Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
ICON - flash site
Goto page Previous  1, 2
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Web stranice
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Peewee



Joined: 12 Jan 2004
Posts: 711
Location: Velika Gorica

PostPosted: 04.11.2004 14:00    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ok...

_________________
Pi (Pee) is a mathematical constant equal to approximately 3.14.
zivili!!!
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Adrian



Joined: 02 Apr 2004
Posts: 692
Location: Around & about

PostPosted: 04.11.2004 14:38    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

stvarno ću ispizdit. šta sam trenao reć, super je, a nisam mogao vidjet ni pola. jebemu miša, u tih deset godina iskustva mogli ste primjetit da site-ovi poput 2dvanced-a nemaju ni pola vašeg kapacitete, a ono što se tamo učita isplati se, moj sajt molim te nemoj komentirat, jer ovo nije topic za moj sajt. što je najgore, i meni sajt lijepo izgleda, bar onaj dio koji sam vidio, ali je to bilo sasvim nebitno jer sam ga nasilu morao gledati, ako to nije užas, (dobro, ciljana publika vam nisu oni sa slabijim kompovima) onda je užas tvoja reakcija, iako je više nego očito da znaš primit kritiku. a što se tiče upravo tog desnog klika, šta mene boli kurac šta ćete vi stavit ili nećete, jednostavno sam mogao i pregledat site, jer bi zahtjevnost pala i komp bi odvrtio sve, pa me baš to smeta kod "znalaca". a šta te košta taj menu?!? stavi nemoj stavit, al nemoj mi srat kad kažem da mrzim kad ga nema.

jeste, stvarno više nego očito, da sam ja idiot.

_________________
The quest for certainty blocks the search for meaning. Uncertainty is the very condition to impel a man to unfold his powers.
http://origami.hr
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
silence



Joined: 24 Apr 2004
Posts: 890
Location: .....ni na nebu, ni na zemlji.....

PostPosted: 04.11.2004 15:31    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

da riješimo.....
ko je pročitao moj post, vidio je kaj sam napisao...kao site tipa "kaj mi možemo" mi je OK kaj se tiče namjere, no neke stvari su malo iritantne


a sad...

Quote:
Primjetili smo također da se stranice dosta loše ponašaju na kompovima sa slabijim procesorima (manji od P4 2) te zbog toga dolazi do sporih efekata no tu na žalost nema pomoći.


sorry, ali ako je P4 2 minimum za pregledat jedan Flash site, onda ste nešto poprilično zeznuli. možda sam ja jedan od "seratora bez pokrića" , ne znam, ali daj malo razmisli o činjenici da ti pola ljudi ovdi prigovara da site NE RADI kak treba. nemaju svi high end mašine.

iskreno se nadam da nećeš ovo shvatit ko napad ili vrijeđanje, ali stavit P4 2 ko minimum za pokrenut Flash od 1.6 MB je katastrofa.....
inače govorim iz VLASTITOG iskustva, jer smo mi zeznuli jednu Flash prezentaciju u koju smo ubacili 3d intro 1024x768 i koja je jela 700MB rama da odvrti, a mi kreteni nismo vidjeli da postoji problem jer svi imamo po 1GB rama u kompovima...istina je da smo morali odraditi kompletnu prezentaciju u 4 dana i da nije bilo vremena za testiranje, ali opet.....ispali smo poprilično neprofesionalni i loši....

upravo zato, kaj govorim iz svog iskustva, ti dajem ovakve primjedbe....

site s kojim slavite 5 ili kolko god godina i želite pokazati kaj možete i onda je P4 2 minimum za pokrenuti vas može koštati klijenata umjesto da vam dovede nove....
razmisli malo o tome...

većina kompova po uredima su _KANTE_.

NHF?

_________________
This End-User License is an agreement between Microsoft Corporation (hereafter referred to as "Microsoft") and you, the end-user (hereafter referred to as "our bitch").
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
keye



Joined: 24 Nov 2003
Posts: 2465
Location: Paris - France

PostPosted: 04.11.2004 15:49    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

silence wrote:


većina kompova po uredima su _KANTE_.

?


skuzajte sto se opet mijesam ali ponavljam... target.
kako mozes tvrditi da ce izgubiti klijente ako postoji html verzija sajta?
tko moze nek gleda, tko ne moze gledati ce ono sto moze, mislim ljudi dajte malo fleksibilnosti, jedno je raditi aplikaciju za web sa odredjenim targetom (upravo za ove sto imaju kante) a drugo je raditi prezentaciju koja na osrednjem kompjuteru (moj je ispod 2GB) na adsl vezi sasvim fino radi s obzirom da jos treba biti optimiziran.

_________________
Google is a blind person
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
godfather



Joined: 17 Dec 2003
Posts: 93
Location: čakovec

PostPosted: 04.11.2004 19:24    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

silence meni iskustvo govori drukčije..sajt je testiran na kompovima PIII 450 gdje se ponaša koma, Athlon 1.2 gdje radi uz lagano štekanje te na P4 2 a sva tri kompa imaju po 512 MB tak da se baš ne slažem s tvojom teorijom da je bitan RAM za flash animacije jer je problem u količini podataka koji se procesiraju, a ne njegovoj realizaciji..
Za konstruktivnu raspravu sam uvijek spreman i ne moraš se osjećati prozvanim.. osim ako i ti nisi neki bahati tip Smile

_________________
Do you feel lucky?? Huh punk? Do ya??? #bang#bang#fršt,špric
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
silence



Joined: 24 Apr 2004
Posts: 890
Location: .....ni na nebu, ni na zemlji.....

PostPosted: 04.11.2004 19:40    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

godfather wrote:
silence meni iskustvo govori drukčije..sajt je testiran na kompovima PIII 450 gdje se ponaša koma, Athlon 1.2 gdje radi uz lagano štekanje te na P4 2 a sva tri kompa imaju po 512 MB tak da se baš ne slažem s tvojom teorijom da je bitan RAM za flash animacije jer je problem u količini podataka koji se procesiraju, a ne njegovoj realizaciji..
Za konstruktivnu raspravu sam uvijek spreman i ne moraš se osjećati prozvanim.. osim ako i ti nisi neki bahati tip Smile



ono oko RAMA je bio naš zajeb s Flashom.
unijeli smo 3d animaciju od 5.5 sekund (30 fps), dakle nekih 170-180 framova (1024x768) i pokrenuli.....prokletinja bi pojela 700+ MB rama da se odvrti.......mogu ti poslat primjerak ak ne vjeruješ...

najnoviji Flash ima opciju za import sređenu i sad sve radi kak treba, ali smo tu prezentaciju radili u takvoj vremenskoj stisci da jednostavno nije bilo vremena testirat, a na našim kompovima je radila besprijekorno....

na greškama se uči Wink
mi smo svoje naučili ...


@ keye... govorim iz iskustva i upravo se dogodilo s tom prezentacijom, mi poslali da provjere, oni nama da trza stravično...mi u čudu ostali, kod nas se vrti ko beba....
otvorimo mi task manager i imamo kaj vidit.....čudo jede RAM ko da je besplatan....
sljedeće.....postoji HTML verzija sitea, točno, ali ako u "pogle kaj možemo" dijelu naleti klijent koji ima lošiji komp i vidi da "gle kaj možemo" ŠTEKA na njegovom kompu, onda će taj klijent malo razmislit jel baš hoće radit s nekim kome "pogle kaj možemo" ŠTEKA.

ja govorim da treba biti oprezan POGOTOVO sa takvim showcase projektima i tu se NE SMIJE dogodit da šteka....

da samo znaš kolko puta sam se opravdavao kad smo pokazivali tu prezentaciu i kaj sam sve morao drljit da možda ipak dobijemo posao...znaš kak loše izgleda kad ti nakon 1-2 sekunde sve počne preskakat??????
a klijent sjedi i gleda i pita..."a zašto ovo?"

još jedna stvar o kojoj bi bilo zgodno razmislit...TARGET, kao što si rekla, dosta njih ima laptope i slično, koji su ipak (osim onih bezobrazno skupih) DOSTA slabiji.
dakle, _POTENCIJALNI_ klijent ode laptopom na "pogle kaj možemo" i šteka mu....

i kaj onda?




gle, ja sam savršeno svjestan da drvim tu, dok naš web ne izgleda kak spada, i radimo _OPET_ (po ko zna koji put) na novoj verziji....
moja je kritika bila totalno dobronamjerna i stvarno govorim iz vlastitog zajeba sa Flashom.....

tolko od mene Very Happy

_________________
This End-User License is an agreement between Microsoft Corporation (hereafter referred to as "Microsoft") and you, the end-user (hereafter referred to as "our bitch").
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
.moody



Joined: 17 Sep 2003
Posts: 94
Location: tha.Ploče

PostPosted: 04.11.2004 20:16    Post subject: :) Add user to your forum ignore list Reply with quote

mala opaska Sad
mislim da ste na dobrom putu ali uvik ima oni ali ...
sta se tice sajta simpa je sto neznaci da nesto takvo nije vidjeno, uostalom 80% stranica su obicno kopija kopija kopije tako da to i nije zamjerka. Uostalom to je tako u svih nas.

Nego da predjemo na stvar,
ajde OK Beta verzija je tako da ce se mnoge stvari dosta promin dok ne izadje main verzija. Kad se udje na neko od podpodrucja, uvijek se odigra neka lipa animacija ali fakat userete sa onom jednostavnom odlaznom prilikom povratka na glavnu scenu i to mi fakat ide na zivce jer ostavljate dojam necega zapocetog ali nedovrsenog.

eto to mi smeta.
Evil or Very Mad

_________________
.moody
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
keye



Joined: 24 Nov 2003
Posts: 2465
Location: Paris - France

PostPosted: 05.11.2004 08:48    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

silence wrote:

@ keye... govorim iz iskustva i upravo se dogodilo s tom prezentacijom, mi poslali da provjere, oni nama da trza stravično...mi u čudu ostali, kod nas se vrti ko beba....


aaa, o tome pricas, prije par godina (dok sam jos radila nesto u flashu) nesto slicno mi se dogodilo ali nista strasno (nije bila neka prezentacija) ali od tada SVAKU prezentaciju (pa cak i html) radimo sa naseg laptopa Smile da ne bi bilo frke sa nekim cudnim browserima ja pokazem da brije u IE, moz i FF i to je to Wink
takve stvari ne ostavljam vise slucaju.
kuzis sto hocu reci?
ja sam vidjela puno tezih sajtova od ovog iconovog koji su sasvim fino prolazili. mozda je loading bio bolje podjeljen (ali god je rekao da jos nema preloading!) zato mi nije jasno sva ta strka oko 1.5 MB.

_________________
Google is a blind person
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
silence



Joined: 24 Apr 2004
Posts: 890
Location: .....ni na nebu, ni na zemlji.....

PostPosted: 05.11.2004 11:23    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

heh...mi od sada svaki put kad pokrenemo Flash otvorimo i Task Manager Wink
ovaj novi Flash je super, može se importat animacije bez takvih problema, ali ono...ma joj, samo kad se sjetim.

_________________
This End-User License is an agreement between Microsoft Corporation (hereafter referred to as "Microsoft") and you, the end-user (hereafter referred to as "our bitch").
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
godfather



Joined: 17 Dec 2003
Posts: 93
Location: čakovec

PostPosted: 05.11.2004 11:52    Post subject: Re: :) Add user to your forum ignore list Reply with quote

.moody wrote:
mala opaska Sad
mislim da ste na dobrom putu ali uvik ima oni ali ...
sta se tice sajta simpa je sto neznaci da nesto takvo nije vidjeno, uostalom 80% stranica su obicno kopija kopija kopije tako da to i nije zamjerka. Uostalom to je tako u svih nas.


de malo preciziraj na što misliš da je već viđeno i da je ovo kopija.. može bit jedino kopija iz moje glave jer fakat nisam tražio ideje po netu, a ako postoji neki slični sajt volio bih ga vidjeti kako su to oni napravili..
Ova relativizacija da je sve već viđeno mi se baš ne sviđa, i po tome ispada da su svi dizajneri, grafičari, slikari itd. plagijatori? Npr. postoji brdo slika na temu Posljednje večere ali samo je pitanje kako su one napravljene...

_________________
Do you feel lucky?? Huh punk? Do ya??? #bang#bang#fršt,špric
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Web stranice All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2
Page 2 of 2

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group