Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
98 ili xp
Goto page Previous  1, 2
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> FFA
View previous topic :: View next topic  
Author Message
SINteX



Joined: 08 Sep 2003
Posts: 475
Location: Zagreb

PostPosted: 06.09.2004 17:38    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

XPjz,... ako menas redhat 9.0

_________________
You can't, You won't and you don't stop!
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
che.UP
mi3.crew


Joined: 07 Sep 2003
Posts: 2320
Location: zagreb

PostPosted: 06.09.2004 19:35    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

tRC wrote:
che.UP wrote:


ja imam ME ....

i bas je soopa os :)))


upravo sam saznao kaj ću ti kupit za rođendan :)

uostalom koliko je teško pokrenuti notepad :D




nije tesko ak stavis shortcut na desktop :) kaj ces mi kupit?:)))))

i brzo mi rade, vjerojatno brze nego sto bi mi xp radio, brijem :)

_________________
UP | TypeTester | Accommodations App
Meni u Firefox-u ne radi AJAX
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
carr



Joined: 13 Nov 2003
Posts: 1397
Location: Karlovac

PostPosted: 06.09.2004 23:24    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

keye wrote:
@maxy: a sta je za tebe kucni korisnik? za mene su to moje frendice koje znaju eventualno prosurfat netom i skinut postu. a mislim da im je za to dovoljno i 98 na kojem sam ja radila bez velikih frka do prije 10 mjeseci (a i do petka na poslu) Very Happy
moj je savjet bio ako ga vec ima da ne trosi pare na licence kad moze dobro i sa 98.

mislim da je za tvoje frendice puno bolji windows xp (i za sve te "kucne" korisnike) jer je vise user friendly, sav je nekakav mekan, zaobljen, ljubazan, sav fin u rukavicama, pun "baloncica" koji te zatrpavaju kojekakvim informacijama, hardver instalirati je djecja emisija (za razliku od win98 gdje nemozes ni memory stick ustekat bez drivera), nemozes ga srusiti (ili jako tesko dobiti blue screen) etc..

_________________
Bolje biti malo lud, nego malo pametan.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Limbus



Joined: 06 Jan 2004
Posts: 220

PostPosted: 06.09.2004 23:43    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

nije ni w2k los Cool
bio mi je stabilniji od xp, al j*ga, xp je ljepsi
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Chessmaster



Joined: 29 Aug 2004
Posts: 41
Location: Grubišno Polje

PostPosted: 06.09.2004 23:49    Post subject: To je odavno odgovoreno"""" Add user to your forum ignore list Reply with quote

Vrlo jasan odgovor: XP daje u prosjeku 15% bolje rezultate u odnosu na 98. A šta je, je i puno je grafički lijepši!
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Hrvoje



Joined: 03 Sep 2004
Posts: 132
Location: My office

PostPosted: 07.09.2004 01:05    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Meni osobno je drazi win 98!

1. System se nerusi tako lako kao kod xp-a
2. Ima DOS
3. Drivere je lako naci na net-u!

Jednostavnost kod kopiranja podataka npr: samo jedna sitnica - 10 potpuno identicnih kompova kojima treba instalirati windoze - Instaliram samo na jednom win. a na ostalih 9 presnimim sa vec instaliranog na ostale diskove.

Dok kod xp-a to nece proci.
On prilikom instalacije snimi serijske brojeve ploce i diska tako da neprepoznaje nista kad se prekopira.



.
Back to top
View user's profile Send private message
maxy



Joined: 07 Sep 2003
Posts: 894
Location: Zagreb

PostPosted: 07.09.2004 06:31    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Hrvoje wrote:
Meni osobno je drazi win 98!

1. System se nerusi tako lako kao kod xp-a
2. Ima DOS
3. Drivere je lako naci na net-u!

Jednostavnost kod kopiranja podataka npr: samo jedna sitnica - 10 potpuno identicnih kompova kojima treba instalirati windoze - Instaliram samo na jednom win. a na ostalih 9 presnimim sa vec instaliranog na ostale diskove.

Dok kod xp-a to nece proci.
On prilikom instalacije snimi serijske brojeve ploce i diska tako da neprepoznaje nista kad se prekopira.
.


ovo sto si rekao je nebuloza, pa to sve vrijedi samo za xp Smile

- xp je daleko stabilniji id 98ice
- to sto 98ica ima dos je plus?
- drivere je lakse naci na netu za xp, ako xp vec nema te drivere u svojoj bazi

- ako na 10 potpuno identicnih kompova dumpas ghostanu particiju, svaki od njih ce raditi kao onaj komp na kojem si instalirao xp in the first place.
Back to top
View user's profile Send private message
kliker



Joined: 10 Sep 2003
Posts: 800
Location: /var/tmp

PostPosted: 07.09.2004 07:11    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

meni krivo sto su prestali radi na OS2-u.... Sad
a windoze ko windoze,...sve mi isto.....
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
niksy



Joined: 29 Sep 2003
Posts: 727

PostPosted: 07.09.2004 16:25    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

carr wrote:
... nemozes ga srusiti (ili jako tesko dobiti blue screen) etc..


blue screen gotovo se nikako (ili uopce nikako!) ne vidi.

preferiram win xp: stabilniji, up-to-date, ljepsi, user-friendly i jos mnogo toga.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
stripe



Joined: 24 Jan 2004
Posts: 816

PostPosted: 07.09.2004 19:05    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Vidim da svrsavate na XP pa evo jedan downside -> neki driveri koji rade na SP1 ne rade na SP2 !!! ->DAMN!

-inace josh jedan vote za XP
Back to top
View user's profile Send private message
Hrvoje



Joined: 03 Sep 2004
Posts: 132
Location: My office

PostPosted: 07.09.2004 19:31    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

- xp je daleko stabilniji id 98ice




Nije istina, prije se srusi system xp-a nego win98
npr: XP zahtjeva original drivere, dok na win98 nemora biti ista serija hardvera...


p.s. nezelim da ovo pređe u nikakvu svađu -
Back to top
View user's profile Send private message
edgar



Joined: 28 Dec 2003
Posts: 916
Location: Pred monitorom

PostPosted: 07.09.2004 20:12    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

stripe wrote:
pa kaj ne stavis dual boot, 2 muhe jednim udarcem

PS: fala bogu da je XP bolji (ali daleko od toga da je STABILAN, samo stabilniji)


NIKAD mi se win xp nije srusio osim kad sam overclockao CPU\GPU.

Ah da i instalirao sam ga samo dva puta. Prvi put i drugi put ! Laughing
Zapravo, na stari komp i sad nedavno pred par mjeseci na novi.

98 je jako los sustav, ME je uzasno smeće, win 2000 je dobar pokusaj i djelomican uspjeh, a xp je odlican pokusaj i jos bolji uspjeh. server 2003 na kojem sad radim vaaznije stvari je hardcore sustav i nasljednik win2000 Smile i zakon je.. ali je xp bolji zbog multimedije itd:)

Naravno, sad ce se nac netko tko ce me osudit jer sam rekao da je ME smece.. kao i za P2 433 Smile .. ono, šta ti znaš zašto on ima ME i ja sam nedavno baš tipkao mail na ME-u i super je išlo Twisted Evil
Quote:
Nije istina, prije se srusi system xp-a nego win98
Shocked Confused Cool Smile Very Happy Laughing

_________________
Digital Genetics | Koote | Nuspojava
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
stripe



Joined: 24 Jan 2004
Posts: 816

PostPosted: 07.09.2004 21:13    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Never say never Twisted Evil

Meni XP pada jednom mjesecno brijem ali ne pizdim, bolje od 98ice (s nje sam josh zapamtio svakih 2 minute ctrl+s), i nije krekan, origigi je licenca i sav je hardver kompatibilan (bas imam dobru masinu trenutno)

My experience -> jedini sustav koji nisam srusio je MacOS 9.2 (brijem da je 9.2)
Back to top
View user's profile Send private message
edgar



Joined: 28 Dec 2003
Posts: 916
Location: Pred monitorom

PostPosted: 07.09.2004 21:56    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Meni se XP nije nikad srusio. Zna se kod defektnih medija i lose napisanih programa desit da mi se resetira explorer, al to traje sekundu dvije.

Meni je bilo ultra smiješno kad sam srušio Debiana Very Happy .. *nix siguran, bla-bla.. a ono mrtav Very Happy

_________________
Digital Genetics | Koote | Nuspojava
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
koskar



Joined: 17 Mar 2004
Posts: 461
Location: Skopje, MK

PostPosted: 07.09.2004 22:28    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Aj'd da se i ja umesam....

XP je definitivno bolji od 98-ce. Znam da neki stariji hardver ne radi na xp-u ali boze moj, to je kolateralna steta brzine razvoja...

svako ko ima mashinu od gigu navise i 256+Mb rama, trebao bi imati XP, a ne 98. 2 'iljade je isto OK OS, ja ga koristim na poslu, meni je fin.

Dos, hmmm... Neznam bas da 98 imaju DOS:?: Znam, ima "restart in Dos mode", ali za mene zadnji DOS je 6.22 sa prozorima 3.11. Ovo u 98-ci mi lici na neki emulator istog.

XP je konacno OS, kakav je 95 trebao da bude. User friendly i lak za rad, a mozes ga tweak-ati ako ti treba i ako znas...

koskar

P.S. IMHO, xp je milion puta stabilniji od 98, a najstabinija mashina na koju sam radio: PowerPC 7200 sa OS 7.X.X (ne pamtim tacno koja verzija). Taj mi je comp pao samo par puta u 4 godine, a radio je sa novell i winnt mrezom, skenirao sam na drum i flatbed skenerima, slao ps fileove na rip, ukljucivao razne syquest i floptical driveove i ostale egzotike sto su klijenti donosili.

P.P.S. kuci koristim Mac OSX 10.3.5 (Panther) i nemam "plavih ekrana", ili "kernel panic" u mac terminologiji. Pokoja app padne ponekad, ali sistem ostane ful ok. Mada, da budem iskren, ne radim bas prekomplicirane stvari na njemu. Kod 10.2.X (jaguar) sam znao videti i kernel panic i to ne tako retko Sad

hebote, post scriptumi su mi veci od glavnog texta...

_________________
Drop your panties Sir William, I cannot wait 'till lunchtime!
Back to top
View user's profile Send private message
niksy



Joined: 29 Sep 2003
Posts: 727

PostPosted: 08.09.2004 16:40    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ma ME ne valja, crasha se u najvecem broju slucaja, nestabilan je, a jedino sto mu valja od tadasnjih featuresa je system restore i poboljsani graficki izgled (prvenstveno ikone).

cujem price za ovaj novi mac osx 10.4 (tiger): ubrzani search, ... nisam simpatizer mac stuffa (uopce!), bez obzira na price o stabilnosti, jednostavnosti, sigurnosti, ... jednostavno, nisam simpatizer.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
koskar



Joined: 17 Mar 2004
Posts: 461
Location: Skopje, MK

PostPosted: 08.09.2004 16:54    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

@niksy,

m8, jesi li ti radio na mac-u ili samo onako si protiv, zbog koncepta, mozda?.....
ne vidim motiv.............Confused

ionako je windows mac wannabe.

btw, ja ne kritiziram prozore, samo mi se mac vise svidja i, imho je bolji

_________________
Drop your panties Sir William, I cannot wait 'till lunchtime!
Back to top
View user's profile Send private message
edgar



Joined: 28 Dec 2003
Posts: 916
Location: Pred monitorom

PostPosted: 08.09.2004 17:37    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

a kako bi win bio mac wannabe kad je win bio prvi gui?Smile zapravo "os\2 warp" Smile

_________________
Digital Genetics | Koote | Nuspojava
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
budha



Joined: 02 Mar 2004
Posts: 1377
Location: Osijek

PostPosted: 08.09.2004 17:54    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

edgar wrote:
a kako bi win bio mac wannabe kad je win bio prvi gui?Smile zapravo "os\2 warp" Smile

?
jesi ti vidio amigu?

edit: sad sam se sjetio, pa da se ispravim...
Quote:
In January 1983, Apple Computer officially unveils the Lisa computer. It features a 5-MHz 68000 microprocessor, 1MB RAM, 2MB ROM, a 12-inch B/W monitor, 720x364 graphics, dual 5.25-inch 860KB floppy drives, and a 5MB Profile hard drive. It is slow, but innovative. Its initial price is US$10,000. The Lisa is based on the Xerox Star System, and cost Apple Computer US$50 million to develop. It is the first personal computer with a graphical user interface. The software for it cost Apple Computer US$100 million to develop. "Lisa" stands for Local Integrated Software Architecture.

_________________
I hate to advocate drugs, alcohol, violence, or insanity to anyone, but they've always worked for me.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
koskar



Joined: 17 Mar 2004
Posts: 461
Location: Skopje, MK

PostPosted: 08.09.2004 18:06    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

edgar wrote:
a kako bi win bio mac wannabe kad je win bio prvi gui?Smile zapravo "os\2 warp" Smile


znao sam da ce taj moj komentar dovesti do ovoga.
samo sam, zapravo, mislio da ce mi neko spocitnuti za xerox a ne za os2/warp, hesus!

mac os je prvi komercijalno uspesan (ovo boldirano) GUI. Macintosh nije nikad bio nista drugo do GUI. Verzija 7, (verovatno i predhodne, ali ne mogu nista reci jer sam poceo od sedmice), imala je ono sto i danas win nema: "pravi" desktop. Na mac-u desktop je desktop. Diskovi se maunt-uju na desktopu, smece je oduvjek tamo, itd. Intuitivnost, lakoca rada i sve ostalo, necu ni da spominjem. Seca li se neko Win 3.11? Al je to bio GUI, ubilo se! Kd se pojavio 95, ja sam radio na 3.11 i os 7. Kako smo se tad u firmi smejali, zbog prilicno neuspesne kopje mac os-a!
Secam se da smo vadili shortcut-e driveova na desktop i stavljali kantu za smece u donjem desnom uglu Smile

Ovo sam pomenuo prije, ali ajde jos jednom. Prvi mac na koji sam radio je bio PPC 7200 AV, koji je imao audio i scsii kao standard. Tad je na PC-u bilo prava avantura natjerati SCSII skener da radi, za egzoticne uredjaje kao sto su floptical i syquest, tada veoma popularnih kod dtp ljudi, da i ne govorimo. I danas nailazim na uredjaje koji imaju odprilike vakav sadrzaj:

for win 98/Me/200/XP, plug the device, insert driver's CD...
for mac, plug the device.

Na kraju, ja nisam od onih "I hate windows" freakova. Ja rado koristim win 2000 na poslu i XP na laptopu, ali Mac OSX je 10000000000000 puta bolji po svim pitanjima, IMHO, naravno!

mir

_________________
Drop your panties Sir William, I cannot wait 'till lunchtime!
Back to top
View user's profile Send private message
koskar



Joined: 17 Mar 2004
Posts: 461
Location: Skopje, MK

PostPosted: 08.09.2004 18:08    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

budha wrote:
edgar wrote:
a kako bi win bio mac wannabe kad je win bio prvi gui?Smile zapravo "os\2 warp" Smile

?
jesi ti vidio amigu?


i second that Very Happy

_________________
Drop your panties Sir William, I cannot wait 'till lunchtime!
Back to top
View user's profile Send private message
edgar



Joined: 28 Dec 2003
Posts: 916
Location: Pred monitorom

PostPosted: 08.09.2004 18:59    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Vidiš, prijateljicu sam skroz smetnuo s uma Rolling Eyes

_________________
Digital Genetics | Koote | Nuspojava
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
koskar



Joined: 17 Mar 2004
Posts: 461
Location: Skopje, MK

PostPosted: 08.09.2004 23:11    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ovo se pretvara u koji je komp bolji, a to ne valja.....

kad bih imao power, zakljucao bih ovaj thread

chetvrta, ako gledas ovo, ......

_________________
Drop your panties Sir William, I cannot wait 'till lunchtime!
Back to top
View user's profile Send private message
niksy



Joined: 29 Sep 2003
Posts: 727

PostPosted: 09.09.2004 17:28    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

koskar wrote:
@niksy,

m8, jesi li ti radio na mac-u ili samo onako si protiv, zbog koncepta, mozda?.....
ne vidim motiv.............Confused

ionako je windows mac wannabe.

btw, ja ne kritiziram prozore, samo mi se mac vise svidja i, imho je bolji


ne bih ovo pisao da nisam radio na mac-u... skoro pun jedan mjesec, i to je dovoljno da iskazem svoje misljenje, right? kada bih iskazivao svoja misljenja i razloge zasto nisam simpatizer... ima puno toga pa necu.

a da je windows mac wannabe, no no.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
koskar



Joined: 17 Mar 2004
Posts: 461
Location: Skopje, MK

PostPosted: 09.09.2004 17:35    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

koskar wrote:
ovo se pretvara u koji je komp bolji, a to ne valja.....

kad bih imao power, zakljucao bih ovaj thread

chetvrta, ako gledas ovo, ......



I have spoken.....

ovaj topic je bio 98 ili xp, zr ne?
@niksy, ako ti se da, otvori novi topic mac il pc, pa pozovi me...Smile
koskar.

P.S. jedan skoro pun mesec, hardli se ubraja u koriscenje, IMHO of kors

_________________
Drop your panties Sir William, I cannot wait 'till lunchtime!
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> FFA All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2
Page 2 of 2

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group