Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
bestidnici - ljudi bez stidnica me oskvrnuli!
Goto page 1, 2  Next
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Plagijati
View previous topic :: View next topic  
Author Message
llio



Joined: 12 Jan 2004
Posts: 56
Location: Zaprešić

PostPosted: 27.10.2004 20:23    Post subject: bestidnici - ljudi bez stidnica me oskvrnuli! Add user to your forum ignore list Reply with quote

check this out! Evil or Very Mad

http://www.mi3dot.org/gallery/work/1751/

vs

http://www.klikonline.net/


bez grama srama Smile
moja verzija sa mi3ja nije finalna, u zadnjem postu pod tim radom pise recept za finish koji je, vidi vraga, ono sto stoji njima na sajtu.. Confused

poslao sam im mail jucer i niko se ne javlja..
sta vi kazete na to?
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger
che.UP
mi3.crew


Joined: 07 Sep 2003
Posts: 2320
Location: zagreb

PostPosted: 27.10.2004 20:32    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ihaaa :)

ovo je fakat grdo... salji mejl nadprovajderu :)

http://whois.sc/klikonline.net

_________________
UP | TypeTester | Accommodations App
Meni u Firefox-u ne radi AJAX
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
forca



Joined: 29 Dec 2003
Posts: 334
Location: Karlovac

PostPosted: 27.10.2004 20:33    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

nista cudno, jebiga Confused

_________________
Jer čovjek voli i poštuje čovjeka, dok god ga ne može procijeniti, a žudnja i nastaje iz nedostatnog poznavanja...
www.flickr.com/photos/forca
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
sandaduk



Joined: 12 Oct 2003
Posts: 147
Location: Osijek

PostPosted: 27.10.2004 20:36    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

čisti copy paste.

revija za kreativno računalstvo! Laughing Laughing Laughing kako da ne

_________________
Sanda
www.sandaduk.hrhosting.net
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
llio



Joined: 12 Jan 2004
Posts: 56
Location: Zaprešić

PostPosted: 27.10.2004 20:41    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

sandaduk wrote:
čisti copy paste.

revija za kreativno računalstvo! Laughing Laughing Laughing kako da ne



hahaha da stvarno!! blam
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger
carr



Joined: 13 Nov 2003
Posts: 1397
Location: Karlovac

PostPosted: 27.10.2004 22:14    Post subject: Re: bestidnici - ljudi bez stidnica me oskvrnuli! Add user to your forum ignore list Reply with quote

llio wrote:
check this out! Evil or Very Mad

http://www.mi3dot.org/gallery/work/1751/

vs

http://www.klikonline.net/


bez grama srama Smile
moja verzija sa mi3ja nije finalna, u zadnjem postu pod tim radom pise recept za finish koji je, vidi vraga, ono sto stoji njima na sajtu.. Confused

poslao sam im mail jucer i niko se ne javlja..
sta vi kazete na to?


kurbe hudiceve.

_________________
Bolje biti malo lud, nego malo pametan.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
GrUdI



Joined: 01 Nov 2003
Posts: 178
Location: Dalmacija...

PostPosted: 27.10.2004 23:14    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

jebote isto sve...Sačmu u ruke i pravac k njima...

_________________
Hey mam look it's me!!!
Back to top
View user's profile Send private message
Matija



Joined: 22 Oct 2004
Posts: 571

PostPosted: 28.10.2004 07:50    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

...a šta ćeš prijatelju.......svijet je pun takvih!!! Crying or Very sad
Back to top
View user's profile Send private message MSN Messenger
budha



Joined: 02 Mar 2004
Posts: 1377
Location: Osijek

PostPosted: 28.10.2004 09:20    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Matija wrote:
...a šta ćeš prijatelju.......svijet je pun takvih!!! Crying or Very sad


pa ako ces tako razmisljati, onda stvarno "a sta ces"...

@llio:
GrUdI wrote:
Sačmu u ruke i pravac k njima...

_________________
I hate to advocate drugs, alcohol, violence, or insanity to anyone, but they've always worked for me.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
.cdr



Joined: 04 Oct 2004
Posts: 396
Location: lysergik funeral procession

PostPosted: 28.10.2004 10:17    Post subject: Re: bestidnici - ljudi bez stidnica me oskvrnuli! Add user to your forum ignore list Reply with quote

carr wrote:
kurbe hudiceve

kurc ih gledi
Back to top
View user's profile Send private message
TYPE01



Joined: 12 Sep 2003
Posts: 1158

PostPosted: 28.10.2004 10:25    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Kekecima ponestalo inspiracije. Sad bi im iz protesta svu kanalizaciju iz Istre sproveo u njihovu polovicu Piranskog zaljeva, pa nek love.........kekece Smile
Back to top
View user's profile Send private message
Philatz



Joined: 22 Sep 2003
Posts: 3176
Location: Zagreb/Croatia .. London/UK

PostPosted: 28.10.2004 10:28    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

TYPE01 wrote:
Kekecima ponestalo inspiracije. Sad bi im iz protesta svu kanalizaciju iz Istre sproveo u njihovu polovicu Piranskog zaljeva, pa nek love.........kekece Smile

Laughing Kekeci. hehhe..

Ispustit im "kekece" i stavit veliki znak:

made by .cdr Wink

_________________
Danger Global WarmingMidnight FormulaKunstterrorist Organisationflickrlatz
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
some1else



Joined: 19 Sep 2003
Posts: 2
Location: slovenia, europe

PostPosted: 28.10.2004 16:14    Post subject: jao Add user to your forum ignore list Reply with quote

ružnoružno. imam tri izvoda klika sa tim novim
dizajnom kod kuće.. poslije razočarenja zbog
dosadnog contenta, sad još i plagijat logotipa. jadno.

llio, meni se logotip dosta sviđa. ako nije baš super,
bar je bolji od prijašnjeg. i ja mislim, da moraš malo
obić njihov office u ljubljani, ako se stvari ne srede
preko pošte/telefona.

_________________
i must have booted into a wrong universe, this one seems to be operating against me..
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
luksy



Joined: 28 Oct 2003
Posts: 440
Location: zaprešić, croatia/brežice, ljubljana, slovenia

PostPosted: 28.10.2004 18:50    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

hehe...

Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
david



Joined: 08 Mar 2004
Posts: 2
Location: Kranj, Slovenija

PostPosted: 28.10.2004 19:40    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

stvarno nisu ozbiljni ... sad su barem skinuli stranicu, mozda ce sad napraviti nesto "kreativnije" ...
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
TYPE01



Joined: 12 Sep 2003
Posts: 1158

PostPosted: 28.10.2004 22:46    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

llio, ovo što su napravili definitivno nije ok, a s druge strane, kad si skužio da su ti nonshalantno maznuli logo, mogao si im fino ponuditi otkup prava (naravno, u mojim/tvojim/svačijim očima oni i dalje ostaju pizde i o tome nema diskusije Smile ). Sad će se jadnici čitavu noć zahebavat u Freehandu ili Illustratoru i smišljat jednako dobro rješenje za logo koji će im fino sjest u header sitea i zaglavlje časopisa (...i naravno neće ga smislit). Ima i tu neke satisfakcije (još da im rikne caffe aparat i izgore obližnji kiosk i benzinska tak da i bez pljugi ostanu.....eh da, onda će im doć od dupeta do glave Smile
Back to top
View user's profile Send private message
TYPE01



Joined: 12 Sep 2003
Posts: 1158

PostPosted: 28.10.2004 22:50    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

....i još da Krško ispadne iz pogona......i onda im još rikne UPS............koji bi to crtani romani šou bio .... Very Happy
Kad na sve to pogledaš iz takve prespektive, odmah ti je lakše, trunčicu Smile
Back to top
View user's profile Send private message
llio



Joined: 12 Jan 2004
Posts: 56
Location: Zaprešić

PostPosted: 28.10.2004 23:35    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Very Happy Very Happy hvala na utjehama, odma mi je lakse Very Happy
vidi stvarno ne radi sajt, nije valjda da mjenjaju to.. ma nevjerujem..
al ajde mozda odgovore na mail, jednom.. Smile
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger
IvanVk



Joined: 14 Sep 2004
Posts: 91

PostPosted: 31.10.2004 09:58    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

hi,
Ilio njihov web radi punom parom na danasnji dan 01. 11. 2004. 09:55 i logo sa ŠTEVILKOM 62 je tamo.
Vrhunski su kreativni, kako li samo ostale stvari rade kada nisu u stanju jedan logo smisliti.
Probaj pogledati zakon o autorskom pravu na http://www.nn.hr a možda i njihov ako ti je stalo do odštete.
Back to top
View user's profile Send private message
keye



Joined: 24 Nov 2003
Posts: 2465
Location: Paris - France

PostPosted: 31.10.2004 10:33    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

IvanVk wrote:
hi,
Ilio njihov web radi punom parom na danasnji dan 01. 11. 2004. 09:55 i logo sa ŠTEVILKOM 62 je tamo.
.


to su neki futuristi Very Happy

_________________
Google is a blind person
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
mile



Joined: 10 Sep 2003
Posts: 1327
Location: Jeruzalem

PostPosted: 31.10.2004 12:02    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

keye wrote:
IvanVk wrote:
hi,
Ilio njihov web radi punom parom na danasnji dan 01. 11. 2004. 09:55 i logo sa ŠTEVILKOM 62 je tamo.
.


to su neki futuristi Very Happy


Ma nije to ništa, da vidiš samo što su napravili na današnji dan 06.11.2004. 11:43 !
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
segi



Joined: 18 Sep 2003
Posts: 12
Location: MB <-> LJ

PostPosted: 31.10.2004 13:47    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Kontakt: Andrej Trha, čovjek koji je napravio layout novog Klika. Use najdi.si ili google...
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
llio



Joined: 12 Jan 2004
Posts: 56
Location: Zaprešić

PostPosted: 31.10.2004 15:19    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

evo nekih zanimljivosti..
----------------------------
"proizvod" znači bilo koji industrijski ili zanatski predmet uključujući, između
ostalog, dijelove namijenjene uklapanju u složeni proizvod, pakiranje, opremu
knjiga, grafičke simbole i tipografske oblike slova, ali isključujući računalne
programe


Članak 14.

(1) Industrijski dizajn stječe se donošenjem rješenja o registraciji
industrijskoga dizajna i upisom u registar.

Članak 17.

(1) Nositelj industrijskoga dizajna ima isključivo pravo korištenja
registriranoga dizajna i sprečavanja drugih osoba da se tim dizajnom koriste bez
njegova odobrenja.

Članak 23.

(1) Upravne poslove koji se odnose na registraciju industrijskoga dizajna obavlja
Državni zavod za intelektualno vlasništvo (u daljnjem tekstu: Zavod).

Članak 58.

(1) Novčanom kaznom od 20.000,00 do 100.000,00 kuna kaznit će se za prekršaj
pravna osoba koja izrađuje, nudi, stavlja na tržište (u promet), uvozi, izvozi
ili koristi proizvod u kojem je sadržan tuđi industrijski dizajn ili na koji je
primijenjen tuđi industrijski dizajn ili skladišti takav proizvod u navedene
svrhe.

(3) Za prekršaj iz stavka 1. i 2. ovoga članka kaznit će se fizička osoba
novčanom kaznom od 2.000,00 do 8.000,00 kuna.

(4) Za prekršaj iz stavka 1. i 2. ovoga članka kaznit će se odgovorna osoba u
pravnoj osobi novčanom kaznom od 5.000,00 do 10.000,00 kuna.
----------------------

ove cifre su zanimljive ali sta se misli pod onim: "ali isključujući računalne
programe", nadam se da je to doslovno jer onda nema veze sa mojim slucajem..
ali ako oni moj logo na tudem sajtu smatraju racunalnim programom ili u sklopu racunalnog programa Very Happy Very Happy onda bed Smile

e i gdje je taj državni zavod za intelektualno vlasništvo?
i koliko se placa registracija dizajna, ako se placa?
ima li ko iskustva s tim?

tenk ju pipl, hvala ljudi
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger
Big D



Joined: 03 Nov 2004
Posts: 1
Location: Ljubljana, Slovenia

PostPosted: 03.11.2004 21:25    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Zdravo,

Prijatelj me je upozorio na tu temu i na vaš sajt. Tri duge godine sam bio glavni urednik spomenute revije (sada nisam više, već par godina, povremeno još napišem članak ili dva tu i tamo i, nezvanično, kao bivši urednik, sudjelujem povrijemeno u uredničkom savjetu). Lično poznam tako sadašnju glavnu urednicu kao i dizajnera (--> Andrej Troha iz Studia Kisik iz Ljubljane), koji je zaslužan za nov izgled revije, uključujući i logo.

Sam sam novi logo vidjeo prvi puta 3. ožujka 2004, kada mi ga je urednica poslala zajedno sa predlogom novog dizajna revije. Tako, da iz datuma mogu izvući jedino taj zaključak: u svakom slučaju pada u vodu druga mogućnost, da bi autor te teme plagirao Trohinu ideju. Ako sam ja video stvar nezvanično prvi puta tek početkom ožujka, on je sigurno nije mogao već veljače, kad je objavio ovdje (osim, ako je jako dobar prijatelj sa Andrejem, u što iskreno sumnjam... Wink )

Svakako ne zaboravimo i treću mogućnost: da ide za slučaj t.j. koincidencu (iako je sličnost taka, da u to i sam teško vjerujem...)

Jedno pa sam siguran i mogao bih dati "ruku u vatru". U slučaju, da se zaista radi o plagiatu, urednica nema ništa s tim - jer ako bi znala, sigurno ne bi dozvolila, da se to dogodi. Revija Klik je već godinama jedina tiskana revija v Sloveniji, koja popularizira kreativnu upotrebu novih tehnologija - i plagiranje je stvar, koja joj svakako nije potrebna i je zbog same teme revije još kako nezaželjena.

Urednica je, kako sem saznao, obavještena o stvari, neprijatno iznenađena (kao i ja) i odlučena je, da dođe istini do dna (kako to misli napraviti, nije mi još jasno...).

U svakom slučaju, ako se zaista radi o plagiatu, moja iskrena sućut autoru i isto tako moj još iskreniji bijes u smeri plagiatora. U svakom slučaju pa će se većina sudelujućih u toj debati vjerovatno složiti sa mnom, da prava meta za izlivanje bijesa ili prije kao izvor za moguća objašnjenja svakako nije revija Klik, nego Studio Kisik, t.j. njegov direktor, Andrej Troha. Možda nije loša ideja, da se ga direktno kontaktira na e-mailu: andrej.troha@kisik.si.

Izvinjenja sa moje strane zbog (vjerovatno a nenamerno) lošega hrvatskog jezika u tom postu - nadam se, da neću zbog toga i sam postati žrtva primitivizma, komuniciranja na najniži razini i nacionalističkih prijetnji. I da, bog nedaj, neću pouzročiti preusmeravanje istarske kanalizacije u Piranski zaljev, to me uistinu još najviše brine, taj Piranski zaljev (nevjerovatno, kako nam i jednim i drugim lokalni političari uspešno peru mozak sa nacionalističkim glupostima). ...I gdje sam to već pročitao nedavno: "You agree not to post any abusive, obscene, vulgar, slanderous, hateful, threatening..." - aha, ovdje kod vas, pred registracijom, prije par minuta... Wink

Lep pozdrav,

Daniel "Big D" Lovas
3D Artist / animator
Ljubljana, Slovenia
Back to top
View user's profile Send private message
llio



Joined: 12 Jan 2004
Posts: 56
Location: Zaprešić

PostPosted: 04.11.2004 22:01    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Big D, hvala na javljanju, iscrpnom objasnjenju i informacijama Wink
Ja, kao autor "klik" logotipa nisam bijesan na nikoga,
a mjesanje politike u to je apsurd pravi Very Happy

Mene samo zanima cijela prica iza toga i kao i glavnoj urednici, da se
dode istini do dna.

Na pocetku stvarno nisam znao tko stoji iza toga ali sam sumnjao da je u
prici netko sa strane, tko je dao/prodao dizajn Kliku, a ne sami Klik.
Kako to ispada na kraju, ne bih znao.

Ono sto me muci u svemu tome je ono sto bi vjerovatno svakoga mucilo u
takvoj situaciji, a to je da postoji mogucnost da tude ime stoji iza mog
dizajna, pogotovo ako to ime negdje nesto znaci ili je neki pojam.

Ako je iza svega toga jedan ozbiljan i profesionalan tim koji drzi taj
dugogodisnji projekt onda vjerujem da ce se potruditi da to rijese,
pogotovo sto je ovo djelo totalna kontra sloganu.
Ali eto, sta je, tu je.

Ako nekome trebaju informacije s moje strane,
mail je: llio@igut.net

Pozdrav!

Oliver M.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Plagijati All times are GMT + 1 Hour
Goto page 1, 2  Next
Page 1 of 2

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group