Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
Tripod / Stativ

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Fotografija
View previous topic :: View next topic  
Author Message
agonyii



Joined: 02 Oct 2003
Posts: 153
Location: Croatia, Zagreb

PostPosted: 19.01.2005 17:40    Post subject: Tripod / Stativ Add user to your forum ignore list Reply with quote

Tražim dobar mini/midi stativ za fotoaparat što podrazumijeva robusnu metalnu izvedbu, bazu koja se odvaja od stativa.
Teleskopsko trostepeno izvlačenje nogica ali što kompaktniju izvedbu. Po mogućnosti da stane u ruksak.

Što god sam imao prilike vidjeti u Hami i sl. dućanima po centru nije zadovoljavalo. Prvenstveno je izrada bila jeftina, plastična itd.
Pretpostavljam da slično važi i za Vanguard u Hgspotu ali kako sam ih vidio samo na slici neću ništa tvrditi.

Npr. http://img.epinions.com/images/opti/15/a2/670414-elec_lg.jpg

Pomozite u izboru i specifikaciji dućana koji su dobro opremljeni takvim stvarčicama u HR.
Hvala
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
TYPE01



Joined: 12 Sep 2003
Posts: 1158

PostPosted: 19.01.2005 18:02    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

www.prizma-foto.hr

Tamo ćeš naći sve što ti treba. Naravno, ovisi koliko novaca misliš odvojiti.
Back to top
View user's profile Send private message
agonyii



Joined: 02 Oct 2003
Posts: 153
Location: Croatia, Zagreb

PostPosted: 19.01.2005 18:14    Post subject: Manfrotto Add user to your forum ignore list Reply with quote

Da vidim oni u principu drže samo Manfrotto. Jedan fotograf mi je pokazao par modela te marke.. to je bila teška kategorija, koja je slona mogla vrtjeti na vrhu Smile.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
djipster
Guest





PostPosted: 19.01.2005 20:32    Post subject: Reply with quote

eo bas sam doso preporucit manfrotto...
e i pripazi da ima WASSER VAGU na sebi...vjeruj mi to je prejebena stvar!
Back to top
agonyii



Joined: 02 Oct 2003
Posts: 153
Location: Croatia, Zagreb

PostPosted: 19.01.2005 20:38    Post subject: Wasser Add user to your forum ignore list Reply with quote

Postoji li još koja alternativa... ne kažem da M. ne zadovoljava nego kako sam po prirodi cjepidlaka htio bi pogledati što više prije nego što se odlučim. Posebno zato što tražim mobilno, kompaktno rješenje sa što više mogućnosti. Wasser vaga bi mogla biti jedna od tih.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
_basko_



Joined: 11 May 2004
Posts: 144
Location: Zadar/Zagreb

PostPosted: 19.01.2005 23:08    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

mislim da nemas bas sto cjepidlaciti oko manfrota, UZMI NE MOZES PROMASITI...

ja ga nemam ali da ga uzimam ne bih imao dvojbi, sva sreca da mi je stari ostavio masivan aluminijski kojeg ne bi ni slon srusio jos iz doba kad se on igrao sa Mamya-om..

imas u jednom od proslih brojeva foto maga ili nekog fotografskog casopisa (sada nisam bas siguran), recenzije stativa pa potrazi malo..
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
borko



Joined: 30 Aug 2004
Posts: 133
Location: Beograd / Thessaloniki

PostPosted: 20.01.2005 00:44    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

josh jedan glas za manfrotto.... imaju u svom programu sve i svashta, verujem da ces naci pravu kombinaciju Wink
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
agonyii



Joined: 02 Oct 2003
Posts: 153
Location: Croatia, Zagreb

PostPosted: 20.01.2005 01:40    Post subject: I belive Add user to your forum ignore list Reply with quote

Vjerujem Vam svima.. čitam malo duže što piše svaki od Vas... ali svejedno nisam očekivao da će te se svi tako lako složiti oko imena samo jedne firme Smile
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
bivi



Joined: 11 Dec 2004
Posts: 45
Location: Rijeka

PostPosted: 22.01.2005 21:35    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Imaš još odlične stative firme Gitzo, ali po cijeni otprilike jednako skupi kao Manfrotto.
Slik ima par profesionalnih modela po prihvatljivoj cijeni. Kod stativa ti je važno koliko se nisko može spustiti. Ja sam si nažalost kupio stativ koji se ne da spustiti niže od cca. 45cm, što mi je kako se ispostavilo nedovoljno. Inače, za profesionalni stativ glavu moraš kupiti odvojeno, već prema potrebi što ti treba za ono što obično snimaš, a libela i skala u stupnjevima će dakle biti na njoj, a ne na stativu.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
agonyii



Joined: 02 Oct 2003
Posts: 153
Location: Croatia, Zagreb

PostPosted: 22.01.2005 22:10    Post subject: Slik Add user to your forum ignore list Reply with quote

Zapazio sam već taj Slik na netu... gdje ih prodaju u Hrvatskoj?
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
:cosmos:



Joined: 12 Sep 2003
Posts: 2098
Location: México

PostPosted: 23.01.2005 11:07    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

imas fomei stative, pusti ove sa manfrotom, fomei ce zadovoljtii tvoje potrebe u okviru cijene i potrebe.
imas za cca 250kn stative 160cm.
naravno, ako imas para a zelis dobro, uzmi manfroto. nema dileme

c
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Twitter profile
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Fotografija All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group