Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
Kako aligniti layere ?

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Client-side
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Jagor



Joined: 17 Oct 2003
Posts: 10
Location: Cakovec

PostPosted: 17.10.2003 17:40    Post subject: Kako aligniti layere ? Add user to your forum ignore list Reply with quote

Pozdrav svima !

Evo danas sam se učlanio u ovaj sajt i već odmah tražim pomoć !

Radim svoju prvu web stranicu i imam problem :

software : Dreamweaver MX
design stranice : preko layera

problem : evo ovako. složio sam stranicu kako mi paše preko layera (3 layera, jedan preko drugog, overlapping). I sad bi htio da mi se stranica učita u sredini browsera bez obzira na rezoluciju korisnika.. kako to složit ?
ja radim na rezoluciji od 1600x1200 i tada je u sredini browsera. kada spustim rezoluciju na 1024x768 apsolutno stranica ostaje di jest pa moram skrolati u desno.

nadam se da sam uspio donekle objasnit problem.

molim za pomoć

Jagor
Back to top
View user's profile Send private message
maxy



Joined: 07 Sep 2003
Posts: 894
Location: Zagreb

PostPosted: 17.10.2003 18:39    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

hm hm, ljenost me sprecava da odem u drimviver isprobat par opcija, al uglavnom sam odlucio postati da te pitam dal si probo sa tablicama dobiti efekt koji zelis? 99% usera koriste layere za smjestanje objekata u svojim stranicama ali ne znaju da se i u tablicama moze definirati aligment (gore, dolje, ljevo, desno i razne kombinacije uz help css-a).
Back to top
View user's profile Send private message
Jagor



Joined: 17 Oct 2003
Posts: 10
Location: Cakovec

PostPosted: 17.10.2003 22:01    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ovako...malo sam bio nestrpljiv pa sam cackao po drimviveru celo popodne... bilo momenata kad sam popizfio ali sam bio ustrajan...
nasao sam na disku drimviver bibliju u pdfu i odlucio napraviti layout u layerima, tako da ih pazljivo podijelim i stavim jednog do drugog da se ne overlapaju.
tada sam ih konvertiro u tablice i dobio ono kaj sam htio,a tablicu sam mogo alajnat lijevo desno i u sredinu.

inace, prije sam pokusavao napraviti istu stranicu sa layout cellovima.
njih sam postavio na fiksne dimenzije, pa sam ubacio u njih slike, pa su se pošemerile.
i tako par puta i onda sam poslo sve kvragu Twisted Evil
anyhow, u layout cellovima me uvijek bunio onaj medjuprostor medju celijama koje nikako nisam mogao ispuniti. kako sam strojar po struki i kako non stop u Autocadu radim sve sto mi treba bez po muke, možeš zamisliti kolko sam bio frustriran nepreciznošću drimvivera.

srecom sad sam skuzil layere koje mogu ustimat u pixel i nikud se ne micu nakon insertanja sadržaja i sad sam opet sretan čovik Very Happy

eto da ne duljim... hvala

čitat ćete me opet, to sigurno Smile
Back to top
View user's profile Send private message
zytzagoo
mi3.crew


Joined: 25 Aug 2003
Posts: 1842
Location: Zagreb, Hrvatska

PostPosted: 18.10.2003 19:24    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

a za slucaj da oces ostat na layerima (iako nije preporucljivo) - ovo je bio prvi google result:
http://hsc.usf.edu/~kfly/work/javascript/centerlayersonscreen.html
ili recimo:
http://www.macromedia.com/cfusion/exchange/index.cfm#loc=en_us&view=sn100&viewName=Macromedia%20Exchange&avm=1 > dreamweaver exchange > dhtml/layers > na trecoj stranici ima vec prva komponenta koja centrira layere automatski i moze se downloadati upon registration...

_________________
[+]I[+]am[+]my[+]own[+]religion[+]
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
Jagor



Joined: 17 Oct 2003
Posts: 10
Location: Cakovec

PostPosted: 19.10.2003 03:04    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

da, toga sam se bojao.... ukljucivanje javascripta u igru....

inace ima rješenje bez javice... to mi je postao danas frend iz eskadrile ( www.partizanskaeskadrila.150m.com za sve Il2 FB zaljubljenike ovdje Smile )

reko mi je da opicim center tag, ali prije div id=layer1 taga i sve sto u njem slijedi..... i da naravno obrisen position absolute sa l i t vrijednostima)

medjutim, ja sam to isprobal i sta bi... stvar radi , ali poslije center tagova vise drimviver ne prepoznaje layere kao layere

zato svi koji oce ovako centrirat layere, nek ih prije formatiraju ( border, background) i nafilaju sa svim sadržajem kojeg ocu u njega stavit

thats it..i have spoken Smile
Back to top
View user's profile Send private message
zytzagoo
mi3.crew


Joined: 25 Aug 2003
Posts: 1842
Location: Zagreb, Hrvatska

PostPosted: 19.10.2003 13:40    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Jagor wrote:
da, toga sam se bojao.... ukljucivanje javascripta u igru....

Bez toga ne mozes alignati layer, jer moras nekako doci do vrijednosti velicine prozora, pozicije layera, njihovih widthova i heightova i sl...

Quote:
inace ima rješenje bez javice... to mi je postao danas frend iz eskadrile
reko mi je da opicim center tag, ali prije div id=layer1 taga i sve sto u njem slijedi..... i da naravno obrisen position absolute sa l i t vrijednostima)

Dakle dobro ti je rekao maxy odmah na pocetku Smile
Tebi layeri vjerojatno uopce nisu potrebni...

_________________
[+]I[+]am[+]my[+]own[+]religion[+]
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
Jagor



Joined: 17 Oct 2003
Posts: 10
Location: Cakovec

PostPosted: 19.10.2003 14:09    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

e sad, dal mi trebaju ili ne... vi ovdje imate vec puno iskustva pa odredite sami

odite na www.inet.hr/~pkovac/m-2.htm

i procijenite sami...

layere kooristim prvenstveno jer ocu u pixel tocan layout... a to sam probao sa layout tablesima i cellovima i nisam mogo postici

ovo je inace moja prva stranica koju radim pa bi mi svaki vas savjet dobro dosho

tenk jurio veliku macku
Back to top
View user's profile Send private message
blackduke
mi3.crew


Joined: 08 Sep 2003
Posts: 2681
Location: Zagreb

PostPosted: 19.10.2003 14:20    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

za kaj tebi trebaju layeri tu?
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
Jagor



Joined: 17 Oct 2003
Posts: 10
Location: Cakovec

PostPosted: 19.10.2003 14:30    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Quote:
layere kooristim prvenstveno jer ocu u pixel tocan layout... a to sam probao sa layout tablesima i cellovima i nisam mogo postici
Back to top
View user's profile Send private message
hans
mi3.crew


Joined: 07 Sep 2003
Posts: 353
Location: ZG

PostPosted: 19.10.2003 14:59    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

/me vIew source.
pa sve je u tablici?
ja niš ne kužim više, šta znači "u pixel točan" layout?

btw. malo smanji menu font i onaj shadow je pre-(insert samting bed hir)

_________________
U74 [novi samo što nije]
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Jagor



Joined: 17 Oct 2003
Posts: 10
Location: Cakovec

PostPosted: 19.10.2003 15:24    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ovak, zakaj su layeri postali tablice i kaj meni znaci u pixel tocan layout pise u mom prvom riplayu maxyju.... 3 post odozgo

pa kaj vi ne citate cijeli thread ? Smile)

a kaj se menu fonta tice, meni je na 1600x1200 taman da nebude premali Smile

balansiram tak da ne bude preglomazno na 1024x768 a ne premalo na 1600 x1200, kuzis ?
Back to top
View user's profile Send private message
hans
mi3.crew


Joined: 07 Sep 2003
Posts: 353
Location: ZG

PostPosted: 19.10.2003 16:29    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

iz tvojih riplaja ja skuzim samo da ti guras dve slike koje su zajedno siroke (bubam napamet) 300 pixela u tablicu koja je siroka 200 :)

_________________
U74 [novi samo što nije]
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Jagor



Joined: 17 Oct 2003
Posts: 10
Location: Cakovec

PostPosted: 19.10.2003 17:07    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ispravi me ak sam te krivo skužil :

ti misliš da sam ja prvotno napravil tablicu u drimviveru sa poljima dimenzija npr 200x200 , a probal sam onda stavit sliku sa npr. 300 x 300 pa mi se sve (normalno) pošemerilo pa sam izgubio živce pa sam prešo na layere ?

negative on that pone huoston... kad sam se prvotno igral sa tablicama točno sam pazil kolko mora biti široko polje( čak sam dal plus par pixela) ali mi je uvijek nekam bježalo. probaval sam sve i svašta da bi na kraju popizdio Smile

ok... nevertheless, strašno smo zaglibili u offtopic.

postavio sam problem, dobil sam par rješenja od svih vas i puno hvala.case closed.

morate imati na umu da nisam profesionalac, da ovo kaj ja radim je moj prvi sajt i da moram još ouno učiti.
Back to top
View user's profile Send private message
spike



Joined: 15 Sep 2003
Posts: 44
Location: Zagreb

PostPosted: 19.10.2003 17:28    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

za tu ti nikaj ne trebaju layeri...
nisi se dovoljno igrao tablicama i cssom

prvo napravi jednu tablicu sirine kolioko je sirok tvoj site pa ju centriraj
u njoj po potrebi napravi još jednu ako ti je tako lakše za snać se i nju dijeli po rowovima i columns...opce nije bed

edit: e da, jesi ziher da ti je padding i margin na 0? :)))

_________________
Oko za oko, jezik za zube
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Client-side All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group