Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
Dawn of the Dead (2004)

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Film, spotovi, reklame
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Philatz



Joined: 22 Sep 2003
Posts: 3176
Location: Zagreb/Croatia .. London/UK

PostPosted: 30.08.2004 14:10    Post subject: Dawn of the Dead (2004) Add user to your forum ignore list Reply with quote

Dawn of the Dead (2004)

Kada sam prvi put cuo za remake "Dawn of the Dead" filma kojeg sam enormno veliki fan (naruciovao sam ga i na VHS-u i na DVD-u sa neta) tj. zapravo, fan sam cijele Romerove "Dead" trilogije (Night of the Living Dead, Dawn of the Dead i Day of the Dead).. no dobro.. uglavnom prvi puta kada sam cuo da ce Zack Snyder (nepoznati redatelj koji je do svog prvog filma DOTD radio reklame i spotove) rezirati film imao sam vrlo mala ocekivanja od cijelokupnog projekta. Zapravo, ocekivao sam nekakav teenie-horror a upravo TO... Nisam dobio. Sva sreca. Istina Bog mrtvaci su brzi ali kaj je tu je... Doduse svima je zapelo za oko to sto su toliko brzi no ljudi ne gledaju film kako spada i vide samo ono sto je u centru paznje a to su brzi mrtvaci - ako pogledate malo bolje, u pozadini su mrtvaci koji se vucaraju bas kao i u starim filmovima. opis toga je slijedeci, ako su bili mrtvi duze vrijeme onda su sporiji, ako je proces preobrazbe trajao kratko onda su poprilicno brzi jer su im motoricke sposobnosti jos uvijek manje-vise funkcionalne.

Kaj da kazem, pravi sam Zombie fan. Kad smo vec kod rijeci "Zombie", mozete primjetiti da u textu iznad nisam napisao "zombie" niti jednom jer se isto tako niti u filmu ne spominje rijec zombie. Ocito je sto su oni, i vidimo ih a i sami znamo sto su no niti jednom se to ne spomene. Isto tako, u filmu sam uocio neke pogreske kao sto su recimo trudnice.. Zombie nikada ne napada trudnicu itd.. Kao sto rekoh, to je vec teska Zombie filozofija.

Sve u svemu, film je cool. Nije los - nije savrsen nego je simply cool. Unio je nesto novo a i nema toliko monotonije kao u "Resident Evil-u". Jedino sto mi fali je vremena, film traje svega 100 minuta dok je original trajao oko dva i pol sata, u tih dva i pol sata smo itekako upoznali likove ali ovako ih ne stignemo niti pogledati kako spada. Inace osobno bih htio vidjeti jos stvari koje su radili zatvoreni u taj "Shopping Mall" jer stvarno ima puuuno opcija. Od poznatijih glumaca tu su "Sarah Polley" koja je siroj javnosti najpoznatija kao "Ronna Martin" iz filma "Go", "Ving Rhames" (Luther Stickell iz Mission Impossible, Marsellus Wallace znate od kud i jos gro filmova), Jake Weber (U-571, The Cell, Leo...), Mekhi Phifer (8 Mile, E.R., Shaft...)... Itd itd..

Pogledajte film, ako ne zbog price onda zbog scenografija, nacina snimanja i kamera jer ipak, Snyder je radio mnogo na reklamama i spotovima a znate i sami sto pricaju o tim likovima...

http://www.dawnofthedeadmovie.net/

_________________
Danger Global WarmingMidnight FormulaKunstterrorist Organisationflickrlatz
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
carr



Joined: 13 Nov 2003
Posts: 1397
Location: Karlovac

PostPosted: 30.08.2004 15:08    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

dajte mu rubriku molim vas Smile

_________________
Bolje biti malo lud, nego malo pametan.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
zytzagoo
mi3.crew


Joined: 25 Aug 2003
Posts: 1842
Location: Zagreb, Hrvatska

PostPosted: 30.08.2004 15:52    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

pogledao neki dan, meni je kul. za odmorit mozak totalno Smile

_________________
[+]I[+]am[+]my[+]own[+]religion[+]
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
ars



Joined: 19 Feb 2004
Posts: 1444
Location: splite moj

PostPosted: 30.08.2004 16:01    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

carr wrote:
dajte mu rubriku molim vas Smile
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
raytech



Joined: 17 Mar 2004
Posts: 396
Location: Zagreb

PostPosted: 30.08.2004 16:16    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Eto Filac sad si me napalio, ima ko divix ili ide ko u kino s mnom?

(Inaće horror mi je omiljeni žanr, i oni chease ones, mrzim komedije jer hrpa glupih ljudi radi glupe stvare, a u hororu hrpa glupih ljudi radi glupe stvari i pogine zbog toga Twisted Evil )

_________________
http://www.neonski.com |
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail MSN Messenger
lekke



Joined: 17 Jun 2004
Posts: 860
Location: 25th floor

PostPosted: 30.08.2004 19:46    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

E ako vam se svidio Dawn of the Dead, onda MORATE pogledat Shaun of the Dead - britanski remake; Jako jako jako zabavan i zombiji NE trce Wink

imat cu ga jos neko vrijeme na hardu za slucaj da ga netko jako jako jako zeli gledat

_________________
You need more bass.
Back to top
View user's profile Send private message
Vujke



Joined: 11 Aug 2004
Posts: 33

PostPosted: 07.09.2004 08:32    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Baš pre neki dan sam gledao DOD...nije loše. Dobar je i film 28 Days Later i Night flier, čije reviews i screenshotove možete naći na mom sajtu ( http://www.soulcry.org )

btw... što se tiče horor filmova, za mene je neprevazidjen kult filmova Hellraiser Twisted Evil

_________________
My portfolio site with addons - movie, site,
music & game reviews - |||| http://www.soulcry.org ||||
|||| Best hosting provided by - http://www.tip-internet.hr ||||
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Philatz



Joined: 22 Sep 2003
Posts: 3176
Location: Zagreb/Croatia .. London/UK

PostPosted: 07.09.2004 09:19    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Vujke wrote:
Baš pre neki dan sam gledao DOD...nije loše. Dobar je i film 28 Days Later i Night flier, čije reviews i screenshotove možete naći na mom sajtu ( http://www.soulcry.org )
btw... što se tiče horor filmova, za mene je neprevazidjen kult filmova Hellraiser Twisted Evil

IIIIiii don't know.. Hellraiser je ok aL nije mi ono, najbolji horror ikada.
Ja imam onako jednu komercijalnu top5 listu i nekomercijalnu..
Komercijalna TOP 5:
- The Evil dead Trilogy
- Dawn of the Dead (original)
- Zombie (Lucio Fulci)
- Bad Taste
- Shivers

Nekomercijalna TOP 5:
- Driller Killer
- Stage Fright
- Rabid
- Thinner
- Undead

_________________
Danger Global WarmingMidnight FormulaKunstterrorist Organisationflickrlatz
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
stripe



Joined: 24 Jan 2004
Posts: 816

PostPosted: 07.09.2004 09:31    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Meni je exorcist dojaja, fakat mi ima onaj feel kojeg horrorac mora imat Smile

BTW: Covjece nista sa tvog popisa phil nisam gledao (osim mozda evil dead ako je to onaj thrash film gdje se krv proljeva u kantama Very Happy, pisao sam od smjeha kada sam to gledao)
Back to top
View user's profile Send private message
zytzagoo
mi3.crew


Joined: 25 Aug 2003
Posts: 1842
Location: Zagreb, Hrvatska

PostPosted: 07.09.2004 11:01    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ako cemo o horrorima, meni The Shining definitivno ima "ono nesto". Bas me jeza lovi, ono, iznutra... Trenutno se ne mogu sjetiti jos nekog filma sa baš takvim ugođajem...

EDIT: podsjetio me Philatz na jos jedan - "Thinner". Thx Philatz Smile

Last edited by zytzagoo on 07.09.2004 11:31; edited 1 time in total

_________________
[+]I[+]am[+]my[+]own[+]religion[+]
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
tRC



Joined: 07 Sep 2003
Posts: 1280

PostPosted: 07.09.2004 11:11    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

btw cijeli sljedeći tjedan čini mi se na novoj navecer imaju horore Razz
Back to top
View user's profile Send private message
luksy



Joined: 28 Oct 2003
Posts: 440
Location: zaprešić, croatia/brežice, ljubljana, slovenia

PostPosted: 07.09.2004 11:48    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ja gledo još davno prije Dawn of the Dead u kinu i film mi je savršen iako su ocjene loše, jer sam isto fan horrora!! Smile) Cak ih i snimam, lol! Smile To vam mogu uploadat negdje ak ocete jer traje 3:11 i ful je popularan Smile. Inace, da...Philatz imaš slican Top 5 kao ja samo što meni Bad Taste nije ni približno dobar kolko je onaj drugi od Jacksona - Braindead a.k.a. Dead Alive. Ako nisi gledo to, onda šta cekaš? Smile)

Goddamn, možda čak sad skompresiram filmić i stavim na server...

...i'll be in touch.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Philatz



Joined: 22 Sep 2003
Posts: 3176
Location: Zagreb/Croatia .. London/UK

PostPosted: 07.09.2004 12:01    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

luksy wrote:
.Philatz imaš slican Top 5 kao ja samo što meni Bad Taste nije ni približno dobar kolko je onaj drugi od Jacksona - Braindead a.k.a. Dead Alive. Ako nisi gledo to, onda šta cekaš? Smile)

are you kiddin' me? Smile
Braindead je super isto ali ono, nije kao Bad Taste.. Taste mi nekako ono, vise mi je RAW nego Braindead.. btw. da. imam na dvd-u. Wink
A si gledao "Meet the feebles" od Jacksona? E to je pisaona totalna.. Onako, puppet show movie koji je totalno gnjusan i ne znam kaj sve ne.. sjecam se scene kad veliki morz (plisani naravno) vodi "ljubav" sa pudlicom (ako se ne varam).. ejakulati frcaju na sve strane i sl. To je bolesno.
Nisi gledo to, onda šta cekaš? Wink

_________________
Danger Global WarmingMidnight FormulaKunstterrorist Organisationflickrlatz
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
luksy



Joined: 28 Oct 2003
Posts: 440
Location: zaprešić, croatia/brežice, ljubljana, slovenia

PostPosted: 07.09.2004 13:56    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ok. Off-topic N00b pitanje.

Kako na najlakšni način skompresirat prokleti film na najmanju moguću veličinu. Ja pokušavam Divx 4 Low-motion, 320x240, a on meni 3:11min stavi 13mb. Pa daj se smiri. Kako prilagoditi da se može skinuti sa modemom?! WMV po moje je super format za to, al neznam kojim programom. VirtualDubom nemogu Sad. A valjda moram skinut onih 10mb za WMV kompresiranje? :/ Želim uploadat taj film Smile

Help? Smile
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
nik3



Joined: 27 May 2004
Posts: 14

PostPosted: 10.09.2004 13:26    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

evo jos jedan dobar s zombijima: Dell amore Dell amorte, vrlo duhovito i bizarno
Back to top
View user's profile Send private message
Philatz



Joined: 22 Sep 2003
Posts: 3176
Location: Zagreb/Croatia .. London/UK

PostPosted: 10.09.2004 14:09    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

nik3 wrote:
evo jos jedan dobar s zombijima: Dell amore Dell amorte, vrlo duhovito i bizarno

Mislis Dellamorte Dellamore. Smile
Daaaa dobar je film. Kraj mi je ono, stvarno me rastuzio. Very Happy

_________________
Danger Global WarmingMidnight FormulaKunstterrorist Organisationflickrlatz
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
nik3



Joined: 27 May 2004
Posts: 14

PostPosted: 11.09.2004 16:59    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Philatz wrote:
nik3 wrote:
evo jos jedan dobar s zombijima: Dell amore Dell amorte, vrlo duhovito i bizarno

Mislis Dellamorte Dellamore. Smile
Daaaa dobar je film. Kraj mi je ono, stvarno me rastuzio. Very Happy


Kraj uopce nije tuzan, vise je onako, kao filozofski. covjek imao dvije prekrasne zene (doduse iste) i onda otiso. negdje....
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Film, spotovi, reklame All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group