Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
OMG...js?

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Client-side
View previous topic :: View next topic  
Author Message
unique



Joined: 29 Mar 2004
Posts: 655

PostPosted: 15.09.2004 20:59    Post subject: OMG...js? Add user to your forum ignore list Reply with quote

Smile znači imam jedan iframe ... u njemu 'neka str.' (s js) ...

dal mogu&how uzet varijablu iz te 'neke str.' ... u ovu 'glavnu str.' ?

tenks much Very Happy

_________________
Activate interlock! Dynotherms connected! Infracells up! Mega thrusters are go! LET'S GO VOLTRON FORCE!
Back to top
View user's profile Send private message
Sulien



Joined: 04 Jan 2004
Posts: 2905
Location: Zagreb

PostPosted: 15.09.2004 22:30    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

"window.ime_frejma" ili "window.frames[0]" (prvi frejm) je referenca na 'window object' dokumenta u frejmu, koji je naravno istih značajki kao i parent (top) window object.

Budući da je window object zapravo global object, svaka globalna varijabla se može referencirati globalno ako je u istom window objektu, a referencirati se naravno može i u drugi objekt kako sam naveo u prvoj liniji. Teoretski, odgovor na tvoje pitanje je (iz glavnog prozora referenciranje u frejm koji se zove Mirko):
Code:
window.Mirko.ime_varijable
...a može se i bez 'window' zbog već navedenog.

Dakako, ovo je samo teoretski jer nisam nikad napisao JS skriptu u životu Smile
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
unique



Joined: 29 Mar 2004
Posts: 655

PostPosted: 15.09.2004 22:32    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Sulien wrote:

Dakako, ovo je samo teoretski jer nisam nikad napisao JS skriptu u životu Smile

ok Smile budem isprobo Very Happy

edit: noup ne radi Smile probo i ...
Code:
size = frames['main_frame'].proba;

isto ne funkcionira Very Happy

malo ću promjenit pitanje ... kak mogu pristupit nekom objektu u iframeu (neka str.) (i dalje uvažavam odgovor na prvo pitanje Smile)

tenks

_________________
Activate interlock! Dynotherms connected! Infracells up! Mega thrusters are go! LET'S GO VOLTRON FORCE!
Back to top
View user's profile Send private message
Sulien



Joined: 04 Jan 2004
Posts: 2905
Location: Zagreb

PostPosted: 15.09.2004 22:41    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Jesi siguran da je varijabla u ifrejmu inicijalizirana u trenutku kad je ti pokušaš učitati u 'size'? Možda browser još nije došao do nje

Ako ne, ode moja teorija u vodu... Smile idem se sad i ja malo igrat s time
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
unique



Joined: 29 Mar 2004
Posts: 655

PostPosted: 15.09.2004 22:44    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Sulien wrote:
Jesi siguran da je varijabla u ifrejmu inicijalizirana u trenutku kad je ti pokušaš učitati u 'size'? Možda browser još nije došao do nje


pa mislim da je... prvo s js učitam stranicu (blabal.src="bla.php"), onda tražim varijablu tamo ...

_________________
Activate interlock! Dynotherms connected! Infracells up! Mega thrusters are go! LET'S GO VOLTRON FORCE!
Back to top
View user's profile Send private message
che.UP
mi3.crew


Joined: 07 Sep 2003
Posts: 2320
Location: zagreb

PostPosted: 15.09.2004 22:49    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

probaj s ovim...
Code:
document.frames["ime frejma"].document.getElementById("id elementa").value

_________________
UP | TypeTester | Accommodations App
Meni u Firefox-u ne radi AJAX
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Sulien



Joined: 04 Jan 2004
Posts: 2905
Location: Zagreb

PostPosted: 15.09.2004 22:58    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ja sam probao i meni radi.
Ovo je kod glavnog prozora:
Code:
<html>
<body>

<script>
function test(){
   alert(window.Mirko.nekiBroj);
}
</script>

<p>Hello world!</p>
<iframe height="100px" name="Mirko" src="nutarnja.html"></iframe>
<p><a href="javascript:test();">Pritisni me da saznaš koliki je nekiBroj!</a></p>

</body>
</html>


Ovo je kod "nutarnja.html" (sadržaja ifrejma):
Code:
<html>
<body>

<script>
var nekiBroj = 5;
</script>

<p>This is inside!</p>

</body>
</html>

Kad stisnem na link u prvom bloku koda pozove se funkcija test() koja zove alert() i prikaze sadrzaj varijable koja je u window objectu dokumenta u ifrejmu "Mirko".
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Sulien



Joined: 04 Jan 2004
Posts: 2905
Location: Zagreb

PostPosted: 15.09.2004 23:05    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

@che: zašto ne bi jednostavno referencirao iframe pomoću imena:
Code:
Mirko.document.neka_metoda();

Kada si referencirao document object u frejmu 'Mirko' pozivaš metode koje te volja (isto kao i da nisi u ifrejmu), a i puno je kraće.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
che.UP
mi3.crew


Joined: 07 Sep 2003
Posts: 2320
Location: zagreb

PostPosted: 15.09.2004 23:19    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

zato kaj mislim (u biti sam skoro 100% siguran) da je to globalni objekt samo u exploreru pa nece radit u normalnim browserima :)

_________________
UP | TypeTester | Accommodations App
Meni u Firefox-u ne radi AJAX
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
unique



Joined: 29 Mar 2004
Posts: 655

PostPosted: 16.09.2004 09:22    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

window.shit.nekaVar
to radi (i u ff i u ie) no u slučaju za mene ne radi pa je problem slijedeći...inicijalizacija pretpostavljam Smile

evo dio koda....

Code:
function frame(page){      
   document.getElementById('main_frame').src=page + ".php";
   document.getElementById('main_frame').height = window.main_frame.proba2;
   };


ime je isto id-u ...

uglavnom ako to stavim u alert kaže undefined, i iza se nije nista ucitalo, tek kad stisnem ok iza se pojavi nekipage.php....

znaći ja bi trebo pozvat
Code:
document.getElementById('main_frame').height = window.main_frame.proba2;

nakon što ućitam taj nekipage.php...
how? Smile puno hvala

_________________
Activate interlock! Dynotherms connected! Infracells up! Mega thrusters are go! LET'S GO VOLTRON FORCE!
Back to top
View user's profile Send private message
zytzagoo
mi3.crew


Joined: 25 Aug 2003
Posts: 1842
Location: Zagreb, Hrvatska

PostPosted: 16.09.2004 09:31    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

U najgorem slucaju mozes koristiti onload u tom nekom_page-u.php - kad se ucita, pozove funkciju iz nekog top framea koja ce obaviti sve sto treba...

znaci <body ... onload="top.funkcija();"> u neki_page.php, a u top frameu imas function set_height() ili slicno, koja samo podesi height (document.getElementById('main_frame').height = window.main_frame.proba2;)

Ne znam, mozda nisam shvatio sto zelis postici... A ako jesam, onda ovo nije jedini nacin na koji se to moze rijesiti, ali ce definitivno raditi Smile

_________________
[+]I[+]am[+]my[+]own[+]religion[+]
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
unique



Joined: 29 Mar 2004
Posts: 655

PostPosted: 16.09.2004 09:38    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

zytzagoo wrote:
U najgorem slucaju mozes koristiti onload u tom nekom_page-u.php - kad se ucita, pozove funkciju iz nekog top framea koja ce obaviti sve sto treba...

znaci <body ... onload="top.funkcija();"> u neki_page.php, a u top frameu imas function set_height() ili slicno, koja samo podesi height (document.getElementById('main_frame').height = window.main_frame.proba2;)

Ne znam, mozda nisam shvatio sto zelis postici... A ako jesam, onda ovo nije jedini nacin na koji se to moze rijesiti, ali ce definitivno raditi Smile


top? (iframe?) Smile ne kužim ... Smile

edit: kužim Very Happy i radi Smile idem sad to još malo uredit ...

_________________
Activate interlock! Dynotherms connected! Infracells up! Mega thrusters are go! LET'S GO VOLTRON FORCE!
Back to top
View user's profile Send private message
zytzagoo
mi3.crew


Joined: 25 Aug 2003
Posts: 1842
Location: Zagreb, Hrvatska

PostPosted: 16.09.2004 09:46    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Poanta je bila da odvojis funkciju koja podesava visinu frame-a, i pricu koja loada stranicu u njega. U dvije odvojene funkcije recimo.

Onda mozes sa bilo koje stranice iz bilo kojeg framea, nakon sto se stranica u nekom frameu ucita (onload event, jel) pozvati funkciju (koja moze i ne mora biti u nekom drugom frameu) da podesi visinu ili napravi sto vec treba napraviti...

Pitao si naime kako da pozoves ono drugo, *nakon* sto se ucitala neka stranica.. Ovo je jedan od nacina...

_________________
[+]I[+]am[+]my[+]own[+]religion[+]
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
unique



Joined: 29 Mar 2004
Posts: 655

PostPosted: 16.09.2004 09:53    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

zytzagoo wrote:
Poanta je bila da odvojis funkciju koja podesava visinu frame-a, i pricu koja loada stranicu u njega. U dvije odvojene funkcije recimo.

Onda mozes sa bilo koje stranice iz bilo kojeg framea, nakon sto se stranica u nekom frameu ucita (onload event, jel) pozvati funkciju (koja moze i ne mora biti u nekom drugom frameu) da podesi visinu ili napravi sto vec treba napraviti...

Pitao si naime kako da pozoves ono drugo, *nakon* sto se ucitala neka stranica.. Ovo je jedan od nacina...


ok nisam tak rrrrrrrah jednostavno nemam puno iskustva s js, html ... (just few months) pa onda imam problema s 'banalnim' stvarima Smile još je puno godina ispred mene, a sad idem pisat zadaću iz matematike Smile

puno hvala zyt, che i sulien

_________________
Activate interlock! Dynotherms connected! Infracells up! Mega thrusters are go! LET'S GO VOLTRON FORCE!
Back to top
View user's profile Send private message
Sulien



Joined: 04 Jan 2004
Posts: 2905
Location: Zagreb

PostPosted: 16.09.2004 20:38    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

che.UP wrote:
zato kaj mislim (u biti sam skoro 100% siguran) da je to globalni objekt samo u exploreru pa nece radit u normalnim browserima Smile

U ostale browsere ulazi i FF? Čitao sam malo o DOM-u (Document Object Model) i meni se čini da za takve stvari kao što su globalnost nekih objekata vrijedi da je svuda isto, dok se razlikuju stvari u window i screen objektu (uglavnom su to metode koje nisu u tako čestoj uporabi) te, naravno, za doznavanje veličine prozora (tu si mi ti pomogao, mislim, kad sam pokušao vertikalno centrirati bez quirksa Smile )

Ja sam se malo igrao i FF se kod tih jednostavnih referenciranja ponaša kao i IE, a druge browsere nemam. Mislim da se pazilo osnovne osobine JS tih važnih objekata (window, document) ne variraju u njihovim primarnim značajkama...

Igrat ću se još malo pa ću stavit online ako nađem nešto zanimljivo...
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
che.UP
mi3.crew


Joined: 07 Sep 2003
Posts: 2320
Location: zagreb

PostPosted: 16.09.2004 20:57    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Sulien wrote:

Ja sam se malo igrao i FF se kod tih jednostavnih referenciranja ponaša kao i IE, a druge browsere nemam. Mislim da se pazilo osnovne osobine JS tih važnih objekata (window, document) ne variraju u njihovim primarnim značajkama...


moze bit :) ne znam kako opera to guta, al ona mi je ionako zadnja za provjeru, a sad mi ju se ne da palit...

dobro je ak radi ono tvoje, al ja sam alergican na onaj ie-ov document.all pa uvijek idem na ziher rjesenje kad mi nesto tako treba :)

_________________
UP | TypeTester | Accommodations App
Meni u Firefox-u ne radi AJAX
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Client-side All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group