Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
Introducing minimalnoise.com
Goto page Previous  1, 2, 3  Next
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Web stranice
View previous topic :: View next topic  
Author Message
carr



Joined: 13 Nov 2003
Posts: 1397
Location: Karlovac

PostPosted: 16.09.2004 08:42    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ovo je zapravo anti-site.

_________________
Bolje biti malo lud, nego malo pametan.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
sime
Guest





PostPosted: 16.09.2004 10:01    Post subject: Reply with quote

carr wrote:
ovo je zapravo anti-site.

A to je zapravo anti-komentar. Mogao si to malo i obrazložiti zašto ne valja.

Ostalima hvala na kometarima.
Back to top
fakz



Joined: 08 Sep 2003
Posts: 384
Location: Rijeka

PostPosted: 16.09.2004 11:24    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

sime wrote:


Čuješ, da je site za firmu, služben, za nekog drugoga itd. naravno da bi ga kodirao u HTML-u sa text/html mime typom i pazio da se svima podjednako dobro vidi i otvara.

Ali ovo je mooj site, i njega radim po svome guštu.

Jasno da je site tvoj,ali zbog nemogucnosti gledanja sajta u IE-u,mozda bi bilo bolje da si ga stavio na http://lokalhost + sto bi ga mogao vidjeti veci broj ljudi.I carr ima pravo za anti-site,tu je ali ga 80% ljudi ne vidi,da nije nesto kao "predator"?

_________________
"It is through the hottest fires comes the hardest steel"
Conan the Barbarian
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
sime
Guest





PostPosted: 16.09.2004 12:05    Post subject: Reply with quote

Dobro ljudi, pa je*em mu mater, jeste li vi pročitali FAQ za komentare i sl.

Traže se konstruktivni komentari, tko vidi site ispravno, neka komentira ako želi. Vi svi koji ne vidite recite u sebi, ajme idiota ili što god želite ali nemojte ostavljati beskorisne komentare, ja sam već dosta objašnjavao situaciju. Napravio sam tako i gotovo, imam svoje motive i ne moram se objašnjavati... Zar je teško zaobići thread ako vam je smeće ili ne možete otvoriti...

Što je najsmišnije, ja nebi trebao biti kriv, već IE, ali ispadam kriv u ovom threadu. Site je pisan po standardima i sa te strane je skroz ispravno i korektno. Tko vidi, vidi, tko ne, ne, ja mu ne mogu pomoći...

Ako budem imao volje i vremena, napravit ću novu verziju sitea koja će raditi i u IE-u. Za sada je ovako, get over it, zaobiđite ali nemojte pljucati. Hvala.
Back to top
Philatz



Joined: 22 Sep 2003
Posts: 3176
Location: Zagreb/Croatia .. London/UK

PostPosted: 16.09.2004 12:12    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

sime, hold your horses.
Ljudi samo gledaju na site sa tehnicke strane a to znaci da kada vec radis site - isti mora biti kompatibilan za sve generalno prihvacene browsere a ie je igrom slucaja najpoznatiji i najrasireniji jer neki pocetnik koji je tek dobio komp ce naravno surfat sa ie-om a nece odmah ic na Firefox (c) Dk. Smile
aL ajd necu sad tu o toj kompatibilnosti nego idemo na site. Uglavnom, tvoj site je nekakve osobne prirode jelda? Onako, personal site sa informacijama o tebi, kaj radis, kaj slusas/gledas, koga volis i tako dalje. E pa za to mi je i ok premda mi se neke stvarcice ne svidjaju - citaj, mozda mi je taj minimalizam malkice too much. No nevertheless, site ti je cisto jednostavan i nema se tu previse sto za komentirati jer ono, imas hrpu texta, par slicica i to je to. Meni mi se ne svidja i to bih sredio nekako drugacije, isto tako razmisli o tome da na svaki link stavis neku drugu sliku u BG jer ova postaje dosadna kad stalno gledas.

_________________
Danger Global WarmingMidnight FormulaKunstterrorist Organisationflickrlatz
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
-polygon



Joined: 25 May 2004
Posts: 537
Location: Zagreb

PostPosted: 16.09.2004 13:31    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

umm na 1600 1200 mi se samo na 2 str pojavi scrollbar pa mi je to ružno kak se sve pomakne u ljevo.. al moš nekak sredit da je scrollbar uvijek tamo pa ak netreba scrolat da je disejblan al tam stoji, nebi se mico tak sajt mislim.. ne?
Back to top
View user's profile Send private message
carr



Joined: 13 Nov 2003
Posts: 1397
Location: Karlovac

PostPosted: 16.09.2004 14:19    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

sime wrote:
A to je zapravo anti-komentar. Mogao si to malo i obrazložiti zašto ne valja.

pardon. nisam mislio vrijedjat sajt jer ga nisam ni pogledao jer koristim IE.
htio sam reci da je to anti-site bas tome jer kao da se "protivi" IE-u.

_________________
Bolje biti malo lud, nego malo pametan.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
keye



Joined: 24 Nov 2003
Posts: 2465
Location: Paris - France

PostPosted: 20.09.2004 20:29    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

sime wrote:

u biti IE uopće ne podržava XHTML


otkud ti to?

moj se onda vidi slucajno?

_________________
Google is a blind person
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Gaston



Joined: 14 Dec 2003
Posts: 619
Location: 10310

PostPosted: 20.09.2004 20:43    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

volim minimalisticke sajtove , very nice
dobio si lijepi komentarcic na unmatched style , bravo
Back to top
View user's profile Send private message
che.UP
mi3.crew


Joined: 07 Sep 2003
Posts: 2320
Location: zagreb

PostPosted: 20.09.2004 20:43    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

keye wrote:

otkud ti to?
moj se onda vidi slucajno?


http://www.hixie.ch/advocacy/xhtml

ukratko, tvoj (a i moj) se vidi zato sto ga saljemo van kao text/html, a sime ga salje kao application/xhtml+xml a exlporer to ne kuzi...

_________________
UP | TypeTester | Accommodations App
Meni u Firefox-u ne radi AJAX
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
sime
Guest





PostPosted: 20.09.2004 21:09    Post subject: Reply with quote

che.UP wrote:

http://www.hixie.ch/advocacy/xhtml


Uputio si ih na odličan link, i ja bi taj link izabrao za pojašnjenje....
Back to top
Danko



Joined: 16 Sep 2004
Posts: 124
Location: Zagreb

PostPosted: 21.09.2004 08:36    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Stranice su malo prepatetične Wink
Quote:
Tiha, I believe in us, and I will never stop loving you. The sparks in your eyes are telling me different story each day.

Glede spike o personalnim stranicama:
- stranice (ako su na internetu) su uvijek za visitora, a ne za tebe. Zato uvijek moraš podilaziti njihovim potrebama, rezolucijama ekrana, BROWSERU KOJI KORISTE...
- ak drugi nisu bitni i ak je sve za tvoj i Tihanin gušt - zakaj hoćeš kritiku? Wink

_________________
dankokozar.com | Adjungo | UnityHR | eDriven
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
keye



Joined: 24 Nov 2003
Posts: 2465
Location: Paris - France

PostPosted: 21.09.2004 10:01    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

che.UP wrote:
keye wrote:

otkud ti to?
moj se onda vidi slucajno?


http://www.hixie.ch/advocacy/xhtml

ukratko, tvoj (a i moj) se vidi zato sto ga saljemo van kao text/html, a sime ga salje kao application/xhtml+xml a exlporer to ne kuzi...


i koja je razlika? mislim, sta dobiva s time sto ga salje van kao aplikaciju u odnosu na nas koji ga saljemo kao text??

(da malo suzim neznanje Very Happy )

_________________
Google is a blind person
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
maratz
mi3.crew


Joined: 24 Nov 2003
Posts: 1207
Location: ZAG

PostPosted: 21.09.2004 11:15    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Nije stvar toliko u 'dobitku', koliko u 'ispravnosti', tj. preporučenom media-type za XHTML dokumente:
sve: http://www.w3.org/TR/2002/NOTE-xhtml-media-types-20020801/#media-types
skraćeno: http://www.w3.org/TR/2002/NOTE-xhtml-media-types-20020801/#summary
XHTML + media-type text/html je ustvari prijelazni oblik iz HTML u XHTML dokumente. Zato se npr. treba stavljati razmak prije backslasha na kraju taga i još dosta stvari (na priloženim linkovima) da bi zapravo XHTML bio backward kompatibilan sa HTML-om. Samo malo upozorenje: za prijelazak na XHTML serviran kao application/xhtml+xml nije dovoljno samo promjeniti DOCTYPE i media-type, jer je sam DTD nešto drugačiji za ovaj media-type.

_________________
STOP HITTING YOURSELF! | NETIQUETTE | TYPETESTER | Hypertext rulez™ | CREATIVE NIGHTS | ACCOMMODATIONS
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
sime
Guest





PostPosted: 21.09.2004 19:00    Post subject: Reply with quote

Danko wrote:
Stranice su malo prepatetične Wink
Quote:
Tiha, I believe in us, and I will never stop loving you. The sparks in your eyes are telling me different story each day.

Ti si patetičan. Očito ne znaš iskreno voljeti nekoga. I da prekinemo iz nekog razloga, volili bi se oboje do kraja zivota.

Danko wrote:

Glede spike o personalnim stranicama:
- stranice (ako su na internetu) su uvijek za visitora, a ne za tebe. Zato uvijek moraš podilaziti njihovim potrebama, rezolucijama ekrana, BROWSERU KOJI KORISTE...


Koji je tebi onda racku navigacija izvedena u flashu? Koji ti onda qrac tvoj site resize-a moj browser? Blah, pogledaj malo svoj site...

Last edited by sime on 21.09.2004 19:15; edited 1 time in total
Back to top
sime
Guest





PostPosted: 21.09.2004 19:12    Post subject: Reply with quote

Gaston wrote:
volim minimalisticke sajtove , very nice
dobio si lijepi komentarcic na unmatched style , bravo


Hvala. A za unmatched style, znam, ja sam ga i prijavio Smile
Back to top
Limbus



Joined: 06 Jan 2004
Posts: 220

PostPosted: 21.09.2004 20:03    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

mozda i bolje da ti je sajt vidljiv samo u mozilli..
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
sime
Guest





PostPosted: 21.09.2004 20:42    Post subject: Reply with quote

Limbus wrote:
mozda i bolje da ti je sajt vidljiv samo u mozilli..


U kojem smislu, kao da ga manji broj ljudi vidi jer je loš, ili?
Back to top
Limbus



Joined: 06 Jan 2004
Posts: 220

PostPosted: 21.09.2004 20:52    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ne, nije los. ali nije ni vrijedan instaliranja drugog browsera.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
sime
Guest





PostPosted: 21.09.2004 20:58    Post subject: Reply with quote

Limbus wrote:
ne, nije los. ali nije ni vrijedan instaliranja drugog browsera.

Zbog sadržaja ili? Pa da, to je tako bezveze, da imam nešto personal na netu, zen place Smile Nije ni namjenjeno da bude nekome korisno i da se stalno vraća. Inače, nikom nešto posebno korisno, osim možda da netko kopa po kôdu...

Čak ramišljam da usmjerim volju i puknem moj weblog (iste minimalnoise.com adrese) na hrvatskom o web developmentu, dizajnu i sl... Naravno, ako ode live, bio bi također minimalistički, ali u pravom omjeru, tako bi i stajalo "content" site-u Wink

Edit: I da naravno, bio bi dostupan i IE korisnicima Smile

Last edited by sime on 21.09.2004 21:00; edited 1 time in total
Back to top
keye



Joined: 24 Nov 2003
Posts: 2465
Location: Paris - France

PostPosted: 21.09.2004 21:00    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

meni je sajto ok (jako volim B/W) ali kao da je nedovrsen. valjda bi mu trebalo jos nesto sadrzaja. ma nije bitno ok je.
ono sto me smeta je da svaki put kad upadne scroll sve se pomakne za tih desetak pixela u lijevo a to ti je tako kad pozicioniras sve na desno al mozda bi se dalo sredit, bas onako bode u oko.
i druga stvar:mislim da bi bilo puno elegantnije da ti bg ostane u istoj poziciji dok scrolas a ne zgiba gore sa textom.

eto Smile

_________________
Google is a blind person
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
keye



Joined: 24 Nov 2003
Posts: 2465
Location: Paris - France

PostPosted: 21.09.2004 21:01    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

sime wrote:


Čak ramišljam da usmjerim volju i puknem moj weblog


e da meni odlicno izgleda za neki blog!

_________________
Google is a blind person
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
sime
Guest





PostPosted: 21.09.2004 21:05    Post subject: Reply with quote

Keye, pogledaj sada Smile Nisam siguran kako mi je bolje... Osim toga, prominia sam nav text i text u listama u lowercase...

Edit: E da, još sam prominia iz 19 u 20 godina na "personal" stranici, naime, danas mi je rođendan Smile

Last edited by sime on 21.09.2004 21:07; edited 1 time in total
Back to top
keye



Joined: 24 Nov 2003
Posts: 2465
Location: Paris - France

PostPosted: 21.09.2004 21:06    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

meni sve isto!
sto si promjenio?

_________________
Google is a blind person
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
sime
Guest





PostPosted: 21.09.2004 21:08    Post subject: Reply with quote

keye wrote:
meni sve isto!
sto si promjenio?

Pa pozadinu u fixed, probaj refrešat i odi na stranicu di ima scrolla...
Back to top
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Web stranice All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3  Next
Page 2 of 3

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group