Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
ćirilica
Goto page 1, 2  Next
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> FFA
View previous topic :: View next topic  
Author Message
milosh



Joined: 27 Aug 2004
Posts: 55

PostPosted: 14.01.2005 20:15    Post subject: ćirilica Add user to your forum ignore list Reply with quote

koliko vas u hrvatskoj (posebno mlađih) zna čitati i pisati ćirilicu? naravno, iyuyetak su oni koji govore ruski. npr. u srbiji masa ne zna neke reči tipične za hrvatski dijalekt srpskohrvatskog.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail MSN Messenger
Peewee



Joined: 12 Jan 2004
Posts: 711
Location: Velika Gorica

PostPosted: 14.01.2005 20:49    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

znam ali brkam neka slova uglavnom slovkanjem skuzim o cemu se radi...

_________________
Pi (Pee) is a mathematical constant equal to approximately 3.14.
zivili!!!
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
milosh



Joined: 27 Aug 2004
Posts: 55

PostPosted: 14.01.2005 20:54    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

kako si je ucio? u skoli, sam, ...?

mesanje? pa... mnogi koji glume velike srbe mesaju cirilicu i latinicu. <;
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail MSN Messenger
Ivan Brezak Brkan



Joined: 13 Sep 2003
Posts: 1694
Location: Zagreb // Croatia

PostPosted: 14.01.2005 21:11    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ja sam učio via manuala za tv Smile
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website AIM Address MSN Messenger
Sulien



Joined: 04 Jan 2004
Posts: 2905
Location: Zagreb

PostPosted: 14.01.2005 22:37    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ja učio čitajući curi bajke iz neke stare knjige

birao sam one kratke da ne traje jedna baš dva sata Smile
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
[ch3wie]



Joined: 22 Sep 2003
Posts: 145
Location: -| centar paznje |-

PostPosted: 14.01.2005 23:30    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ja slabo pisem ... ucio sam je u prvom osnovne jer sam je pohadjao u Beogradu ... inace kod citanja je ne razlikujem od latinice pa mi je svejedno ...
ali od 1 osnovne je nisam pisao tako da stekam Smile
imam 18 Smile tako da valjda pripadam mladjahnoj generaciji

_________________
I sit here locked inside my head, remembering everything you've said, the silence get's us nowhere, get's us nowhere way too fast!
N.e.0. -=- Nomen est Omen
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website AIM Address Yahoo Messenger MSN Messenger
kliker



Joined: 10 Sep 2003
Posts: 800
Location: /var/tmp

PostPosted: 14.01.2005 23:31    Post subject: Re: ćirilica Add user to your forum ignore list Reply with quote

milosh wrote:
koliko vas u hrvatskoj (posebno mlađih) zna čitati i pisati ćirilicu?


jednako dobro kao i ti.... Smile

26 yold,..valjda spadam pod mladje..... Smile
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
milosh



Joined: 27 Aug 2004
Posts: 55

PostPosted: 14.01.2005 23:45    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

pohvalno... bas pohvalno.

ej ti s perikom crvenom... pa... ti se i ne racunas... isao si u skolu jednim delom za vreme bivse juge, a tad su svi ucili oba pisma.

ch3wie... u kom si kraju u BG ziveo? ako si kao na avataru... licis na jednog druga mog. isto je hrvat... al' zivi u zemunu i stariji od tebe. <;

sulien... citas bajke ribi? da pricas ok... ali, ako citas... onda si ti mozda hm... pa... znas ono... mislim, pedofil. <;
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail MSN Messenger
spilja



Joined: 12 Mar 2004
Posts: 743

PostPosted: 15.01.2005 00:04    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

znam ok kad se ufuram, je da mi treba malo dulje... naucih zato sto mi je pod jednim satom hrvatskog bilo dosadno, a na zidu je bas netko ispisao cirilicnu abecedu. e, da, znam ugl samo velika slova.

_________________
everything is a copy of a copy of a copy.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
[ch3wie]



Joined: 22 Sep 2003
Posts: 145
Location: -| centar paznje |-

PostPosted: 15.01.2005 00:35    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Miloshe.. Otona Zupancica ulica Smile
Skola Vladimira Ilica Lenjina Smile and I'm proud off it Smile
Nisam ko na avataru ... avatar mi je alterego, ja sam totalna suprotnost

_________________
I sit here locked inside my head, remembering everything you've said, the silence get's us nowhere, get's us nowhere way too fast!
N.e.0. -=- Nomen est Omen
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website AIM Address Yahoo Messenger MSN Messenger
kliker



Joined: 10 Sep 2003
Posts: 800
Location: /var/tmp

PostPosted: 15.01.2005 00:55    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

milosh wrote:
ej ti s perikom crvenom... pa... ti se i ne racunas... isao si u skolu jednim delom za vreme bivse juge, a tad su svi ucili oba pisma.

ma nije zato,....period odrastanja proveo u beogradu Smile zavrsio koncara Smile
Quote:
u kom si kraju u BG ziveo?

znam da pitanje nije namjenjeno meni,...al ne mogu izdrzati.....
konjarnik Smile

[ch3wie] wrote:
Otona Zupancica ulica Smile


NBG,... Smile ja sam jedno vrijeme zivio u kenedijevoj u kineskim sestricama Smile susjedi Smile
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
stipsa



Joined: 07 Sep 2003
Posts: 311
Location: Zgb.

PostPosted: 15.01.2005 01:11    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ja sam bio posljednja generacija koja je u osnovnoj ucila cirilicu. cak nismo stigli do kraja, imali smo onu knjigu koja se citala i rjesavala s obje strane, dosli smo do kraja knjige kad se cita s lica i onda kad ju je trebalo pocet citat s nalicja cirilica je izbacena iz programa. ali ostalo mi je dosta u glavi i mogu bez vecih problema citati sve materijale na cirilici (weee).

i da... statistike radi, 23 godine, pohadjao osnovnu u Zagrebu Smile
Back to top
View user's profile Send private message Twitter profile
bozob



Joined: 07 Mar 2004
Posts: 378
Location: Gruda, Konavle

PostPosted: 15.01.2005 01:18    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ja sam bio prva generacija koja nije učila čirilicu i nemam volje a ni potrebe je učit.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
borko



Joined: 30 Aug 2004
Posts: 133
Location: Beograd / Thessaloniki

PostPosted: 15.01.2005 01:44    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

[ch3wie] wrote:
Miloshe.. Otona Zupancica ulica Smile
Skola Vladimira Ilica Lenjina Smile and I'm proud off it Smile
Nisam ko na avataru ... avatar mi je alterego, ja sam totalna suprotnost



ladno, ortak iz skole Laughing

ja ishao u lenjin [svih 8 godina], '84
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Sulien



Joined: 04 Jan 2004
Posts: 2905
Location: Zagreb

PostPosted: 15.01.2005 02:48    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

milosh wrote:
sulien... citas bajke ribi? da pricas ok... ali, ako citas... onda si ti mozda hm... pa... znas ono... mislim, pedofil
da si upoznao pravu ribu u životu znao bi da noći nisu samo What's Your Flava?
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
gog



Joined: 18 Jun 2004
Posts: 679
Location: zagreb

PostPosted: 15.01.2005 06:30    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Čekaj, ne želiš valjda reći da postoji i nešto više od toga? Twisted Evil
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
milosh



Joined: 27 Aug 2004
Posts: 55

PostPosted: 15.01.2005 14:40    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

bas fino.

kliker... pa... ti se onda i ne racunas... ti si kao i bilo ko drugi ko je odrastao u beogradu.

sulien... ma... ok... bar sam ja veliki romantik, ali ako si toliko dugo samo citao bajke da si i cirilicu naucio, ni to ne valja.

bozob... sto mislis da ti ne treba cirilica?

borko... opa... jos jedan izbeglica sa srpske rahmetli dizajnzona.com. nisi ovde jos slao fotke svog volva u svim akcijama i izdanjima? Wink
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail MSN Messenger
Marvin



Joined: 22 Apr 2004
Posts: 72

PostPosted: 15.01.2005 14:54    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

18 godina.
Naucio cirilicu iz spomenute "dvostrane knjige" Smile, da procitam neke partizanske knjige koje smo imali doma kad sam imao kojih deset godina.
Posto kasnije nisam imao puno prilika susretati se s nekom literaturom na cirilici, polako ali sigurno sve zaboravio, sto mi je zao Sad.
Back to top
View user's profile Send private message
budha



Joined: 02 Mar 2004
Posts: 1377
Location: Osijek

PostPosted: 15.01.2005 15:30    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

onak, odgonetnem neka slova, pa onda nagadjam koja bi mogla bit ostala... Confused

_________________
I hate to advocate drugs, alcohol, violence, or insanity to anyone, but they've always worked for me.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
[ch3wie]



Joined: 22 Sep 2003
Posts: 145
Location: -| centar paznje |-

PostPosted: 15.01.2005 16:06    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

borko wrote:
[ch3wie] wrote:
Miloshe.. Otona Zupancica ulica Smile
Skola Vladimira Ilica Lenjina Smile and I'm proud off it Smile
Nisam ko na avataru ... avatar mi je alterego, ja sam totalna suprotnost



ladno, ortak iz skole Laughing

ja ishao u lenjin [svih 8 godina], '84


ja sam '86 i doma mi je nadimak Borko Smile od Borislav Smile
You are my long lost twin Smile
hehe tko bi reko od svih mjesta!
Cirilica ti u osnovi ne treba ako zelish ostat zakinut za jedan dio svjetske kulture ... ja zbog cirilice kuzim ruse kolko tolko kad kucaju nest na irc-u Smile onda ih mozesh kurit fino!

_________________
I sit here locked inside my head, remembering everything you've said, the silence get's us nowhere, get's us nowhere way too fast!
N.e.0. -=- Nomen est Omen
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website AIM Address Yahoo Messenger MSN Messenger
milosh



Joined: 27 Aug 2004
Posts: 55

PostPosted: 15.01.2005 17:42    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ch3wie... skroz pametno zboris!

kad smo kod ruskog... govori li ga iko? i medju nama mladjim srbima je malo nas koji ga bas dobro znamo.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail MSN Messenger
borko



Joined: 30 Aug 2004
Posts: 133
Location: Beograd / Thessaloniki

PostPosted: 15.01.2005 19:32    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ja sam u gorepomenutoj skoli ucio ruski 5 godina... al sve zaboravio Very Happy

dodushe, mogu lepo da se sporazumem sa rusima... pogotovu u zadnje vreme kad silom prilika sa ekipom sa faxa pricham meshavinu sprskog, bugarskog i makedonskog Laughing Laughing Laughing
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Pekx



Joined: 09 Sep 2004
Posts: 559

PostPosted: 15.01.2005 19:39    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ja znam pisati pomoću nekog font-a Very Happy Cool

_________________
mp3hr.com
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
keye



Joined: 24 Nov 2003
Posts: 2465
Location: Paris - France

PostPosted: 15.01.2005 19:45    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ja slovkam Embarassed ucila sam ga u osnovnoj (stara generacija)

tj. kad se ufuram ide mi al to je ko njemacki nisam vidjela/cula ni jedno ni drugo vec vise od deset godina pa je sve ishlapilo Smile
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
milosh



Joined: 27 Aug 2004
Posts: 55

PostPosted: 15.01.2005 20:02    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

borko... standardna prica kod nas. sranje sto se zapostavlja ruski.

keye... znas lepi francuski, pa se to sto lose stojis s cirilicom oprasta.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail MSN Messenger
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> FFA All times are GMT + 1 Hour
Goto page 1, 2  Next
Page 1 of 2

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group