Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
flash killah tipz

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Flash
View previous topic :: View next topic  
Author Message
luksy



Joined: 28 Oct 2003
Posts: 440
Location: zaprešić, croatia/brežice, ljubljana, slovenia

PostPosted: 22.11.2004 21:50    Post subject: flash killah tipz Add user to your forum ignore list Reply with quote

Evo skupio sam sitnicu jednih dobrih i korisnih tipova za koje možda niste znali. Smile

1. Paneli mogu dakako smetati kada radite oko stagea pa je zato dobro da znate kako se mogu ti svi paneli sakriti jednom tipkom sa F4 ili TAB (Flash MX). Time se sakriju svi paneli (osim timelinea, koji se može collapsati). Istom tipkom se vrate svi paneli.

2. Ako crtate ili radite bilo kojim alatom, i zatim ga želite pomaknuti negdje drugdje na stageu izaberete Selection Tool, pomaknete objekt i zatim opet izaberete prethodni alat, ali možete jednostavno dok crtate stisnuti i držati CTRL s čime dobijete Selection Tool i zatim kad pustite CTRL vam se Selection Tool opet pretvori u prethodni alat.

3. Ako želite nacrtati kvadrat sa glatkim rubovima, kliknete na Corner Radius i izaberete jačinu glatkosti, ali puno je lakše dok crtate Rectangle Toolom stiskati tipku za dolje ili gore i s time upravljati rubovima u realnom vremenu.

4. Ako želite izbrisati sve sa stagea, stisnete CTRL+A i onda Delete, ali moguće je i tako da kliknete dvaput na Eraser Tool. Sve će se izbrisati, ali će ostati oni objekti na layerima koji su zaključani.

Nadam se da vam je malo pomoglo Smile Happy Flashing!
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
kelso



Joined: 19 Jul 2004
Posts: 507
Location: Zagreb -> Zapruđe

PostPosted: 22.11.2004 21:55    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

tnx
------------------------------------------------------------------------------------------------
bilo kakva pomoć je uvijek dobrodošla,ovo sa F4 i ctrlom mi se najviše sviđa Laughing

_________________
Don't drop it!
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail MSN Messenger
silence



Joined: 24 Apr 2004
Posts: 890
Location: .....ni na nebu, ni na zemlji.....

PostPosted: 23.11.2004 04:20    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ovakve stvari bi trebali biti Sticky.... Wink

_________________
This End-User License is an agreement between Microsoft Corporation (hereafter referred to as "Microsoft") and you, the end-user (hereafter referred to as "our bitch").
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
blackduke
mi3.crew


Joined: 08 Sep 2003
Posts: 2681
Location: Zagreb

PostPosted: 23.11.2004 09:22    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

1. Kad scale-ate nešto, nekad za centar scalea uzme centar objekta a nekad gornji lijevi kut. Prilikom scale-anja, pritisnite ALT i tada će se prebaciti između ova dva.

malo bleskasto, al nemogu se nis pametnije sjetiti trenutno :)
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
SINteX



Joined: 08 Sep 2003
Posts: 475
Location: Zagreb

PostPosted: 23.11.2004 10:09    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ili najbolja solucija je imati dva monitora,... barem danas nisu skupi dobri 17'' .
kad sam kupovao mogao sam birati ,... jedan 19'' ili dva 17'',... ovo drugo je puno bolja solucija





_________________
You can't, You won't and you don't stop!
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
ars



Joined: 19 Feb 2004
Posts: 1444
Location: splite moj

PostPosted: 23.11.2004 11:10    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

1) drzi SHIFT kada mices objekt s strelicama na tastaturi, pa ga tako maknes za 10 px...
2) kada držiš SHIFT i mices objekt s misem onda ide ravno ili po x-y osi ili pod kutem od 45°

ne pada mi sad nista na pamet vise.. al dok budem radija, napisem sve.. Wink
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
luksy



Joined: 28 Oct 2003
Posts: 440
Location: zaprešić, croatia/brežice, ljubljana, slovenia

PostPosted: 02.12.2004 18:46    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ako radite pod velikim zumovima jednostavno stisnete CTRL+1 i automatski vas vraća na 100% view.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
luksy



Joined: 28 Oct 2003
Posts: 440
Location: zaprešić, croatia/brežice, ljubljana, slovenia

PostPosted: 05.01.2005 13:15    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Sa tipkama Page Up i Page Down scrollate po scenama (Scene-ovima; Sinovima Smile)
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
sarma



Joined: 02 Nov 2004
Posts: 99
Location: Osijek/ZG, Croatia

PostPosted: 20.05.2005 08:54    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

-- ja obično držim AS panel na floating, možeš ga lako ugasit i upalit sa F9 Smile

_________________
-- 45th generation Roman --
Back to top
View user's profile Send private message
goldFish



Joined: 10 Sep 2005
Posts: 23
Location: Croatia

PostPosted: 23.11.2005 10:40    Post subject: Svaka čast majstore! Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ovo je stvarno prva liga što si nam napisao par vrlo korisnih fora!

Samo tako nastavi!
Back to top
View user's profile Send private message
segen



Joined: 19 Dec 2006
Posts: 671
Location: ZG <-> ST

PostPosted: 20.03.2007 12:29    Post subject: flash Add user to your forum ignore list Reply with quote

meni su custom Shorcuts zakon.
Dupliciram one postojeće i nazovem ih svojim imenom (ne osobnim), i pobrišem sve suvišne, a sa onim sa čime najviše radim napravim sebi custom SC.

za sada toliko....

e da... AS sa F9, zakon!

_________________
NEW ∞folija∞ Follow me
Ovaj svijet je samo varka!
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger Twitter profile
gRookie



Joined: 13 Jan 2007
Posts: 11

PostPosted: 20.04.2007 01:18    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Evo, ako netko ne zna:
F6 = novi keyframe;
F8 = convert to simbol;
ctr+alt = zoom + ;
ctrl+alt+space = zoom - ;
kada crtate kružnicu držite alt i imat ćete pravilnu kružnicu;
ctr+c = copy , i jedna od jako korisnih stvari, ctr+shift+v = paste na isto mjesto sa kojeg se kopira, tj. iste koordinate tako da kada nešto selite na drugi frame ili svene a želite da bude na istom mjestu kao i ono što ste kopirali.

Uglavnom Shortcutov su mi jedna od najvažnijih stvari u Flashu. Menu bar valjda uopće ne stišćem jer oduzima previše vremena da se nešto mišem nađe.
Back to top
View user's profile Send private message
ITS



Joined: 06 Feb 2008
Posts: 377

PostPosted: 07.02.2008 08:11    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

stisnete alt+shift i drag and drop neki objekat - tako ga kopira u ravnini gdje ga vučete(vrlo korisno)
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
ITS



Joined: 06 Feb 2008
Posts: 377

PostPosted: 07.02.2008 08:15    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ctrl + (+) -zoom
ctrl + (-) -unzoom

space - hande ( sa mišem hvatate i krećete se gdje god hoćete )
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Ivan Podrug - e1



Joined: 15 Apr 2005
Posts: 316
Location: Solin

PostPosted: 07.02.2008 15:15    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Illustrator CS3 sada ima opciju pod "save for web" snimanje SWF filea. Importiranje u flash radi super. Mogu se u Illustratoru davati i imena instanci simbola i podešavati text fieldove i sl.

Ukoliko Flash CS3 nije vaš design tool of choice, Illustrator može odradit veliki dio posla.
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Flash All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group