Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
slicnost ili plagijat
Goto page Previous  1, 2
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Plagijati
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Philatz



Joined: 22 Sep 2003
Posts: 3176
Location: Zagreb/Croatia .. London/UK

PostPosted: 14.02.2005 08:31    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

da pa kao sto noiz kaze taj koncept je isprozvakan u razno-raznim formatima i formama tako da je pitanje da li je jedno plagijat drugog zaista 2 much.
Very Happy

_________________
Danger Global WarmingMidnight FormulaKunstterrorist Organisationflickrlatz
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
keye



Joined: 24 Nov 2003
Posts: 2465
Location: Paris - France

PostPosted: 14.02.2005 09:44    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ja vidim na jednom hexagon a na drugom kocku pa se pitam da li vidimo istu stvar jer ja ne vidim nikakve slicnosti a kamoli plagija
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Tina



Joined: 19 Nov 2003
Posts: 156

PostPosted: 14.02.2005 10:44    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

potpisujem keye ne vidim nikakvu slicnost...

_________________
==I don’t want to leave..
::::So don't. Stay here with me. We'll start a jazz band.
Back to top
View user's profile Send private message
keye



Joined: 24 Nov 2003
Posts: 2465
Location: Paris - France

PostPosted: 14.02.2005 12:05    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

zaboravih T Razz
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
igustin



Joined: 14 Feb 2005
Posts: 6
Location: Pazin

PostPosted: 14.02.2005 12:49    Post subject: ELIN logotip je originalan Add user to your forum ignore list Reply with quote

Jedan posjetitelj ovog foruma mi je skrenuo pažnju na ovaj topic, pa da se javim i ja kao jedna od prozvanih strana. Želim reći i dokazati da je logotip na www.elin.hr moje tvrtke ELIN orinigalan i moje vlasništvo. Sve ostalo su osobne procjene bez argumenata.

Naime, kad sam tražio novi logotip namjerno nisam htio gledati druge Webove kako ni svjesno ni nesvjesno ne bih odabrao nešto slično. Nakon 10 godina rada nije mi potrebno niti si želim dozvoliti kopiranje tuđeg logotipa. Naručio sam logotip od jednog profesionalnog dizajnera i dao mu nekoliko smjernica, ali s njegovim rješenjima nisam bio zadovoljan, a i cijena je bila neprihvatljivo visoka.

Zato sam pregledao nekoliko Web siteova tvrki koje se bave izradom logotipova i nude ih gotove za kupnju preko Weba. Nakon pregledavanja više stotina gotovih logotipa odlučio sam za logotip iz galerije www.ready-made-loqos.biz kojeg sam kupio s ekskluzivnim pravima, što znači da je sada to moj logotip a oni su ga nakon toga maknuli iz galerije i više nije na prodaji.

Logotip sam kupio 14.07.2004., imam originalne fajlove za Corel Draw i Adobe Illustrator, te dva fonta koji su korišteni u izvornom dizajnu. Logotip je imao njihovu šifru 00482.

O ukusima za odabir logotipa se ne može raspravljati. Meni se ovaj svidio i imam priču koja stoji iza njega. S obzirom na količinu gotovih logotipa i renome koje ima tvrtka od koje sam kupio svoj logotip, sumnjam da su oni kopirali nekoga, već će prije biti obratno. Također, svjestan sam da je taj logotip i netko drugi mogao vidjeti prije mene ne kupivši ga, te se može naći sličnih. Ovaj drugi koji se spominje je sličan, ali ipak drugačiji i nemam namjeru tužiti autora. Very Happy

Pozdrav svima.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Plagijati All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2
Page 2 of 2

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group