Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
miniMAP
Goto page 1, 2  Next
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Plagijati
View previous topic :: View next topic  
Author Message
carr



Joined: 13 Nov 2003
Posts: 1397
Location: Karlovac

PostPosted: 23.09.2004 20:16    Post subject: miniMAP Add user to your forum ignore list Reply with quote

jebo mobyMAP, nova fora je miniMAP

jedina stvar sta me veseli u cijeloj prici je sto je program x puta sporiji od naseg, obuhvaca y puta manje podataka, manje je user friendly, meni je srusio mob, i ruzan je...sto ja i frend iamo 19 godina, a oni imaju tvrtku...and so on.

fakat neznam sta bi reko. a kamoli sta da radim?

"MiniMap je jedino cjelovito rješenje za prikaz mapa gradova na mobilnim telefonima prisutno na domaćem tržištu."

_________________
Bolje biti malo lud, nego malo pametan.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
forca



Joined: 29 Dec 2003
Posts: 334
Location: Karlovac

PostPosted: 23.09.2004 21:50    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ne mogu vjerovati majke mi....stevica kuharski....ovo je nevjerojatno!!

Evil or Very Mad

_________________
Jer čovjek voli i poštuje čovjeka, dok god ga ne može procijeniti, a žudnja i nastaje iz nedostatnog poznavanja...
www.flickr.com/photos/forca
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
keko



Joined: 06 May 2004
Posts: 531
Location: Split

PostPosted: 23.09.2004 21:57    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

hebiga care .... stvarno su u kurcu al tako ti je to sa konkurencijom Confused
al stvarno s onim sranjem nisu van ni do kolina Smile ... nebrini se za njih Wink

_________________
happiest boi newer!
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger
unique



Joined: 29 Mar 2004
Posts: 655

PostPosted: 23.09.2004 21:58    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

pošalji im mejl samo da isprave navedenu rečenicu Very Happy

tvoj (vaš) je x puta bolji ... (dojam po sajtu Smile) tako da ...

_________________
Activate interlock! Dynotherms connected! Infracells up! Mega thrusters are go! LET'S GO VOLTRON FORCE!
Back to top
View user's profile Send private message
blackduke
mi3.crew


Joined: 08 Sep 2003
Posts: 2681
Location: Zagreb

PostPosted: 23.09.2004 22:04    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

a neznam, mozda su fakat poceli razvijat to prije pol godine? tvoj je ziher bolji jer radis to sa srcem...

i njih cu ziher za webdesign uzet...

i btw, el se moze tvoj dobit za recenziju napravit, khm :)
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
forca



Joined: 29 Dec 2003
Posts: 334
Location: Karlovac

PostPosted: 23.09.2004 22:30    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

unique wrote:
pošalji im mejl samo da isprave navedenu rečenicu Very Happy
...


vjeruj da su ih vec dosta dobili, pogotovo stevica!!!

_________________
Jer čovjek voli i poštuje čovjeka, dok god ga ne može procijeniti, a žudnja i nastaje iz nedostatnog poznavanja...
www.flickr.com/photos/forca
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
carr



Joined: 13 Nov 2003
Posts: 1397
Location: Karlovac

PostPosted: 23.09.2004 22:38    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

blackduke wrote:
a neznam, mozda su fakat poceli razvijat to prije pol godine?

nisu.

blackduke wrote:
i btw, el se moze tvoj dobit za recenziju napravit, khm Smile

cek, kaj ti treba? javi se na mejl ili priv sta god ti treba...

_________________
Bolje biti malo lud, nego malo pametan.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
vjeko



Joined: 17 Oct 2003
Posts: 452
Location: sss t

PostPosted: 24.09.2004 13:55    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

jel postoji full verzija ili samo demo?
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Philatz



Joined: 22 Sep 2003
Posts: 3176
Location: Zagreb/Croatia .. London/UK

PostPosted: 24.09.2004 14:11    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

care, zovi, objasni.. pitaj.. i tako.. da znaju o cemu se radi itd..

tvoj je lijepsi.. Very Happy

_________________
Danger Global WarmingMidnight FormulaKunstterrorist Organisationflickrlatz
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
tic984



Joined: 07 Sep 2003
Posts: 189
Location: Delnice

PostPosted: 24.09.2004 16:35    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

a imaju i rent-a-shop Smile last time I checked, to je imo samo tramot?!

or mejbi ajm wrong?!


ako se varam ispravite me.... tnx Smile

_________________
ah..
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
aikon



Joined: 19 Sep 2003
Posts: 166

PostPosted: 24.09.2004 16:51    Post subject: Re: miniMAP Add user to your forum ignore list Reply with quote

carr wrote:
fakat neznam sta bi reko. a kamoli sta da radim?

Reklamiraj se vise. Reklama, reklama i onda jos malo reklama. Rasiri rijec Smile Jer ako ljudi "znaju" za njegov soft, a ne znaju za tvoj onda je tvoj za ku*ac makar je xxx puta bolji.
Uhvati sta vise trzista odma od pocetka, a kad ili bolje "ako" dodje do natjecanja i konkurencije samo spusti cijenu Smile Ako ih to ne pokopa nista nece Twisted Evil Smile
Back to top
View user's profile Send private message
carr



Joined: 13 Nov 2003
Posts: 1397
Location: Karlovac

PostPosted: 24.09.2004 17:29    Post subject: Re: miniMAP Add user to your forum ignore list Reply with quote

flame wrote:
jel postoji full verzija ili samo demo?

nadam se da bi u skoroj buducnosti trebala biti full verzija dostupna na download, kad bude napisat cu to ovdje...

godot wrote:
Reklamiraj se vise. Reklama, reklama i onda jos malo reklama. Rasiri rijec Smile Jer ako ljudi "znaju" za njegov soft, a ne znaju za tvoj onda je tvoj za ku*ac makar je xxx puta bolji.

to si u pravu totalno.

_________________
Bolje biti malo lud, nego malo pametan.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Daemon.eVo



Joined: 25 Sep 2004
Posts: 5

PostPosted: 25.09.2004 12:33    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Pa di si Care, odlučio ti malo u javnost iznjet stvari, a? Cijenim to, cijenim.

Naravno, uz priču nisi naveo neke stvari;

- ja sam ti pomogao oko MobyMapa, ne puno, ali neke stvari sam ti sugerirao i testirao
- ja sam testirao taj softver u suradnji s HTmobileom (R.I.P., sad je T-Mobile), i davao ti povratne informacije
- ja sam ti ponudio novac za razvoj aplikacije, ponudio sam ti avansno plaćanje, i ponudio sam ti 50% zarade od prodaje mapa
- trebalo ti je samo 3 mjeseca da se odlučiš (da nećeš)
- da ne spominjem BISER kad si se osokolio i poslao HTu email, bez moje suglasnosti, da bi ti samostalno prodavao mapu preko HTa, iako sam ti ja rekao jedno 66 puta da nemaš šanse sam napraviti išta tamo
- pola sata nakon što je HT dobio mejl od tebe, zvali su mene, i forwardali mi tvoj mejl i rekli da si smiješan, kao što sam ja tvrdio da će se desiti
- itd itd, ovo je dovoljno

Omikronov (i moj) MiniMap, priznam, nije toliko lijep kao MobyMap, ali mi imamo sve detalje u gradu, sve ulice do najmanje jednosmjerne ulice dugačke 2 metra i manje više sve gradove u RH. Funkcionalnost traženja objekata i ulica, itd itd. Nije točno da je sporiji X puta od Mobyja, zadnji build Minimapa je na T610 duplo brži od MobyMapa. Ali to nije bitno.

Bitno je da je Omikron u 5 dana nakon što smo se upoznali počeo prodavati Alkotest i Multitečaj na HTmobileu. Zarada nije sky-high, ali na dva mala softvera, niti može biti. Bitan je time frame u kojem se odvijalo to sve, dok je tebi trebalo XYZ nagovaranja s moje strane, Stevica je u 4 dana shvatio da je to dobra prilika i krenuo u partnerstvo samnom, koje svaki tjedan rodi novu ideju koju je HT spreman reklamirati i prodavati.

Što se tiče plagijata, mape na digitalnim uređajima su stare koliko i ideja o pixelu. I ja i ti smo plagijati GPS uređaja, a GPS uređaji su plagijati papirnatih mapa, a papirnate mape su plagijati navigaciji po zvijezdama i planinama. Tako da mi je sama ideja da je MiniMap plagijat MobyMapa smiješna ako se iz priče izostavi čega sve je plagijat MobyMap. VIP.navigator?

Da zaključim, naravno da je sad problem što sam ja kad sam shvatio da nećeš htjeti surađivati samnom iza leđa počeo razvijati istu aplikaciju, i što je sad ta aplikacija u komercijalnoj ponudi, i ljudi ju kupuju. Jebiga, za to smo se borili - kapitalizam do kraja. Don't like it? Don't play it. I naravno, to je sad "plagijat" =)

Stej bjutiful!

_________________
========
eVolution
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
sivko



Joined: 25 Sep 2004
Posts: 1

PostPosted: 25.09.2004 13:34    Post subject: A vidio sam da mi nesto ne stima :) Add user to your forum ignore list Reply with quote

sorry brate carre, ali nakon sveg izrecenog od strane deamon.evo mislim da nemas nikakvog poduzetnickog duha i vjerovatno si ti jedini kriv sto projekt mobyMAP nije uspio.
Back to top
View user's profile Send private message
carr



Joined: 13 Nov 2003
Posts: 1397
Location: Karlovac

PostPosted: 25.09.2004 13:45    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Daemon.eVo wrote:
- ja sam ti pomogao oko MobyMapa, ne puno, ali neke stvari sam ti sugerirao i testirao
- ja sam testirao taj softver u suradnji s HTmobileom (R.I.P., sad je T-Mobile), i davao ti povratne informacije

testirao si softver u toj mjeri kolko i ljudi s ovog foruma, downloadao ga i reko "cuj stari to je dobro al ono ne valja". al dobro, nije to bitno sad...

Daemon.eVo wrote:
- ja sam ti ponudio novac za razvoj aplikacije, ponudio sam ti avansno plaćanje, i ponudio sam ti 50% zarade od prodaje mapa
- trebalo ti je samo 3 mjeseca da se odlučiš (da nećeš)

ponudio si nam uvjete u kojima mi dobivamo jednaki udio u prodaji mapa kao i ti.
znaci mi koji smo dobili ideju, osmislili program, sprogramirali editor i aplikaciju i izmislili format dobijemo jednako ko i ti (btw. od ukupne cijene mapa to je 25% za nas, samo da ljudi skuze o cemu pricamo) koji je posrednik u cijeloj prici.

ko voli nek izvoli, mi smo to odbili jer nismo nikako mogli prihvatiti cinjenicu da tvoj udio u cijeloj prici ispadne jednak kao i nas. nisu mi novci tolko bitni, jer da jesu uzeo bi tvoju ponudu odma i vec bi sada imao novaca, vec vaznija mi je cinjenica da netko uzima iste pare za moj trud i rad.

Daemon.eVo wrote:
- da ne spominjem BISER kad si se osokolio i poslao HTu email, bez moje suglasnosti, da bi ti samostalno prodavao mapu preko HTa, iako sam ti ja rekao jedno 66 puta da nemaš šanse sam napraviti išta tamo
- pola sata nakon što je HT dobio mejl od tebe, zvali su mene, i forwardali mi tvoj mejl i rekli da si smiješan, kao što sam ja tvrdio da će se desiti

mejl nisam poslao ja nego jedna osoba s ovog foruma koja nam je htjela pomoci.
a da smo smijesni, vjerojatno i jesmo jer smo klinci.

Daemon.eVo wrote:
Omikronov (i moj) MiniMap, priznam, nije toliko lijep kao MobyMap, ali mi imamo sve detalje u gradu, sve ulice do najmanje jednosmjerne ulice dugačke 2 metra i manje više sve gradove u RH. Funkcionalnost traženja objekata i ulica, itd itd. Nije točno da je sporiji X puta od Mobyja, zadnji build Minimapa je na T610 duplo brži od MobyMapa. Ali to nije bitno.

zavrtio sam ga na svom siemensu i sporiji je x puta od mobymapa.
to se na kraju krajeva vrlo lako provjeri jer su oba dostupna za download.

Daemon.eVo wrote:
Što se tiče plagijata, mape na digitalnim uređajima su stare koliko i ideja o pixelu. I ja i ti smo plagijati GPS uređaja, a GPS uređaji su plagijati papirnatih mapa, a papirnate mape su plagijati navigaciji po zvijezdama i planinama. Tako da mi je sama ideja da je MiniMap plagijat MobyMapa smiješna ako se iz priče izostavi čega sve je plagijat MobyMap. VIP.navigator?

neznam, ako ljudi iz vipa ne tvrde da je mobymap plagijat njihovog proizvoda, ipak mislim da - ne.

Daemon.eVo wrote:
Da zaključim, naravno da je sad problem što sam ja kad sam shvatio da nećeš htjeti surađivati samnom iza leđa počeo razvijati istu aplikaciju, i što je sad ta aplikacija u komercijalnoj ponudi, i ljudi ju kupuju. Jebiga, za to smo se borili - kapitalizam do kraja. Don't like it? Don't play it. I naravno, to je sad "plagijat" =)

naravno. igramo se biznismena.

Daemon.eVo wrote:
Stej bjutiful!

olvejs.

da zakljucim, nije poanta ovog posta bila da cmoljim "buhuhu ukrali mi ideju" jer ionako je bilo samo pitanje vremena kad ce se to dogoditi.

@sivko: mozda si djelomicno u pravu, al nije istina da projekt nije uspio, aplikacija ce se prodavati preko Vip-a.

_________________
Bolje biti malo lud, nego malo pametan.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Daemon.eVo



Joined: 25 Sep 2004
Posts: 5

PostPosted: 25.09.2004 14:07    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

"aplikacija ce se prodavati preko Vip-a."

Good luck!

_________________
========
eVolution
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
SINteX



Joined: 08 Sep 2003
Posts: 475
Location: Zagreb

PostPosted: 29.09.2004 20:13    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

@car: ovo uopce nije potrebno raspravljati,... u poslu nema ljubavi i prijateljstva samo partnerstva.
neznam kako je prica pocela, ali svi ljudi koje si uvukao u ovaj projekt uvukao si sam, ako te netko "pokrao" onda ti je to dobra skola. trebas biti brzi i pametniji ako zelis svoju ideju progurati do kraja. uvijek treba razmotriti mogucnost patentiranja, ali mislim da je to u ovom slucaju glupo zar ne Smile

razmisli ako ste sa 19 godina napravili ovakav projekt, tko zna sto cete raditi sa 25,.... Smile


pozdrav daemon,... odkud ti na plazi ?? Smile

_________________
You can't, You won't and you don't stop!
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
carr



Joined: 13 Nov 2003
Posts: 1397
Location: Karlovac

PostPosted: 29.09.2004 20:57    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

SINteX wrote:
razmisli ako ste sa 19 godina napravili ovakav projekt, tko zna sto cete raditi sa 25,.... Smile

zavrsit faks nadam se Smile

_________________
Bolje biti malo lud, nego malo pametan.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Mislav



Joined: 02 Oct 2003
Posts: 2

PostPosted: 30.09.2004 10:27    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Dragi Deamone.eVo, ponekad mi je stvarno drago što mi je novinarstvo profesija.
Ovim putem bih ti se želio zahvaliti na tvome egu i bahatosti. Rijetko kada netko ovako javno prizna da je pokrao nekog... pa makar ti to stavljao pod navodnike.

Kao što si i sam rekao, ovo je "kapitalizam do kraja" i vrijeme je da ja preko tebe zaradim neku "extra kintu".

Naravno, to što ste firma partner HTmobile-a dolazi kao šlag na tortu. Možeš li mi ponoviti još jednom, za moju dušu, onu rečenicu gdje pišeš kako su oni znali za sve ovo?

Srdačan pozdrav,

Mislav
Back to top
View user's profile Send private message
Daemon.eVo



Joined: 25 Sep 2004
Posts: 5

PostPosted: 01.10.2004 17:01    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Tko su oni, i što je sve ovo? Specificiraj.

_________________
========
eVolution
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
_butch



Joined: 10 Sep 2003
Posts: 870
Location: Maichno, Krlovc

PostPosted: 01.10.2004 21:59    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

kao nezavisni recezent uzeo sam testirati mobyMap i miniMap na Siemensu C65.

Testiran je brzina loadanja - gle je po mom misljenju mobyMap malo brzi dok miniMap ne kaska puno za njim.
Dizajn mobyMapa mi je oku ugodniji, po meni ima vise detalja, i ima ikonice pojednih vaznijih gradjevina koje na miniMapu nisam mogo ukljuciti i da sam bas htio.

Trazenej ulica u mobyMapu - dovoljno je ukucati samo 1. slovo ulice i izlista sve ulice. veoma zgodno. miniM to nema.
i ovako mogu do krajaj svijeta..

i secer na kraju - 2/3 pokretanja mi se miniM srusio. u do the math

_________________
FRENCH GUARD: No chance, English bed-wetting types.
I burst my pimples at you and call your door-opening request a silly thing, you tiny-brained wipers of other people's bottoms!
Flikrac
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
Daemon.eVo



Joined: 25 Sep 2004
Posts: 5

PostPosted: 02.10.2004 01:19    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Watever.

Ti si uspoređivao 2 ista grada?

Search - da mogli smo stavit search po jednom slovu, no Karlovac ima ulica kao jedan kvart u Zagrebu, i kad ukucaš slovo M, vrati ti petsto ulica sa slovom M. Kad ukucaš Mar, e onda je taj izbor fakat sužen (Martićeva, Mar-štajaznam-koja), tako da su 3 slova DOBAR feature, ne loš.

I šećer na kraju, niko nije rekao da je C65 na listi podržanih mobitela. Ziher i MobyMap ima dva tri modela mobitela na kojima radi lošije. Odi na M Zonu (t-zonu) i nađi C65 u drop down meniju.

Dosta ovog, idem skinut statistike prodaje MiniMapa i Alkotesta za jučerašnji dan.

_________________
========
eVolution
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
che.UP
mi3.crew


Joined: 07 Sep 2003
Posts: 2320
Location: zagreb

PostPosted: 02.10.2004 09:07    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Daemon.eVo wrote:
Dosta ovog, idem skinut statistike prodaje MiniMapa i Alkotesta za jučerašnji dan.


oces ih podijelit sa nama?

_________________
UP | TypeTester | Accommodations App
Meni u Firefox-u ne radi AJAX
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Daemon.eVo



Joined: 25 Sep 2004
Posts: 5

PostPosted: 02.10.2004 10:18    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

=) Pa ja nebi, to je ipak neka tajna, što moja, što HTova (Tova), što od mojih partnera.

_________________
========
eVolution
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
che.UP
mi3.crew


Joined: 07 Sep 2003
Posts: 2320
Location: zagreb

PostPosted: 02.10.2004 12:22    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

aha znaci to si napisao u raznim formulacijama barem tri puta samo da kazes "haha moj se prodaje na htu, iako sam ti pobro ideju"
kolko ono imas godina? :)

whatever.

:*

_________________
UP | TypeTester | Accommodations App
Meni u Firefox-u ne radi AJAX
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Plagijati All times are GMT + 1 Hour
Goto page 1, 2  Next
Page 1 of 2

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group