Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
css layout without position: absolute? how?

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Client-side
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Sulien



Joined: 04 Jan 2004
Posts: 2905
Location: Zagreb

PostPosted: 25.09.2004 20:20    Post subject: css layout without position: absolute? how? Add user to your forum ignore list Reply with quote

Tricky CSS question Smile
Zna netko kako da napravim ovakav turbo-originalni layout DIVovima:

bez apsolutnog pozicioniranja?
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
keye



Joined: 24 Nov 2003
Posts: 2465
Location: Paris - France

PostPosted: 25.09.2004 20:54    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ja bih porbala ovako
sve u "container"

Quote:
<div id="container">
<div id="nav"></div>
<div id="main">
<div id="hea"></div>
<div id="bod"></div>
</div>
</div>

note: nav {float: left}



onako na brzaka bi trebalo raditi ako nisam nesto falila Smile

_________________
Google is a blind person
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
budha



Joined: 02 Mar 2004
Posts: 1377
Location: Osijek

PostPosted: 25.09.2004 21:09    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Code:
<div style="float: left; width: 200px; height: 550px; border: 3px solid #FF0000;">nav</div>
<div style="float: left; width: 580px; height: 550px;">
   <div style="float: left; width: 100%; height: 150px; border: 3px solid #00FF00;">hea</div>
   <div style="float: left; width: 100%; height: 400px; border: 3px solid #0000FF;">bod</div>
</div>
?

edit: sad tek vidim da je keye napisala brze (i bolje Smile

btw. cemu to?

_________________
I hate to advocate drugs, alcohol, violence, or insanity to anyone, but they've always worked for me.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Sulien



Joined: 04 Jan 2004
Posts: 2905
Location: Zagreb

PostPosted: 26.09.2004 12:32    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Hvala! Smile Nisam se sjetio grupirati ova dva u jedan div, niti sam znao da svi trebaju floatati lijevo, ne samo nav...

Nisam mogao koristiti apsolutno jer je sve to u još jednom div-u koji ima margin-left i right na auto, znači centriran. Tu dolazi problem jer vaša ideja radi dok se to ne nalazi u nekom drugom div-u, ali ovako se raspadne. Igrao sam se width-ovima jaako dugo dok nisam pogodio kombinaciju kad se to drži skupa i u FF i IE -- na kraju se to svelo na slijepo napikavanje po intervalima od 5 piksela, ali sam uspio, i smeta me što ne shvaćam kako...

Svi znamo za loše renderiranje u IE-u, ali ima nešto u FF što me užasno smeta, a to je kad u tom svom layoutu stavljam padding na neki od div-ova, on ga povećava usprkos apsolutno zadanoj širini. Happened to anyone? Problem je toliki da me stavlja u iskušenje da puknem to u tablicu, ne css... Sad
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
keye



Joined: 24 Nov 2003
Posts: 2465
Location: Paris - France

PostPosted: 26.09.2004 13:27    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Sulien wrote:
Tu dolazi problem jer vaša ideja radi dok se to ne nalazi u nekom drugom div-u, ali ovako se raspadne.


ne kuzim tocno gdje je problem ako je sve u jednom divu koji je centriran.
baci pogled malo na moj sajt uvijek mi je centriran bez apsolutnih pozicija tako da se unutra nema sta puno raspadati Smile

_________________
Google is a blind person
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
che.UP
mi3.crew


Joined: 07 Sep 2003
Posts: 2320
Location: zagreb

PostPosted: 26.09.2004 14:53    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Sulien wrote:
Svi znamo za loše renderiranje u IE-u, ali ima nešto u FF što me užasno smeta, a to je kad u tom svom layoutu stavljam padding na neki od div-ova, on ga povećava usprkos apsolutno zadanoj širini. Happened to anyone? Problem je toliki da me stavlja u iskušenje da puknem to u tablicu, ne css... :(


to je zbog razlicitog box modela u IE i FF...
naime, padding po specifikaciji ne spada u sirinu sadrzaja nego se dodaje na nju. http://www.w3.org/TR/CSS21/box.html
znaci da je ukupna sirina boxa = sirina sadrzanja + padding + border + margin
u biti, da te ne zbunim mislim da ces se bolje snac ovdje - http://www.tantek.com/CSS/Examples/boxmodelhack.html

druga bitna stvar, bas sto se tice tog box modela, je da moras imat pravilno definiran doctype (znaci sa urlom do njegovog dtd-a, npr. <!DOCTYPE html PUBLIC "-//W3C//DTD XHTML 1.0 Transitional//EN" "http://www.w3.org/TR/xhtml1/DTD/xhtml1-transitional.dtd">) jer jedino tako browser zna koji box model da koristi... tj sa doctypeom stavljas browser u standardni mod, dok bez njega browser renderira onako kako misli da ti hoces a ne onako kako si mu rekao :)

_________________
UP | TypeTester | Accommodations App
Meni u Firefox-u ne radi AJAX
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Sulien



Joined: 04 Jan 2004
Posts: 2905
Location: Zagreb

PostPosted: 26.09.2004 16:03    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Pa čitao sam, naravno, specifikacije svojevremeno, i Tantek Celik hack sam naučio još davno, samo sam čini se previdio da 'width' određuje širinu contenta, ne boxa Smile thnx Che

Stvar je u tome što sam uvijek radio na IE pa sam se naučio krivo.

@che: pazio sam i na dtd

@keye: ozbiljno, raspalo mi se samo zbog centriranja... ne znam više u kojem browseru. Naravno, ne isključujem mogućnost ljudske pogreške jer su možda širine prevelike, idem sada to složiti kako se spada pa javim
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Sulien



Joined: 04 Jan 2004
Posts: 2905
Location: Zagreb

PostPosted: 27.09.2004 14:25    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Evo, zahvaljujući vašoj podršci napravio sam kako se spada

http://nippur.irb.hr/~mislav/euraslic/preview.html

Uljepšavam (volonterski) sajt jedne konferencije za sljedeću godinu, žena mi je rekla da se ne trebam baš ubiti od posla, samo da to izgleda kako-tako, a oni će dodavati sadržaj... Budući da je konferencija o 'open waters - open sources', meni palo na pamet da pitam Vatru da li mogu iskoristiti "Tresak"... i dao mi je, dobar čovjek Smile

Nije neki dizajnerski pothvat ali eto, za na brzinu je dobro... sve je u css-u i drži se dobro, makar ga još moram vjerojatno tweakati za ie5.x

Ima i splash stranica ali nije još gore...
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
keye



Joined: 24 Nov 2003
Posts: 2465
Location: Paris - France

PostPosted: 27.09.2004 14:41    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

hej mislim da ti je bolje ako definiras cursor:hand u onom acronym-u, nekako mi ovako nema smisla Smile
ideja je dobra ali su mi ove forme malo nesretne, izgledaju mi nabacane bez puno razmisljanja.
i jos onaj menu: font mi je prevelik i tanak, da ti je deblji i manji bio bi ljepsi.

ostalo kul Smile

_________________
Google is a blind person
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
che.UP
mi3.crew


Joined: 07 Sep 2003
Posts: 2320
Location: zagreb

PostPosted: 27.09.2004 16:55    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

keye wrote:
hej mislim da ti je bolje ako definiras cursor:hand u onom acronym-u, nekako mi ovako nema smisla :)


bolje onda cursor: help jer ce hand asocirat na link :)

_________________
UP | TypeTester | Accommodations App
Meni u Firefox-u ne radi AJAX
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
keye



Joined: 24 Nov 2003
Posts: 2465
Location: Paris - France

PostPosted: 27.09.2004 16:56    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

che.UP wrote:


bolje onda cursor: help jer ce hand asocirat na link Smile


lapsus calami, htjela sam i ja reci help Very Happy

_________________
Google is a blind person
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
che.UP
mi3.crew


Joined: 07 Sep 2003
Posts: 2320
Location: zagreb

PostPosted: 27.09.2004 16:57    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

keye wrote:
che.UP wrote:


bolje onda cursor: help jer ce hand asocirat na link :)


lapsus calami, htjela sam i ja reci help :D


da da, sad se izvlaci :)

_________________
UP | TypeTester | Accommodations App
Meni u Firefox-u ne radi AJAX
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
keye



Joined: 24 Nov 2003
Posts: 2465
Location: Paris - France

PostPosted: 27.09.2004 17:08    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

a moram probat Very Happy

_________________
Google is a blind person
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Sulien



Joined: 04 Jan 2004
Posts: 2905
Location: Zagreb

PostPosted: 27.09.2004 20:25    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

keye wrote:
hej mislim da ti je bolje ako definiras cursor:hand u onom acronym-u, nekako mi ovako nema smisla Smile

stavljeno, ali očito nije updateano online... acronym ne vrijedi bez kursora

Quote:
ideja je dobra ali su mi ove forme malo nesretne, izgledaju mi nabacane bez puno razmisljanja.

Bingo. Smile

Quote:
i jos onaj menu: font mi je prevelik i tanak, da ti je deblji i manji bio bi ljepsi.

I meni je isto ružan. Nisam se još pozabavio time

Hvala na kritikama i pomoći, ispravit ću ove sitnice, a dizajn generalno će ostati kakav jest jer se trenutno nečim drugim sad bavim, a i mislim da je to dovoljno ok za ljude koji će ići na konferenciju -- za koje se usudim reći da im je ukus malo... awkward Wink Jednom sam za sličan seminar (ali ne internacionalan) složio jedan (barem meni) neuspjeli dizajn na kojem je bila (nacrtana vektorima) knjižničarka koja svira klavir (koji je zapravo knjiga) a preko nje snajperski nišan. Konferencija se zvala "ne pucajte u knjižničarku" pa su tako i htjeli; ja nisam baš bio zadovoljan, ali na zadanu temu nisam znao bolje. Meni je dizajn bio neuspjeli, ali polaznici seminara su bili oduševljeni 'idejom'. A da ne govorim o webu... Embarassed But I'm still young and learning Rolling Eyes A najviše u životu sam naučio ovdje, na mi3.
Smile
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Client-side All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group