Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
ADSL - jel mi se isplati za...
Goto page 1, 2  Next
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> FFA
View previous topic :: View next topic  
Author Message
TreeZZ



Joined: 13 Feb 2004
Posts: 94
Location: Istra

PostPosted: 06.09.2004 16:11    Post subject: ADSL - jel mi se isplati za... Add user to your forum ignore list Reply with quote

eo jel mi se isplati uzeti maxADSL od HT.
A trebao bi mi čisto za surfanje i skidanje dokumenata koji nisu eći od 300 kb???

_________________
axynet.org
one step closer to the end
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
tRC



Joined: 07 Sep 2003
Posts: 1280

PostPosted: 06.09.2004 16:22    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

zavisno o količini surfanja.
ali pliz nemoj tu odgovoriti koliko surfaš nego start button --> run --> upišeš calc.exe
i izračunaš dal ti se isplati .


Angel
Back to top
View user's profile Send private message
maxy



Joined: 07 Sep 2003
Posts: 894
Location: Zagreb

PostPosted: 06.09.2004 16:24    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

imho isplati se.
nije preskupo, a brzo je (brze od modema i isdn-a svakako).
Back to top
View user's profile Send private message
TreeZZ



Joined: 13 Feb 2004
Posts: 94
Location: Istra

PostPosted: 06.09.2004 16:46    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

tRC wrote:
zavisno o količini surfanja.
ali pliz nemoj tu odgovoriti koliko surfaš nego start button --> run --> upišeš calc.exe
i izračunaš dal ti se isplati .


Angel

pa koliko ja znam ADSL - 24/7 na netu i plačaš po količini downloada...

_________________
axynet.org
one step closer to the end
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
niksy



Joined: 29 Sep 2003
Posts: 727

PostPosted: 06.09.2004 16:58    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

mislim, ako ces vecinom podatke od 300 kb, ne znam, ako vise od 7 mb, isplati se.

za sve oko 300 kb dobro dodje i 56k.

no ako zelis, uzmi, bez obzira na sve, isplati se, jer pocinje neka vrsta doba adsl-a u hrvatskoj pa eto...
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
tRC



Joined: 07 Sep 2003
Posts: 1280

PostPosted: 06.09.2004 16:59    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

istina , ali vidim opet nisi računao , sjedi ivice 1

naime uzmi najmanju pretplatu za dsl od x kuna i y prometa , i uzmi svoje navike surfanja, slusanja online radia , drkljanja,, whatever .. vidi dal ti je dosta y prometa mjesecno.
ako je , makni figuricu za dva polja i zaderi se u kuhinju , mamaaaaa kolko smo interneta imali prošli mjesec ?!!!?
ako mama kaze cifru manju od x, tebi se po nekoj zdravoj logici ovo ne isplati.
ako te mama gađa nekim kuhinjskim pomagalom , idi direktno u zatvor ne prelazi start i ne uzimaj 4000.

u svakom slucaju mislim da bi mogao uzeti dsl .. tko zna mozda ti i web stranica proradi ...
Back to top
View user's profile Send private message
TreeZZ



Joined: 13 Feb 2004
Posts: 94
Location: Istra

PostPosted: 06.09.2004 17:08    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

tRC wrote:

u svakom slucaju mislim da bi mogao uzeti dsl .. tko zna mozda ti i web stranica proradi ...

yea...neam vremena sada za stranicu,uostalom iznajmio sam frendui hosting koji je postavio neki search engine...tak da ...

ma uzet cu ga!!!!!!!!!!!!!! samo cu pricekat 10,11 mjesec kad bude i iskon izbacio van svoje pakete pa da vidim tu konkurenciju!

_________________
axynet.org
one step closer to the end
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
TreeZZ



Joined: 13 Feb 2004
Posts: 94
Location: Istra

PostPosted: 06.09.2004 17:11    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

niksy wrote:
mislim, ako ces vecinom podatke od 300 kb, ne znam, ako vise od 7 mb, isplati se.

za sve oko 300 kb dobro dodje i 56k.

no ako zelis, uzmi, bez obzira na sve, isplati se, jer pocinje neka vrsta doba adsl-a u hrvatskoj pa eto...

ma uzet cu ga ionako starci placaju...

_________________
axynet.org
one step closer to the end
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
SINteX



Joined: 08 Sep 2003
Posts: 475
Location: Zagreb

PostPosted: 06.09.2004 18:34    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

isplati se,...
ja uzimam ovaj tjedan 768k vezu,... ODE MI SOCIJALNI ZIVOT!!!! Smile

_________________
You can't, You won't and you don't stop!
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
Ivan Brezak Brkan



Joined: 13 Sep 2003
Posts: 1694
Location: Zagreb // Croatia

PostPosted: 06.09.2004 20:54    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ma DCM je super Wink
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website AIM Address MSN Messenger
silence



Joined: 24 Apr 2004
Posts: 890
Location: .....ni na nebu, ni na zemlji.....

PostPosted: 06.09.2004 20:59    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

SINteX wrote:
isplati se,...
ja uzimam ovaj tjedan 768k vezu,... ODE MI SOCIJALNI ZIVOT!!!! Smile


imam 768 već više od godinu i pol i rađe ću jest kruh i pit vodu nego natrag na modem.....
jednostavno....navikneš se da se sve otvara brzo i stvarno je puno puno ugodnije tak surfat...

a pošto sam na netu nekad i cijeli dan.....nema šanse natrag.....

_________________
This End-User License is an agreement between Microsoft Corporation (hereafter referred to as "Microsoft") and you, the end-user (hereafter referred to as "our bitch").
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
blind*dragon



Joined: 05 Jan 2004
Posts: 46

PostPosted: 06.09.2004 21:07    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

samo radi usporedbe:

Quote:

HT maxASDL
najsporija veza:
MAXadsl 384/64 (mjesečna naknada)
(uključeno 512 MB prometa)
HTtel račun 157,38 kn

najbrza veza:
MAXadsl 1536/192 (mjesečna naknada)
(uključeno 512 MB prometa)
HTtel račun 706,38 kn



Kako je to kod suseda Slovenaca:

Quote:

najsporija veza:
1024/256 kbit/s 8.060,00 SIT =248 Kn

najbrza veza:
4096/768 kbit/s 14.600,00 SIT=450 Kn


S tim da oni nemaju ograničenja, možeš ti skinut i 2 terabajta,
cjena ista (za najsporiju koja je 4 puta brza od HT-ove 248 Kn)
A još ak si đak ili student tu dođe i lijepi popust.

Uostalom evo URL:
http://www.siol.si/index.php?id=102

I pitam se ja zasto u Hrvatskoj nista nevalja, ali ama bas nista,
sve je 15x skuplje. Mad Mad Mad

_________________
blind dragon
Back to top
View user's profile Send private message
edgar



Joined: 28 Dec 2003
Posts: 916
Location: Pred monitorom

PostPosted: 06.09.2004 21:19    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ako neces bit freak koji skida filmove po cijeli dan, onda e dsl zakon... a i evo ja skidam i trailere i patcheve i drivere i sp2 Very Happy i opet mi je bolje od dcm-a.

_________________
Digital Genetics | Koote | Nuspojava
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
Limbus



Joined: 06 Jan 2004
Posts: 220

PostPosted: 06.09.2004 23:23    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

naravno da se isplati.
dosta ti je i 384. doma imam taj i stvarno je osjetna razlika u odnosu na 128 isdn koji sam prije imao. na poslu imam 768, no u downloadu je gotovo isti kao i 384. rijetko kad je ovaj 768 skidao brze od 50kbps, a toliko imam i s 384. s druge strane, isdn128 je potezao do 25kbps max.
makes you wonder... zasto ne mogu skidat bar s 200? Rolling Eyes
ajd mi vi sretni vlasnici max dsl-a opisite vase najvise brzine downloada!
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
stripe



Joined: 24 Jan 2004
Posts: 816

PostPosted: 06.09.2004 23:35    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

5,9Mb/sec Very Happy (e da je ovo doma, svrsavam kad na faksu ovo vidim Very Happy

mado @7,6kb/sec Sad
Back to top
View user's profile Send private message
edgar



Joined: 28 Dec 2003
Posts: 916
Location: Pred monitorom

PostPosted: 07.09.2004 00:08    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Quote:
25kbps max.


Ja sam s ISDN-om redovito dobivao 120kB\s ili 15.8kb\s.
A na DSL-u imam max 42kb\s

ako mislis na kilobajte (kbps), to je nemoguce jer je prakticki limit 15.8, a ako mislis na kilobite (kBps), onda je to uzasno malo Shocked Confused

stripe wrote:
5,9Mb/sec Very Happy (e da je ovo doma, svrsavam kad na faksu ovo vidim Very Happy

mado @7,6kb/sec Sad


Heheheh, ja san na faksu skida 11Mb\s Very Happy

_________________
Digital Genetics | Koote | Nuspojava
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
Limbus



Joined: 06 Jan 2004
Posts: 220

PostPosted: 07.09.2004 00:36    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

mislis, Kb=kilobit, KB=kilobajt.
dakle, na 384 kilobit dsl-u , moja brzina downloada znala je pokazati i 70kbajta. na isdn, 25.. bit ce da je to greska u prikazu. ni prvi, ni zadnji put. nevermind[/quote]
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
edgar



Joined: 28 Dec 2003
Posts: 916
Location: Pred monitorom

PostPosted: 07.09.2004 01:29    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Limbus wrote:
mislis, Kb=kilobit, KB=kilobajt.
dakle, na 384 kilobit dsl-u , moja brzina downloada znala je pokazati i 70kbajta. na isdn, 25.. bit ce da je to greska u prikazu. ni prvi, ni zadnji put. nevermind


ovako: ja pristajem uz sluzbenu nomenklaturu literature koja mi se svidja: bit= B bajt = b kilo= k

kb kilobajt, kB kilobit. Smile al svejedno.
to sta su ti win pokazali to je u 'zaletu' i to nije stvarno\realno.
Teoretski, 384 = 48kb\s, prakticno je to 336 = 42kb\s
ISDN teorija: 128=16kb\s realnost 15.8 kb\s.

---

Inace DSL ti je daleko bolji od kabela ako ne namjeravas po cijeli dan nesto skidati.

_________________
Digital Genetics | Koote | Nuspojava
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
niksy



Joined: 29 Sep 2003
Posts: 727

PostPosted: 07.09.2004 17:11    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

adsl se svakako isplati, no ako ces ti biti veliki dl freak, sa malim paketom neces daleko stici u svome naumu.
adsl je kao ovisnost: ono, necu puno downloadati, al' kad shvatis njegovu moc, nema kraja Smile.
vidim puno ljudi na hrvatskim et serverima koji se zale na adsl i multiplayer igranje sa njim. ne znam do cega je to.
ja stojim da je kbps=kilobit per second; KBps=kilobyte per second; cini mi se da je tako najpravilnije Smile.

i zanima me jos nesto: znam da fakulteti imaju enormno brze veze, no koje su to? neko specificno ime? cujem da FER ima 100 mbit link...
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
edgar



Joined: 28 Dec 2003
Posts: 916
Location: Pred monitorom

PostPosted: 07.09.2004 17:22    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

niksy wrote:
adsl se svakako isplati, no ako ces ti biti veliki dl freak, sa malim paketom neces daleko stici u svome naumu.
adsl je kao ovisnost: ono, necu puno downloadati, al' kad shvatis njegovu moc, nema kraja Smile.
vidim puno ljudi na hrvatskim et serverima koji se zale na adsl i multiplayer igranje sa njim. ne znam do cega je to.
ja stojim da je kbps=kilobit per second; KBps=kilobyte per second; cini mi se da je tako najpravilnije Smile.

i zanima me jos nesto: znam da fakulteti imaju enormno brze veze, no koje su to? neko specificno ime? cujem da FER ima 100 mbit link...


Ma ta download manija drzi te samo mjesec-dva.. toliko koliko je u HT-a besplatno.
Što se tiče ove nomenklature, ja mislim da je ono moje pravilnije Laughing .KBps i Kbps ili K malo.

Ah da, FESB u Splitu ima 1Gbps vezu! Smile
Ali lokalne mreže su za sada 100Mbps, pa je maximalni downstream 12.5MB\s.

_________________
Digital Genetics | Koote | Nuspojava
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
niksy



Joined: 29 Sep 2003
Posts: 727

PostPosted: 07.09.2004 17:45    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

a sto ako je netko ogromni dl freak?
al' ja citam kako mi u vindozama pise Smile.

na koji nacin njima rade te veze? sateliti? ili nesto drugo? studenti sigurno uzivaju Smile...
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
aikon



Joined: 19 Sep 2003
Posts: 166

PostPosted: 07.09.2004 19:12    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Nice things called "opticki kablovi" Very Happy
Back to top
View user's profile Send private message
blackduke
mi3.crew


Joined: 08 Sep 2003
Posts: 2681
Location: Zagreb

PostPosted: 07.09.2004 19:23    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

edgar wrote:
Ma ta download manija drzi te samo mjesec-dva.. toliko koliko je u HT-a besplatno.


al... ne? :)
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
keye



Joined: 24 Nov 2003
Posts: 2465
Location: Paris - France

PostPosted: 07.09.2004 19:32    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

gle ja vam nista to ne kuzim o cemu vi pricate.
meni na onim malim windozima dole pise ovako: vitesse: 2,5 Gbits/s.
jel'to dobro?

ps.(vitesse=brzina)

_________________
Google is a blind person
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
niksy



Joined: 29 Sep 2003
Posts: 727

PostPosted: 08.09.2004 17:43    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

godot wrote:
Nice things called "opticki kablovi" Very Happy


ou thanks Smile.

keye wrote:
gle ja vam nista to ne kuzim o cemu vi pricate.
meni na onim malim windozima dole pise ovako: vitesse: 2,5 Gbits/s.
jel'to dobro?

ps.(vitesse=brzina)


da dobro Smile... giga dobro SmileSmile.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> FFA All times are GMT + 1 Hour
Goto page 1, 2  Next
Page 1 of 2

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group