Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
odredjivanje boja

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> DTP i print dizajn
View previous topic :: View next topic  
Author Message
djipster
Guest





PostPosted: 13.10.2004 21:42    Post subject: odredjivanje boja Reply with quote

ovak dobio sam nekaj za radit i rekli su mi da koristim tocno oce boje...
dakle ..."boje su određene prema Chromosovim...crvena 538 (altern. 583)

plava 584 i zlatna (žuta) 713."...to su mi oni poslali mejlom...
e sad...kak da ja odredim koje su to boje???
tnx
Back to top
triple



Joined: 03 May 2004
Posts: 128
Location: Mostar

PostPosted: 13.10.2004 21:49    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

moras pronaci paletu chromosovih ofsetnih boja to ti je isto kao i pantone paleta boja samo drugi standard. koliko ja znam ne postoji ugradjena unutar ijednog DTP programa, a moze se naci u vecini tiskara.

_________________
Pink Bubbles Go Ape
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
djipster
Guest





PostPosted: 13.10.2004 22:26    Post subject: Reply with quote

fala...
e sad..a kak da onda ja slozim pripremu kad neznam koja je to tocno boja???
mislim nije mi jasno..npr dok sad u ilustratoru sloziom logo s tocno tom i tom bojom (chromos 583) npr....kak cu znat koju boju da upotrijebim za taj logo?
Back to top
stripe



Joined: 24 Jan 2004
Posts: 816

PostPosted: 13.10.2004 22:56    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Odes fino u chromos i trazis njihovu paletu boja, uzmes tu knjizicu, izvuces zute i prislonis na monitor i ciljas Very Happy
+josh malo ugadjas na printu kad dobijes ako si bas ono full promasio nijansu

FYI (vidim da je malo strano to s bojama)
To je definicija boje, no ne budes nikad pogodio bas tocno, to ces morati rucno gadjati na kompu, isto kako ti rucno gadjaju kad mijesaju boju, kitu labudovu ti dobijes "pantone 6914C" kad trazis to na majici, to ti je aproksimacija onoga koji mijesa boje, drukcije je sa munsellovim bojama, drukcije sa glasuritom a drukcije sa chromosom (tamno plava otpada na suncu Very Happy

EDIT preview (neka random chromosova paleta boja):
Back to top
View user's profile Send private message
djipster
Guest





PostPosted: 13.10.2004 23:04    Post subject: Reply with quote

LOOOOL!
no fuckin way da tak ide...
but anyways...
mozda da skeniram pa selektiram tu boju Smile???
Back to top
Philatz



Joined: 22 Sep 2003
Posts: 3176
Location: Zagreb/Croatia .. London/UK

PostPosted: 14.10.2004 07:28    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

djipster wrote:
LOOOOL!
no fuckin way da tak ide...
but anyways...
mozda da skeniram pa selektiram tu boju Smile???

kad smo vec kod ovoga, imas knjigu "Color Index" u Algoritmu koju sam narucio prije kojih godinu dana, frajeri koji su narucivali knjigu su popizdili za njom i narucili jos 20 istih za Algoritam jer nisu nikad nista takvo vidjeli. Rekla mi frendica koja radi tamo da im prodaja ide dobro jer je knjiga full informativna.
Pogledaj ako te zanima, ili skeniraj pa copy-paste. Very Happy

_________________
Danger Global WarmingMidnight FormulaKunstterrorist Organisationflickrlatz
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
4thshadow
mi3.crew


Joined: 07 Sep 2003
Posts: 1640
Location: zg via pola

PostPosted: 14.10.2004 11:50    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

djipster wrote:
fala...
e sad..a kak da onda ja slozim pripremu kad neznam koja je to tocno boja???
mislim nije mi jasno..npr dok sad u ilustratoru sloziom logo s tocno tom i tom bojom (chromos 583) npr....kak cu znat koju boju da upotrijebim za taj logo?


koristis spotne boje koje nazoves prema chromosovoj specifikaciji koje su ti dali (ako ce se u tiskari tiskati iz ove chromosove palete) tj, isto kao kad koristis pantone, samo boju sam nazoves nekako (chromos neki broj)

_________________
the.bitchy.corner
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> DTP i print dizajn All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group