Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
Airbrushing

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Raster
View previous topic :: View next topic  
Author Message
chaos58



Joined: 19 Jan 2004
Posts: 1
Location: Zagreb

PostPosted: 17.09.2004 08:30    Post subject: Airbrushing Add user to your forum ignore list Reply with quote

Pozdrav MI3.people!

Kako ste?

Ja bih vas nesto pit'o. Dakle fascinira me pojam airbrushinga svih mogucih i nemogucih povrsina. Da li se medju vama kriju souls koje imaju kreativnih i tehnickih predispozicija za takvo nesto. Prvi na tapetu su mi automobili, mobiteli i PC kucista.

Na proslom AutoShowu vidjeh jedan airBrush stand, ali sigurno postoji i konkurencija, zar ne?


*** hvala *** have a nice day ***

< chaos >
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
0viking0



Joined: 09 Sep 2003
Posts: 214
Location: Zagreb - Croatia

PostPosted: 17.09.2004 09:58    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

...ja se inače bavim maketarstvom i posjedujem tri zračna kista. Prva stvar, to je veoma skup sport. Moj najskuplji zračni kist koštao me 1500 kn (metalni Badger proffesional koji farba mlazom od 1mm, pa do širokog "sprej" mlaza), no to je tek početak. Boje za maketarstvo nisu toliko "jake" kao npr auto lakovi, ali ipak koriste kojekakve vrste razređivača ... Taj je zračni kist pun osjetljivih i tankih dijelova koje boja brzo nagrize, pa mlaz boje više nije postojan - dolazi do pljuvanja, a zamjenski dijelovi su skupi i potrebno ih je naručivati iz vana - preko poznanika ili interneta. Trenutno je neispravan i ne znam kad i kak ću ga popraviti (u biti trebam samo jedan dio zamijeniti).

Drugi mi je neki plastični - nije tak loš, a koristim ga što češće mogu da koliko toliko očuvam ovaj gore. Mana plastičnih je što nakon nekog vremena baciš kompletan kist jer ga "pojede". Takvi su od 300-700 kn - ovisi kaj oćeš.

Treći je žbukerica. Farba jednobojne površine (kao sprej). Neuništiva i košta do 100 kn u najglupljem turbo-limaču.

Uz to ide i kompresor. Obično je oko 1000 kn, ali može se naći i za oko 700 kn.

Sve je to naravno hobi oprema. Moj kompresor zdrži pol sata, al onda mora na hlađenje.

Probao sam crtati airbrushingom, al to je full drugačiji osjećaj i doživljaj i moraš biti skroz spraksiran da bi radio onakva čuda. Airbrushing na autu? Probao sam, al ne crtati, nego sam pokrivao hrđu na brisačima. Nemreš skužit da je "amateur work" kak sad imam dobre brisače Smile.

Ako te još što zanima, a ja ti znam odgovoriti, samo pitaj.

...a mobitel... to nije problem, ali ne znam koju vrstu boje upotrijebiti da je postojana, a da ne nagriza plastiku. ...Brzo se zguli

_________________
AND REMEMBER, KGB STILL WATCHING YOU
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Teyo



Joined: 05 Sep 2004
Posts: 12
Location: zagreb

PostPosted: 24.09.2004 07:57    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ovo i mene zanima jako.

0viking0 - nekak sam citajuci okolo dobila dojam da se mogu koristiti sve moguche boje? mislim i one blage sto bi se i vodom isprale?
kolko kuzim za sad ak pripremis podlogu kak treba, i kasnije zlakiras kad je gotovo nebi smjelo doch do ljustenja boje ili bilo kakvih takvih promjena?
ja se isto hocu baciti u to, imam vec kompresor doma odprije, a ciljano podrucje su mi moto kacige i plastike po motorima..
al sad me zanima di se mogu nabavit dizne,kistovi,boje tj dal ima kod nas neko mjesto di se to sve moze pogledat, i kolko se zapravo detalja moze izvuch sa realnim airbrushom.

thanx vec i za ovaj prije info, jako korisno Smile
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Yahoo Messenger MSN Messenger
0viking0



Joined: 09 Sep 2003
Posts: 214
Location: Zagreb - Croatia

PostPosted: 24.09.2004 08:32    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Pa kao što rekoh, koristeći blaže boje, sačuvat ćeš svoj Airbroush (samo ga trreba držati suhim jer može zahrđati. Koliko realno? Svakako si nemoj zabrijat da ćeš uzet airbrush i sve super iscrtat. Često se trebaju raditi kojekakve maske od kartona ili sl. Zbilja ne znam gdje se kod nas može pristojno održavati airbrush. Ako saznaš, javi. Razz

_________________
AND REMEMBER, KGB STILL WATCHING YOU
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Raster All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group