on ce ti rec, "ma joj daaa.. HP zakon".. dok ce ti netko drugi reci "Ma joj taj HP.. kupi Dell".. i nikada taj balans nece biti izjednacen jer ce uvijek jedni biti na strani HP-a a drugi na Dellovoj strani.. poput navijaca na utakmicama, jedni su za Hajduk a drugi za Dinamo.. ne pitas ih za njihove razloge ali to je tako. zasto? zato sto su (u vecini slucajeva) odrasli ili u Zagrebu ili na moru i naravno navijamo za ono sto nam je blize.. Ako si odrastao uz Fiat i uvjeren si da je super auto onda ces kupit Fiat .. a doci ce mali Marko i rec kako njegov tata kaze da je Fiat u totalna koma od automobila i nagovarat ce te da kupis Opel (za koji sam primjerice ja cuo da auto ima totalno los motor, pa si ga ti sad znaj..)..
uff.. Smile

Applause
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail MSN Messenger
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Hardver All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group