Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
Immortel (ad vitam)

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Film, spotovi, reklame
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Philatz



Joined: 22 Sep 2003
Posts: 3176
Location: Zagreb/Croatia .. London/UK

PostPosted: 01.09.2004 09:53    Post subject: Immortel (ad vitam) Add user to your forum ignore list Reply with quote

Enki Bilal, punim imenom i prezimenom Enes Bilalovic je crtas stripova i scenarist. Rodio se u Beogradu 1951 godine a u Francusku se zaputio vec u svojoj 10-toj godini sa svojom obitelji koja je zapravo bježala iz Yuge. Svoju karijeru je započeo sa Pierre Christinom 1975 godine i radio je mnoge crteze/skice za stripove, kasnije je nastavio putem stripova sam. 1987 godine primio je vrlo vaznu nagradu "Angoulême" (najvazniji festival za stripove na svijetu).

Bilal ima novi film (treci po redu) a zove se "Immortel" i jedino sto mogu reci je da it r0x. Kada vidite poster filma odmah vam se svidja, ako ne znate nista o stripovima privuci ce vas slikovitost kombinacije "Stargate" i "Fifth Element" (dakle ipak, ovaj film su radili Francuzi tako da je film nabrijan animacijom do ibera). Stovise, to do "ibera" ima i objasnjenje. Ovo je jedan od nekoliko filmova u svijetu koji su snimljeni u cijelosti sa "digital backlot" tehnologijom (glumci su svi snimljeni na PLAVIM ili ZELENIM pozadinama a sve oko njih je dodano kasnije u post-produkciji). U toj tehnologiji trenutno mozete vidjeti i "Sky Captain and the World of Tomorrow", "Casshern" te film koji se tek snima "Sin City" Robert Rodrigueza i Frank Millera. Prica se vrti oko New Yorka u kasnom 21 stoljecu (2095) a film u jednu ruku izgleda savrseno CG izrenderirano, solidno odglumljeno (od strane stvarnih glumaca) a postoje CG dijelovi koji izgledaju kao neka PC igra koju ste igrali prije nekoliko godina na 3dfxu!! Cim pocnete gledati film primjetite nevjerovatnu slicnost sa "The Fifth Element" (isto Europska produkcija). Prvi dio filma sam ostao sa velikim upitnikom iznad glave jer su se stvari dogadjale bez nekog objasnjenja.

Preporucam citanje trilogije stripa prije gledanja filma jer vas vjerovatno uvede u taj svijet (tj. to tako kazu) - nisam citao pa nemam pojma. Kroz pricu sve vise i vise saznajemo kako su ljudi vise cyborzi nego stvarna bica, tu je i diskriminacija ne ljudske rase a tu je i lebdjeca piramida koja je nad gradom. Dok film ima interesantnu pricu koja se cini (a i je) daleko dubljom od price Petog Elementa, no manjak opisa karaktera zapravo skodi filmu. Problem je sto nam se likovi ne opisu kako spada pa onda pocinjemo sami (barem ja) raditi svoje karakterizacije/opise/proslost likova. Vizualni svemir je stvarno predivan, ima toliko elemenata u svakoj animaciji da svaku scenu mozete gledati po nekoliko puta da primjetite neki tiny detaljcic. Itd..

Uglavnom, kao sto i kazem uvijek, pogledajte film i osjetite ga na svojoj kozi, ako ce vas zbuniti pricom ili nesto slicno, barem ce vas uzitak predivne animacije ostati sa otvorenom ladicom. Wink

http://www.immortel-lefilm.com/
[P.S. CHECK THE TRAILER]

_________________
Danger Global WarmingMidnight FormulaKunstterrorist Organisationflickrlatz
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
keye



Joined: 24 Nov 2003
Posts: 2465
Location: Paris - France

PostPosted: 01.09.2004 09:59    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

dakle vidio si ga!!! Very Happy

ja jos nisam Sad

_________________
Google is a blind person
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
budha



Joined: 02 Mar 2004
Posts: 1377
Location: Osijek

PostPosted: 01.09.2004 10:00    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

@phil: iskreno, uzivam citajuci tvoje recenzije Very Happy
@mi3.crew: daaaajte mu kolumnu!!! Pray

_________________
I hate to advocate drugs, alcohol, violence, or insanity to anyone, but they've always worked for me.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Philatz



Joined: 22 Sep 2003
Posts: 3176
Location: Zagreb/Croatia .. London/UK

PostPosted: 01.09.2004 10:04    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

@keye: NISI JOS GLEDALA?!?! Kolko ja cujem film je pravo BOOM u Francuskoj uz Gondryev "Eternal Sunshine...". Smile GO and WATCH!!
ja sam ga na DivX-u nabavio.
@budha: you really like my reviews? Smile)

_________________
Danger Global WarmingMidnight FormulaKunstterrorist Organisationflickrlatz
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
ars



Joined: 19 Feb 2004
Posts: 1444
Location: splite moj

PostPosted: 01.09.2004 10:05    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

budha wrote:
@phil: iskreno, uzivam citajuci tvoje recenzije Very Happy
@mi3.crew: daaaajte mu kolumnu!!! Pray
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
budha



Joined: 02 Mar 2004
Posts: 1377
Location: Osijek

PostPosted: 01.09.2004 10:06    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Philatz wrote:

@budha: you really like my reviews? Smile)

yap!

_________________
I hate to advocate drugs, alcohol, violence, or insanity to anyone, but they've always worked for me.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
zytzagoo
mi3.crew


Joined: 25 Aug 2003
Posts: 1842
Location: Zagreb, Hrvatska

PostPosted: 01.09.2004 10:13    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Gledao ga neki dan isto - meni odlican - totalno me pali mix settinga 5og elementa, matrixa i stargatea. I prica. I Linda Hardy Smile
Neke animacije i modeli su mozda mogli biti i malo bolje izvedeni, ali u nacelu film se svakako isplati pogledati.

_________________
[+]I[+]am[+]my[+]own[+]religion[+]
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
keye



Joined: 24 Nov 2003
Posts: 2465
Location: Paris - France

PostPosted: 01.09.2004 10:19    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

@phil: ja nikad ne idem u kino pa cekam da izadje na dvd-u Very Happy
a znam da je boom kad sam ti ja jos prije brdo mjeseci pricala o njemu Wink

_________________
Google is a blind person
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Philatz



Joined: 22 Sep 2003
Posts: 3176
Location: Zagreb/Croatia .. London/UK

PostPosted: 01.09.2004 10:25    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

@zyt: da ma nisam skuzio to sa animacijom, malo ono uber-kul simo-tamo i odjednom onaj debeli lik koji izgleda ko da ga je crtao neki Carmack '96-te.
@keye: a da gle fakat a to sam s tobom pricao o tome.. soooojiii. Smile Mrs. French person. Smile)

_________________
Danger Global WarmingMidnight FormulaKunstterrorist Organisationflickrlatz
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
nik3



Joined: 27 May 2004
Posts: 14

PostPosted: 11.09.2004 17:01    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

dobro, a kako doci do tog filma?
Back to top
View user's profile Send private message
4thshadow
mi3.crew


Joined: 07 Sep 2003
Posts: 1640
Location: zg via pola

PostPosted: 11.09.2004 17:31    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

budha wrote:
@phil: iskreno, uzivam citajuci tvoje recenzije :D
@mi3.crew: daaaajte mu kolumnu!!! [-o<


vec smo mu dali, ovaj vikend bit ce (napokon) obavljena lektura tekstova :)

_________________
the.bitchy.corner
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
budha



Joined: 02 Mar 2004
Posts: 1377
Location: Osijek

PostPosted: 11.09.2004 20:08    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

4tHshadOw wrote:
budha wrote:
@phil: iskreno, uzivam citajuci tvoje recenzije Very Happy
@mi3.crew: daaaajte mu kolumnu!!! Pray


vec smo mu dali, ovaj vikend bit ce (napokon) obavljena lektura tekstova Smile

wee! Dancing

_________________
I hate to advocate drugs, alcohol, violence, or insanity to anyone, but they've always worked for me.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
stripe



Joined: 24 Jan 2004
Posts: 816

PostPosted: 11.09.2004 21:16    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

nik3 wrote:
dobro, a kako doci do tog filma?
Back to top
View user's profile Send private message
keye



Joined: 24 Nov 2003
Posts: 2465
Location: Paris - France

PostPosted: 11.09.2004 21:17    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

dvd?

_________________
Google is a blind person
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Film, spotovi, reklame All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group