Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
Još jedan juriš na vjetrenjače

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Dizajn i umjetnost
View previous topic :: View next topic  
Author Message
vice



Joined: 21 Sep 2003
Posts: 22
Location: ZG

PostPosted: 03.09.2004 16:19    Post subject: Još jedan juriš na vjetrenjače Add user to your forum ignore list Reply with quote

Sad kad je Olimpijada vec polako iza nas, htio bih prokomentirati par stvari vezano uz vizualni identitet, odnosno nedostatak istog, naših sportaša.
Naglask bih stavio na finalnu utakmicu nasih rukometasa protiv Nijemaca.
Naime, dok su Nijemci bili i vise nego prepoznatljivi po svojim bojama zastave, isto to se ne moze reci i za nase predstavnike.
Svi se sjecaju nogometa i Vatrenih, dobar dio stranaca nas je zapamtio preko "hrvatskih kockica", dok u Ateni smo bili totalno bezlicni u smislu odakle dolazimo.
Koliko sam primjetio dobar dio publike je bio u kockastim dresovima i mogu reci vizualno su mi bili puno zanimljivi od sportasa...mislim, kao da su navijaci iz Hrvatske a rukometasi iz npr. Rusije.
Ne razumijem cemu ta nekonzistentnost vizualnog nastupa...tko je o tome odlucivao?
Matesa?.Vrdoljak? Ili netko treci...u svakom slucaju greska koju ne bi trebalo ponavljati...pogotovo ne na eventu koji prati cijeli svijet.

_________________
"Be prepared for the fact that your parents will probably never understand what you do for a living."
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
stripe



Joined: 24 Jan 2004
Posts: 816

PostPosted: 03.09.2004 17:39    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Da li se ti sjecas hrvatskih dresova od prije? No-No

Ovi dresovi su definitivno najbolji do sada, po meni nema nikakve dvojbe, ocito smo se vezali za crvenu boju, meni je to nekako bolje od kockica, jasno mi je da smo prepoznatljivi po njima ali fakat mi vec malo idu na zivce, svaki put zaseru dresove kada ih stavljaju, nikad ne uklope taj element diskretno, nego nakelje pattern po cijelom dresu.

IMO Ovi dresovi (bash rukometna repka) su super, Dominikovic je najbolje izgledao jer je jedini imao full ciste bijele shoze pa je dobro izgledao kao komplet dok je balic (iako su one shoze koje ima prehebene) izgledao malo banana sa plavim Smile
Back to top
View user's profile Send private message
vice



Joined: 21 Sep 2003
Posts: 22
Location: ZG

PostPosted: 03.09.2004 18:05    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Pa da, imas pravo...dosadno je cijelo vrijeme jedno te isto...zasto ne bi imali svake godine nesto drugo...
A, kad smo kod toga mozemo i zastavu isto tako promjeniti...
Vezali smo se za crvenu boju?! Mislis da je uporaba boje, koju btw. koristi miljon firmi na svijetu, dovoljna da nas razlikuje od ostatka svijeta...?
Pitaj nekog stranca po cemu pamti nekog Hrvatskog sportasa, osim naravno po sportskim dostignucima? Identitet države nije nesto sto se moze mijenjati svaki dan, pogotovo ak je tako upecatljiv poput naseg.
Mos mislit Japanca, koji recimo umjesto crvenog kruga kao nacionalnog obilježja počne recimo koristiti samo crvenu boju?
Stoga, mislim da nekakve dizajnerske novotarije i hirovi nemaju mjesta u necemu sto je opce prihvaceno i savrseno funkcionira.

_________________
"Be prepared for the fact that your parents will probably never understand what you do for a living."
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
stripe



Joined: 24 Jan 2004
Posts: 816

PostPosted: 03.09.2004 18:47    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

*EDIT* zbrisao sam sve, ispalo je da napadam, ukratko, ne slazem se sa tvojim misljenjem
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Dizajn i umjetnost All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group