Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
Strasno me zanima sto Vi mislite... [edusex.org]
Goto page 1, 2  Next
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Web stranice
View previous topic :: View next topic  
Author Message
flacus



Joined: 23 Jun 2004
Posts: 132
Location: Osijek, Croatia

PostPosted: 09.12.2004 23:27    Post subject: Strasno me zanima sto Vi mislite... [edusex.org] Add user to your forum ignore list Reply with quote

Evo, uslijed nepoznavanja php-a i asp-a, koristio sam Mambo CMS...al sam ga preuredio po svojim zamislima...

http://www.edusex.org/hr

hvala

_________________
Seksualna edukacija | Tužibaba
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Tedius



Joined: 22 Dec 2003
Posts: 149
Location: Zagreb

PostPosted: 10.12.2004 01:43    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

O cemu? O sexu? O dizajnu? O tematici? O tehnikalijama?

Dizajna nema, tema ko tema ... moze biti korisna, jos se treba nakupiti materijala,
tehnikalije? pa rekao si da si pokupio cms i to je to. Confused
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
flacus



Joined: 23 Jun 2004
Posts: 132
Location: Osijek, Croatia

PostPosted: 10.12.2004 01:55    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

zanima me sto mislite o izgledu. toj plavoj boji, nacin kako je prikazano...

_________________
Seksualna edukacija | Tužibaba
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Dirt McGrit



Joined: 03 Oct 2003
Posts: 291
Location: iza ugla

PostPosted: 10.12.2004 09:31    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

pa ono sajt je jedan od 100000 slicnih kaj se tice izgleda. mene zanima zasto nisi nigdje naveo da sajt pokrece mambo cms? mogao bi imati problema zbog toga...

_________________
Baby, I got your money!
Back to top
View user's profile Send private message
flacus



Joined: 23 Jun 2004
Posts: 132
Location: Osijek, Croatia

PostPosted: 10.12.2004 11:05    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

evo, sto se tice mambo oznake, rijeseno....za svaki slucaj...

_________________
Seksualna edukacija | Tužibaba
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
raytech



Joined: 17 Mar 2004
Posts: 396
Location: Zagreb

PostPosted: 10.12.2004 15:34    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Onak taj layout je tolko isfuran, da bit trebo biti zabranjen.

_________________
http://www.neonski.com |
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail MSN Messenger
PsychoPod



Joined: 05 Oct 2003
Posts: 166

PostPosted: 10.12.2004 18:26    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

isfuran? sta mislis da ljudi rade layoutove da izmisle nove stvari?
inace, siteovi se rade radi sadrzaja ne radi "wauuuu" efekta.
ovaj layout je isfuran jer je usability skoro na maximumu. zato tvoj komentar uopce nije nesto konstruktivan.
Back to top
View user's profile Send private message
Ivan Brezak Brkan



Joined: 13 Sep 2003
Posts: 1694
Location: Zagreb // Croatia

PostPosted: 10.12.2004 18:31    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

PsychoPod wrote:

inace, siteovi se rade radi sadrzaja ne radi "wauuuu" efekta.


Pa neki da Smile Npr. portfolii, studio siteovi,... Smile
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website AIM Address MSN Messenger
PsychoPod



Joined: 05 Oct 2003
Posts: 166

PostPosted: 11.12.2004 03:14    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

mislio sam "wauuu" efekt = ovo nikad nisam vidio:)
vezano je uz layout. bolje da je komentirao dizajn, koji se meni recimo ne svidja.
ali sada komentirati layout koji koriste milijuni stranica(radi dobrih razloga) i nije bas neki breakthrough u usability i accessibility razmisljanju.
Back to top
View user's profile Send private message
flacus



Joined: 23 Jun 2004
Posts: 132
Location: Osijek, Croatia

PostPosted: 11.12.2004 14:20    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Sto se tice dizajna, htio sam da budu blage boje i da bude pristupačan širokim masama...tako kada dodje netko sa 50 godina ili 12 godina razumije gdje je šta..što se accessibilitya tiče, razni portfelji i dizajn stranice se bas i ne kuze odmah u startu za pocetnike...

a na mambu radim tek tjedan dana i ovo je prvo sto sam napravio....da malo vidite o cemu se radi, mozda biste i malo vise cijenili....(al ja to gledam sa svoje strane, jer sam ulupao tjedan neprospavanih dana i noci....)

a css sam tek otvorio kada sam trebao napraviti svoj template za edusex.org..
jako mi je bitna funkcionalnost sajta i priszupačnost..jerbo, ovo nije sajt o dizajnu...

_________________
Seksualna edukacija | Tužibaba
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
flacus



Joined: 23 Jun 2004
Posts: 132
Location: Osijek, Croatia

PostPosted: 11.12.2004 15:00    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

P.S. Nekakvi prijedlozi bi dobro došli...bilo kakvi Smile

_________________
Seksualna edukacija | Tužibaba
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
jokla



Joined: 30 Oct 2004
Posts: 113
Location: Right behind you

PostPosted: 11.12.2004 15:27    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Pa znaš šta mislim. Toga ćeš još puno radit i bit će bolje.

Što se tiče ovih komentara napisanih gore . . eeeeh, pa morate znati da flacus ide na fax, i to cijeli dan. Na stranici sjedi samo preko noći. Mogu am reći da stvarno tjedan dana radi s CMS-om, jer sam mu kod prijevoda pomagao, sve dok nam nije palo na pamet da skinemo frontend i backend prijevode. A i par puta je nešto otišlo po zlu pa se sve od početka moralo stavit na server, . . . A još i text . . . upisano, dobro kopirano sa stare stranice, ali je trebao na formatiranju radit

Možda sam i ja kriv jer nisam ga pustio da radi, cijelo vrijeme sam ga zezao na ICQ-u. Ako vam se ne sviđa onda pokažite na mene . . .

Bit će bolje, bit će bolje . . . treaba malo vremena . . . Bilo bi dobro da mu malo pomognemo a ne da ga raskidamo u zraku . . .

_________________
"If this world makes you crazy, than everything is ok with you" - ~demony
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
budha



Joined: 02 Mar 2004
Posts: 1377
Location: Osijek

PostPosted: 11.12.2004 20:42    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

jokla wrote:
Bilo bi dobro da mu malo pomognemo a ne da ga raskidamo u zraku . . .

cekaj malo... ako se kaze da nesto nije dobro, to ne znaci da se nekog "kida", vec upucuje na nesto sto treba popraviti. Mislis li da bi bilo bolje da svi kazu kako je fenomenalno i prelijepo?

nije problem pomoci, ali neka kaze konkretne probleme...

_________________
I hate to advocate drugs, alcohol, violence, or insanity to anyone, but they've always worked for me.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Kle



Joined: 02 Nov 2004
Posts: 185
Location: samobor

PostPosted: 11.12.2004 21:02    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

sajtovi ovakvog tipa bolje da budu diskretnog i jednostavnog dizajna bez velikih inovacija, prema ćemu vidim da i ideš.

mada mislim da se još da pročistit.
za početak odmakni slova od slika i ostalih rubova.
nek bude prozračno, bez gužve.
oko se ne snalazi u gužvi.
Back to top
View user's profile Send private message
Kle



Joined: 02 Nov 2004
Posts: 185
Location: samobor

PostPosted: 11.12.2004 21:14    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

možda da centralni text ima fixnu širinu, da ne ispadne na velikom monitoru preširok, jer široke redove je teže ćitati.
Back to top
View user's profile Send private message
Kle



Joined: 02 Nov 2004
Posts: 185
Location: samobor

PostPosted: 11.12.2004 21:52    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

evo me opet

meni idealna širina texta 12 -17 cm

inaće su ti na stranici elementi nejednako razmaknuti jednii od drugih, a okviri ostavljaju dosta "tvrdi" dojam.
možda da budu manje kontrastni u odnosu na pozadinu ili da su ispunjeni nekim blagim tonom, možda da ih nema.
ne znam, kak hoćeš...

inaće sviđa mi se tema sajta.
tolko od mene
Back to top
View user's profile Send private message
jokla



Joined: 30 Oct 2004
Posts: 113
Location: Right behind you

PostPosted: 12.12.2004 06:19    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

nope . . . well anyway . . koristio sam krive riječi

_________________
"If this world makes you crazy, than everything is ok with you" - ~demony
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Tedius



Joined: 22 Dec 2003
Posts: 149
Location: Zagreb

PostPosted: 12.12.2004 12:41    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Moj prijedlog je da jos malo odvojis cjeline/elemente nekom grafikom, subtitlovi, ikonice, tako nesto. Tako neces mijenjati postojeci layout, naprotiv, postat ce ti sve jos uocljivije i zanimljivije. Znam da nije siteo o dizajnu i inim stvarima, pa ne mora izgledat ko mi3 no dizajn ne postoji zbog dizajna, vec upravo zbog svih onih stvari koje si naveo da su ti bitne: funkcionalnost, razumljivost, preglednost, odstupnost "sirokim masama", itd...

BTW Onaj banner "Umjesto kave, edusex ujutro" mi je totalna fora. Laughing
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
flacus



Joined: 23 Jun 2004
Posts: 132
Location: Osijek, Croatia

PostPosted: 13.12.2004 10:23    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

hmh, o ideji da stavim centrali text u fixnu sirinu.....ne znam kako bi to izveo da se on širi OD - DO.....od 300px do 600 px....mislim da se to ne moze....ako stavim da je fixni na 300px, onda ce biti praznog prostora na rezi od 1280*1024.....ako stavim recimo 600px, onda ce se trebati skrolati lijevo-desno na rezi od 800*600....

sad kada ste spominjali graficke elementer....tamo gdje je naslov menia, i gdje tamonoplava pozadina a narandzasti text....to je malo zeznuto ubaciti, jerbo to su gotovi moduli za mambo....dakle, morao bi proci kroz php dio....

al to se bude vremenom sredilo, kada budem skuzio kako je to radjeno...

da mogu rastaviti te module, i druge css klase...

i da, hvala na konstruktivnim prijedlozima:)

p.s. ako imate sto nadodati, samo se javite
cheers!

_________________
Seksualna edukacija | Tužibaba
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Kle



Joined: 02 Nov 2004
Posts: 185
Location: samobor

PostPosted: 13.12.2004 13:24    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

bitno da širina ne prelazi širinu malog monitora, a ako ima viška sa strane nije bed.

evo npr kak je rješeno
http://www.doktoronline.se/func/frontpage
ili
http://iskon.hr/filmtv/page/2004/12/13/0012006.html

primjer malo šireg i malo užeg ali fixnog
Back to top
View user's profile Send private message
flacus



Joined: 23 Jun 2004
Posts: 132
Location: Osijek, Croatia

PostPosted: 13.12.2004 13:43    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

jep, pogledao sam te fixne sirine....i jednostavno mislim da se sav text treva preformatirati za tu veličinu.....i mislim da bi sajt trebao biti optimiziran bar na 1024*768....a ovako je stvarno pre malo....
koliko jos uopce ljudi koristi 800*600?

sad sam stavio velicinu 800*600, fixno s lijeve strane....pa pogledaj i javi sto mislis....
meni je nekako previse stisnuto....

www.edusex.org/hr

_________________
Seksualna edukacija | Tužibaba
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
sarma



Joined: 02 Nov 2004
Posts: 99
Location: Osijek/ZG, Croatia

PostPosted: 13.12.2004 14:42    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

tiče se tvog zadnjeg linka, moraš još srediti onaj footer s linkovima, duplo je "viši" no što treba, uskladi ga s onim gornjim pa će imati smisla.... ostalo solidno

_________________
-- 45th generation Roman --
Back to top
View user's profile Send private message
flacus



Joined: 23 Jun 2004
Posts: 132
Location: Osijek, Croatia

PostPosted: 13.12.2004 14:55    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

evo uklonio sam background od donjeg menija....sad mi se čini bolje...
al ako maknem okvir kod tog meija, maknut će se svuda okvir....
jer sam odredio u cssu da svaki dio ima svoj okvir....

a problem je, sto ne znam odvojiti css klase....
jer taj donji meni, je mambo modul.....

zapravo, u htmlu znam odvojiti klase kad vidim na sto se poziva, al posto ne znam na sto se poziva taj modul, ne mogu ni odrediti posebnu klasu....

bar da se neko odavde kuzi u strukturu mamba....

EDIT: sada trenutno ubacujem pojmove u riječnik....ima još dan dva posla....onda će prva faza biti gotova, pa mogu staviti link na edusex.org/hr....a sada dostupna ona okrljaštena html verzija Smile

Last edited by flacus on 13.12.2004 14:57; edited 1 time in total

_________________
Seksualna edukacija | Tužibaba
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Kle



Joined: 02 Nov 2004
Posts: 185
Location: samobor

PostPosted: 13.12.2004 14:56    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

je tak je preusko, ali možeš dobiti prostora tako da suziš ove bočne kolone, sad su tako i tako pre široke.
a i font bi se dao smanjiti za jednu točku.

ljeva kolona i centralni text su prioritetniji od desne kolone pa ako desna kolona na malom monitoru možda izlazi do pola, who cares, zato postoje scroleri.

mada bi trebalo sve stat kad se optimiziraju proporcije.
Back to top
View user's profile Send private message
flacus



Joined: 23 Jun 2004
Posts: 132
Location: Osijek, Croatia

PostPosted: 13.12.2004 15:11    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Kle wrote:
je tak je preusko, ali možeš dobiti prostora tako da suziš ove bočne kolone, sad su tako i tako pre široke.
a i font bi se dao smanjiti za jednu točku.

ljeva kolona i centralni text su prioritetniji od desne kolone pa ako desna kolona na malom monitoru možda izlazi do pola, who cares, zato postoje scroleri.

mada bi trebalo sve stat kad se optimiziraju proporcije.


je, meniji su preširoki za 800*600....al to je zato da stanu nazivi da ne bude link u dva reda...

EDIT: Samo na početnoj stranici postoje meniji s desne strane, sa svih ostalih sam izbacio....sad vec pomalo ima smisla....
EDIT2: Sada se vracam ubacivanju riječi, dok ne smislite još nešto dobro Smile
EDIT3: Jel bolje fixno 800*600 u sredini ili s lijeve strane?
P.S. Nisam znao da se forum na mi3 nemere gledati sa 800*600:) javlja se scroller Smile

_________________
Seksualna edukacija | Tužibaba
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Web stranice All times are GMT + 1 Hour
Goto page 1, 2  Next
Page 1 of 2

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group