Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
akcija E-1 !!!

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Fotografija
View previous topic :: View next topic  
Author Message
:cosmos:



Joined: 12 Sep 2003
Posts: 2098
Location: México

PostPosted: 14.10.2004 22:52    Post subject: akcija E-1 !!! Add user to your forum ignore list Reply with quote

jebeno spustanje cijena, sad bi najradje prodao svoju mrcinu i bubreg i kupio ovo,
studentima, ucenicima i clanovima foto kluba, Oly E-1 za 7.5k kuna yupiii

pa tko hoce, ima, zeli, kupi
http://www.ve-mil.hr/cjenik.aspx?string=9868

c
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Twitter profile
TYPE01



Joined: 12 Sep 2003
Posts: 1158

PostPosted: 15.10.2004 09:42    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ebote, da sam znao. Prošli tjedan sam istresao 5 somova za digitalac. Ma smislio bih, fotokopirao još tih 2500 soma. Ovo je definitivno prilika..........idem sad....plakat Anxious
Back to top
View user's profile Send private message
triple



Joined: 03 May 2004
Posts: 128
Location: Mostar

PostPosted: 15.10.2004 11:11    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ja sam prije mjesec dana uzeo olympusa 5060wz u hgspotu i sad mi je krivo s obzirom na ovu fantasticnu cijenu/priliku/ponudu. ali nema veze tjesim se jer je odlican i ovaj ...

_________________
Pink Bubbles Go Ape
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
SINteX



Joined: 08 Sep 2003
Posts: 475
Location: Zagreb

PostPosted: 15.10.2004 11:36    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

a vi ste svi profesionalni fotografi ??

_________________
You can't, You won't and you don't stop!
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
SINteX



Joined: 08 Sep 2003
Posts: 475
Location: Zagreb

PostPosted: 15.10.2004 11:44    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

8599 SONY DSC-F828 digitalni fotoaparat 6.289,07 2 god.

po meni puno bolji (normalniji) izbor

_________________
You can't, You won't and you don't stop!
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
grzzi



Joined: 16 Dec 2003
Posts: 1160

PostPosted: 15.10.2004 14:13    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

SONY je zgodan aparatic ali nije u istoj ligi sa spomenutim Olyjem, dakle nema usporedbe. Koristim Canona ali ovo je zanimljiva cijena, pogotovo jer dobijes vrlo upotrebljiv i dosta kvalitetan objektiv...

20D od Canona, u kitu sa dosta losim objektivom, za nesto ispod 11000kn ili E1? Prilicno težak izbor za nekog tko još nije investirao u stakla...

G.

Last edited by grzzi on 15.10.2004 14:45; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message
:cosmos:



Joined: 12 Sep 2003
Posts: 2098
Location: México

PostPosted: 15.10.2004 14:29    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

SINteX wrote:
a vi ste svi profesionalni fotografi ??


svi, sta ti nisi?
uostalom, i da nismo, zasto ne bi imali taj fotic? 828 je okej, ja imam 717 i prezadovoljan, al je ovo opet slr, a i s tim dolaze prednosti.

c
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Twitter profile
borko



Joined: 30 Aug 2004
Posts: 133
Location: Beograd / Thessaloniki

PostPosted: 15.10.2004 16:39    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

SLR ima jednu veliku prednost i jednu veliku manu.

velika prednost: mozes da menjas objektive
velika mana: mozes da menjas objektive Laughing

dakle igra postaje doooooooosta skuplja, pogotovu ako uzmemo u obzir zavisnost...

kvalitet fotki naravno moze da bude neuporedivo bolji, al ISKLJUCIVO ako umete da iskoristite prednosti SLRa. al isto tako moze da bude i zeznuto - primer: polje dubinske ostrine je biiitno manje. za nekog ko zna sta hoce, ovo je odlicna stvar, al za snapshots moze da bude jaaaaaaako zeznuto, pogotovu ako se malo promasi fokus. onda tu dolaze i dimenzije - ma kako izgledalo, dslr je bitno veci i tezi za nosenje od bilo kog prosumera.

sto se tice stakala... grzzi, delimicno si u pravu. za nekog ko nije investirao, ok, al taj neko mora imati u planu da investira jos dosta. posto je ovo potpuno nov sistem koji za sada u ponudi ima samo nekoliko olympusovih (prilicno skupih) objektiva, a polovni ili 3rd party (sigma, tamron, etc...) NE POSTOJE i (verovatno) niko od vasih prijatelja nema E1 pa da moze da vam pozajmi objektiv... ipak je to rizicna investicija. Ja bi se jos koju godinu drzao proverenih (nikon) ili onih manje proverenih (canon Mr. Green) proizvodjaca
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
SINteX



Joined: 08 Sep 2003
Posts: 475
Location: Zagreb

PostPosted: 15.10.2004 19:15    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

:cosmos: wrote:
SINteX wrote:
a vi ste svi profesionalni fotografi ??


svi, sta ti nisi?
uostalom, i da nismo, zasto ne bi imali taj fotic? 828 je okej, ja imam 717 i prezadovoljan, al je ovo opet slr, a i s tim dolaze prednosti.

c


radio sam sa 717 modelom,... za prste plizat Smile
jedina mana mu je da nija bas dobar kod slabijih osvjetljenja,...
inace,... super

_________________
You can't, You won't and you don't stop!
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
grzzi



Joined: 16 Dec 2003
Posts: 1160

PostPosted: 15.10.2004 21:55    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

borko wrote:

sto se tice stakala... grzzi, delimicno si u pravu. za nekog ko nije investirao, ok, al taj neko mora imati u planu da investira jos dosta. posto je ovo potpuno nov sistem koji za sada u ponudi ima samo nekoliko olympusovih (prilicno skupih) objektiva, a polovni ili 3rd party (sigma, tamron, etc...) NE POSTOJE i (verovatno) niko od vasih prijatelja nema E1 pa da moze da vam pozajmi objektiv... ipak je to rizicna investicija. Ja bi se jos koju godinu drzao proverenih (nikon) ili onih manje proverenih (canon Mr. Green) proizvodjaca


ma da...i sigma i tamron su koliko sam cuo najavili objektive za novi Olyjev sistem...htio sam reć da je 7500 kn (pdv uračunat) za stvarno okej slr sa solidnim objektivom koji pokriva 28-108 extra cijena. To je cijena Canonovog D300 sa losijim objektivom, a znas da tijelo (po kvaliteti izrade i mogućnostima) nije ni blizu Olyju..iako je kvaliteta fotki po meni sasvim usporediva... pa i tako 90% ljudi što kupi recimo tog Sonyja ili recimo Canona G seriju (sve oko5-7000kn) nikad ni ne kupi neke adaptere za tele ili siroki...

A sad kad usporedis da za otprilike istu lovu mozes kupit "profi" E1, ili skupu igračku od Sonyja (ne kažem da nije iskoristiva) - što bi ti kupio? Smile

dobiješ neusporedivo kvalitetniju izradu, tijelo sa više mogućnosti, puno brži aparat, NEUSPOREDIVO bolje fotke na većem ISO, podršku za (za sad) desetak vrhunskih objektiva i bliceva itd...

minus ti je - što? oba tijela su poprilično velika...dakle ne moš ni Sonija stavit u džep od košulje...

e sad da je imat još 2-3000 kn pa dodat za 20D, ali onda nema smisla onaj kit objektiv, dakle dodaj još bar 4500 za recimo barem 28-135 IS, pa onda nemaš široki...na kraju si sa Canonom na 20-30000 kn...

G.
Back to top
View user's profile Send private message
:cosmos:



Joined: 12 Sep 2003
Posts: 2098
Location: México

PostPosted: 15.10.2004 23:57    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

u redu, sada ulazimo u raspravu usporedbe koja nije potrebna, iskreno neznam kakva mu je relana cijena i po kolko se moglo dobiti, tamo pise da je spusteno sa 16 doma kuna, sad, dal taj foto vrijedi tolko, neznam.

slazem se sa borkom
c
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Twitter profile
borko



Joined: 30 Aug 2004
Posts: 133
Location: Beograd / Thessaloniki

PostPosted: 17.10.2004 15:49    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

[quote="grzzi"]
borko wrote:

A sad kad usporedis da za otprilike istu lovu mozes kupit "profi" E1, ili skupu igračku od Sonyja (ne kažem da nije iskoristiva) - što bi ti kupio? Smile


Opet brkamo pojmove, ono sto sam ja hteo da napomenem je da se aparat kupuje prema potrebi a ne prema ceni - neko ce za 25.000 eura kupiti Audi a3 sa gooooooomilom opreme jer mu treba auto za grad, a neko Peugeot Boxer sa 9 sedishta jer ima gomilu dece i zhenu koja voli da shoppinguje Laughing isto je i sa kamerama, sve prema onome za sta ti kamera treba i koliko si jos spreman da potrosis (a cini mi se da znas da je (d)SLR rupa bez dna)

inace, pre sam imao F717 a sad D70 i BITNA je razlika u dimenzijama i tezini....
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
lekke



Joined: 17 Jun 2004
Posts: 860
Location: 25th floor

PostPosted: 23.10.2004 09:52    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote



Very Happy

_________________
You need more bass.
Back to top
View user's profile Send private message
jokla



Joined: 30 Oct 2004
Posts: 113
Location: Right behind you

PostPosted: 31.10.2004 13:10    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ja se još uvijek pitam kada će kod nas biti moguće kupiti mrcinu od Sigme i to Sigma SD10 . . .

Ako se pitata kakve slike pravi onda pogledajte ovu galleriju. Uzmite u obzir da su slike u jpg formatu a ne u RAW. Kvaliteta je, meni, najbolje vidljiva na ovoj slici

Na ebayu sam viido Kit Sigme SD10 sa objektivima, filterima, blicom, CFII karticom od 1GB, tripod, monopo, itd, itd itd stajalo je 2200 US$ . . . koliko bi to kod nas nemam pojma ali u germaniji je bez objektiva 1100€, s jednim objektivom 1450€ a s dva objektiva 1600€ . . .

_________________
"If this world makes you crazy, than everything is ok with you" - ~demony
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
borko



Joined: 30 Aug 2004
Posts: 133
Location: Beograd / Thessaloniki

PostPosted: 31.10.2004 13:45    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

da nije to malo previshe para za neshto shto pravi fotke od 3 mpixela?


al ajde kad vec pricamo o nedostiznim snovima.....

http://www.hasselblad.se/products/level3.asp?secId=1135&itemId=3362
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
jokla



Joined: 30 Oct 2004
Posts: 113
Location: Right behind you

PostPosted: 31.10.2004 14:29    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Još uvijek moraš uzeti u obzir da tih 22MP-a moraž podjeliti sa tri . . . o.k. 7.3MP-a je odlično i prave dobre slike.

Foveonov X3 ship je genijalan. Hasselbled će s 16MP ( 3x5.6MP) foveonovim chipom napraviti kameru.

I ja bi Sigmu jer su 2.200 US$ manje od 21.000 US$ . . . . o čemu ja pričam . . . al sanjam ja . . . nemam ni 100Kn a kamo li 2.200 US$

_________________
"If this world makes you crazy, than everything is ok with you" - ~demony
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
grzzi



Joined: 16 Dec 2003
Posts: 1160

PostPosted: 02.11.2004 22:01    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Sigma ima nevjerojatno cistu sliku i sa svojih 3mp, na iso 100 (slika na 300dpi bez interpolacije je nekih 18*13 cm, to je valjda 3,2 mp) da se upsamplati u ps-u recimo na duplo (kao da imas recimo 6mp) i potpuno je usporediva sa Nikonom D70 (i 100) i sa Canonom 10D i D60...problem je sto Sigma nema usporedivu sliku na vecim osjetljivostima chipa...200 i više...pa ako ti je to bitno (a uglavnom ljudima je) onda ipak pobjedu odnose Canoni i Nikoni...

Borko, E-1 sa objektivom koji dolazi u kitu (500$ sam objektiv u americi) je sasvim dovoljan većini ljudi za početak i ne moraju ni investirati u staklo (28-105 je ono sto ljudi koriste u 90% slučajeva), ali eto lijepo je znati da imaš mogućnost ako hoćeš eksperimentirati sa objektivima...i dalje odgovorno tvrdim da nema nikakve usporedbe između E-1 i gore spomenutog Sonya. Smile Oly je u svakoj situaciji bolji izbor...uostalom prodavao se za 16000 do neki dan.

Eto, inače je Olympus u Hrvatskoj precijenjen, jer je dugo vremena po hrvatskim "kompjuterskim" časopisima dobivao najviše ocjene i kad je zaslužio i kad nije...valjda su imali najbolje ljude u marketingu, pa su kupovali više oglasnog prostora...

G.
Back to top
View user's profile Send private message
Kle



Joined: 02 Nov 2004
Posts: 185
Location: samobor

PostPosted: 02.11.2004 23:35    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

da birate između Nikona D70 sa dva Nikor objektiva 28-80, 70-300 za 9500 kn i tog Olya...
izabrali bi:
Back to top
View user's profile Send private message
blackshtef
mi3.crew


Joined: 13 Sep 2003
Posts: 661

PostPosted: 03.11.2004 00:13    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Kle wrote:
da birate između Nikona D70 sa dva Nikor objektiva 28-80, 70-300 za 9500 kn i tog Olya...
izabrali bi:


Nikona. Definitivno
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail MSN Messenger
L@cni



Joined: 22 Jan 2004
Posts: 23
Location: Biograd na Moru

PostPosted: 03.11.2004 12:30    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Kle wrote:
da birate između Nikona D70 sa dva Nikor objektiva 28-80, 70-300 za 9500 kn i tog Olya...
izabrali bi:


a gdje to ima za kupiti po toj cijeni Question

_________________
:: oCI mOJE nA oRMARU sTOJE i gLEDAJU kAKO mLIKO kIPI ::
Back to top
View user's profile Send private message
Kle



Joined: 02 Nov 2004
Posts: 185
Location: samobor

PostPosted: 03.11.2004 13:23    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

radi se o 1250 eura

možda nisam na brzinu sasvim točno preračunao u kune.
link
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Fotografija All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group