Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
Opet ja [ubacivanje php-a u html]

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Server-side
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Pekx



Joined: 09 Sep 2004
Posts: 559

PostPosted: 18.09.2004 14:00    Post subject: Opet ja [ubacivanje php-a u html] Add user to your forum ignore list Reply with quote

evo, savladao sam web stranice u PS pa me sada opet nesto zanima.
sve je napravljeno, dodao sam linkove i sve 5. e, sad bi htio u to ubaciti neke php skripte.
sejvao sam stranicu kao php i probao ubaciti skriptu ali ne ide. kako je mogu ubaciti i dali se ona uopće može ubaciti u web napravljen u PS (stupid q)?
Very Happy

_________________
mp3hr.com
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
TYPE01



Joined: 12 Sep 2003
Posts: 1158

PostPosted: 18.09.2004 14:27    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Naravno da može. No prije svega na svom računalu moraš upogoniti server koji će tjerati PHP ili uploadati isti na server koji PHP podržava. To je pojednostavljen odgovor. Više će ti reći neki od PHP meštara sa MI3-a, ja osobno nisam vičan PHP-u.
Back to top
View user's profile Send private message
unique



Joined: 29 Mar 2004
Posts: 655

PostPosted: 18.09.2004 15:02    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

skini si phpdev tamo ti je sve mysql, php sve sve Smile

you have sixteen, so what? Smile

_________________
Activate interlock! Dynotherms connected! Infracells up! Mega thrusters are go! LET'S GO VOLTRON FORCE!
Back to top
View user's profile Send private message
PsychoPod



Joined: 05 Oct 2003
Posts: 166

PostPosted: 18.09.2004 20:22    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

kada skines skripte u readme file-ovima ti pise kako ih ubacujes.
npr. <?php include('news/news.php'); ?>
ali ako to radis na svom kompu onda moras dignuti lokalni server, tipa u gornjem postu spomenuti phpdev. jer inace se php ne izvrsava.
Back to top
View user's profile Send private message
maxy



Joined: 07 Sep 2003
Posts: 894
Location: Zagreb

PostPosted: 18.09.2004 22:27    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ja mislim da je vrijeme za jedan tutorial.
ima dosta pitanja, mozda je vrijeme da se krene sa nekim tekstom koji bi pocetnicima objasnio kako i zasto se koristi php.
ima zainteresiranih za pisanje? Smile

petre, nemoj se bedirat nist pitat. nema glupih pitanja - nesto ne znas - tu smo da ti pomognemo.

kako bi pokretao php skripte onda moras imati server koji ce razumjeti programski jezik i prevesti ga.
najcesce koristeni paket je apache (server), php (skriptni jezik) te mysql (kao skladiste podataka).

mozes skinuti gotovi paket na www.apachefriends.org te si to instalirati.
na taj nacin podizes web server kod sebe na kompu i ako u browser upises http://localhost onda ces dobiti stranicu od svog novoinstaliranog servera.

ako zapnes negdje samo dojdi pitati za objasnjenje.
cya i have fun Smile
Back to top
View user's profile Send private message
silence



Joined: 24 Apr 2004
Posts: 890
Location: .....ni na nebu, ni na zemlji.....

PostPosted: 18.09.2004 23:59    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

http://www.wampserver.com/en/index.php

ti je isto jedan jako zgodan instalacijski paket za PHP/MySQL/Apache i još nešto sitnine usput.....

_________________
This End-User License is an agreement between Microsoft Corporation (hereafter referred to as "Microsoft") and you, the end-user (hereafter referred to as "our bitch").
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Pekx



Joined: 09 Sep 2004
Posts: 559

PostPosted: 19.09.2004 16:20    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ma odite na www.appservnetwork.org imate sve u jednom!! 10 MB.
ma znam ja to sve, samo kada napisem npr.
<? $forumid = "2"; $newsamount = "10"; $news_order = "new"; $commenting = "1"; $auto_paging = "1"; $post_limit = "0"; $comment_limit = "0"; include("ipbnews.php"); ?>
trebalo bi raditi, ali ne radi, ali problem je riješen, krivo sam nesto podesio u news.php!!
Cool
TNX anyway!! Smile

_________________
mp3hr.com
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Server-side All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group