Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
kako unistiti dobar akt?

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Raster
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Strik3r



Joined: 20 Nov 2004
Posts: 65
Location: Bihac - Sarajevo. Stalna adresa: Internet.

PostPosted: 04.12.2004 01:39    Post subject: kako unistiti dobar akt? Add user to your forum ignore list Reply with quote

Trebam napraviti crno - bijelu fotografiju na kojoj je modelu koza nagrižena i unistena nekom opakom bolestinom, ali ne znam bas kako. Da li neko zna neki tutorial ili mi moze dati par savjeta po ovom pitanju. Ja sam nesto slicno uspio postici uz pomoc dodatnog layera na kojem je bila kora drveta, pa sam to nekako blendao na model. To sluzi za prvu ruku, a sad mi treba nesto kvalitetnije. Fotka treba biti crno - bijela, na kraju, tako da to olaksava pitanje eventualno razlicitih boja teksture i modela.. ..
Upomoc
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail MSN Messenger
Kle



Joined: 02 Nov 2004
Posts: 185
Location: samobor

PostPosted: 04.12.2004 18:04    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

sugestija:
uzmi sliku neke prave boleštine sa nekog bolesnog sajta, stavi u layer i blendaj

pokušaj sa ovim:

http://www.deathndementia.com/category/medicine.html

have a nice journey
Back to top
View user's profile Send private message
Kle



Joined: 02 Nov 2004
Posts: 185
Location: samobor

PostPosted: 04.12.2004 18:10    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ili samo

http://www.deathndementia.com
Back to top
View user's profile Send private message
HDtilon



Joined: 05 Dec 2004
Posts: 46
Location: zgb

PostPosted: 10.12.2004 20:55    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

fakat dobra stranica...
Back to top
View user's profile Send private message
Teyo



Joined: 05 Sep 2004
Posts: 12
Location: zagreb

PostPosted: 26.12.2004 21:54    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

makakvi, nije stvar u samoj bolestini, nego u onome sto uspijes simulirati. a za to je apsolutno svejedno koji je materijal dok god rezultat zvoni na death & decay

najpametnije ti je da odes na devart, ima tamo cijela hrpa ljudi koji su takve manipulacije specijalizirali, a onda odma imas i stockove i tutoriale i brusheve za to.
off the top of my mind to rade nexion, BlueBlack, insaneone, fangedfem, darkmercy, nebu... dovoljno za pocetak Smile sad svakom tom nicku dodaj [dot] deviantart [dot] com i odi vidi galerije. oni napisu sto su upotrijebili obicno,i koje stockove.
good luck

EDIT -------

sjetih se sad da sam vidla cijelu seriju dark art tutoriala, mislim da je na subcity.deviantart.com
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Yahoo Messenger MSN Messenger
mile



Joined: 10 Sep 2003
Posts: 1327
Location: Jeruzalem

PostPosted: 27.12.2004 01:54    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Teyo wrote:

EDIT -------

sjetih se sad da sam vidla cijelu seriju dark art tutoriala, mislim da je na subcity.deviantart.com


je, tu:
http://home.chello.no/~design/tutorials.html
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Raster All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group