Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
Merkur Osiguranje Vs. Kreator.hr
Goto page 1, 2  Next
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Plagijati
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Philatz



Joined: 22 Sep 2003
Posts: 3176
Location: Zagreb/Croatia .. London/UK

PostPosted: 03.01.2005 13:30    Post subject: Merkur Osiguranje Vs. Kreator.hr Add user to your forum ignore list Reply with quote

Moj dizajn za reklamu tj. banner Merkur osiguranja:



- - - - - - - - - -
Progodni dizajn web stranice http://www.kreator.hr:


- - - - - - - - - -
Naime, ocigledno je SWF sourcan i exportiran kao *.fla pa su pokupljeni elementi iz originala.

- Mjesec je bilo u nekoliko layera a Kreator je uzeo zadnji layer sa samo zutim mjesecom,
- Drvo koje je na kreatoru je poslijednje drvo na desnoj strani sa mojeg dizajna (prepoznaje se po sjeni i snijegu na drvetu,
- Color shema je ista...

need to say more?

_________________
Danger Global WarmingMidnight FormulaKunstterrorist Organisationflickrlatz
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
tRC



Joined: 07 Sep 2003
Posts: 1280

PostPosted: 03.01.2005 13:36    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

reci im to ba .. Wink
btw sretna nova
Back to top
View user's profile Send private message
tRC



Joined: 07 Sep 2003
Posts: 1280

PostPosted: 03.01.2005 13:39    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

pa neće valjda imati ovakav flash na svojim stranicama Wink
http://www.mrhandsfree.com.hr/
Back to top
View user's profile Send private message
Kle



Joined: 02 Nov 2004
Posts: 185
Location: samobor

PostPosted: 03.01.2005 13:39    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

www.plagijator.hr a ne www.kreator.hr

ne kužim jesu to ljudi lopovi ili ne poznaju osnovna etička načela u struci.
Back to top
View user's profile Send private message
tWenty



Joined: 01 Dec 2003
Posts: 465
Location: Varaždin

PostPosted: 03.01.2005 14:17    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ccc ovo je zbilja lose ripano, sajt im je banana, samo fali kucica jos.
@tRC: lol mrhandsfree Smile))

_________________
Prije sam bio umišljen, sad sam Savršen
DVA10
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
dado



Joined: 03 Jan 2005
Posts: 16
Location: Zagreb

PostPosted: 03.01.2005 15:51    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Kao prvo - pozdrav!

Ne kužim u čemu je problem? Koliko znam - po zakonu nešto nije plagijat ukoliko se razlikuje 60% od originala! U ovom slučaju odgovoriti ću kako je nastala spomenuta čestitka!

Pošto mi je index homepage i najjači portal - svakodnevno sam na njemu pa sam vidio između ostalog i spomenuti banner (ovakav banner nije nikakva rijetkost jer sam do sada što po webu - što u mailu dobio dosta sličnih!) Banner mi je bio odličan te sam odlučio napraviti sličnu tematiku! Da ste bolje pogledali - vidjeli bi da je samo dio boricha isti, a drugi dio sam nacrtao! O plagiranju cijelog bannera nema niti govora jer sam sve nacrtao u photoshopu!

Ukoliko želite - .PSD file je na raspolaganju!

dado
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Ivan Brezak Brkan



Joined: 13 Sep 2003
Posts: 1694
Location: Zagreb // Croatia

PostPosted: 03.01.2005 15:56    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Dado, excuse me ali drvce je čisti copy-paste i tu nema diskusije. Ako misliš da nije 60% isto zato što razmještaj nije isti? WRONG ...
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website AIM Address MSN Messenger
dado



Joined: 03 Jan 2005
Posts: 16
Location: Zagreb

PostPosted: 03.01.2005 16:01    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

... e da, neznam samo kako bi reagirali predsjednički kandidati na "krađu" njihovih faca na www.izbornik.com ?

Shocked

znači kreator vs merkur & izbori 2005.g. ?

d.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
keko



Joined: 06 May 2004
Posts: 531
Location: Split

PostPosted: 03.01.2005 16:01    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Fortius wrote:
Dado, excuse me ali drvce je čisti copy-paste i tu nema diskusije. Ako misliš da nije 60% isto zato što razmještaj nije isti? WRONG ...


hear hear Wink

_________________
happiest boi newer!
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger
keko



Joined: 06 May 2004
Posts: 531
Location: Split

PostPosted: 03.01.2005 16:04    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

dado wrote:
... e da, neznam samo kako bi reagirali predsjednički kandidati na "krađu" njihovih faca na www.izbornik.com ?

Shocked

znači kreator vs merkur & izbori 2005.g. ?

d.


ma daj...s čim uspoređuješ ... @forti ti je lipo sve reka..end of story Cool

_________________
happiest boi newer!
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger
dado



Joined: 03 Jan 2005
Posts: 16
Location: Zagreb

PostPosted: 03.01.2005 16:04    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

sorry - napisao sam za drvce, ali odnosilo se na sjenu!

Nisam niti rekao za drvce, nego za to da je cijeli banner isplagiran! Nema beda nacrtam novo drvce za 10 min ako autor poželi!


d.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
djipster
Guest





PostPosted: 03.01.2005 16:04    Post subject: Reply with quote

ovo za 60% otkud ti ta informacija???
mislim da to nije tocno!

jer to je na filacu dal ce te on tuzit il ne...tj. moze samo ako je registriro proizvod na zavodu za intelektualnu zastitu...
nigdje se ne govori o nikakvih 60%!!!!
ja sam imo slicnoh problema i topic je na forumu!
Back to top
dado



Joined: 03 Jan 2005
Posts: 16
Location: Zagreb

PostPosted: 03.01.2005 16:09    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Raspitao sam se malo kada sqam radio izbornik.com, a nekoliko ljudi mi je reklo tu informaciju pa mislim (nadam se) da je točna (ako znaš pravi zakon - javi mi)
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Philatz



Joined: 22 Sep 2003
Posts: 3176
Location: Zagreb/Croatia .. London/UK

PostPosted: 03.01.2005 16:13    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

@dado:
60% ha?..
znas kaj si napravio na drvetu, dodao si u Photoshopu malo sjene tj. pojacao si tu sjenu. U svakom slucaju, pokradena je tema, izbor boja i graficki elementi. Moralno gledajuci napravio si ropoff - ili si mozda napravio hommage grafici od Merkura no u tom slucaju si autora tog rada trebao negdje spomenuti i sl..

a ovo za izbornik.com ne zelim niti komentirati - jer ipak, jos uvijek stignu dici tuzbu za povrijedu ljudskih prava ili whatever.

_________________
Danger Global WarmingMidnight FormulaKunstterrorist Organisationflickrlatz
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Ivan Brezak Brkan



Joined: 13 Sep 2003
Posts: 1694
Location: Zagreb // Croatia

PostPosted: 03.01.2005 16:13    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

djipster wrote:

jer to je na filacu dal ce te on tuzit il ne...tj. moze samo ako je registriro proizvod na zavodu za intelektualnu zastitu...


Not true, i bez registracije Phil ima prava na svoj rad. Autorska prava u umjetnosti započinju samim nastankom umjetničkog tj. kreativnog djela a ovaj banner je upravo to. Taj koncept je prihvaćen u područjima koja uključuju fotografiju, knjićevnost, itd. u više od 140 zemalja... Što se tiče Dade, izgleda da je očito da je malo c/pao.. @ Dado: Kopiranjem dijela Philovog rada kao što je drvce ili drugo izravno si prekršio njegova autorska prava i to je dragi moj to. Plagiranje ima svoju cijenu, i iskreno rečeno nadam se da nećeš ostati dužan ako se to pokaže točnim.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website AIM Address MSN Messenger
dado



Joined: 03 Jan 2005
Posts: 16
Location: Zagreb

PostPosted: 03.01.2005 16:16    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

True! Phil - reci? Mičem il' spominjem?
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Philatz



Joined: 22 Sep 2003
Posts: 3176
Location: Zagreb/Croatia .. London/UK

PostPosted: 03.01.2005 16:26    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Biraj kako ti je draze, ili spomeni ili makni.

edit:
Jebes jedan banner, inace ako tako nesto uzimas onda stavi creditse - eto toliko.

cheers.

_________________
Danger Global WarmingMidnight FormulaKunstterrorist Organisationflickrlatz
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
dado



Joined: 03 Jan 2005
Posts: 16
Location: Zagreb

PostPosted: 03.01.2005 16:39    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

look now!Smile

ok?

bye
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
tWenty



Joined: 01 Dec 2003
Posts: 465
Location: Varaždin

PostPosted: 03.01.2005 17:18    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

fala bogu da opera ima zoom inace nebi vidio sto pise na snjegu.
Samo su drvca njegova? Ripno si cijelu ideju covjece, samo ti fali kucica.
Ali ako pase filu, neka...

_________________
Prije sam bio umišljen, sad sam Savršen
DVA10
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
emptyhead
mi3.crew


Joined: 03 Sep 2003
Posts: 889
Location: Daleko od Novog Zelanda

PostPosted: 03.01.2005 17:49    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Skjuz maj frenc ali...

Filacov banner je vlasnistvo Index-a (ili Mercur osiguranja) ako je filac potpisao ugovor s Indexom o radnom odnosu .

Filac ovdje nema pravo glasa, osim možebitnog banalnog dokazivanje pred sudom da je on zaista napravio ovu cestitku - a to mu nece bit problem dokazat.

Na Indexu (ili Mercur osiguranju, ne znam kakav ugovor imaju medjusobno) je da odluce hoce li ti uzet masnu lovu ili nece pa ti slobodno pametuj o raznim postocima i kontempliraj hoces li ili neces maknut to sto si ocito pokrao.

GL!
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
djipster
Guest





PostPosted: 03.01.2005 17:51    Post subject: Reply with quote

Fortius wrote:
djipster wrote:

jer to je na filacu dal ce te on tuzit il ne...tj. moze samo ako je registriro proizvod na zavodu za intelektualnu zastitu...


Not true, i bez registracije Phil ima prava na svoj rad. Autorska prava u umjetnosti započinju samim nastankom umjetničkog tj. kreativnog djela a ovaj banner je upravo to. Taj koncept je prihvaćen u područjima koja uključuju fotografiju, knjićevnost, itd. u više od 140 zemalja... Što se tiče Dade, izgleda da je očito da je malo c/pao..



e al pazi...onda njega dado moze tuzit za istu stvar i tvrdit da je fil njega ripnuo...
to tak ne funkcionira...ti moras svoj proizvod registrirat pa tek onda mos tuzit!
Back to top
dado



Joined: 03 Jan 2005
Posts: 16
Location: Zagreb

PostPosted: 03.01.2005 18:53    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

djipster je u pravu, Ali u HR nažalost mortaš čekati cca pola godine da se oni na zavodu sprdnu odobriti ti registraciju patenta ili intelektualno vlasništvo:(

Da rezimiramo priču: emptyhead i drugi koji to još žele razvlačiti - mene ne smeta, ali si malo pogledajte (nažalost) pravni sistem RH kojemu ne smeta da se svaki dan pokrade barem neka ideja i nikako ne štiti autore! Barem ste vi skupina kojoj je to od interesne važnosti! Kada bi sve funkcioniralo kako treba - ovakvih topica nebi niti bilo!

Also - prošvrljajte malo po Usa stranicama i naći ćete barem stotinjak sličica iste ili slične tematike - stvarno originalna shema i pravi primjer za intelektualno vlasništvo!

Što se mene tiče - naučio sam na vlastitoj greški - ispričao se, a stavio sam novu sliku jer nisam papak i kada sam vec usro' - stojim do kraja!

Što se tiče tlapnji o nekim tužbama - očito neznate kako stoji naše pravosudje - dapače - ja sam spreman prihvatiti odgovornost za ono što sam napravio!

Završavam sa svojom "obranom" i vama prepuštam daljnje rasprave!

Uživajte

d.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
emptyhead
mi3.crew


Joined: 03 Sep 2003
Posts: 889
Location: Daleko od Novog Zelanda

PostPosted: 04.01.2005 10:30    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Djipster: nije tocno.

Dado: nisi maknuo sliku. Jos uvijek stoji na "old site-u". Ja te ne mogu tuzit, ali te mogu banat pa ti probaj opet s onih 60%. Maknes do popodne - sve 5. Dont do it again. Ne maknes - baj.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
dado



Joined: 03 Jan 2005
Posts: 16
Location: Zagreb

PostPosted: 04.01.2005 10:43    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

banaj koliko hočeš - neće mi puno faliti budući da sam tek jučer prvi puta koristio ovaj forum, a uostalom - nije problem napraviti novi identitet Wink !

slika na old site-u ima različite elemente - ne kužim u čemu je sada problem - nacrtao sam nove boriche, nove sjene... reci mi po čemu je ista?? zar je zakonom zabranjeno crtati slične teme? Napisao sam da se ispričavam jer sam fakat usro' s onim borichima prije, ali ovo sada ne kužim?!

??
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
dado_again



Joined: 04 Jan 2005
Posts: 15
Location: ZG

PostPosted: 04.01.2005 12:10    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

praznoglavi - stvarno si pokazao da imaš prigodan nick!

Možda da upotpuniš bannanje i izbrišeš sve moje postove? cenzura je onda potpuna!

budući da je slika maknuta - neka mi netko od pametnijih objasni u čemu je sada greška jer me sada zanima da li sam bio totalno u krivu?

Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Plagijati All times are GMT + 1 Hour
Goto page 1, 2  Next
Page 1 of 2

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group