Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
iskusniji fotografi, molim malu pomoć
Goto page Previous  1, 2, 3
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Fotografija
View previous topic :: View next topic  
Author Message
leon



Joined: 07 Sep 2003
Posts: 175
Location: Where the dark shadows R

PostPosted: 06.12.2004 01:21    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Evo, meni moj 300D treba doci drugi tjedan.

Zasto sam se odlucio na njega?

Pa proveo sam otprilike 3 dana na dpreviewu pregledavajuci revieve svih dSLRova u toj kategoriji... mana canona je kuciste, plastika, ona srebrno-siva boja (premda se moze nabaviti i sa crnim kucistem, koje je skuplje) i relativno los objektiv koji sa njim dolazi po defaultu... no kad kupujes tak nesto kupujes tijelo, a objektivi ce dolazit sami po sebi kak ce se imat para...

Meni se prvenstveno svidio izuzetno malen sum kod 300D, i mogucnost flashanja firmwarea, kojegu su rusi cracknuli. E sad... posto je 300D po "unutrasnjojsti" slican 10D, i namjerno ogranicen (jer tko bi kupovao 10D onda?), prijatelji rusi su prilagodili firmware i otkljucali vecinu opcija sa 10D.

Druga stvar koja mi se svidjela je bila velika raznolikost EF objektiva, sto canonovih sto sigminih i ostalih proizvodjaca sto ga cini pogodnim za siroku primjenu... U igri mi je jos bio i E1, no za njega ima 5 leca i skupe su ko svetog petra kajgana, nema ugradjen flash, a flash za njega kosta 2 i pol soma kuna...

Uglavnom, volim fotkat, al ne mislim od toga napravit karijeru i ovo mi je ispao vise nego odlican fotic za to sto zelim, kasnije kupim jos 2 objektiva i miran sam...

Usput znam par ljudi koji ga imaju i jako su zadovoljni s njim. Naravno, prigovaraju za ovaj defaultni objektiv, al kaj bus, s necim moras pocet.

_________________
www.disorted.com
ko ovo procita ne treba naocale
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Kle



Joined: 02 Nov 2004
Posts: 185
Location: samobor

PostPosted: 06.12.2004 01:49    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

cestitam na D 300

nego često čujem tu rijeć FIRMWARE, a neznam kaj znaći.

jel to nešto kao software?
Back to top
View user's profile Send private message
lekke



Joined: 17 Jun 2004
Posts: 860
Location: 25th floor

PostPosted: 06.12.2004 08:59    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

@Leon:
Super izbor! EOS 300D je totalno zakon stvar. Ima ga moj photo-buddy (idemo skupa okolo i fotkamo) i poprilicno je zadovoljan. Sto se objektiva tice, prije ili kasnije ce te ulovit "moras skupit sve" groznica, no vama canonovcima je tu puuno lakse. Meni je sad za E-1 u oko upao Zuiko objektiv 150mm f2.0, ali to cudo kosta 17000 kn... prestrasno!! Za te novce bih si mogao kupiti G5 i bit sretan do kraja zivota. U svakom slucaju bilo bi lijepo da Canon pocne koristiti four thirds tehnologiju... pa da se proizvodjaci objektiva pocnu boriti na unificiranom trzistu i rezat jedni drugima cijene Smile

Anyway, sto se Digital Rebela tice, postoji jedan fantastican link (iako mozda vec znas za njega): http://photonotes.org/articles/beginner-faq/ - radi se o all-around FAQu za 300D, i bez obzira na to koji si level korisnika, uvijek se u njemu moze pronaci neka zanimljivost.

_________________
You need more bass.
Back to top
View user's profile Send private message
agonyii



Joined: 02 Oct 2003
Posts: 153
Location: Croatia, Zagreb

PostPosted: 06.12.2004 09:35    Post subject: Firmware 300D > 10D Add user to your forum ignore list Reply with quote

Daj postaj adresu sa koje mogu skinuti firmware "300D > 10D" ili mi pošalji link na agonyii@gmail.com

Thx

PS: firmware > software u hardware-u aparata. Kao u mobitelima i sl. el. napravicama.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
borko



Joined: 30 Aug 2004
Posts: 133
Location: Beograd / Thessaloniki

PostPosted: 06.12.2004 10:35    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Kle wrote:
baš šteta, pogotovo jer ugradit tako nešto i nije big deal. npr: imaš gumbić za switch između optičkog i digitalnog i kad prebaciš na digi. zrcalo i zaslon se podignu i ćip odradi ostatak posla.



I nije bash tako lako... consumer digitalci imaju elektronski okidach, tj 'neshto' se desi u samom CCDu koji je svo vreme izlozen svetlosti, i on uhvati taj momenat. Zato recimo oni imaju sinhronizaciju blica na 1/8000 Laughing
Kod dSLRova je klasichno okidanje, pa chak i kad bi to napravili, kad pritisnes okidach trebalo bi da se zavesica prvo zatvori, pa onda otvori opet za ekspoziciju. A i ne znam kako bi to uticalo na CCD, kod dSLRa su valjda i malo 'finiji' pa bi se verovatno brzhe istroshili Wink


Kle wrote:
P.S.:praktički već posjedujem D70 sa 18-70 DX AF-S i 500 megi cf karticu, al do fizičkog kontakta još 14 dana. naručen iz njemačke, privatno.
sanjam ga



chestitke! Smile
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
leon



Joined: 07 Sep 2003
Posts: 175
Location: Where the dark shadows R

PostPosted: 06.12.2004 14:08    Post subject: Re: Firmware 300D > 10D Add user to your forum ignore list Reply with quote

agonyii wrote:
Daj postaj adresu sa koje mogu skinuti firmware "300D > 10D" ili mi pošalji link na agonyii@gmail.com

Thx

PS: firmware > software u hardware-u aparata. Kao u mobitelima i sl. el. napravicama.


http://www.bahneman.com/liem/photos/tricks/digital-rebel-tricks.html - ovdje imas sve; popis novih featura sa crackanim firmwareom, link na 10D manual, link na firmware i jos par korisnih savjeta (tipa, mozes handsfre set od nokie koristiti kao remote shutter i islicno)

_________________
www.disorted.com
ko ovo procita ne treba naocale
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Strik3r



Joined: 20 Nov 2004
Posts: 65
Location: Bihac - Sarajevo. Stalna adresa: Internet.

PostPosted: 06.12.2004 19:13    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

@Kle
Kao buduci user nove zvjercice, ne zaboravi da je firmware = software = jednako ponistavanje garancije, ako prckas sa njim. I inace, crackovani firmware nije previse dobra ideja, osim ako prvo nagovoris nekog prijatelja da ga proba:)
Istina je da je Canon 300d u mnogocemu namjerno oslabljen, jer onda zaista ne bi bilo razloga za kupovinu 10d. Osim mozda ljepseg kucista:)

Nego, evo jedan mali trik za 300d

Kao zicani daljinski okidac za njega se moze koristiti bilo koji Nokia headset sa onim malim "banana" prikljuckom. Kod nekih se, kao u mom slucaju, pojavi problemcic sto je strujni krug stalno zatvoren, pa aparat okida neprekidno, ali to se moze onda tako premostiti, da se krug zatvori tek kada pritisnes dugme. Ili jednostavno prekines zicu, pa onda kreses sa njom, kao kad palis auto "na zice"
U principu, prekidajte i spajajte zice kako vam padne na pamet, s obzirom da to ne moze ostetiti aparat, niti mu ugroziti cijenjenu garanciju

Ali i ja jedva cekam da mi istekne garancija pa da mu flasham firmware. Najbitnije sto dobijes, a sto stvarno provjereno radi je Flash compensation koji mu toliko nedostaje.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail MSN Messenger
Kle



Joined: 02 Nov 2004
Posts: 185
Location: samobor

PostPosted: 19.12.2004 17:17    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Nikon D70
Igot it in My Hands

hvala SVIMA koji su se potrudili da me upoznaju sa svijetom digitalaca, a posebno Miliju i Borku (za ono ZABRANJUJEM ti).

staviti ću slike uskoro kad malo proućim stroj, a sad tek tolko jedna probna "mrtva priroda"

Laughing
Back to top
View user's profile Send private message
borko



Joined: 30 Aug 2004
Posts: 133
Location: Beograd / Thessaloniki

PostPosted: 12.01.2005 22:05    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Applause
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Kle



Joined: 02 Nov 2004
Posts: 185
Location: samobor

PostPosted: 12.01.2005 22:19    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

nema te bash mnogo Smile
Back to top
View user's profile Send private message
Kle



Joined: 02 Nov 2004
Posts: 185
Location: samobor

PostPosted: 12.01.2005 22:22    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

razmišljam o kupnji flasha

jel ima šta za preporučit?
ili na šta treba obratiti pažnju?
Back to top
View user's profile Send private message
borko



Joined: 30 Aug 2004
Posts: 133
Location: Beograd / Thessaloniki

PostPosted: 13.01.2005 18:25    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

obrati paznju na to da flash mora da podrzava iTTL [koji se jedino koristi na D70 i D2 za sada, i podrzavaju ga od Nikona SB800 i SB600, i jos par bliceva nezavisnih proizvodjaca]

preporuka, ako imas dovoljno love - Nikon SB800
ako ne, preskoci SB600 i pogledaj najjace modele Metz-a [ne znam napamet koji podrzavaju iTTL, a nemam vremena da trazim... Wink ]
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
tRC



Joined: 07 Sep 2003
Posts: 1280

PostPosted: 13.01.2005 19:10    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

meni borko zakon otkad je ušao na forum sa rečenicom
Quote:
au, al ste ekstremisti...

Applause
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Fotografija All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3
Page 3 of 3

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group