Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
Strasno me zanima sto Vi mislite... [edusex.org]
Goto page Previous  1, 2
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Web stranice
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Kle



Joined: 02 Nov 2004
Posts: 185
Location: samobor

PostPosted: 13.12.2004 16:34    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

napreduje, da...

još jednom da se ponovim: treba više važnosti pridat razmacima među elementima

pasica-text
okvir-text
text-text
bullet-okvir
bla-bla
Back to top
View user's profile Send private message
flacus



Joined: 23 Jun 2004
Posts: 132
Location: Osijek, Croatia

PostPosted: 13.12.2004 16:44    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Nisam te bas najbolje razumio...sto se tice razmaka, napravio sam razmak između centralnog texta i njegovo okvira, onda razmak između lijevog, desnog menija i centra...

smatram da mi je dovoljan razmak u text....npr. "texttexttexttexttexttext" onda ENTER, pa "texttexttext"

nije valjda da bi trebalo jos veci razmak (2 entera?) Smile

mislis li mozda na razmak između linkova u lijevom izborniku?

ako ti nije problem, moze li malo detaljnije?

tnx

_________________
Seksualna edukacija | Tužibaba
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Kle



Joined: 02 Nov 2004
Posts: 185
Location: samobor

PostPosted: 13.12.2004 17:51    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

recimo razmak između:

glasaj - rezultati - bjeli okvir

pasica sa naslovom grupe linkova leži za 1-2mm previše na textu ispod

"zapamti me" treba poravnati po visini na istoj liniji sa check boxom i onda malo udaljiti od gornjih elemenata.
isto tako"šifra, sa svojim okvirićem" udaljiti od "korisničko ime sa svojim okvirićem.
tako da oko bez razmišljanja skuži koji okvirić pripada kojoj rijeći.


bullets(crne točke u glavnom textu) su naslonjeni na rub okvira, trebaju biti poravnati sa gornjim textom

"traži" je zaljepljen za ono iznad (kak se to već zove)

leading (razmak među redovima texta) je u redu automatski

za razmake koristi "spacer-e" mali prozirni gif-ovi koji drže razmak u tablicama fixno.
jedan dobro odmjereni gif za horizontalne razmake i jedan za vertikalne je dovoljno.
Back to top
View user's profile Send private message
Kle



Joined: 02 Nov 2004
Posts: 185
Location: samobor

PostPosted: 13.12.2004 18:00    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

e, sorry
bulleti su ti ok u exploreru
ja sam gledao u firefoxu tam su zaljepleni za rub.
i druge stvari su u firefoxu malo pomrdane.

onda je ok, sorry
Back to top
View user's profile Send private message
flacus



Joined: 23 Jun 2004
Posts: 132
Location: Osijek, Croatia

PostPosted: 13.12.2004 19:01    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

isprobao sam i u operi....u operi i IE je ok....a u firefoxu je isto sve ok, osim naslovne (gdje se tocke lijepe za okvir) iako ne znam zasto, kad je u DWu napravljen cell space...nadalje, lista drugih stvari je normalna i jos samo jedan mali bed, sto background (plavi) u naslovu menija nije do tablice...

EDIT: Dovršio sam ubacivanje riječi i sada sam pustio sajt u javnost. Nego, još nisam siguran sa veličinom i to....nećkam se između 800*600 i 1024*768....i dal će biti lijevo ili u centru...

_________________
Seksualna edukacija | Tužibaba
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Sulien



Joined: 04 Jan 2004
Posts: 2905
Location: Zagreb

PostPosted: 13.12.2004 21:17    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

flacus wrote:
...nećkam se između 800*600 i 1024*768...

800*600 - ipak je riječ o edukaciji

što se tiče centriranja - zašto ne?
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
flacus



Joined: 23 Jun 2004
Posts: 132
Location: Osijek, Croatia

PostPosted: 14.12.2004 00:27    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

evo, centrirao sam sajt...
meni sada nekako čudno izgleda....ostali?

_________________
Seksualna edukacija | Tužibaba
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
bozob



Joined: 07 Mar 2004
Posts: 378
Location: Gruda, Konavle

PostPosted: 14.12.2004 13:02    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

meni dosta bolje
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Kle



Joined: 02 Nov 2004
Posts: 185
Location: samobor

PostPosted: 14.12.2004 13:24    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

meni ok i centrirano i ako nije.

fali mi u onom praznom prostoru lijevo i desno neka drugaćija ispuna.
možda onaj background uzorak sa ulazne strane.
Back to top
View user's profile Send private message
flacus



Joined: 23 Jun 2004
Posts: 132
Location: Osijek, Croatia

PostPosted: 15.12.2004 15:33    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

stavio sam i to....cak mi dobro izgleda:)

konacni komentari?

p.s. hvala svima sto se mi pomogli dosada:)

_________________
Seksualna edukacija | Tužibaba
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
flacus



Joined: 23 Jun 2004
Posts: 132
Location: Osijek, Croatia

PostPosted: 16.12.2004 20:34    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Dirt McGrit wrote:
pa ono sajt je jedan od 100000 slicnih kaj se tice izgleda. mene zanima zasto nisi nigdje naveo da sajt pokrece mambo cms? mogao bi imati problema zbog toga...


Evo copy paste sa mambo foruma

Quote:
There is a link at the bottom of the page on the site clearly stating it is a mambo site.

Besides that, if you were so concerned about the Mambo license being breached, surely you'd read the Mambo license? Which states, btw, that it is perfectly ok to remove the copyright notice.

Why do people continually bring this up without checking first...

Cheers,

Damian
__________________

Technical Director
Lead Designer
ReviewGamer

Project Head:
Mambo Spread Firefox

_________________
Seksualna edukacija | Tužibaba
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
perica2000



Joined: 22 Dec 2004
Posts: 2

PostPosted: 22.12.2004 22:47    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ne kuzim sta hoces dokazat sa tim citatom? Na dnu tvoje stranice se nigdje ne ukazuje da se radi o Mambo-u. A kao drugo copyright se smije maknut, a NE IZMJENIT, jer to nije tvoj copyright definitivno.Ti imas copyright na sadrzaj, a ne softwer koji koristis. Znaci bilo bi u redu da bar stavis "Neka prava pridrzana".

No hard feelings Smile
Back to top
View user's profile Send private message
flacus



Joined: 23 Jun 2004
Posts: 132
Location: Osijek, Croatia

PostPosted: 23.12.2004 01:38    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

no hard feelings Smile
Taj footer smijes izmijeniti kako god hoces...sto je lijepo receno u ovome postu iznad. A ako pogledas malo na forumima, pisat ce ti da ga smijes ukloniti ili upisati nesto svoje...sto je i dozvolom omogocueno....

A sto se tice tog edusex copyrighta, nigdje ne pise da sam ja napravio taj cms.

Uostalom, u kodu se vidi da je mambo, a i druge stvari kazuju kako je to mambo, a niti krijem da je to mambo....

da sam pokusao sakriti, to je vec neka druga stvar...

ako ti nije nesto jasno, odi na www.mamboserver.com i procitaj njihovu licencu i prelistaj malo forum...

l8r

_________________
Seksualna edukacija | Tužibaba
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
perica2000



Joined: 22 Dec 2004
Posts: 2

PostPosted: 23.12.2004 02:25    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Direktno iz Mambo licence.

"You MAY distribute it and charge for that service. You MAY change it, add design and content to it and you MAY charge for that. You may NOT alter the license and you must NOT alter the copyright. You do NOT have to show a 'Powered by Mambo' graphic, as it not a copyright notice."

Malo bolje citaj licence ubuduce.
Back to top
View user's profile Send private message
flacus



Joined: 23 Jun 2004
Posts: 132
Location: Osijek, Croatia

PostPosted: 24.12.2004 12:31    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Kad te nesto zanima, pitas na forumu. Ja sam pitao i to je ok sve dok ne ostaje copyright u source kodu.....prvih par linija.....

toliko o tome

_________________
Seksualna edukacija | Tužibaba
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Web stranice All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2
Page 2 of 2

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group