Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
dizajneri koliko cijenite svoj rad
Goto page 1, 2  Next
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Ponuda
View previous topic :: View next topic  
Author Message
haf



Joined: 09 Mar 2004
Posts: 58
Location: kutina

PostPosted: 06.09.2004 21:51    Post subject: dizajneri koliko cijenite svoj rad Add user to your forum ignore list Reply with quote

recim ovi radovi koje ste radili kao wallpapere...
za koliko bi ih prodali osobi da moze s njima raditi sta hoce?
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
TYPE01



Joined: 12 Sep 2003
Posts: 1158

PostPosted: 06.09.2004 22:26    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

1000 € po pixelu kvadratnom Smile Šala mala. Wallpaperi baš i nisu roba kojom se trguje. Recimo da netko želi od mene otkupiti wallpaper xy, mora izdvojiti neku sumu novaca. Čim je izdvojio dotičnu sumu novaca na gubitku je. Da bi gubitak nadoknadio mora prodati moj wallpaper. No pošto nitko ne živi od zraka, a nula, bila ona pozitivna ili negativna Smile i nije neki broj prva riječ koja će mu vjerojatno pasti na pamet je ZARADA. Da bi zaradio mora moj wallpaper prodati za sumu x koju je platio meni + suma y koju sebi želi staviti u džep. Pa što stoga odmah ja ne bi prodao wallpaper osobi Z za iznos koji sam odredim (i spavam mirno jer sam dobio koliko sam tražio, recimo) nego da ga prodam osob Y koja će tu uračunati "troškove poštarine, bengu za tekući mjesec, kojekakve manipulativne troškove etc, etc...).

Ok, zezam se Laughing Stvarno ne znam koliko bi naplatio otkup autorskih prava na jedan wallpaper (ako si baš izričito mislio na njih). Kao što rekoh, ne trguje se njima tako često.
Back to top
View user's profile Send private message
Chessmaster



Joined: 29 Aug 2004
Posts: 41
Location: Grubišno Polje

PostPosted: 06.09.2004 22:40    Post subject: Mala cijena ne vrijedi truda! Add user to your forum ignore list Reply with quote

Primjer! Ako radite stranicu za nekoga potrebna su vam (uz posao) 3 - 4 tjedna za njenu izradu. Naravno stranica se može napravit i prije, ali možda nešto manje kvalitetna i lijepa za oči. Zanimljiva stvar je to sto ljudi na znaju cjenit grafički dizajn, pa vam za stranicu koja vam je uzela hrpu vremena daju nekih bijednih 1000 kn. A i da mu napraviš stranicu ravnu http://2advanced.com, ne bi dobio puno više. Savjet za dizajnere je slijedeći: Ne radite nikom ništa bez napisanog ugovora!
Web stranica nije isplativa ako na njoj na dignete više od 1500 kn! Idea
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
TYPE01



Joined: 12 Sep 2003
Posts: 1158

PostPosted: 06.09.2004 23:02    Post subject: Re: Mala cijena ne vrijedi truda! Add user to your forum ignore list Reply with quote

Chessmaster wrote:
Primjer! Ako radite stranicu za nekoga potrebna su vam (uz posao) 3 - 4 tjedna za njenu izradu. Naravno stranica se može napravit i prije, ali možda nešto manje kvalitetna i lijepa za oči. Zanimljiva stvar je to sto ljudi na znaju cjenit grafički dizajn, pa vam za stranicu koja vam je uzela hrpu vremena daju nekih bijednih 1000 kn. A i da mu napraviš stranicu ravnu http://2advanced.com, ne bi dobio puno više. Savjet za dizajnere je slijedeći: Ne radite nikom ništa bez napisanog ugovora!
Web stranica nije isplativa ako na njoj na dignete više od 1500 kn! Idea


To sve naravno vrijedi ako radiš doma "u fušu". Ako pak radiš u web studiju, stvari su obrnuto-proporcionalne > imaš manje vremena za realizaciju, ali novac koji je u igri je znatno, znatno veći. Ugovor se podrazumijeva (i ponuda prije njega i .....itd...)
Back to top
View user's profile Send private message
blind*dragon



Joined: 05 Jan 2004
Posts: 46

PostPosted: 06.09.2004 23:16    Post subject: Re: Mala cijena ne vrijedi truda! Add user to your forum ignore list Reply with quote

Chessmaster wrote:
Primjer! Ako radite stranicu za nekoga potrebna su vam (uz posao) 3 - 4 tjedna za njenu izradu. Naravno stranica se može napravit i prije, ali možda nešto manje kvalitetna i lijepa za oči. Zanimljiva stvar je to sto ljudi na znaju cjenit grafički dizajn, pa vam za stranicu koja vam je uzela hrpu vremena daju nekih bijednih 1000 kn. A i da mu napraviš stranicu ravnu http://2advanced.com, ne bi dobio puno više. Savjet za dizajnere je slijedeći: Ne radite nikom ništa bez napisanog ugovora!
Web stranica nije isplativa ako na njoj na dignete više od 1500 kn! Idea


A koliko ti očekuješ ?
Koliko sam ja shvatio misliš na izradu stranica "na crno".
E, sad, kako ćeš složit ugovor i nagovoriti čovjeka da potpiše,
kad postoji 1001 web studio u Hrvata koji to sve rade legalno?
Zapravo kakav bi to bio ugovor?

Neki ne da će ti dati 1000 kn, već 300, jer ti ono kaze...
"Pa klinac od susjeda mi to napravit za 100 kn."
Čim ti nisi professional, znači u pitanju je sića.

Osobno ja bih bio zadovoljan i sa 300 kn, glavno da pise
"Design and programming by name", jer ti to donosi klijente
-> naravno ako je kvalitetno napravljeno

_________________
blind dragon
Back to top
View user's profile Send private message
haf



Joined: 09 Mar 2004
Posts: 58
Location: kutina

PostPosted: 06.09.2004 23:45    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

dakle nisam mislio na dizajn web stranice....
vidio sam super slikca na wallpapreima koje bi htio dalje koristiti za neke stvari.....
recimo omot od CD-a, majce i slicno pa me zanima kolko tkve stvari kostaju?

i koliko bi trazili da recimo mjesecno trebate smisliti 5 slikica mjesecno za takve svrhe
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Chessmaster



Joined: 29 Aug 2004
Posts: 41
Location: Grubišno Polje

PostPosted: 07.09.2004 01:02    Post subject: RE: blind*dragon Add user to your forum ignore list Reply with quote

Gle na crno se danas može radit samo svojoj baki! A zanimljiva ti je stvar da danas svaki drugi grafički studio ima prijavljen i web desing, a kad ga pitaš nešto o bazama ilil pak puno jednostavnije.: što je CSS? on te gleda u pazno!
Kao što si napisao postoji 1001 web studio u hrvata što dovodi do jasnog zaključka: WEB DESING NIJE ISPLATIV KAO SAMOSTALNA DJELATNOST. Možemo se igarti doma za sebe i svoj ukus, ali prave poslove i lovu kupe već poznati maheri!
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Philatz



Joined: 22 Sep 2003
Posts: 3176
Location: Zagreb/Croatia .. London/UK

PostPosted: 07.09.2004 08:12    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

TYPE01 wrote:
Stvarno ne znam koliko bi naplatio otkup autorskih prava na jedan wallpaper (ako si baš izričito mislio na njih). Kao što rekoh, ne trguje se njima tako često.

da. eto. there is your answer.
Po mojoj nekoj teoriji cim se necime ne trguje cesto to onda znaci da se za to NESTO moze cijena improvizirati (dici/smanjiti kako kod ti pase). Primjerice Gizmo nije bio na prodaju ali ga je Mr. Peltzer ipak kupio po vrlo razumnoj cijeni. Nazalost gotovo sve ima svoju cijenu pa se tako moze i raspravljati o cijeni necijeg autorskog rada ali opet, striktno ciljajuci - nikako se ne moze definirati cijena. sve ide na "bargain".

_________________
Danger Global WarmingMidnight FormulaKunstterrorist Organisationflickrlatz
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
keye



Joined: 24 Nov 2003
Posts: 2465
Location: Paris - France

PostPosted: 07.09.2004 08:25    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

hej jel netko zna odgovorit covjeku? Very Happy

_________________
Google is a blind person
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Guest






PostPosted: 07.09.2004 08:27    Post subject: Reply with quote

meni bi trebala informacija o tome kako će se ta neka "slikica" koristiti (nije isto bio to wallpaper, omot cd-a ili tisak na majici) prije nego formiram cijenu. i naravno, činjenica da "ti možeš raditi sa njom što god hoćeš" stoji do jedne razine jer autorska prava i dalje stoje, samo imaš dozvolu koristiti neki dizajn u neku određenu svrhu. ja to tako vidim.
Back to top
Philatz



Joined: 22 Sep 2003
Posts: 3176
Location: Zagreb/Croatia .. London/UK

PostPosted: 07.09.2004 08:38    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

keye wrote:
hej jel netko zna odgovorit covjeku? Very Happy

pa ne mozes rec striktno ako je pitanje NEKI dio.. kada se tocno definira neki dio autorskog rada onda se moze definirati cijena.
Smile

_________________
Danger Global WarmingMidnight FormulaKunstterrorist Organisationflickrlatz
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
silence



Joined: 24 Apr 2004
Posts: 890
Location: .....ni na nebu, ni na zemlji.....

PostPosted: 07.09.2004 08:43    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

neću flejmat, ali da ovakvi "300 kuna za web"....stvarno ne znam koji je kurac vama ljudi...stvarno.....

već sam obrisao nekoliko verzija ovog posta.......stvarno neću dalje....užas....

_________________
This End-User License is an agreement between Microsoft Corporation (hereafter referred to as "Microsoft") and you, the end-user (hereafter referred to as "our bitch").
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
haf



Joined: 09 Mar 2004
Posts: 58
Location: kutina

PostPosted: 07.09.2004 08:57    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

okej ajmo onda rec da se radi o nekakvoj slici koja bi bila na majce koja ide u prodaju.
koliki moze biti raspon cijena.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
TYPE01



Joined: 12 Sep 2003
Posts: 1158

PostPosted: 07.09.2004 09:30    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

haf wrote:
okej ajmo onda rec da se radi o nekakvoj slici koja bi bila na majce koja ide u prodaju.
koliki moze biti raspon cijena.


Pa čuj, s obzirom da je Threadless na svom natječaju dao 2500 baksa za dizajn majice ništa nije nemoguće. No svedimo to u naše, domicilne okvire. Recimo do 5000 kn (bez zafrkancije). Ako je edicija u kojoj će se tiskati majice velika tražio bih toliko.

Last edited by TYPE01 on 07.09.2004 09:39; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message
Guest






PostPosted: 07.09.2004 09:32    Post subject: Reply with quote

silence wrote:
neću flejmat, ali da ovakvi "300 kuna za web"....stvarno ne znam koji je kurac vama ljudi...stvarno.....

već sam obrisao nekoliko verzija ovog posta.......stvarno neću dalje....užas....


ne brini se silence,za sve vrijedi: "kol'ko para tol'ko muzike" Wink
Back to top
keye



Joined: 24 Nov 2003
Posts: 2465
Location: Paris - France

PostPosted: 07.09.2004 09:33    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

e ovaj guest gore to sam ja! Rolling Eyes

_________________
Google is a blind person
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
raytech



Joined: 17 Mar 2004
Posts: 396
Location: Zagreb

PostPosted: 07.09.2004 09:33    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ja to dožvljavam ko ilustraciju. A ilustracije koštaju.

_________________
http://www.neonski.com |
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail MSN Messenger
mia



Joined: 04 Feb 2004
Posts: 52
Location: Zagreb

PostPosted: 07.09.2004 09:44    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

(a ja sam onaj guest još malo iznad Smile )

ma mene nervira činjenica što neki misle da mi eto sjedimo za kompjuterom i nešto crtkamo kao "nije to neki poso'... ", pa bi to trebali nešto naplatiti, al' bože sačuvaj par tisuća kuna!, a on će lijepo majice tiskat i prodavat ih po 150-200 kn mjesecima.
e da ne bi!
Back to top
View user's profile Send private message AIM Address
haf



Joined: 09 Mar 2004
Posts: 58
Location: kutina

PostPosted: 07.09.2004 09:45    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

5000kn ?!?!?
mislis da to nije pretjerano?
i sad recimo tiska se 100 majci koje se prodaju po 100 kuna
i pola love ode samo na dizajn. hm.....
stvar je u tome kaj meni treba nekoliko uradaka .. dakle
50ak uradaka i svaka ilustracija bi isla u tisak po 20 komada
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
mia



Joined: 04 Feb 2004
Posts: 52
Location: Zagreb

PostPosted: 07.09.2004 09:51    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

eto, i tako zarada trgovca opet bude veća i razumnija on nas koji nešto "škrabamo" na kompjuteru. zar ne misliš da je tvoja zarada od 100 000 kn u tom slučaju dovoljno velika da pokrije kvalitetan dizajn koji ima cijenu?

ako ćeš dizajniranu majicu prodavati za 100 kn, kakva je kvaliteta te majice i kakav dizajn ti onda očekuješ? daj primjer, neki link na nešto što bi ti stavio na takvu majicu...
Back to top
View user's profile Send private message AIM Address
haf



Joined: 09 Mar 2004
Posts: 58
Location: kutina

PostPosted: 07.09.2004 10:05    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

po tvome je 100 * 100 = 100 000 ?!?!
nemam nikakvih linkova, samo razmisljam o nekakvom poslu.
svidjeli su mi se radovi od emptyheada pa tamo pogledaj
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
orange



Joined: 21 Sep 2003
Posts: 622
Location: ST

PostPosted: 07.09.2004 10:08    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

haf wrote:
50ak uradaka i svaka ilustracija bi isla u tisak po 20 komada

20 majica je po meni premalo da bi ti se isplatilo...ali opet sigurno mozes nac nekog graficara koji bi ti moga nacrtat 50 slikica u corelu za 3 dana i naplatija to 400 kn...
a ako oces nesto bolje, koliko ja znam tesko ces nac radove za manje od 800kn + sta ce ti trebat vise ljudi jer niko od njih ne moze ispucat toliko toga u nekom realnom vremenu...
znam da ti zelis zaradit, ali ce to zelit i onaj koji ce ti prakticki to omogucit svojim kool ilustracijama Smile

_________________
pwned!
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Guest






PostPosted: 07.09.2004 10:13    Post subject: Reply with quote

50tak ilustracija po 20tak komada je 1000 zar ne?
pa kad to pomnožiš sa 100 kn što je cijena majice, koliko bi to bilo?
Back to top
haf



Joined: 09 Mar 2004
Posts: 58
Location: kutina

PostPosted: 07.09.2004 10:14    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

gledaj ne trebaju mi te ilustracije u kratkom vremenu...
kroz nekih 60ak dana mislim da je dosta vremena....
sa zaradom mi se kratkorocno ne zuri... za to ima vremena....
ja samo ne bi htio da izvisi dizajner ali niti narucitelj....
mozda bi se mogli dogovoriti da dizajner radi nekih 5 ilustracija mjesecno pa dogovoriti neku mjesecnu paru... + mozda neki postotak od prodaje...kaj ja znam...
nisam neki "shark in the suit" pa da sad zelim iskoristit i iscjedit dizajnere.. nego samo razmisljam o pokretanju nekakvog posla....
mozda da potpisemo nekakav ugovor o suradnji pa onda kad bude vise para od prodaje vise para ide i dizajneru...
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
haf



Joined: 09 Mar 2004
Posts: 58
Location: kutina

PostPosted: 07.09.2004 10:18    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Anonymous wrote:
50tak ilustracija po 20tak komada je 1000 zar ne?
pa kad to pomnožiš sa 100 kn što je cijena majice, koliko bi to bilo?


ali moja cifra se odnosila na prvu pretpostavku....
onda cemo ovako....
dakle 50 ilustracija * svaka po 5000 kuna = 250 000 kn
50 ilustracija * svaka na 20 majci = 1000 majci
1000 majci * 100kn = 100 000 kuna

platio dizajnera -250 000kn
prodao majci +100 000kn
--------------------------------
prodavac u minusu 150 000kn
(nisam spomenuo troskove proizvodnje majce jer je bit ocita)
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Ponuda All times are GMT + 1 Hour
Goto page 1, 2  Next
Page 1 of 2

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group