Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
pozicioniranje slike preko slike

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Client-side
View previous topic :: View next topic  
Author Message
senn



Joined: 23 Nov 2004
Posts: 52
Location: Samobor, Croatia

PostPosted: 27.12.2004 11:24    Post subject: pozicioniranje slike preko slike Add user to your forum ignore list Reply with quote

Kako u obicnom html-u pomocu CSS-a ili neceg drugoga postici pozicioniranje slike preko slike. Znaci, trebam ovo:

Veca slika u popup windowu (npr 640x480), dok manja slika (10x10) u donjem desnom cosku, preko vece slike.

P.S.

Da li neko zna zasto na predefiniranom popup windowu sa prametrima velicine (width i height od popup windowa), u IE se otvori popup window tocno te velicine, dok u Firefoxu se otvara prozor tocno te visine (height) i tocno te sirine+ nekoliko pixela (widht+10 pixela).

Popup otvaram u javascripti sa parametrima, u Firefoxu je uvijek sirina plus jos nesto.

SEnn
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
gog



Joined: 17 Jun 2004
Posts: 679
Location: zagreb

PostPosted: 27.12.2004 19:09    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

stavi tu veliku sliku u background, a ovu malo pozicioniraj apsolutno...
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
PsychoPod



Joined: 05 Oct 2003
Posts: 166

PostPosted: 28.12.2004 21:01    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

to ti je razlika kod firefoxa i IE. npr. kod border-a. IE ce dodati border na rub objekta. dok ce firefox u rub objekta ubaciti border. mislim da se to ne moze rjesiti lako. mozda preko jave ili php-a odredis browser i po tome odredis width i height.
Back to top
View user's profile Send private message
zweistein



Joined: 14 Nov 2004
Posts: 57
Location: Pula, HR

PostPosted: 28.12.2004 22:06    Post subject: Re: pozicioniranje slike preko slike Add user to your forum ignore list Reply with quote

senn wrote:
Da li neko zna zasto na predefiniranom popup windowu sa prametrima velicine (width i height od popup windowa), u IE se otvori popup window tocno te velicine, dok u Firefoxu se otvara prozor tocno te visine (height) i tocno te sirine+ nekoliko pixela (widht+10 pixela).


Mislim da u HTML-u od pop-upa (dakle, onom fileu koji otvaraš s pop-upom) moraš definirati (CSS):
Code:
body { margin: 0px 0px; }

Ako otvaraš sliku, tu je već malo veći problem, ja sam to riješio tako da sam napravio .php file sa marginama 0 koji učitava sliku... Ovo je makar meni uzrokovalo problem (dakle, margine), iako je meni i width i height bio veći nego je trebao biti... Probaj, ne košta ništa Smile.

HTH
BTW, što se tiče ovog prvog pitanja, stignem se tek sutra s time pozabaviti, pa ako nitko do tada ne odgovori možda ja nešto uspijem skemijat Smile.

_________________
The only laws of matter are those our mind must fabricate,
and the only laws of mind are fabricated by matter.
-- James C. Maxwell
Indiscipline - hrvatski site posvećen King Crimsonu!
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
senn



Joined: 23 Nov 2004
Posts: 52
Location: Samobor, Croatia

PostPosted: 29.12.2004 09:07    Post subject: slika preko slike Add user to your forum ignore list Reply with quote

Riješio sam pozicioniranje slike preko slike sa apsolutnim pozicioniranjem. Radi i u IE i u Firefoxu i Operi.

Riješio sam i problem sa scrollbarovima u Firefoxu. Nije mi bilo drugog riješenja osim posaviti height =height + 4 pixela - onda firefox ne crta scrollbar ali imam mali crni rub koji nije slika - popunio sam to nekim tekstom, pa sad izgleda ok. Pogledaj.

Senn
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Client-side All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group