Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
Introducing minimalnoise.com
Goto page Previous  1, 2, 3
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Web stranice
View previous topic :: View next topic  
Author Message
keye



Joined: 24 Nov 2003
Posts: 2465
Location: Paris - France

PostPosted: 21.09.2004 21:08    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

sime wrote:
Ke

Edit: E da, još sam prominia iz 19 u 20 godina na "personal" stranici, naime, danas mi je rođendan Smile


happy happy birthday!!! Very Happy

_________________
Google is a blind person
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
sime
Guest





PostPosted: 21.09.2004 21:11    Post subject: Reply with quote

keye wrote:
sime wrote:


Čak ramišljam da usmjerim volju i puknem moj weblog


e da meni odlicno izgleda za neki blog!


Da, i meni, probao sam ga lokalno integrirati sa tim istim dizajnom i genijalno je. Samo je onda problem jer IE ne podržava min i max-width a ni png alpha transparenciju, tako da bi u IE-u izgledalo horor priča. Onda bi mora raditi skroz drugi dizajn ili nastaviti sa application/xhtml+xml i trpjeti da ga IE ne otvara te imati uski krug čitatelja...
Back to top
keye



Joined: 24 Nov 2003
Posts: 2465
Location: Paris - France

PostPosted: 21.09.2004 21:11    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

sime wrote:
keye wrote:
meni sve isto!
sto si promjenio?

Pa pozadinu u fixed, probaj refrešat i odi na stranicu di ima scrolla...


aaaaaaaaaaa da da , to je to! Wink

_________________
Google is a blind person
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
keye



Joined: 24 Nov 2003
Posts: 2465
Location: Paris - France

PostPosted: 21.09.2004 21:15    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

sime wrote:


Da, i meni, probao sam ga lokalno integrirati sa tim istim dizajnom i genijalno je. Samo je onda problem jer IE ne podržava min i max-width a ni png alpha transparenciju, tako da bi u IE-u izgledalo horor priča. Onda bi mora raditi skroz drugi dizajn ili nastaviti sa application/xhtml+xml i trpjeti da ga IE ne otvara te imati uski krug čitatelja...


da, bas steta.
koliko stvari sam odustala raditi u transparencijama bas zbog toga... Sad
najbolje je kad radis stvari za sebe pa mozes napraviti kako hoces.
a kad je za posao prva stvar koju trazim po specifikacijama: browser? rezloucija? i sve krece od toga Rolling Eyes

_________________
Google is a blind person
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
che.UP
mi3.crew


Joined: 07 Sep 2003
Posts: 2320
Location: zagreb

PostPosted: 21.09.2004 21:22    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

sime wrote:

E da, još sam prominia iz 19 u 20 godina na "personal" stranici, naime, danas mi je rođendan :)


sve najbolje :)

jebote ja kad sam vidio onaj prvi netikete mislio sam da imas 30 :) tak sam dobio neki dojam :)) hahah :) gg.

_________________
UP | TypeTester | Accommodations App
Meni u Firefox-u ne radi AJAX
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
sime
Guest





PostPosted: 21.09.2004 21:25    Post subject: Reply with quote

che.UP wrote:
sime wrote:

E da, još sam prominia iz 19 u 20 godina na "personal" stranici, naime, danas mi je rođendan Smile


sve najbolje Smile

jebote ja kad sam vidio onaj prvi netikete mislio sam da imas 30 Smile tak sam dobio neki dojam Smile) hahah Smile gg.


Hvala Mario i tebi i keye.

Po čemu si mislio da imam 30?! Biži ća, i sada se osjećam staro sa 2 nule a kamoli da još imam 30 već Smile

Last edited by sime on 21.09.2004 21:31; edited 1 time in total
Back to top
sime
Guest





PostPosted: 21.09.2004 21:29    Post subject: Reply with quote

Glede fixed pozadine:

Meni se nekako čini bolje skoro kad nije fixed, tako recimo kad ima više texta, i kad se scrolla, onda je content kolumna čišća bez slike i više se fokusira na sadržaj a i ima border pa je uredno i vizualno te vodi.

Site se zove minimal noise i želio bi ići u tome smjeru a i mislim da je kad slika ode gore i čitaš tekst bolje tako. A opet, slika je prisutna tu, dakle još jedna prednost--manje dosađuje nego ovako kad je non-stop gledaš?

Mislim da bi trebao vratiti na non-fixed?
Back to top
keye



Joined: 24 Nov 2003
Posts: 2465
Location: Paris - France

PostPosted: 21.09.2004 21:36    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

sime wrote:


Mislim da bi trebao vratiti na non-fixed?


no no no Smile
non fixed bg odvlaci vise paznju sa texta nego fixed. believe me. percepcija jusera je jedna stvar koja me jako zanima tako da jako pridajem paznju tome. Smile

bas fixed mi daje "minimal noise" Wink


edit: i ja isto mislila da si oko 30!

_________________
Google is a blind person
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
sime
Guest





PostPosted: 21.09.2004 21:39    Post subject: Reply with quote

keye wrote:

edit: i ja isto mislila da si oko 30!


Zašto dammit?! Smile

Pozadina: već sam opet vratia na non-fixed. Moja odluka, možda se predomislim ali ne vjerujem, bolje leži tako i lokalno sa weblogom...
Back to top
keye



Joined: 24 Nov 2003
Posts: 2465
Location: Paris - France

PostPosted: 21.09.2004 21:42    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

sime wrote:
keye wrote:

edit: i ja isto mislila da si oko 30!


Zašto dammit?! Smile



boooooh, onako prvi nastup, i ozbiljan ti je sajt Smile

Quote:
Pozadina: već sam opet vratia na non-fixed. Moja odluka, možda se predomislim ali ne vjerujem, bolje leži tako i lokalno sa weblogom

ma dobro nije strasno Smile

_________________
Google is a blind person
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
sime
Guest





PostPosted: 21.09.2004 21:54    Post subject: Reply with quote

Weblog

Nakon dosta razmatranja, odlučia sam da bi možda bilo najbolje i najkorisnije da nešto učinim za zajednicu i da napravim weblog a ovo "personal" negdje maknem u drugi plan u sklopu navigacije (recimo: home, archive, personal, colophon, contact). Ili čak da i personal maknem u colophon. Dammit, reka sam da bi bia na hrvatskom, znači da bi i izbornik bia na hr ali nema veze sad, ovo je samo primjer...

Potrudia bi se pisati zanimljive i korisne stvari o web develpmentu i dizajnu koje bi mnogima koristile tako da bi site imao svrhu i da bi bio reguralno posjećivan Smile.

E sad, postoje dva, tri problema:


  • Pošto je ovaj dizajn meni osobno genijalan i super mi je i za weblog, volia bi ga zadržati, a ako ga zadržim, onda IE korisnici nebi imali pristup
  • Limitirana publika, koja ne koristi IE kao browser...
  • Za tjedan, dva mi počinje faks i moram se odselit a nemam love za komp a ovaj od staroga mora ostat doma, njemu triba. Tako da je bed malo. Damn. We'll see...


Inače, hvala svima koji su sudjelovali i još sudjeluju u ovom threadu, puno mi to znači i stvarno se nisam nadao ovolikom trajanju threada i odzivu. Hvala!
Back to top
che.UP
mi3.crew


Joined: 07 Sep 2003
Posts: 2320
Location: zagreb

PostPosted: 21.09.2004 22:20    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

sime wrote:
Po čemu si mislio da imam 30?! Biži ća, i sada se osjećam staro sa 2 nule a kamoli da još imam 30 već :)


nemam pojma, mozda to sto keye kaze, prvi nastup :) samo to je bilo prije nekih godinu, ako ne i vise... :)

_________________
UP | TypeTester | Accommodations App
Meni u Firefox-u ne radi AJAX
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
sime
Guest





PostPosted: 22.09.2004 20:42    Post subject: Reply with quote

Evo počea sam malo petljati sa weblogom Smile

Nikako da skužim kako da napravim arhivu... This weblog thing is some strange thing...

Sad me samo zanima dali da pišem članke na engleskom ili na hrvatskom?
Back to top
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Web stranice All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3
Page 3 of 3

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group