Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
Open Source za klijente

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> FFA
View previous topic :: View next topic  
Author Message
silence



Joined: 24 Apr 2004
Posts: 890
Location: .....ni na nebu, ni na zemlji.....

PostPosted: 06.11.2004 13:38    Post subject: Open Source za klijente Add user to your forum ignore list Reply with quote

Jedna od stvari koje u zadnje vrijeme radim je da stalno imam sa sobom CD sa Firefoxom, Thunderbirdom, OpenOfficom, AdAwareom, SpyBotom, AVG Free, ZoneAlarmom, FreeSurferom i još par stvarčica....mogu vam reći da recimo klijenti koji ne koriste Office pretjerano, recimo neka firma kojoj praktički treba samo Word tu i tamo kad im pokažeš OpenOffice i objasniš da su na licenci ZA SAMO JEDNO računalo uštedjeli praktički koliko košta izrada manjeg weba, a ako imaju 2,3 ili više računala da su uštedjeli i više nego koliko košta ono kaj im prodaješ....da te odmah drugačije gledaju.....

Firme moraju imati licencirani software i kad im pokažeš neke alternative, mnogima se upali žaruljica u glavi.....

ne znam koliko vas je radilo u OpenOfficu, ali za običan uredski posao, recimo pisanje dopisa i slično, nema nikakve razlike i najveći debil se snađe u kratkom roku, pogotovo ako gazda shvati da NE MORA platiti tisuće kuna za M$ licence.
Thunderbird + kalendar je i više nego dovoljna zamjena za Outlook, i to ne Outlook Express, nego full Outlook.

e da, mali -> DISKLEJMER, imam JEDNU osobu na ignore na cijelom forumu, a mislim da će se ta osoba prepoznati, tak da se ne mora ić trudit ovdi dokazivat kak je M$ dar od boga i slična sranja koja trpimo već neko vrijeme.

ovaj topic je namjenjen kao jedan friendly savjet kako se dodatno podvuć pod kožu klijentu i lakše dobit posao, koji svima nama treba, a ne neka vrsta flejm idiotizma jer neki smatraju da je M$ turbo super stvar.....


eto...tolko od mene....

_________________
This End-User License is an agreement between Microsoft Corporation (hereafter referred to as "Microsoft") and you, the end-user (hereafter referred to as "our bitch").
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
bozob



Joined: 07 Mar 2004
Posts: 378
Location: Gruda, Konavle

PostPosted: 06.11.2004 14:38    Post subject: Re: Open Source za klijente Add user to your forum ignore list Reply with quote

silence wrote:
...Firefoxom, Thunderbirdom, OpenOfficom, AdAwareom, SpyBotom, AVG Free, ZoneAlarmom, FreeSurferom i još par stvarčica...

Programi koje si nabroijo su najbolji programi gledano na njihovo područje rada. OpenOffice je jako dobar i firmama velika ušteda što može u kombinaciji sa linuxom biti jako velika ušteda. I ja ga koristim i draži mi je od worda jer mi je word smeće.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
budha



Joined: 02 Mar 2004
Posts: 1377
Location: Osijek

PostPosted: 07.11.2004 16:38    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

FF, Thunderbird, AdWare, SpyBot i ZA su mi standardi dio toolboxa Smile
Sto se antivirusa tice, ipak vise vjerujem NOD-u Confused
I ne koristim nikakav office paket!

edit:
sta ce ti freesurfer uz FF?

_________________
I hate to advocate drugs, alcohol, violence, or insanity to anyone, but they've always worked for me.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
silence



Joined: 24 Apr 2004
Posts: 890
Location: .....ni na nebu, ni na zemlji.....

PostPosted: 07.11.2004 19:45    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

budha wrote:


edit:
sta ce ti freesurfer uz FF?


neki su tvrdoglavi kaj se tiče IE, pa za takve Wink...meni osobno ne treba Very Happy

_________________
This End-User License is an agreement between Microsoft Corporation (hereafter referred to as "Microsoft") and you, the end-user (hereafter referred to as "our bitch").
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
edgar



Joined: 28 Dec 2003
Posts: 916
Location: Pred monitorom

PostPosted: 07.11.2004 21:44    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Neki od programa koji su gore navedeni su odlični, neki su lošiji od osource i komercijalne konkurencije. Sve ovisi o onome što od određenog programa trebaš, integraciju s čime trebaš i šta ti je praktičnije za koristit.. tvoji zahtjevi.
Šta se IE-a tiče, stvar je u tome da je zaista loš i da su ga i Opera i FFox prešišali, s tim da je Opera i dalje jako bugovita, a zna se dogodit da ljudi imaju problema s mnogim stvarima i u FF...
Quote:
ovaj topic je namjenjen kao jedan friendly savjet kako se dodatno podvuć pod kožu klijentu i lakše dobit posao, koji svima nama treba, a ne neka vrsta flejm idiotizma jer neki smatraju da je M$ turbo super stvar.....

Šta se flejma tiče, kad smo kod toga i topica na koji aludiraš, nitko nije flejmao već su samo iznijete činjenice, razmisljanja i zaključci o određenoj tematici. Također, autor topica ni jedan put nije rekao "ms je super turbo stvar" vec je pokusano objektivno iskazati misljenje sa strane proizvodjaca softvera; Naravno da je svakom korisniku bolje ako je nesto besplatno... i ja bi da mi sve bude free... ali ono sta ti nisi shvatio je moja poanta o profitabilnosti os softvera koja mi nije jasna...
Flejm? Ti si taj koji se ponaša kao neandertalac i agresivac .. pogledaj malo svoje postove pa uoči tu crtu šetanja na 4 noge... Mora da te su ti dlanovi svi izgrebani od asfalta...
A iz iskustva koje imam s 'velikima' mogu ti rec da ce svaki veci klijent odjebat open source rjesenje cim naidje na problem i gdje onda mora pisat romane po forumima... Svakom je lakse nazvat tech support na telefon i dobit pomoc bez da npr placa specijalizirane firme za support za linux (ako ih u nas ima).
I ne, to nije moj flejm nego cinjenica koju niti podrzavam niti sam protiv nje, jer zaista ima dobrog open source softvera... Ali necu ti nista sad objasnjavat tu jer nemam photoshop...
Klijentu možeš i popušit, zar ne? Ak to dobro radiš (go silence go), onda mu se prilično uvučeš pod kožu...

Eh da, ne zaboravi mi rec da sam majmun i debil u slijedecem postu Wink

P.S.
Ah, a kako ti izvlacis kontekst koji ti pase iz mojih postova, mogu i ja to: Wink
silence wrote:
uglavnom bilo je smeća od 0.7-0.9 na sve strane i trebalo mi je 3 sata čišćenja registryija i particija od svega kaj ima u imenu Mozilla i Firefox da to sredim

Tvoj stil Wink
Applause
Toliko od mene.

_________________
Digital Genetics | Koote | Nuspojava
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
koskar



Joined: 17 Mar 2004
Posts: 461
Location: Skopje, MK

PostPosted: 07.11.2004 22:21    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

edgare, sjasi vec jednom!

nemozes se svima dopadati i nemozes nametati svakiput svima svoje misljenje....

will you please let it go already!......

hesus!

_________________
Drop your panties Sir William, I cannot wait 'till lunchtime!
Back to top
View user's profile Send private message
edgar



Joined: 28 Dec 2003
Posts: 916
Location: Pred monitorom

PostPosted: 07.11.2004 22:27    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Pa ebote on me spominje i sere. Jel ga ko vuče za jezik?! - Ne. On nikako ne moze progutat open source raspravu pa je svugdje gura. I let it go, he did not. Shocked
I don't give a fuck.

Zapravo, najbolje da i ja njega stavim na ignore. Done.

_________________
Digital Genetics | Koote | Nuspojava
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
stripe



Joined: 24 Jan 2004
Posts: 816

PostPosted: 08.11.2004 00:50    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

I'll skip the flame part, neda mi se, iako me zanima kako radi ignore Very Happy

Kod opensource rjesenja mozda zbilja podrska predstavlja problem no osobno ne znam nikoga tko je ikada zvao (osim ludih mi kolega koji se izderavaju na microsoftov support svako malo Very Happy), uvijek kada netko nesto ne zna rijesiti zove nekog lokalnog frika da mu to pogleda...

Bout the "word je smece", well meni nije, meni je word odlican prog za to sto je namijenje, osim onog debilnog helpa sve mi je super u njemu (iako ga ja gotovo uopce ne koristim), stvar je u tome sto nerijetko ostanem STUNNED kaj se sve moze automatizirati kada mi seka kemija nesto u njemu... Gotovo sam siguran da nekih 90% ljudi koji ga svakodnevno koriste ne znaju koliko bi si mogli ubrzati rad na njemu...
Back to top
View user's profile Send private message
edgar



Joined: 28 Dec 2003
Posts: 916
Location: Pred monitorom

PostPosted: 08.11.2004 01:09    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Quote:
osim ludih mi kolega koji se izderavaju na microsoftov support svako malo
Laughing
Al bar se imaju na koga izderat Wink

Eh... da Word je prilicno dobar. Help je u svim MS friendly programima bezvezan... izlistaju listu ideja koje i djetetu padnu na pamet, i pitaju jel to rijesilo problem Shocked .. al moramo priznat da su to najcesce i rjesenja... "have you plugged in your printer?" Smile

Btw, kad već navodimo, ja ne vidim razloga da mijenjam npr novi Outlook.. genijalan sustav sortiranja i managmenta za mail, kontakte i te stvari. Genijalno definiranje rules-a za sve i automatizacija ama bas svega... lijepo automatski newsletteri idu u svoj folder... pvt mailovi u svoj, buisness u svoj.. junk u svoj.. s virusom u deleted koji se brisu po izlasku itd itd itd.. odlicno.
Word baš može sve... pogotovo mi se svidja genijalan spellchecker...

Neki MS proizvodi su jednostavno odlični, ali neki kao IE suck big time! ... tako je to. Nema idiotske generalizacije u stilu "sve sta je ms smrdi" ....

_________________
Digital Genetics | Koote | Nuspojava
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
silence



Joined: 24 Apr 2004
Posts: 890
Location: .....ni na nebu, ni na zemlji.....

PostPosted: 08.11.2004 09:59    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

stripe wrote:
I'll skip the flame part, neda mi se, iako me zanima kako radi ignore Very Happy

Kod opensource rjesenja mozda zbilja podrska predstavlja problem no osobno ne znam nikoga tko je ikada zvao (osim ludih mi kolega koji se izderavaju na microsoftov support svako malo Very Happy), uvijek kada netko nesto ne zna rijesiti zove nekog lokalnog frika da mu to pogleda...

Bout the "word je smece", well meni nije, meni je word odlican prog za to sto je namijenje, osim onog debilnog helpa sve mi je super u njemu (iako ga ja gotovo uopce ne koristim), stvar je u tome sto nerijetko ostanem STUNNED kaj se sve moze automatizirati kada mi seka kemija nesto u njemu... Gotovo sam siguran da nekih 90% ljudi koji ga svakodnevno koriste ne znaju koliko bi si mogli ubrzati rad na njemu...



vidiš, ja upravo zbog tih 90% ljudi to i nosim.
90% ljudi neće ići duboko u Word nego će pisat tekst s dva prsta, poprilično sporo, možda poboldati koji dio i to je to....

e sad...licence za korištenje toga KOŠTA. većina ljudi, njih 99%, niti ne zna da postoji alternativa M$ Office paketu.

mala firma koja jedva skrpa kraj s krajen, a ima recimo 3 računala, ti može biti VRLO zahvalna kada im pokažeš/objasniš da postoji alternativa i da mogu imati sve te funkcije _BESPLATNO_, bez plaćanja licenci M$u za korištenje njihovih programa.

ja sam počeo oaj topic upravo zato da vam čisto iz svojeg iskustva pomognem dobiti malo bolju poziciju kod nekih klijnata.
o čemu se radi?
dođeš prodat web stranice/dizajn/već nešto....klijent očekuje da znaš nešto o kompjuterima i ti mu spomeneš da ne koristiš M$ proizvode jer postoje alternative koje se ne plaćaju i sa kojima nemaš problema sa licencom i možete ti doć i sam vrag na vrata i ne može ti ništa jer jednostavno koristiš software KOJI SE NE PLAĆA.

većini je to science fiction, kako pa sad to?...pa jel to moguće..i tako slično.....
"slučajno imam CD kod sebe, mogu vam pokazati"....

vi si sami izračunajte koliko košta licence za recimo za Office paketa,a koliko košta prosjčna web stranica.....i sad DOBRO razmislite kako će vas klijent gledat ako mu pokažete da ne samo da može imat sve te programe za ured, nego kad odbije licencu koju plaća (a firma MORA imati licenciran proizvod) da je u stvari u PLUSU poslujući sa vama....

ne govorim ovo iz guzice, nego nakon što sam u nekoliko tvrtki instalirao sve ili dio gore navedenih programa....
možda neko to ljubit noge M$u kolko hoće, ali istina je da makar ponuditi nešto takvo ti može donjeti posao jer te uzdigne u očima klijente, jer više nisi tamo samo da im uvaljaš neki svoj tamo web/već nešto, nego im daješ i dobar, koristan i ISPLATIV savjet.


meni se dogodilo da nakon instalacije FireFoxa kod klijenta, da me pitaju : "a kako ću ja sad na internet kad nema IE"....onda lijepo objasniš da IE i dalje postoji, da ako želi da ga može koristiti, ali recimo da je FF što se tiče sigurnosti surfanja puno bolji i da recimo kroz njega ne prolaze razni spyware programi....


daješ im opciju...dali će ju oni koristiti, nije tvoja briga....
ono što je tebi važno je pokazat upravo ovo kaj vam drvim -> da niste došli uvaljat svoj rad pod svaku cijenu nego da želite partnerski odnod u kojem ćete im dati i savjet i pomoći...TO POMAŽE kod dobivanja poslova.....

_________________
This End-User License is an agreement between Microsoft Corporation (hereafter referred to as "Microsoft") and you, the end-user (hereafter referred to as "our bitch").
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
edgar



Joined: 28 Dec 2003
Posts: 916
Location: Pred monitorom

PostPosted: 08.11.2004 12:36    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

E tu se moram složit.. Mnogi mali ne znaju za to i zaista, to je vec druga priča...

_________________
Digital Genetics | Koote | Nuspojava
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> FFA All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group