Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
freehand X pitanje

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Vektor
View previous topic :: View next topic  
Author Message
spike



Joined: 15 Sep 2003
Posts: 44
Location: Zagreb

PostPosted: 07.10.2003 22:09    Post subject: freehand X pitanje Add user to your forum ignore list Reply with quote

daklem, imam problem u freehandu 10

osim sto mi je export fajlova totalno sjeban (linije su rasječene) i flash preview mode izgleda daleko ljepše, ima par bugova, pa me zanima ima li riješenje..

.. napravim novi layer, počnem crtat po njemu sa penom, malo okolo sa krivuljama se igram,, ocu premjestit jednu tocku sa jednog mjesta na drugo, to i da uspije, sve oke, ali mi se cijeli layer zbrise i kao da crtam po bg-u bezveze...
onda napravim ctrl+z i istu akciju, a onda primi normalno...?

_________________
Oko za oko, jezik za zube
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
4thshadow
mi3.crew


Joined: 07 Sep 2003
Posts: 1640
Location: zg via pola

PostPosted: 07.10.2003 22:32    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ono s lejerima s meni ne desava, pa ti ne znam kako pomoc.

koji eksport ti je sjeban? eps, ai, fh9, swf?

_________________
the.bitchy.corner
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
spike



Joined: 15 Sep 2003
Posts: 44
Location: Zagreb

PostPosted: 07.10.2003 22:37    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

export u sve moguce formate ne valja..
tako da kad zelim raditi prev necega sto radim, moram sejvat kao .fh10 pa otvorit u flesu da mogu exportati u gif/jpg/png/(...), onda je ok...

linije nazubljenje, tanke...ne kuzim...

_________________
Oko za oko, jezik za zube
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
4thshadow
mi3.crew


Joined: 07 Sep 2003
Posts: 1640
Location: zg via pola

PostPosted: 07.10.2003 22:41    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ne kuzim ni ja, meni svaki gore navedeni export radi ok.

_________________
the.bitchy.corner
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
spike



Joined: 15 Sep 2003
Posts: 44
Location: Zagreb

PostPosted: 07.10.2003 22:46    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

evo sto se dogadja

http://spike.uchee.net/tak.gif
...

_________________
Oko za oko, jezik za zube
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Bond



Joined: 16 Sep 2003
Posts: 536
Location: Downtown

PostPosted: 08.10.2003 01:03    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ne bi se štel mešat ali FH je najveći kreten što se tiće exporta. To sam skužio dok sam radio u Školskoj knjizi. Zašto je kreten objasnit ću drugi put. sad sam malo u dudi pa mi se ne da pisat Smile
Back to top
View user's profile Send private message
4thshadow
mi3.crew


Joined: 07 Sep 2003
Posts: 1640
Location: zg via pola

PostPosted: 08.10.2003 09:18    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

hm....

probavala sam i ima neki problem sa eksportom u gifu i psd-u, nije mi sjebo fajl kao tebi, ali prekinuo je dvije tocke (fale 2 piksela).... linije nisu nazubljene. (anti-alias na 0)

ali sto se tice eps i ai eksporta, meni je uvijek sve ok.

_________________
the.bitchy.corner
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Phoenix
mi3.crew


Joined: 07 Sep 2003
Posts: 283
Location: Zgb

PostPosted: 08.10.2003 14:00    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

meni ovo izgleda ko privju u freehandu...?
mislim da on ima opciju da prikaze sve linije i fillove kao outline, i to onaj gadan privju samo da se snadjes i vidis di ti je sta, al nism nikad uspio "to" exportat...
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
ivan



Joined: 08 Sep 2003
Posts: 320
Location: Zagreb

PostPosted: 08.10.2003 18:44    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

meni isto to nekad valja, nekad ne valja, zato sad kad exportam u gif, prvo kopiram u PS i onda dalje sve iz PS-a

_________________
no ojro
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
mirakuli



Joined: 06 Oct 2003
Posts: 7
Location: Croatia

PostPosted: 08.10.2003 18:55    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Pozdrav!
Kakve su ti postavke exporta u Peferences, i Preferences/Redraw...
Tu bi se moglo kriti rjesenje...
Idea
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
4thshadow
mi3.crew


Joined: 07 Sep 2003
Posts: 1640
Location: zg via pola

PostPosted: 08.10.2003 21:51    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

preferences redraw nema nikakve veze s eksportom.... odnosi se na preview, a to ne utjece na eksport

_________________
the.bitchy.corner
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Bond



Joined: 16 Sep 2003
Posts: 536
Location: Downtown

PostPosted: 08.10.2003 22:04    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

4tHshadOw wrote:
preferences redraw nema nikakve veze s eksportom.... odnosi se na preview, a to ne utjece na eksport


Neznam kak su to rijesili u 10ci, ali verzija 9 (zadnja na kojoj sam radio) ima jedan nonsens kakav nisam vidio u životu. Uglavnom, razlikuje se rezultat na macu od onog na pcu, ali uvijek ispada sranje.
Primjer: Napravis nekaj u FH kaj ima neki txt i npr importanu sliku u 300dpi i očeš exportat u cmyk tiff. No chance. Kao prvo neda exportat u cmyk (totalni kretenizam).
Drugo, postavi u preferencesima da je redraw na 72 dpi i exportaj tu sliku u tif i otvori u PSu. Što dobiješ. Dobiješ cijeli rad u 72 dpi. Čak i importana slika koja je u FH na 300 kad se exporta ispada na 72. Vrati redraw na high res i eportaj sliku i sve će biti ok. Naravno u rgbu a ne u cmyku. Što je naravno za kurac (pardon na izrazu) jer šta će mi slika u rgbu koju moram prebacit u cmyk u PSu kad će mi se dogodit color shift...
Mi smo u studiju nakon mnogo pokusa zaključili da kreten radi screenshot ekrana, ili nešto slično, jer nama razloga da on sliku koja je importana u FH na 300 dpi odjednom sreže na 72, samo radi previewa. A da ne govorim o nemogućnosti exporta u cmyk.
Sad će se neko pametan sjetit reć, pa exportaj u eps pa onda rasteriziraj u PSu u tif. Ma jebote, pa to bi trebao biti profesionalni alat koji može i mora radit tako trivijalne stvari kao export u tiff u cmyk...
Eto...
Back to top
View user's profile Send private message
hans
mi3.crew


Joined: 07 Sep 2003
Posts: 353
Location: ZG

PostPosted: 08.10.2003 22:21    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Lord Bond wrote:

Neznam kak su to rijesili u 10ci, ali verzija 9 (zadnja na kojoj sam radio) ima jedan nonsens kakav nisam vidio u životu....

isti drek i 10ka i MX

_________________
U74 [novi samo što nije]
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
4thshadow
mi3.crew


Joined: 07 Sep 2003
Posts: 1640
Location: zg via pola

PostPosted: 08.10.2003 23:13    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

lord: hm, za tiff export imas pravo, radi kretenski..... a to nisam ni primijetila jer radim exporte zaa tiff iz epsa pa u ps

_________________
the.bitchy.corner
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
IndigoBlue



Joined: 30 Sep 2003
Posts: 38

PostPosted: 09.10.2003 23:17    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

mene isto zahebava u zadnje vrijeme FH10 radio sam na 9-ci i nisam imo nikakvih
shranjha, kad exsportiram u bilo koji format (FH10) uvijek lose ispadne.....najbezboljnije
rjesenje je bilo kad bi sve exp. kao ai. kad nesto zapne pa iz ilustratora ili corela prebacim
u tiff ili eps....ali mi sad ni to ne radi kak se spada, postavke kod bilo koje kompresije
tj. prtevaranja u raster ne daju zadovoljavajuce rezultate....ocigledno je da freehand10 ima neki bug ...sto se tice cmyka i PS-a meni to radi sasvim pristojno ako se u FH dobro definira, ali najveci problem je u tome sto mi ciste linije postaju isprekidane i tanje kod 300
dpi-a sto mi se prije nije desavalo...pa ako neko zna kak da to rjesim jel sam vec totalno lud zbog toga....i samo jos pitanje ako nekom radi exp. bez isprekidanih i pixelastih linija
ak moze napisat koji win koristi (posto ovi xp imaju malo drugaciji bin. code)......

(ovo za tiff i cmyk uopce nema smisla trosit slova) jel bi se trebali vratit na pajser i let lampu

_________________
only god can judge me
Back to top
View user's profile Send private message
Bond



Joined: 16 Sep 2003
Posts: 536
Location: Downtown

PostPosted: 10.10.2003 00:08    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

4tHshadOw wrote:
lord: hm, za tiff export imas pravo, radi kretenski..... a to nisam ni primijetila jer radim exporte zaa tiff iz epsa pa u ps


No, vidiš. Zar to nije kretenski da zbog jedne operacije moraš raditi export u eps, pa rasteriziranje, koje ak je 300 dpi A4 ili A3 format moze potrajati, pa convert to cmyk pa save to tif... Ono, kavu popijem dok sve to napravim Smile

Nisam nikad radio s desetkom, ali sam čuo da masa ljudi hvali i dalje devetku kao najbolju verziju...
Back to top
View user's profile Send private message
4thshadow
mi3.crew


Joined: 07 Sep 2003
Posts: 1640
Location: zg via pola

PostPosted: 10.10.2003 16:07    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

kretenski or not (yes!), to je jedino sto funkcionira, pa dok ne sloze nesto bolje nemam izbora kao ni ostali....

_________________
the.bitchy.corner
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Vektor All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group