Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
jeka.hr

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Web stranice
View previous topic :: View next topic  
Author Message
d0nut



Joined: 23 Sep 2004
Posts: 38

PostPosted: 27.09.2004 10:43    Post subject: jeka.hr Add user to your forum ignore list Reply with quote

www.jeka.hr
malo je siromašan dizajn, al meni se sviđa :)
budite nježni.
Back to top
View user's profile Send private message
ars



Joined: 19 Feb 2004
Posts: 1444
Location: splite moj

PostPosted: 27.09.2004 10:54    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

koji dizajn? ja ga ne vidim.. Question
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Philatz



Joined: 22 Sep 2003
Posts: 3176
Location: Zagreb/Croatia .. London/UK

PostPosted: 27.09.2004 11:02    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ima dizajna. kuzim sto si htio, minimalizam, brz loading itd.. ili ne? ma dobro, nema veze. ono sto sam htio reci je to da kada vec i radis ovakav jedan jednostavan (text-only) web site onda ti je glavno (a i jedino, jer nemas grafike) srediti taj text da izgleda najbolje moguce. Sve je ok poslozeno no mogao si taj font malo jos iztweakat i napravit nekakvu cjelinu od svega toga. mozda sa manjim fontom, mozda sa manjim razmacima a mozda i sa pokojom grafikom tu i tamo da se ipak dobije nekakav dojam punijeg sitea. kaj da kazem, nisi napravio totalno sranje jer je tehnicki gledano site sasvim ok, no fali ti daj nekakav "dizajn touch" - dalo bi se jos tu stosta napraviti.

_________________
Danger Global WarmingMidnight FormulaKunstterrorist Organisationflickrlatz
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
d0nut



Joined: 23 Sep 2004
Posts: 38

PostPosted: 27.09.2004 11:09    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ove komentare ću shvatiti kao komplimente, bez obzira na njihovu izvornu namjeru. :)

Siguran sam da bi sajt bio super da je font nečitljivo malen i da ima kakvih bespotrebnih ::dvotočaka:: ili >>strelica, xe xe xe. E, da, i zaboravio sam negdje ubacit pixel font, damn! :)

Ne, sad ozbiljno, ovo sam jučer složio tek toliko da isprobam layout sa dva (dobro, tri) stupca i nijanse sive i Trebuchet MS (kojeg sam do sada obilazio), i na kraju sam sve od nule napravio u jednom popodnevu.

Tako da je to zapravo WIP, još postoji mogućnost da se puknu neki neupadljivi grafički elementi unutra, ali meni ovo izgleda vrlo ugodno i promjene neće odvesti dizajn (ili izostanak istog) daleko od ovakvog kakav je. Možda neka neupadljiva pozadina umjesto ove flat sive lijevo i desno?

Tnx na fidbeku.
Back to top
View user's profile Send private message
Philatz



Joined: 22 Sep 2003
Posts: 3176
Location: Zagreb/Croatia .. London/UK

PostPosted: 27.09.2004 11:21    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

e da je WIP onda si mogao stavit tamo, ovako mi smatramo da je ovo gotovi proizvod. Wink no ajd dosta o tome.

Koliko sam ja skuzio iz sitea a i ovoga sto si rekao - ti zelis sloziti nekakav blog-like web site? ili?
jer ako to zelis onda kazem ti, isformatiraj malo text, slozi neki bg, tu i tamo neku grafikicu and that's it.

_________________
Danger Global WarmingMidnight FormulaKunstterrorist Organisationflickrlatz
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
ars



Joined: 19 Feb 2004
Posts: 1444
Location: splite moj

PostPosted: 27.09.2004 11:27    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

quote phil
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
TYPE01



Joined: 12 Sep 2003
Posts: 1158

PostPosted: 27.09.2004 11:54    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Prvo sam pomislio da je riječ o CSS layoutu - no nije. Site jest pregledan, no nema tu previše dizajna.
Back to top
View user's profile Send private message
maratz
mi3.crew


Joined: 24 Nov 2003
Posts: 1207
Location: ZAG

PostPosted: 27.09.2004 12:21    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

d0nut wrote:
Siguran sam da bi sajt bio super da je font nečitljivo malen i da ima kakvih bespotrebnih ::dvotočaka:: ili >>strelica, xe xe xe. E, da, i zaboravio sam negdje ubacit pixel font, damn! Smile
Kad dizajniraš, probaj koristiti ono što ti se sviđa, a ne izbjegavati ono što ti se ne sviđa.

Naslovi su ti obični i neatraktivni. Koristiš previše vizualnih elemenata za razdvajanje od ostalog teksta, koji sami sebe guše.

I kako nema dizajna? Dole je 'Get Firefox' ikonica.

_________________
STOP HITTING YOURSELF! | NETIQUETTE | TYPETESTER | Hypertext rulez™ | CREATIVE NIGHTS | ACCOMMODATIONS
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
d0nut



Joined: 23 Sep 2004
Posts: 38

PostPosted: 27.09.2004 12:59    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Evo jedan kolektivan odgovor...

Philatz - ako pod blog-like misliš na klasičnu strukturu jedan stupac lijevo, jedan desno i svi se odma snađu - da; ja sam jedan od onih dinosaura koji preziru flash, DHTML i slično. Bio sam čak u napasti da stavim na sve neki fixed width terminalski font :)

TYPE01 - dizajna nema, makar brijem da je nedostatak dizajna bolji od kričavog (i/ili nepotrebnog) viška dizajna... fakat, istina da izgleda kao pjur CSS, možda i bude, ali sumnjam. Lakše mi je (i sigurnije glede kros-brauzer kompatibilnosti) tablicama.

marac - Dobar savjet :) Na naslovima moram poraditi, u međuvremenu malo uređujem lijevi stupac... A Firefox ikonica rula! Na čelo bi si ju stavio.

Javim kad napravim update pa da jopet prokomentirate malo :)
Back to top
View user's profile Send private message
carr



Joined: 13 Nov 2003
Posts: 1397
Location: Karlovac

PostPosted: 27.09.2004 14:49    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

1) boje su ti lose, crvena, tamno crvena i plava nejdu jedna uz drugu u ovom slucaju. promjeni malo boje.
2) www.jeka.hr nema potrebe da pise gore, jer mislim da svi znaju procitat iz adress bara gdje su.
3) ((( i ))) stvarno nisu potrebni, ni ne izgledaju dobro.

ja bi jos:
- smanjio font malo (za jedan red velicine)
- za "get firefox" stavio tekstualni link, jer ako nemam apsolutno nijednu sliku ne web-u, nemora onda jedina koju imam biti od nekog drugog sajta.
- smanjio razmake izmedju elemenata. ako se radi minimalizam, onda bi to tako izveo.

moje misljenje naravno.

_________________
Bolje biti malo lud, nego malo pametan.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
lizzard



Joined: 08 Feb 2004
Posts: 17

PostPosted: 28.09.2004 00:10    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

marac wrote:
Kad dizajniraš, probaj koristiti ono što ti se sviđa, a ne izbjegavati ono što ti se ne sviđa.


wtf?? Shocked
Ajd abjasni razliku
Back to top
View user's profile Send private message
Chombila



Joined: 22 Dec 2003
Posts: 248

PostPosted: 29.09.2004 18:45    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

jednostavno, ukusno i sve radi... Very Happy
Back to top
View user's profile Send private message
proba5



Joined: 30 Sep 2004
Posts: 13

PostPosted: 30.09.2004 21:11    Post subject: Re: jeka.hr Add user to your forum ignore list Reply with quote

d0nut wrote:
www.jeka.hr
malo je siromašan dizajn, al meni se sviđa Smile
budite nježni.


Meni se svida. Mozda da izbacis natpis www.jeka.hr .
A umjesto ((( ))) stavis vas logo (ali preko oba stupca kao sto su postavljene zagrade).
Slazem se da ikonicu za firefox treba zamjeniti s tekstualnim linkom.
Back to top
View user's profile Send private message
d0nut



Joined: 23 Sep 2004
Posts: 38

PostPosted: 02.10.2004 21:19    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Drago mi je da netko dijeli moju viziju... "ČOEČE, IMAM VIZIJU!" Very Happy

Mmmda, ak ubacim logo, firefox ostaje (možda ga samo desećurejtam), ak nebu loga, firefox ide u tekst.
Ovo www.jeka.hr možda svedem na samo jeka.
A zagrade su mi prirasle srcu... tja, ne znam kaj bum žnjima.
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Web stranice All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group