Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
Illustrator pitanja

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Vektor
View previous topic :: View next topic  
Author Message
koprolog



Joined: 01 Oct 2004
Posts: 8
Location: fotelja

PostPosted: 01.10.2004 12:36    Post subject: Illustrator pitanja Add user to your forum ignore list Reply with quote

Pipam malo po programu i još uvijek me nije dovoljno oduševio, vjerovatno sto ga jos uvijek ne znam koristiti.

Prvo pitanje se odnosi na arrange object gore dole, naime nikako nemogu na tipkovnici iskoristiti shortcutove. Iako sam pokusavao to promjeniti u shortcut setupu. (koristim PC)

drugo pitanje. Muči me brush kako da dobijem da mi linija bude tanka npr. tanja od 1pt. Kada u strokesima to podesim vraca me na 1. Da li to riješavate veličinom dokumenta ili kako. jer većina brusheva na A4 formatu izgleda preveliko...
Osobno me nervira to što nisam uspio pencilom zatvoriti objekt osim ako to ne napravim sa joinom (sto izuzetno usporava crtanje) pa ako ima neka jednostavnija varijanta.
Eh da naravno ja sav čorav na velikom ekranu ne vidim te sitne točkice ručice i sl. može li se to nekako povecati ili povecati toleranciju kursora??

Ma imam još pitanja ali necu sada sve odjavascript:emoticon('Wink')jednom...
Wink Wink
Back to top
View user's profile Send private message
sasac



Joined: 23 Jan 2004
Posts: 248
Location: Zagreb

PostPosted: 01.10.2004 14:21    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Shortcutovi obicno ne rade na HR tipkovnici, stoga si promijeni na EN i trebali bi radit.

Strokes -> weight dopusta debljinu linije od 0.1 pt. Mozda si vrijednost upisao u krivu kucicu (Miter Limit). Meni radi.

Ako pencilom ne uspijes zatvoriti objekt onda ili nisi dovoljno zumirao pa je teze pogodit ili ti nesto ne valja s programom. Sct za zoom ti je "ctrl" + "+" ili "ctrl" + "-" ili drzis (nisam siguran za PC) "ctrl" + "Space" pa dobijes Magnifier tool. Skoro sve ko u PShopu.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
koprolog



Joined: 01 Oct 2004
Posts: 8
Location: fotelja

PostPosted: 01.10.2004 17:25    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

thnx SAS, ali sve sam to vec prije probao i nista. Da li je stvarno moguce da je prog los to mi se cinilo sumnjivo ali realno je moguce. Probat cu instalirati s nekog drugog cd-a. Mozda je i moguce da se pencilom zatvara i da ja nikako ne mogu pogoditi tocno mjesto, ali onda je stvarno potrbno imati mogucnost za podesavanje tolerancije udaljenosti. Priznajem da zvuci imbecilno ali u PS-u mi je sve to kud i kamo bolje... Sto se tice debljine linije on jmi uvijek pretvara u, kako si ti rekao, minimalno 0,1pt, ali samo ako to primjenim na vec nacrtani path. Cim probam ponovno povuc crtu s istim settingsima vrati se na 1. Opcija u appearanceu za povratak na bazni izgled mi je iskljucena...
Nista probat cu s novim prog.
Rolling Eyes
Back to top
View user's profile Send private message
tomislaw



Joined: 28 Mar 2006
Posts: 243
Location: Zagreb

PostPosted: 28.03.2006 00:55    Post subject: Re: Illustrator pitanja Add user to your forum ignore list Reply with quote

koprolog wrote:
Pipam malo po programu i jo? uvijek me nije dovoljno odu?evio, vjerovatno sto ga jos uvijek ne znam koristiti.

Prvo pitanje se odnosi na arrange object gore dole, naime nikako nemogu na tipkovnici iskoristiti shortcutove. Iako sam pokusavao to promjeniti u shortcut setupu. (koristim PC)

drugo pitanje. Mu?i me brush kako da dobijem da mi linija bude tanka npr. tanja od 1pt. Kada u strokesima to podesim vraca me na 1. Da li to rije?avate veli?inom dokumenta ili kako. jer ve?ina brusheva na A4 formatu izgleda preveliko...
Osobno me nervira to ?to nisam uspio pencilom zatvoriti objekt osim ako to ne napravim sa joinom (sto izuzetno usporava crtanje) pa ako ima neka jednostavnija varijanta.
Eh da naravno ja sav ?orav na velikom ekranu ne vidim te sitne to?kice ru?ice i sl. mo?e li se to nekako povecati ili povecati toleranciju kursora??

Ma imam jo? pitanja ali necu sada sve odjavascript:emoticon('Wink')jednom...
Wink Wink

Za ?ortkatove nebi znao, koristim prvenstveno Mac-a. Tam to ?ljaka.

Debljina brusheva se uglavnom definira pri kreiranju samog brusha, pa zato AI stavlja po?etnu vrijednost 1. Ako ?eli? stanjiti sam brush, dupli klik na brush, pa se tam poigraj s opcijama.

Kaj se zatvaranja putanja ti?e, pencil je, ko i paintbrush, prvenstveno zami?ljen za prostoru?no crtanje pomo?u tableta. Stoga nije niti predvi?eno zatvaranje putanja. Za fino pode?avanje putanja je ipak primarni alat pen.

Ne, ne mo?e se pove?at nod u AI-u. Stvar navike. Mene recimo u Corelu i FreeHandu pomalo ?ivciraju upravo velike to?ke.
________
Formula BMW history

Last edited by tomislaw on 07.02.2011 10:51; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website AIM Address MSN Messenger
matthew



Joined: 14 Feb 2006
Posts: 67
Location: Virovitica

PostPosted: 13.04.2006 12:53    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ajd da neotvaram novu temu...

zanima me kako se rade one "crte" u illustratoru, uglavnom, evo link:
http://www.mi3dot.org/gallery/original/947/
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
tomislaw



Joined: 28 Mar 2006
Posts: 243
Location: Zagreb

PostPosted: 13.04.2006 23:15    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

matthew wrote:
Ajd da neotvaram novu temu...

zanima me kako se rade one "crte" u illustratoru, uglavnom, evo link:
http://www.mi3dot.org/gallery/original/947/


Radi se o blendovima. Ukratko, definira? po?etni ocrt (stroke) ili objekt, definira? zadnji ocrt ili objekt. Me?u njima napravi? blend pomo?u blend alatke. Mo?e? imati i vi?e objekata/ocrta, ne nu?no dva, Dodatno pode?avanje radi? u blend optionsima. Obrati pa?nu na to kako se sam blend mijenja u ovisnosti o to?kama izme?u kojih si napravio blend. Poku?aj recimo napraviti blend ?etverokuta i zvijezde petokrake gdje blenda? gornju lijevu to?ku ?etverokuta i gornju to?ku petokrake, a nakon toga napravi blend izme?u istih objekata ali tako da odabere? neke druge to?ke.

Hmm, napravih screenshotove ekrana da ti to malo bolje ilustriram, al nemam pojma kak ih stavit u tijelo poruke. Kaj ?e? kad sam tudum za takve stvari.
________
Ford Fiesta picture

Last edited by tomislaw on 07.02.2011 10:51; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website AIM Address MSN Messenger
matthew



Joined: 14 Feb 2006
Posts: 67
Location: Virovitica

PostPosted: 14.04.2006 00:56    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

e, hvala tomislav... skižio sam, vrlo je jednostavno!

a sliku, digneš negdje na net, i samo je "prikeljiš" tu na forum... imaš tu neke ikonice prilikom unosa teksta, ono "Img" i "URL" i samo klikneš to, te zalijepiš putanju do slike, pa ponovno to da se zatvori... lagano!
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Vektor All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group