Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
Fotošop save for web problemčić

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Raster
View previous topic :: View next topic  
Author Message
red



Joined: 03 May 2004
Posts: 919
Location: Zabok

PostPosted: 05.08.2004 18:04    Post subject: Fotošop save for web problemčić Add user to your forum ignore list Reply with quote

Prije radilo sve kako spada, al od reinstalla, čak i nakon što sam vratio postavke kako sam ih imao prije (well, zapisao sam, valjda točno), fotošop me zeza - kad god idem na save for web, potamni mi sliku ma za 20%. Za popizdit. Zna ko kak da ga dovedem u red?

_________________
Get busy living, or get busy dying.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
mile



Joined: 10 Sep 2003
Posts: 1327
Location: Jeruzalem

PostPosted: 05.08.2004 19:43    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

kada odeš na save for web imaš onu strelicu za drop-down menu (gore desno), gdje biraš download time?
e tamo imaš i color profil za izabrati (document default bi trebao biti onaj koji tražiš..)
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
IvanVk



Joined: 14 Sep 2004
Posts: 91

PostPosted: 14.09.2004 14:55    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Hi decki,
Imam slican problem. Probao sam sa COLOR PROFIL ali nista. Ovo mi nije bas najasnije.
Nisam uspio sa setingom u Grafickoj kartici nista napraviti jer tamo nemam mogucnost podesavanja. Imam ASUS AGP-V3400 ser.2.08

Radi se o obradi slike. NPR: kada imam jednu orginalnu sliku i želim je samo smanjti "RESIZE" prilikom naredbe Save As for Web dobijem drugačije boje ( ne sve ) npr. štok prozora je smeđkaste boje a u konačnici bude zelenkaste boje. radi se o formatu JPG.

Naime, imao sam monitor Samsung 755 DF i boje su bile ok prilikom rada .
Sada imam monitor Samsung 997 DF i to se odražava na njemu.
Back to top
View user's profile Send private message
keye



Joined: 24 Nov 2003
Posts: 2465
Location: Paris - France

PostPosted: 14.09.2004 16:09    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ja prosli tjedan promjenila komp i meni isti porblem sa PS7. Confused

_________________
Google is a blind person
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
keye



Joined: 24 Nov 2003
Posts: 2465
Location: Paris - France

PostPosted: 11.10.2004 13:21    Post subject: PS - save for web!? Add user to your forum ignore list Reply with quote

e judi, dok radim u ps-u (PS7) sve super boje i onda "save for web" dobijem sve neke hladne boje, kao neko sivilo i sve sam nesto cackala i preferences ali nista od toga, ne kuzim sta je.

jel' netko zna sta treba podesiti u settingsima?



ps. na ovo pitanje nitko nije znao odgovor a meni je neobicno da tome nema lijeka

_________________
Google is a blind person
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
emptyhead
mi3.crew


Joined: 03 Sep 2003
Posts: 889
Location: Daleko od Novog Zelanda

PostPosted: 11.10.2004 13:50    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

http://www.mi3dot.org/modules/tutorials/content/60/ = provjeri zadnji blok u zadnjoj slici

+

moguce da vam je skenjan profil od monitora.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
kelso



Joined: 19 Jul 2004
Posts: 507
Location: Zagreb -> Zapruđe

PostPosted: 11.10.2004 14:03    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

pa sad,to sam ja imo prije dva dana, ako mislimo na istu stvar: nakon što sejvam i to mi bode bude skoro u kvadratichima end sou on....

evo moj način rada,ne znam ni sam što sam napravio,al evo postupak...

dakle otišao sam na save for web i dok se otvori onaj novi prozor ima ono imate 3 drop-down menu jedan ispod drugog sa lijeve strane...na onom u sredini(pokraj njega je neka kockica) stavite na custom i probajte.... meni od tad nema tih mrlja,ihladnih boja Laughing

nadam se da je pomoglo

_________________
Don't drop it!
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail MSN Messenger
keye



Joined: 24 Nov 2003
Posts: 2465
Location: Paris - France

PostPosted: 11.10.2004 14:14    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

taj zadnji blok je meni totalno USA (uopce nemam nikakav european option i sve mi je drugacije).
sad sam podesila ekran, but save for web i dalje steka.

a ebiga Rolling Eyes

hvala!

_________________
Google is a blind person
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
jurka



Joined: 26 Aug 2004
Posts: 1088
Location: Zagreb

PostPosted: 11.10.2004 14:29    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

save for web šteka zato što je to save for web. kao što mu ime i kaže, sprema (optimizira) sliku za web. vjerojatno petlja nešto i sa bojama. moj prijedlog vam je da (ako vam smeta prikaz boja) odete na save as i kod spremanja jpg formata odaberete željenu kvalitetu - 6 ili 7 bi trebalo biti ok
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
keye



Joined: 24 Nov 2003
Posts: 2465
Location: Paris - France

PostPosted: 11.10.2004 14:41    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

jurka wrote:
save for web šteka zato što je to save for web. kao što mu ime i kaže, sprema (optimizira) sliku za web. vjerojatno petlja nešto i sa bojama. moj prijedlog vam je da (ako vam smeta prikaz boja) odete na save as i kod spremanja jpg formata odaberete željenu kvalitetu - 6 ili 7 bi trebalo biti ok


???
vec 5 godina sejvam za web i nikad mi se ovako nesto nije dogodilo.
mislim da je ipak stvar u instalaciji na novom kompjuteru ali nemam pojma sta je Sad .

_________________
Google is a blind person
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
ska



Joined: 07 Oct 2003
Posts: 402

PostPosted: 11.10.2004 17:07    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

i ja sam sa PSsedmicom imao isti problem. trazio vani na forumima i nista. vratio se ja na sesticu i beba radi.

vise ne mjenjajm konja koji pobjeduje. u kompu su mi svi ''stariji'' programi.

_________________
ska
Back to top
View user's profile Send private message
kelso



Joined: 19 Jul 2004
Posts: 507
Location: Zagreb -> Zapruđe

PostPosted: 11.10.2004 18:30    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

hmm,kako ne ide ništa mogu probat ovako;sve podešene opcije ću učitat iz photoshopa...

file-->save for web -->sad čitam opcije ko se nalaze ispod save,done i cancel buttonsa Smile

lijevi jump izbornicii:
1.GIF

2.Adaptive

3.No Dither

4.nema kvačica na transparency i interlaced

desni jump izbornici:
1.Lossy:0

2.Colors:256

3.dither mora biti zasivljen

4.Matte:prazno

5.Amount:zasivljeno

ako ovo ne ide onda stvarno ne znam...probajte kliktat bezveze ko ja

6.Web snap:0% Rolling Eyes

_________________
Don't drop it!
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail MSN Messenger
keye



Joined: 24 Nov 2003
Posts: 2465
Location: Paris - France

PostPosted: 14.10.2004 14:12    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

e ljudi otkrila sam problem... fakin' dell-ov jeftini lcd ekran Twisted Evil

_________________
Google is a blind person
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
jurka



Joined: 26 Aug 2004
Posts: 1088
Location: Zagreb

PostPosted: 14.10.2004 14:15    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

w!cked wrote:
hmm,kako ne ide ništa mogu probat ovako;sve podešene opcije ću učitat iz photoshopa...

file-->save for web -->sad čitam opcije ko se nalaze ispod save,done i cancel buttonsa Smile

lijevi jump izbornicii:
1.GIF

2.Adaptive

3.No Dither

4.nema kvačica na transparency i interlaced

desni jump izbornici:
1.Lossy:0

2.Colors:256

3.dither mora biti zasivljen

4.Matte:prazno

5.Amount:zasivljeno

ako ovo ne ide onda stvarno ne znam...probajte kliktat bezveze ko ja

6.Web snap:0% Rolling Eyes


ne znam jel se to meni čini ali... probaj pod brojem 1.GIF prebaciti u JPG. garant više nećeš imati kockice!!! Shocked Exclamation

_________________
Jedan šest | Behance | Vimeo
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
keye



Joined: 24 Nov 2003
Posts: 2465
Location: Paris - France

PostPosted: 14.10.2004 15:34    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

@wicked: stavi gif na net da ga vidimo (da nije mozda da ti zelis tranparent gif a imas shadow na njemu?)

_________________
Google is a blind person
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
kelso



Joined: 19 Jul 2004
Posts: 507
Location: Zagreb -> Zapruđe

PostPosted: 14.10.2004 21:33    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ejej,mislim da ste krivo sve shvatili,ahhaaha,meni sve radi Very Happy

ja sam to napiso što ja imam pod opcijama i da mi tako radi,prije toga meni isto nešto jebalo za boje itd.

_________________
Don't drop it!
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail MSN Messenger
keye



Joined: 24 Nov 2003
Posts: 2465
Location: Paris - France

PostPosted: 15.10.2004 09:28    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ahaha ma meni nije trebao gif neggo sam slajsala layout u jpg-u Smile

al sad sam promijenila ekran (vratila se na stari crt) ma je sve ok Wink

_________________
Google is a blind person
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
koprolog



Joined: 01 Oct 2004
Posts: 8
Location: fotelja

PostPosted: 20.10.2004 09:12    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Jedan od mogucih problema su ICC profili I color management koji se nalazi pod Edit>color management

Evo jedan link sitea koji se bavi tim problemom www.digitaldog.net
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Raster All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group