Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
Gravcˇe (na) tavcˇe - mi3 cookbook
Goto page 1, 2  Next
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> FFA
View previous topic :: View next topic  
Author Message
kliker



Joined: 10 Sep 2003
Posts: 800
Location: /var/tmp

PostPosted: 12.09.2004 21:56    Post subject: Gravcˇe (na) tavcˇe - mi3 cookbook Add user to your forum ignore list Reply with quote

sad sam se sjetio da odaaavno nisam jeo gravce na tavce.... eh. to cu reci da mi koskar donese iduci put kad bude dolazio Smile Smile Wink
nevrmajnd, moze jedan recept? Smile naravno da moze Very Happy
hint: termini koje cu koristiti su dalmatinski jer je moja uciteljica kuhanja moja baka koja zivi u dalmaciji i koja je apsolutni majstor u kuhinji... iako moje sklonosti idu prema zacinima sa istoka. Smile

bukovace sa chillyem i curryem(tm) by kliker
na malo masti zazutiti sitno narezanu kapulu, ne previse sitno.
zatim staviti zlicicu slatke crvene mljevene paprike i pola zlicice chillyja, to malo mjesati na laganoj vatri i paziti da se paprika ne pocne paliti. dodati sitno narezanu pancetu i zlicu vegete. sve to mjesati dok panceta ne omeksa.
po zelji dodati origana ili gratane limunove korice.
dodati narezane bukovace i prvo dobro izmjesati dok bukovace na upiju sve i onda ih jos malo dinstati na suhoj tavi, tj. malkice ih zapeci, ali ne previse da se ne pocnu paliti.
zatim pazljivo uliti cca 1-2 dl obicne vode i opet sve promjesati i onda dodati curry-ja po zelji, ja volim puuuno , smanjiti vatru na 1-2 tj. vrlo lagano i sve to poklopiti poklopcem i pustiti 10 min da se kuha. dodavati jos vode po potrebi
ali ne previse jer na kraju treba ostati samo malo tekucine koja ce sluziti kao saft.
po potrebi kuhati i duze ako su bukovace starije, jer su one same po sebi zilave.
in d mintajm, skuhati pastu ali ne previse da se raspadne, ja volim makarone. ocijedjenu pastu politi sa malo ulja i obavezno posuti parmezanom. ja je jos prelijem sa tabascom.
dec it. kao ukras moze petrusimen i crne masline. poslije piti postup donja banda, sa zutom etiketom. ja ga pronasao u konzumu na tresnjevackom placu. sto vise to bolje Smile
dobar tek.

u sljedecem broju, pijani brancin!
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
4thshadow
mi3.crew


Joined: 07 Sep 2003
Posts: 1640
Location: zg via pola

PostPosted: 12.09.2004 22:00    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

:))
oces otovriti topic mi3 kuharica ili sl?

_________________
the.bitchy.corner
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
kliker



Joined: 10 Sep 2003
Posts: 800
Location: /var/tmp

PostPosted: 12.09.2004 22:04    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

4tHshadOw wrote:
Smile)
oces otovriti topic mi3 kuharica ili sl?


why not Smile
ja i keye glavni posteri....100%
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
4thshadow
mi3.crew


Joined: 07 Sep 2003
Posts: 1640
Location: zg via pola

PostPosted: 12.09.2004 22:20    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

evo, otvorena je :)

_________________
the.bitchy.corner
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
koskar



Joined: 17 Mar 2004
Posts: 461
Location: Skopje, MK

PostPosted: 13.09.2004 00:29    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

da sad razbijem veeeliku zabludu ukorenjenu u "nemakedonskim" narodima i narodnostima u "bivšoj"

NIKO u Makedoniji ne kaže: Gravče na Tavče, nego TAVČE GRAVČE, ili TAVČE-GRAVČE

Ja ne znam kako je pogresni naziv upao, ali eto..... SmileSmileSmileSmileSmileSmile

a, da zbog jednacenja po zvucnosti i ostalih gramatickih stavri koje ja ne kuzim, "V" u obje reci zvuci kao "F", samo malo mekse. Sve u cilju da biste i izgovor pogodili i bili smatrani pravim makedoncima, ukoliko, naravno, iko to zeli SmileSmileSmileSmileSmileSmile

_________________
Drop your panties Sir William, I cannot wait 'till lunchtime!
Back to top
View user's profile Send private message
blackduke
mi3.crew


Joined: 08 Sep 2003
Posts: 2681
Location: Zagreb

PostPosted: 13.09.2004 01:23    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

@koskar: pa ja to i kažem grafče na tafče :)
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
koskar



Joined: 17 Mar 2004
Posts: 461
Location: Skopje, MK

PostPosted: 13.09.2004 01:25    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

WRONG, AGAIN!

_________________
Drop your panties Sir William, I cannot wait 'till lunchtime!
Back to top
View user's profile Send private message
kliker



Joined: 10 Sep 2003
Posts: 800
Location: /var/tmp

PostPosted: 13.09.2004 06:34    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ma whatever, kako bilo,.... ja bi malo toga,.... Smile
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Philatz



Joined: 22 Sep 2003
Posts: 3176
Location: Zagreb/Croatia .. London/UK

PostPosted: 13.09.2004 07:30    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

pa ljudi pricaju i Grafche i Gravce i svakako. ovisi kako si se naviknuo. Ali zato, kad ce bit nekakav Gravceteto na tavceteto onda nek neko zove. I'll bring the gravectetos.
Wink Very Happy

_________________
Danger Global WarmingMidnight FormulaKunstterrorist Organisationflickrlatz
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
koskar



Joined: 17 Mar 2004
Posts: 461
Location: Skopje, MK

PostPosted: 13.09.2004 08:27    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

dobro,
kad dodjem nekst tajm, napravit cu......

_________________
Drop your panties Sir William, I cannot wait 'till lunchtime!
Back to top
View user's profile Send private message
keye



Joined: 24 Nov 2003
Posts: 2465
Location: Paris - France

PostPosted: 13.09.2004 08:38    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

sta je bukovaca?????????????

_________________
Google is a blind person
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
koskar



Joined: 17 Mar 2004
Posts: 461
Location: Skopje, MK

PostPosted: 13.09.2004 08:47    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

gljiva?
vrlo ukusna...

_________________
Drop your panties Sir William, I cannot wait 'till lunchtime!
Back to top
View user's profile Send private message
keye



Joined: 24 Nov 2003
Posts: 2465
Location: Paris - France

PostPosted: 13.09.2004 08:49    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

e da sad ja se ne kuzim u gljive i ne znam gdje da ih nadjem.
mogu nac samo vrganje on ovih malo boljih. jel vrijedi?? Smile

_________________
Google is a blind person
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
koskar



Joined: 17 Mar 2004
Posts: 461
Location: Skopje, MK

PostPosted: 13.09.2004 08:51    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

mislim da je i vrganj sasvim uredu Very Happy

_________________
Drop your panties Sir William, I cannot wait 'till lunchtime!
Back to top
View user's profile Send private message
kliker



Joined: 10 Sep 2003
Posts: 800
Location: /var/tmp

PostPosted: 13.09.2004 10:30    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

keye wrote:
sta je bukovaca?????????????

Shocked Shocked
koskar wrote:
dobro,
kad dodjem nekst tajm, napravit cu......

ja zapisao,... da ne zaboravim Smile
keye wrote:
jel vrijedi?? Smile

mislim da da Smile
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
4thshadow
mi3.crew


Joined: 07 Sep 2003
Posts: 1640
Location: zg via pola

PostPosted: 13.09.2004 10:41    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

keye wrote:
sta je bukovaca?????????????


bukovace su funghi porcini

_________________
the.bitchy.corner
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
ars



Joined: 19 Feb 2004
Posts: 1444
Location: splite moj

PostPosted: 13.09.2004 10:57    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

da ne otvaram novu temu..
zna li tko neki dobar recept za tjesteninu/rezance s umakom od škampi? NE plodovi mora, nego baš škampi.. može i lososa bit..
u restoranu uvik bude lagano roz i ima brandy-a.. pokuao sam ga napravit doma, ali nije to to.. Crying or Very sad
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
keye



Joined: 24 Nov 2003
Posts: 2465
Location: Paris - France

PostPosted: 13.09.2004 11:01    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

4tHshadOw wrote:
keye wrote:
sta je bukovaca?????????????


bukovace su funghi porcini


a ja mislila da su vrganji funghi porcini Embarassed

_________________
Google is a blind person
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
keye



Joined: 24 Nov 2003
Posts: 2465
Location: Paris - France

PostPosted: 13.09.2004 11:08    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ars wrote:
da ne otvaram novu temu..
zna li tko neki dobar recept za tjesteninu/rezance s umakom od škampi? NE plodovi mora, nego baš škampi.. može i lososa bit..
u restoranu uvik bude lagano roz i ima brandy-a.. pokuao sam ga napravit doma, ali nije to to.. Crying or Very sad


stvar je u cesnjaku. sve umake na bazi mora pocinjes tako da preprzis laganica cesnjak na maslinovom ulju (ali stvarno laganica samo da pusti miris).
onda da uvijek upotrebljavas friski pomidor, skines kozu i sitno ga nasjeckas i pustis da se rastopi na tom ulju. ako je zima i nema dobrog pomidora mozes ga zamjeniti sa dobrim pelatima.
sad se ne sjecam zacina koji idu uz skampe, gamberette i slicne ali ti se raspitam kod gabrijeve stare koja ih odlicno radi i mailam cijeli recept!
ps.(obavezno si sa strane isjeckaj sitno brdo cesnjaka i persina i pomijesaj ih, to je must poslije ubaciti u sugo)

_________________
Google is a blind person
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
ars



Joined: 19 Feb 2004
Posts: 1444
Location: splite moj

PostPosted: 13.09.2004 11:12    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ma znam za cesnjak, cak sam tako i napravija, ali ima nesto sto ne mogu skuzit sto je to u tim umacima, a zakon su.. ajd kad uspijes, postaj recept.. tnx.. Wink
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
4thshadow
mi3.crew


Joined: 07 Sep 2003
Posts: 1640
Location: zg via pola

PostPosted: 13.09.2004 11:12    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

keye wrote:
4tHshadOw wrote:
keye wrote:
sta je bukovaca?????????????


bukovace su funghi porcini


a ja mislila da su vrganji funghi porcini :oops:

jeat, ja sam pobrkala...u pravu si.
bukovaca je: Gelone, Agarico ostreato, Orecchione (Pleurotus ostreatus)

_________________
the.bitchy.corner
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
TYPE01



Joined: 12 Sep 2003
Posts: 1158

PostPosted: 13.09.2004 11:58    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Kako smo krenuli uskoro će svi ostali topici na forumu, a i ostatak mi3-a bit suvišan Smile Red hrane, red recepata, red hrane, red recepata. Uzmite pauzu, pojedite nešto, pa se čujemo kad se vaš želudac neće javljati umjesto vas Smile
Back to top
View user's profile Send private message
keye



Joined: 24 Nov 2003
Posts: 2465
Location: Paris - France

PostPosted: 13.09.2004 12:12    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

evo sad sam pojela veliki sendvic sa salaminom, i crabs sa majonezom + banana Smile

_________________
Google is a blind person
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
kliker



Joined: 10 Sep 2003
Posts: 800
Location: /var/tmp

PostPosted: 13.09.2004 12:35    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

keye wrote:
evo sad sam pojela veliki sendvic sa salaminom, i crabs sa majonezom + banana Smile


ti ono pokusavas smrsaviti? Smile
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
keye



Joined: 24 Nov 2003
Posts: 2465
Location: Paris - France

PostPosted: 13.09.2004 12:38    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

pa ne mogu sad "umrijet" od gladi Embarassed treba izdurat do veceras!

_________________
Google is a blind person
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> FFA All times are GMT + 1 Hour
Goto page 1, 2  Next
Page 1 of 2

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group