Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
www.risnjak.hr - neplacanje
Goto page Previous  1, 2, 3  Next
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Web stranice
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Tina



Joined: 19 Nov 2003
Posts: 156

PostPosted: 08.11.2004 14:08    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

koliko sam ja skuzila risnjak ima ugovor / dogovor sa zarkom koji je karika u lancu i treboje dalje prosljedit lovu ticu.

dakle ako risnjak oce nekog tuzit sto stranica nije online neka tuzi zarka, tic nema nista s tim

nit ima ugovor nit ima dogovor nit ima lovu.

u njemackoj bi to bilo vako:

risnjak bi za cas posla tuzio zarka, a mozda podnio jos i krivicnu prijavu zbog prevare, / kradje i sta ti ja znam, ocrnio bi tom zarku ime i prezime za sve vjeke vjekova amen, tako da mu ne padne vise varat druge poslovne partnere, zarko bi imo priliku ili da pobjegne iz zemlje ili da plati odstetu risnjaku, sudski spor i sve moguce trskove , ili da lijeüo izbjegne sva ta sranja i da lovu ticu i mirna bosna.

da sam ja ne ticem mjestu ja nikad ne bi stavila web gore bez love.

ne znam kakvo je pravo i zakoni u hrvatskoj, ali ja poznajem iz svog zivota dosta tih „zarka = dzubradi = kriminalaca“ pun mi ich je k.... treba im stat na kraj

BTW Quote sve sto je keye rekla:
ne dajmo kriminalcima da nas j...!!! +ne radite na crno ljudiiiiiiiiiiiiii

_________________
==I don’t want to leave..
::::So don't. Stay here with me. We'll start a jazz band.
Back to top
View user's profile Send private message
tRC



Joined: 07 Sep 2003
Posts: 1280

PostPosted: 08.11.2004 14:09    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ali ovo bi moglo predstavljati problem :

Tražena domena risnjak.hr je aktivna
Korisnik domene je JAVNA USTANOVA NACIONALNI PARK RISNJAK

Adresa : Bijela vodica 48 , Crni Lug
Odgovorna osoba : Ivan Malnar
Admin.- tehnička kontakt osoba : Adriano Pliško
Back to top
View user's profile Send private message
keye



Joined: 24 Nov 2003
Posts: 2465
Location: Paris - France

PostPosted: 08.11.2004 14:12    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

pa kul domena je njihova ali to ne znaci da je i sajt!
oni u svakom trenutku mogu uzeti domenu i preusmjerit je negdje drugdje na novi hosting i novi sajt (ako imaju volje ponovo placati nekoga da to napravi).

sajt je jos uvijek tico-ovo vlasnistvo.

_________________
Google is a blind person
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
tRC



Joined: 07 Sep 2003
Posts: 1280

PostPosted: 08.11.2004 14:13    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

moras maknuti redirection sa risnjak.hr na svoj prostor na hostingu inače je moguće da te tuze .

znači fino sročeni mail , ako je hosting account tvoj , da fino odjebu sa redirectionom na tvoje stranice. dok ti ne vidiš neku lovu , taj mail ide žarku sa cc na risnjak.

jedino tako legalno štitiš svoju umotvorinu
Smile
Back to top
View user's profile Send private message
keye



Joined: 24 Nov 2003
Posts: 2465
Location: Paris - France

PostPosted: 08.11.2004 14:15    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

trc pravo zbori Cool

_________________
Google is a blind person
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
tRC



Joined: 07 Sep 2003
Posts: 1280

PostPosted: 08.11.2004 14:18    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

keye wrote:
trc pravo zbori Cool

viš keye zna pamet kad pročita Cool
Back to top
View user's profile Send private message
sasac



Joined: 23 Jan 2004
Posts: 248
Location: Zagreb

PostPosted: 08.11.2004 14:20    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

tRC wrote:
ars wrote:
znam neke stvari u vezi ovog, jer sam se malo raspitivao, pa ovako;

ako su oni platili za web tom žarku, a žarko nije platio tebi - imaju te osnove tužit

jok ars , ako su platili Žarku za web i nisu ga dobili , jedino Žarka mogu tužiti sada.

čija je domena risnjak.hr ? ne hosting nego domena ?


Slazem se. Tic u ovoj prici zapravo nema nikakvu ulogu sto se tice pravnih stvari. Ako je Risnjak platio Zarku, a Zarko nije isporucio, jao si ga Zarku. To sto je on pohlepni skrtac kostat ce ga tuzbe. Tica ne moze tuziti bas zato jer je radio na crno, a to se ne smije, jel?
Tic, ja te podrzavam. Nemoj vratit sajt bez obzira sto to nije u redu za Risnjak. Oni ce svoje rijesiti za Zarkom, ne brini. A kad majstor bude u poziciji birati; "Vratit cu pare i zbrukat se ili platit malom pa jebiga" onda ces dobit novce.
To je moje misljenje.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
tRC



Joined: 07 Sep 2003
Posts: 1280

PostPosted: 08.11.2004 14:30    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

e sad ako host account nije tvoj , mogo bi nahe*** jer i ako zbrišeš sve sa njega oni će od hostera to dobiti nazad iz backup-a Sad

tako da dobro odvaži situaciju i pokušaj ekipu dovest sve zajedno za jedan stol i dogovoriti se.

samo se sjeti da ti nisi u najgoroj poziciji nego je risnjak koji iako ima papper trail da su platili web u ovom trenutku taj web nema, naravno ni tebi nije lijepo jer radio jesi para vidio nisi , dok je Žarku sasvim fine sa bivšom curom koja šalje mailove u kojima se indirekto prijeti tužbom.
Back to top
View user's profile Send private message
.moody



Joined: 17 Sep 2003
Posts: 94
Location: tha.Ploče

PostPosted: 08.11.2004 14:51    Post subject: :) Add user to your forum ignore list Reply with quote

jednostavno stari moras definirati job ugovorom.
evo ja ti imam jednog proletarca, koji je platija smjestaj i domenu. Napravija sam mu stranice na engl. i naplatija mu sve to 1500kn jer se ko znamo. Da mi je 500 za gore navedena sranja, a nista za ovo ostalo i sada me ucjenjuje da mi nece platit dok ne stavim i njemasku i to jos placa u rate. Eto da mu to napravima jednostavno isto nebi platija stoga sam ga otpepa i necu mu da radim dok neplati pa sada nek on zova boga Joku ako oce i sada cu mu jos skinutisve sa servera pa nek se papak misli.

_________________
.moody
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
godfather



Joined: 17 Dec 2003
Posts: 93
Location: čakovec

PostPosted: 08.11.2004 15:03    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

stavi da su stranice u izradi (ovo da nisu platili baš nije ok iako te kužim), u međuvremenu otvori firmu, kompenziraj za 200 ulaznica u nacionalni park i sve nas lijepo pozovi na piknik iduće godine!
Smile

P.S. Pravno gledajući ti sa ovim Žarkom nemaš ništa ako nemaš ugovor i ne snosiš nikakve pravne posljedice osim rada na crno, tu bi te mogo neko zeznut

_________________
Do you feel lucky?? Huh punk? Do ya??? #bang#bang#fršt,špric
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
leon



Joined: 08 Sep 2003
Posts: 175
Location: Where the dark shadows R

PostPosted: 08.11.2004 15:04    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

E sad... situacija je ovakva

Risnjak ima ugovor sa Žarkom
Žarko nema ugovor sa ticom

Risnjak nemre tužit tica jer nema na osnovu cega, posto od Žarka nikakav trag ne vodi do doticnog (bar ne papirnati, a rekla/kazala bash ne pomaze previse).

Dakle, ako Risnjak želi nekog tužiti može tužiti jedino i isključivo Žarka jer je on ugovorom obavezan njima isporučiti site. Žarko bi onda u cijelu priču mogao uplesti tica, al to mu ne bi bilo najpametnije jer bi onda na sudu morao objasnjavati placanje i zaposljvanje na crno, a to je direktno ono što se zove utaja poreza, i s tim se naša država ne voli zajebavati.

Tic bi trebao pobrisati sav sadržaj sa svog hostina, a provider trecoj strani (u ovom slucaju Risnjak) ne smije dati bilokakve podatke sa hostinga koji ne pripada njima, odnosno nije zakupljen na njihovo ime.

U cijeloj ovoj priči će najviše naj* Žarko. Uopce neznam zašto su kontaktirali tica za dizanje stranice kad on s njima nema veze jer Žarko taj koji je zadužen da to funkcionira... Taj mail treba proslijedit Žarku, jer njemu slijedi tužba ukoliko do tužbe dodje... tak da ce prije ili kasnije morat zvat tica da vrati stranice gore, a IMHO bolje da to napravi prije tužbe...

_________________
www.disorted.com
ko ovo procita ne treba naocale
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
tRC



Joined: 07 Sep 2003
Posts: 1280

PostPosted: 08.11.2004 15:10    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

tic,
glasi li hosting na tebe ?
Back to top
View user's profile Send private message
keko



Joined: 06 May 2004
Posts: 531
Location: Split

PostPosted: 08.11.2004 15:24    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

in di end...tic se može izvuć..Žarko stari najeba si Very Happy ... the end
..end btw. ako ti se javi žarko traži duplo više para radi nanesenih duševnih boli Twisted Evil Rolling Eyes Mad

_________________
happiest boi newer!
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger
max_mad



Joined: 26 May 2004
Posts: 186
Location: Zadar

PostPosted: 08.11.2004 15:55    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Kao sto su i drugi rekli; Risnjak ne moze tuziti tic.a jer nema po kojoj osnovi...

Risnjak je web platio zaretu i to zbog cega web sad ne radi je njegov problem. Tic je odradio posao za zarka i posto mu ovaj nije platio ima pravo zastititi svoje vlasnistvo.
Back to top
View user's profile Send private message
sarma



Joined: 02 Nov 2004
Posts: 99
Location: Osijek/ZG, Croatia

PostPosted: 08.11.2004 16:21    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Žarko koji je dobio novce i ima ugovor s Risnjakom, on je i odgovoran za postavljanje te stranice.

Tatjana se obratila tebi i tebe imaju na piku jer se znate osobno, ali to nema veze s poslom. Žarko je odgovoran za te stranice, oni imaju pravo tužiti njega, ali ne i tebe. U ovom slučaju oni ne bi trebali ni ZNATI za tebe.

S druge strane, ono što si ti napisao na stranicama ima jako veze s tobom i njima. To se može smatrati direktnim napadom na ugled njihove firme, pa je moj savjet -- skini to!!!
Exclamation

Puno sreće!!!

_________________
-- 45th generation Roman --
Back to top
View user's profile Send private message
tic984



Joined: 07 Sep 2003
Posts: 189
Location: Delnice

PostPosted: 08.11.2004 17:45    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

splash je skinut, ostalo je samo site trenutno nije dostupan...


iskreno cak i da me tuze ja stranice necu stavit online, a mislim da to nisam obvezan dok se tuzba ne okonca! jel tako?

e pa sad, ako popusim pusit ce oni i vrijeme koje site nije online, jednostavno sam im objasnio da zelim da ZARKO plati ono kaj je duzan, i taja mi je nudila neke pare iz svog depa ali nisam prihvatio (ko fol nju zbog toga jebu na poslu i to, al iskreno mislim da se to mene ne tice previse, ja nisam placen).

jedino stop ocekujem da mi doticni gospodin PLATI.
Sto se ugovora tice, risnjak je raden davno, onda sam jos u srednjoj skoli bio.
Danas ide sve na ugovor o djelu, i placa se porezi i sve kaj ide drzavi. Naucio sam ja svoju školu, ali neželim da se doticni g. Ž. izvuce iz ovoga jer je zaista GOVNO.
Ja makar i izgubio tuzbu i potrosio jos tolko para, ne odustajem.
Sto znaci da g. Ž. ide down samnom.


Znam ja puno stvari vezanih uz poslovanje te firme koje nisu ispravne i nesmiju tako.
Na kraju krajeva i to bi moglo procurit van.

Inace ekipa, ulaznice vam netrebaju, ja imam vikendicu uz samo granicu risnjaka blizu izvora kupe, pa navratite na domacu rakiju i sir Smile


tnx. na pomoci, javljat cu vam razvitak situacije, pa mozda netko na mojim greskama i procesu nesto i nauci.

_________________
ah..
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
tRC



Joined: 07 Sep 2003
Posts: 1280

PostPosted: 08.11.2004 18:00    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ti želiš novce vidjeti svoje ili raditi njesra ?
jer ovim načinom i "zaboli me đon" pristupom nećeš vidjeti ni svoje novce ali će mnogo ljudi
ovo pročitait i odlučiti da možda od tebe i nije najbolje naručiti neki posao.

vjeruj mi tebi pat pozicija ne odgovara, ako poznaješ tu tatjanu nek ona stisne onoga od koga je i naručila stranicu a ne maila tebi.
Back to top
View user's profile Send private message
tic984



Joined: 07 Sep 2003
Posts: 189
Location: Delnice

PostPosted: 08.11.2004 18:11    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

trc, ja bi tio vidit novce.. al sumljam da ce se to desti. zato imam takav odnost prema stvari. u princiipu nabrijan sam malo, sad, sutra mozda necu bit. al sad jesam.

a s tatijanom sam probo pricat, i prije ovog maila, mislim da je ocito da nije pomoglo.

_________________
ah..
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
tRC



Joined: 07 Sep 2003
Posts: 1280

PostPosted: 08.11.2004 18:23    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ako ništa danas dok si nabrijan uzmi sve žaretove mail adrese i prijavi ih za svaki prOn web koji nađeš Angel
Back to top
View user's profile Send private message
tic984



Joined: 07 Sep 2003
Posts: 189
Location: Delnice

PostPosted: 08.11.2004 18:34    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

tRC wrote:
ako ništa danas dok si nabrijan uzmi sve žaretove mail adrese i prijavi ih za svaki prOn web koji nađeš Angel




huh, di se ja nisam toga sjetio Smile))) malo sam rastresen da Smile
ionako sam sad na faksu, iam vremena napretek Smile

_________________
ah..
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
ska



Joined: 08 Oct 2003
Posts: 402

PostPosted: 08.11.2004 18:47    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Kako postoji korespodencija između tebe i risnjaka postoje i dokazi da si ti radio doticnu stranicu i to na crno. To izbjegni. Takodjer, nemoj prijateljicu dovoditi u neugodan položaj.

Keye je na početku navela sličan slučaj.
Iz svega ovoga izvuci najbolju korist.
Dogovori se sa risnjakom i udarite po Žarku zajedno.

_________________
ska
Back to top
View user's profile Send private message
seesh



Joined: 04 May 2004
Posts: 2
Location: svemir

PostPosted: 08.11.2004 19:21    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Samo tako majstore, imaš pravo ne pristat na mrvice i nitko ti ne može ništa.
Tebe se ne tiče što oni traže od tebe jer oni nisu TVOJ klijent. Jedino kog oni mogu tužit je maderfakin' Žare koji će nahebat i za to jer si radio kod njega na crno (tebi se neće ništa desit). Ima milion takvih nazovi "firmi" koje rade sranja, izrabljuju ljude i treba ih po nosu već jednom.

Gdje piše da si ti njima bilo što dužan? Nek tuže Žareta, on je taj koji nije isporučio. Ak tuže tebe odbacit će se kao neosnovana tužba jer ti nisi potpisao nikakav ugovor s njima. Jedino što bi ti moglo štetit je kontakt koji si imao s njima u pisanom tj. elektroničkom obliku bilo emajl ili da te cija prisluškuje. welcome back, he's an anomaly...

Anivej, što se mene tiče si čist, onu kakosezove koja ti je nudila kofol lovu iz svog džepa uljudno "otpozdravi" a Žare će ti dat repa kad mu dođu g**** do grla ak ne bude prekasno.
Ak sudstvo zavuče kao obično u zastaru, još uvijek si moćniji od žareta jer informacija je moć a ne mogu baš sve zavlačit.
Back to top
View user's profile Send private message
leon



Joined: 08 Sep 2003
Posts: 175
Location: Where the dark shadows R

PostPosted: 08.11.2004 20:17    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

seesh wrote:

Gdje piše da si ti njima bilo što dužan? Nek tuže Žareta, on je taj koji nije isporučio. Ak tuže tebe odbacit će se kao neosnovana tužba jer ti nisi potpisao nikakav ugovor s njima. Jedino što bi ti moglo štetit je kontakt koji si imao s njima u pisanom tj. elektroničkom obliku bilo emajl ili da te cija prisluškuje. welcome back, he's an anomaly...

A i e-mail se na sudu vjerovatno (kazem vjerovatno jer ipak je to nase sudstvo) ne bi odrzao kao dokaz jer danas svako malo dijete zna kako spoofat tudji mail...

_________________
www.disorted.com
ko ovo procita ne treba naocale
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
grzzi



Joined: 16 Dec 2003
Posts: 1160

PostPosted: 08.11.2004 20:32    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

leon wrote:

A i e-mail se na sudu vjerovatno (kazem vjerovatno jer ipak je to nase sudstvo) ne bi odrzao kao dokaz jer danas svako malo dijete zna kako spoofat tudji mail...


kako? dakle ako imam brdo mailova korespodencije sa nekom pravnom osobom, to mi možda ne vrijedi na sudu? Si siguran?

Smile

G.
Back to top
View user's profile Send private message
sarma



Joined: 02 Nov 2004
Posts: 99
Location: Osijek/ZG, Croatia

PostPosted: 08.11.2004 21:29    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

kako ja gledam na to;
-- samo HLADNE GLAVE majstore
-- polako i situacija će se riješavati sama
-- dobro je što si skinuo ono s veba, i dobro je ono što si sad ostavio
-- Risnjak od ovoga neće odustati, pa čak i da tuže tebe, ne mogu ti ništa
-- NISI SE TI OBVEZAO STAVITI STRANICE NA NET, UOSTALOM NISI NIKAKO DUŽAN NJIMA NIŠTA
-- Gosp. Žarko je, ako se ne varam, u potpunosti ODGOVORAN za sve, ako je on potpisao ili ugovorio posao s Risnjakom

moj savjet;
-- zvrcni Žarka, probaj dogovoriti s njim da te isplati prema vašem dogovoru
-- NE DAJ stranice dok ne dobiješ pare OD NJEGA
-- samo sjedi mirno i ČEKAJ Cool

_________________
-- 45th generation Roman --
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Web stranice All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3  Next
Page 2 of 3

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group