Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
jeftino al dobro?

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Fotografija
View previous topic :: View next topic  
Author Message
nel`chee



Joined: 08 Jul 2004
Posts: 2087
Location: Rijeka

PostPosted: 05.01.2005 10:02    Post subject: jeftino al dobro? Add user to your forum ignore list Reply with quote

ja... nemam bas puno para za izdvojit, zapravo vise od 1500kn ne dolazi u obzir jer nemam odkud to financirat i pliz nemojte mi rec "pricekaj dok skupis jos pa kupi nes bolje" jer ni ovo nije skupljeno nego posudjeno od staraca.
dakle kad smo tu dilemu rijesili, molim vas da mi netko kaze best buy digitalni fotoaparat. ne mislim se time profesionalno bavit, cisto volim fotografirat onako bezveze. a i ne znam koliko kvalitetnu sliku moze dat nesto od milju petsto kuna...

savjeti?

mislim, mogu ja i sama pogledat cjenike, al sta kad meni specifikacije bas nista ne znace jer se ne razumijem u to Confused

_________________
art & design portfoliofree Photoshop brushes stuffsketchblogfacebook
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
Philatz



Joined: 22 Sep 2003
Posts: 3176
Location: Zagreb/Croatia .. London/UK

PostPosted: 05.01.2005 10:17    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Pa onak.. za 1500 kuna mozes dobiti hrpu aparata..
imas primjerice;

Canon Powershot A400
http://www.ksu.hr/specifikacije.asp?model=2&kategorija=PowShot
- Aparat nije nista posebno ali je digitalan, fotke su ok, cisto za amatere al eto, za 1500 cisto okay.
- cijena ti je negdje oko 1499,00 kn

Canon Powershot A75
http://www.mds.hr/catalog/index.php?cPath=1387_1333
- 1.499,19 kn

Mercury Cyber Pix E-560M
http://www.mds.hr/catalog/index.php?cPath=1387_1333
- 572,95 kn

itd..itd...itd...

pogledaj si malo cijene al za 1500 neces dobit nesto sto ce bit turbo super..

http://www.mds.hr/catalog/index.php?cPath=1387_1333

_________________
Danger Global WarmingMidnight FormulaKunstterrorist Organisationflickrlatz
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
nel`chee



Joined: 08 Jul 2004
Posts: 2087
Location: Rijeka

PostPosted: 05.01.2005 10:22    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Philatz wrote:
pogledaj si malo cijene al za 1500 neces dobit nesto sto ce bit turbo super..

ma to mi je jasno, ali zanima me sto bi vi napravili sa tih 1500 kn da ste na mom mjestu. dakle, mogu i ja pogledat cjenik, al sta kad ja ne znam koliko je bitan opticki a koliko digitalni zoom, koji brand je kvalitetniji... :/

_________________
art & design portfoliofree Photoshop brushes stuffsketchblogfacebook
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
Philatz



Joined: 22 Sep 2003
Posts: 3176
Location: Zagreb/Croatia .. London/UK

PostPosted: 05.01.2005 10:46    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

nel`chee wrote:
Philatz wrote:
pogledaj si malo cijene al za 1500 neces dobit nesto sto ce bit turbo super..

ma to mi je jasno, ali zanima me sto bi vi napravili sa tih 1500 kn da ste na mom mjestu. dakle, mogu i ja pogledat cjenik, al sta kad ja ne znam koliko je bitan opticki a koliko digitalni zoom, koji brand je kvalitetniji... :/

kupi najskuplje kaj mozes, dakle ono kaj ti je tik uz 1500 kn, ovaj A400 ti je sasvim ok - kupio sam ga starcima za Bozic i full ih super sluzi, fotke su ok i tak.
Zoom nije bas nesto (al opet s kojim ces za tu cijenu dobit neki prejebeni zoom), ovisno o tome gdje slikas toliko dugo ti okida (zna bit full brzo a zna bit i da moras cekat sekundu-dvje da okine), ide na baterije tako da moras stalno kupovat Duracell jer ce se odmah ispraznit na Varta i slicnim govnima od baterija.. i tak dalje.. kuzis ovi su fotici teska potrosna roba koja se isplati ako svako malo ides nekuda na put i boli te briga ako ce ti past sa stjene ili u vodu (barem te nije kostao previse a sluzio te dok je trajao). Posto se ne mislis time baviti profesionalno vec samo slikat iz zajebancije onda ti je ovaj fotic sasvim ok.
eto.

_________________
Danger Global WarmingMidnight FormulaKunstterrorist Organisationflickrlatz
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
-polygon



Joined: 25 May 2004
Posts: 537
Location: Zagreb

PostPosted: 05.01.2005 11:33    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

A75 ti je bolji od A400

Smile

optički zoom je važniji neg digitalni jel..

brand: canon.

jedine zamjerke su im usb 1.1 al kaj sad i obične baterije..al dosta dugo traju i aj kad se isprazne moš uvijek za 15 kn kupit nove Very Happy

cijela ta dvoznamenkasta A serija je super.. jedni od prvih consumer fotića koji imaju sve il skoro sve manual Smile
Back to top
View user's profile Send private message
daex



Joined: 20 Aug 2004
Posts: 111

PostPosted: 05.01.2005 12:59    Post subject: yakumo? Add user to your forum ignore list Reply with quote

prema performancama mi se cini po cijeni do 250 Eura najbolja investicija yakumo. ovdje dva linka. ima li tko iskustva s ovim jeftinim cudom? (nije canon ili nikon, ali 8x opticki...?)
http://www.livingroom.org.au/photolog/reviews/miscellaneous/yakumo_megaimage_84_d.php
http://www.digitalkamera.de/Kameras/Yakumo-Mega-Image-84D.asp
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
-polygon



Joined: 25 May 2004
Posts: 537
Location: Zagreb

PostPosted: 05.01.2005 13:07    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ok, jel pričamo o paparazzi fotkama il šta? Very Happy

btw. zaš preporučaš neš s čim nisi radio nikad?
to ima kod nas za kupit? Smile ak nema, diš ga nosit na servis ak rikne.

i neznam po performansama osim zooma i usba i koje sitnice čini mi se ko standard mostly-automatik idiot :\

ak ga je neko probo nek napiše svoj doživljaj Smile
Back to top
View user's profile Send private message
orange



Joined: 21 Sep 2003
Posts: 622
Location: ST

PostPosted: 05.01.2005 13:17    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

yakumo Smile)
ja se slazem sa polygon(k)om

a75 je definitivno dobra stvar za 1500kn.
ne izgleda bas nesto, ali ima vece mogusnosti od vecine ostalih za tu cijenu. meni su se baterije na njemu jako brzo trosile pa bi bilo dobro kupit neke koje se mogu punit ako mislis slikavat malo vise.

_________________
pwned!
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
-polygon



Joined: 25 May 2004
Posts: 537
Location: Zagreb

PostPosted: 05.01.2005 13:33    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

btw

a75 za 1500 je mucho jeftino Cheers!

dođe 1900-2000 zadnje kaj ja znam Smile
Back to top
View user's profile Send private message
Philatz



Joined: 22 Sep 2003
Posts: 3176
Location: Zagreb/Croatia .. London/UK

PostPosted: 05.01.2005 13:37    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

-polygon wrote:
btw
a75 za 1500 je mucho jeftino Cheers!
dođe 1900-2000 zadnje kaj ja znam Smile

jebiga.. pise im na webshopu pa si ga ti sad znaj...

_________________
Danger Global WarmingMidnight FormulaKunstterrorist Organisationflickrlatz
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
-polygon



Joined: 25 May 2004
Posts: 537
Location: Zagreb

PostPosted: 05.01.2005 13:48    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Philatz wrote:
-polygon wrote:
btw
a75 za 1500 je mucho jeftino Cheers!
dođe 1900-2000 zadnje kaj ja znam Smile

jebiga.. pise im na webshopu pa si ga ti sad znaj...

pa nije opće čudno to.. neg velim, super da si našo Very Happy jer inaće je skuplji
Back to top
View user's profile Send private message
Philatz



Joined: 22 Sep 2003
Posts: 3176
Location: Zagreb/Croatia .. London/UK

PostPosted: 05.01.2005 14:06    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

-polygon wrote:

pa nije opće čudno to.. neg velim, super da si našo Very Happy jer inaće je skuplji

I bolje ti je.. Laughing

_________________
Danger Global WarmingMidnight FormulaKunstterrorist Organisationflickrlatz
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Adrian



Joined: 02 Apr 2004
Posts: 692
Location: Around & about

PostPosted: 05.01.2005 14:24    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Toplo preporučam ukrasti baterije koje se mogu dopunjavati u Kauflandu ili Konzumu (al stvarno nisam ja, ozbiljno), jer se dugoročno isplati, zna bit gadno ako ti riknu baterije usred erotskog foto sessiona! (opet nisam ja, ozbiljno)

_________________
The quest for certainty blocks the search for meaning. Uncertainty is the very condition to impel a man to unfold his powers.
http://origami.hr
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
-polygon



Joined: 25 May 2004
Posts: 537
Location: Zagreb

PostPosted: 05.01.2005 14:34    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Adrian wrote:
Toplo preporučam ukrasti baterije koje se mogu dopunjavati u Kauflandu ili Konzumu (al stvarno nisam ja, ozbiljno), jer se dugoročno isplati, zna bit gadno ako ti riknu baterije usred erotskog foto sessiona! (opet nisam ja, ozbiljno)


neg ko je? blackshtef? Very Happy Very Happy Very Happy Laughing Laughing Laughing
Back to top
View user's profile Send private message
nel`chee



Joined: 08 Jul 2004
Posts: 2087
Location: Rijeka

PostPosted: 05.01.2005 18:46    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ok hvala puno na savjetu, i'l consider that A75 onda Wink
btw punjive baterije imam jer sam ovisnik o svom mp3playeru tako da sam se time opskrbila Laughing

_________________
art & design portfoliofree Photoshop brushes stuffsketchblogfacebook
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
random



Joined: 30 Jul 2004
Posts: 58
Location: Ri

PostPosted: 05.01.2005 19:08    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

iam a75 i zadovoljan sam njime... toplo preporucujem... Wink

jedina bi mi zamjerka bila sto je malo spor.. ,ali eto-za tu lovu.... sto se baterija tice imam punjive, odma sam ih uzeo kad i fotic (neke hahnel 2350mAh) i traju mi jedno tjedan dana (20ak slika na dan sa LCDom uljucenim)...

e i CF kartice su dosta jeftine... a a75 ide na CF - hgspot

evo i malo detalja - steve's digicams


btw-dobro je pojeftinio ja sam pljucnuo 2k za svog pred par mjeseci....
Back to top
View user's profile Send private message
nel`chee



Joined: 08 Jul 2004
Posts: 2087
Location: Rijeka

PostPosted: 05.01.2005 19:21    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

e zakon Very Happy
ok uvjerena sam Wink

hvala ljudi

_________________
art & design portfoliofree Photoshop brushes stuffsketchblogfacebook
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
_basko_



Joined: 11 May 2004
Posts: 144
Location: Zadar/Zagreb

PostPosted: 10.01.2005 18:28    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

za 1500 kuna najbolji ti je izbor canon A 75....ili neki od jeftinijih fuji-a, oni ti imaju najbolji odnos cijene i kvalitete....

a za baterije uzmes one za punjenje, to ti je puno isplativije nego kupovati normalne..meni moje od 1800 mAh izdrze do 400 fotografija sa blicom....

a digitalni zum uopce ne gledaj, ako zelis kvalitetnu fotografiju onda neces koristiti digitalni...to je ZLO!....
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
nightfly



Joined: 21 Nov 2004
Posts: 360

PostPosted: 10.01.2005 20:24    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ja isto brijem da je A 75 bas kewl sto se cijene tice. Ipak je to Canon Cool .
Inace, govoreci o Canonu, ima li tko od vas iskustva sa ixusom 30/40 i dal je razlika samo u megapixelima? brijem da je, al ne znam.
valja li to sta?

_________________
"pattern against user- dilated
bastard waiting for nothing"
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
agonyii



Joined: 02 Oct 2003
Posts: 153
Location: Croatia, Zagreb

PostPosted: 10.01.2005 22:44    Post subject: Minolta Z3 Add user to your forum ignore list Reply with quote

A što je sa Minoltom Z10? Ja osobno sada imam Oly 8080 kao rezultat razmjene ali malo je falilo da si uzmem Minoltu Z3. Z10 je njezina oklajšterna verzija ali ipak nudi stvarno puno za puno puno manju cijenu. Cijena 1600kn na fotoaparati.net ili nešto više na nabava.net.
Volio bi da netko kaže više o iskustvima sa tim tipovima... malo se pričao o Minolti kod nas.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Fotografija All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group